Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #3271 2 września 2012, 13:51

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Dziewczyny a co myślicie o laktatorach elektrycznych ?? ?Czy któraś sobie zamierza kupić?Moja teściowa uważa , że powinnam się w taki zaopatrzyć bo bez niego ani rusz...ja mam w sumie mieszane uczucia...i sama nie wiem czy to się napewno przyda...jakie macie zdanie na ten temat kochaniutkie ?? ?

Zgłoś nadużycie #3272 2 września 2012, 13:53

Kurcze jutro zamierzam zapisać się do szkoły rodzenia a,że u nas są aż 3 to nie wiem do której.

Zgłoś nadużycie #3273 2 września 2012, 14:02

lilbanaqa Fajna mama

Marzenka85 napisał(a)

Dziewczyny a co myślicie o laktatorach elektrycznych ?? ?Czy któraś sobie zamierza kupić?Moja teściowa uważa , że powinnam się w taki zaopatrzyć bo bez niego ani rusz...ja mam w sumie mieszane uczucia...i sama nie wiem czy to się napewno przyda...jakie macie zdanie na ten temat kochaniutkie ?? ?

wiesz co, ja kupuję na pewno laktator, bo chcę stymulować laktację jak urodzę, ale kupuję ręczny :) nie mam doświadczenia z laktatorami więc dużo Ci nie doradzę :( ale sama na pewno mieć będę :)

Zgłoś nadużycie #3274 2 września 2012, 14:03

Nancy Gotowa na wszystko
Witajcie kobiety!

Ale się rozpisałyście, niezła lektura :)

Aniu, fantastyczna impreza w pracy, rzeczywiście w Polsce to rzadkość. A lotu balonem baaardzo zazdroszczę :)

Metra, moją koleżankę ZUS skontrolował w ciąży, tyle, że była akurat w ciąży. Ale rzeczywiście, tak jak pisze Alex81zdarza się to bardzo rzadko i jeśli na zwolnieniu ma się wpisaną "2" nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby wybywać z domu. Moja koleżanka, która pracuje w ZUS-ie mówi, że jeżeli zdarzy Ci się kontrola i nie zastaną nikogo w domu trzeba później w odpowiedzi na pismopoinformować ich gdzie byłaś (lekarz, teściowie, cośtam innego) i to wystarcza.

Alex, dzięki za solidny bank wiedzy!

Dziewczynki, jeśli chodzi o rozmiar ubranek na początek to słyszałam już takie opinie, że 50+ kupuje się w zasadzie tylko wcześniakom (Lil, coś czuję, że tych 50-tek od teściowej nie użyjesz :P , szkoda jej kasy!)
Ja i mój mąż jesteśmy wysocy, więc teoretycznie nasz mały też ma szansę być długi. Pewnie coś w rozmiarze 56 zakupię, ale w sumie na początku może mieć podwinięte rękawki :) Kombinezon mam 62, bo chciałabym, żeby był do końca zimy, więc na pewno go dogoni. Inne ubranka pewnie też będą głównie 62.

Metra, brzuszek śliczny, ale rzeczywiście niewielki. Razem z Alex i Lili tak mało przytyłyście, u mnie już 6,5 kg do przodu, a i tak wszyscy mi mówią, że dopiero jak bokiem stanę widać, że jestem w ciąży. Cieszę się, że nie "nalało" mnie na twarzy, rękach, nogach. Chociaż jeszcze 4 miesiące przed nami, więc kto wie jakie z nas będą słonice :P

Lil, witaj w kozim grodzie :P Rzeczywiście pogoda wczoraj się skiepściła. Pojechaliśmy do Nałęczowa na wycieczkę, na szczęście zdążyliśmy pospacerować przed deszczem. Za to dzisiaj nam smaży...
Ciuszki super! "I need so sleep" jest rzeczywiście najlepsze :)
Ja nie mogę przekonać się do pajacyków, mam ciągle wrażenie, że dzieci wyglądają w tym jak ...pajace :P

Marzenka, z tymi miesiącami faktycznie bzika można dostać. Ja już sama nie wiem, czy jestem jeszcze w 5-tym, czy już w 6-tym, wygodniej operować tygodniami,ale niedzieciatym to nic nie mówi, więc informuję, że jestem na przełomie.

Dafne, ja leciałam samolotem w I trymestrze, więc trochę zrobiłam rozeznanie jak wygląda sprawa ciąży w różnych liniach. Tylko w niektórych nie można lecieć w 9 miesiącu (zabezpieczają się przed niespodziewanym porodem), ale poza tym można latać bez żadnego zaświadczenia. Zresztą, II trymestr jest najlepszy na latanie. Mi było duszno w samolocie, i tak jak Lil pisze, trzeba uważać na ścisk. Ja leciałam tanimi liniami i bydło po prostu się trafiło...

A ja wczoraj relaksowałam się na muzycznej domówce. Jasiek miał prawdziwy koncert i solidnie kopał: tatuś grał mu na gitarze, a wujek na pianinie. Było suuuper :) I wracałam autem przez cały Lublin za kierownicą (jeżdżę raz na pół roku, więc możecie sobie wyobrazić, jaki ze mnie kierowca). Dowiozłam nas wszystkich cało i zdrowo (ufff). Dobrze, że o 2 w nocy na ulicach prawie pusto.

Dzisiaj leniwa niedziela. Na obiadek gulasz. Mmmm...

Zgłoś nadużycie #3275 2 września 2012, 14:05

Nancy Gotowa na wszystko
Marzenko, co do laktatorów: zamierzam kupić ręczny. Chociaż jak leżałam w szpitalu dziewczyny chwaliły strasznie elektryczne (podobno duuużo lepsze niż ręczne) i mówiły, że nie wyobrażają sobie, żeby go nie mieć.

Zgłoś nadużycie #3276 2 września 2012, 14:08

No właśnie ja też chcę ale zastanawiam się właśnie czy ręczny czy elektryczny...Muszę poczytać trochę ,które są lepsze bo elektryczne trochę kosztują i nie wiem czy jej sens przepłacać.

Zgłoś nadużycie #3277 2 września 2012, 14:11

Nancy Gotowa na wszystko
No właśnie, elektryczne jednak sporo droższe. Dzieciate koleżanki z pracy mówią, że radziły sobie z ręcznym bez większych problemów, więc liczę na to, że ja też dam radę. No i mam nadzieję, że będę musiała używać go sporadycznie.

Zgłoś nadużycie #3278 2 września 2012, 14:15

Dafne Gotowa na wszystko
Ja jeszcze nie wiem, w jaki laktator się zaopatrzę. Pamiętam, że moja siostra mówiła, że któryś jest lepszy, ale już teraz nie pamiętam ;)

Zgłoś nadużycie #3279 2 września 2012, 14:18

lilbanaqa Fajna mama
właśnie ja też ze względów na finanse wolę kupić ręczny, też nie wiadomo przez ile będę go używać, a chcę kupić nowy, jakoś tak higieniczniej mi się wydaje :D

Zgłoś nadużycie #3280 2 września 2012, 14:27

lili Fajna mama
witajcie mamusie :)
co do laktatorow elektrycznych to go mialam,pozyczyli mi w aptece na ten czas,ale nie bylam z niego zadowolona,bolalo jak odciagalam jak fiks,bleee,osobiscie nie polecam,ale zrobicie jak uwazacie :) karmilam malego tylko miesiac bo nie wystarczalo  mu to wiec on sie meczyl i ja zeby "ucedzic" troche mleka a on potrzebowal duzo zjesc :) wazyl jak sie urodzil 3.710 i 52cm 
wogole w szpitalu mnie zapytali po urodzeniu czy bede karmic czy dac dziecku butelke,wiec karmilam :) ale teraz chyba zdecyduje sie na butelke.

Zgłoś nadużycie #3281 2 września 2012, 14:50

lilbanaqa Fajna mama
no nic, odwaliłam się w ciążowe ubranka i idę na spacerek z moim kochaniem :) miłego popołudnia laski :*

Zgłoś nadużycie #3282 2 września 2012, 15:24

Lili ja myślę ,że laktator mi się jednak przyda(zamierzam karmić piersią) ,ale nie wiem na który się zdecyduję.Chyba kupię jednak ręczny ze względu na cenę.Gdybym miała pewność że warto zapłacić więcej kupiłabym elektryczny.Dlatego dzięki dziewczynki za wasze opinie.

Zgłoś nadużycie #3283 2 września 2012, 16:04

aga78 Początkująca
Dziewczyny. Ja miałam najpierw ręczny Avent (philips) a potem elektryczny (medella) i powiem Wam, że się ręczny nie umywał (chociaż firma niby lepsza). Zresztą koleżanka też miała ręczny i w końcu pożyczyła ode mnie elektryczny.

Tę firmę akurat polecam, bo jest niedroga, no i można dokupić wszystkie części, które mają kontakt z piersią i pokarmem, więc można pożyczyć lub używany kupić.

Zgłoś nadużycie #3284 2 września 2012, 16:29

Aga a ktory miałaś?
http://www.nokaut.pl/laktatory/medela-swing-laktator-elektryczny-gwarancja-od-polskiego-dystrybutora.html
http://wroclaw.olx.pl/laktator-elektryczny-medela-mini-electric-iid-350905865

Zgłoś nadużycie #3285 2 września 2012, 16:37

April90 Supermama

Marzenka85 napisał(a)

Różne schematy rozliczania tygodni ciąży. ( zrobione przez Isis)

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

No i według którego schematu tu liczyć?

Ja liczę schematem nr 2 i on mi się wydaje najbardziej wiarygodny , szczególnie ze kalendarzowo miesiąc to właśnie 4 i pół tygodnia. No i ciąża trwa 280 dni = 40 tygodni.

Pozdrawiam i miłego liczenia

Mi najbardziej odpowiada sposob 1.

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

Zgłoś nadużycie #3286 2 września 2012, 17:07

Metra Fajna mama
cześć kobitki...wróciłam, zjadłam obiadek i teraz odpoczywam przy ukraińskiej chałwie :P
byłam w Auchanie...zeszło nam troszkę czasu i powiem Wam, że jestem zawiedziona, bo artykuły dla dzieci są strasznie drogie (np. nożyczki, gruszki itp.), ale kupiłam bodziaki dwa rozpinane przez całe ciałko na rozmiar 56 (jeden kosztował 13 zł) i udało nam się kupić 7 bodziaków na rozmiar 62 cm (były w komplecie po 7 szt) wyszło za jeden 4,70 zł :) dodam, że taki sam komplet w H&M kosztował 79,99zł!!
co do laktatora nie będę kupować...i znowu moja siostra :) się obyła bez..ściągała ręcznie, a po pierwszym miesiącu już nie był potrzebny bo produkowała mleko na potrzeby małego
moje maleństwo dzisiaj bryka cały dzień :) nawet mi dupkę wypchnęło i miałam krzywy brzuch, mój od razu zaczął do niego gadać, w stylu cześć mały tu tatuś :P w ogóle już fajnie taki mieć kontakt z bąblem...
najgorsze jest to, że wyrosłam ze swoich spodni ciążowych (bo mi wszystko idzie w doopę) i muszę sobie kupić nowe :(

Zgłoś nadużycie #3287 2 września 2012, 18:04

monis89 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :) .. jestem tu pierwszy raz i głupio mi trochę pytać o takie banalne rzeczy jak przyrost wagi bo już było o tym na innych forach, ale czy to normalne że od początku ciąży przytyłam tylko 1,5-2 kg? dodam że przed ciążą miałam już lekką nadwagę z którą bezustannie walczyłam :P ..

Zgłoś nadużycie #3288 2 września 2012, 18:16

Metra Fajna mama
monis89 witamy w styczniówkach :)
moim zdaniem jeżeli lekarz nie widzi żadnych nieprawidłowości w przyroście wagi to nie masz się czym martwić...ale na wszelki wypadek masz tutaj taki kalkulator, który liczy ile powinnaś ważyć w poszczególnych tygodniach ciąży http://www.noworodek.pl/index.php?sm=4 mi wylicza idealnie :) uwzględnia wagę sprzed ciąży i wzrost :P

Zgłoś nadużycie #3289 2 września 2012, 18:17

Metra Fajna mama
monis na kiedy masz termin ?? napisz coś o sobie :) chcesz z nami zostać ;)
ja mam termin na 24 stycznia i nie wiem jeszcze kto mieszka w moim brzuszku...mieszkamy w Szczecinie :) mam 29 lat i to moja pierwsza ciąża :)

Zgłoś nadużycie #3290 2 września 2012, 18:30

lilbanaqa Fajna mama

monis89 napisał(a)

Cześć dziewczyny :) .. jestem tu pierwszy raz i głupio mi trochę pytać o takie banalne rzeczy jak przyrost wagi bo już było o tym na innych forach, ale czy to normalne że od początku ciąży przytyłam tylko 1,5-2 kg? dodam że przed ciążą miałam już lekką nadwagę z którą bezustannie walczyłam :P ..

Monis, ja przytylam niecaly 1 kg dopiero ;) w 5 tygodniu wazylam 72,6 , potem w 10 72,2 , potem spadlam do 71 i teraz mam 73,2 ;) nie martw sie :) zapytaj ginekologa na kolejnej kontroli, ale jestem prawie pewna, ze wszystko ok ! tez do najdrobniejszych nie naleze :D

Metra, slodkie te bodziaki :) ja dzisiaj kupilam kombinezonik zimowy w smyku za 109 zl, rozmiar 62, niebiesko kolorowy, wstawie zdjecie niedlugo :) i 5 par skarpetek za 25 zl, i paczke pampersow newborn,byla promocja w rossmanie :D za jednego pampersa wychodzi 49 groszy :) widzialam tez w smyku te kocyki, ktore pokazywalas, sa w tej samej cenie co w internecie, wiec zapewne kupie w smyku zeby nie placic za przesylke :)