Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #3151 1 września 2012, 11:22

AniaFin Gotowa na wszystko
No hej :) Właśnie nadrobiłam czytanie z wczorajszego dnia ;)
Cały piątek spędziłam na wycieczce pracowej (raz do roku mamy taki całodzienny wypad-niespodziankę), która obejmowała: wycieczkę rowerami wodnymi po kanałach Utrechtu (gdyby nie trochę deszczowa pogoda, to było by jeszcze fajniej), kręcenie amatorskich filmów w grupach (musieliśmy sami wymyślić scenariusz, rekwizyty, a potem puścili nas w miasto kręcić sceny), zmontuje to jakiś profesjonalista i za tydzień dostaniemy filmy.
Ale była zabawa! Nasza grupka nakręciła film niemy o wielkim nicieniu atakującym Utrecht, były bardzo dramatyczne sceny, ranni i zabici ;) . Ludzie na nas patrzyli bardzo podejrzanie... A potem do końca dnia jedliśmy, piliśmy i się integrowaliśmy.
Wróciłam do domu koło 23, tam już na szczęście był mąż, też świeżo powrócony z wojaży. Od razu zauważył, że "urosłam", ale Mała nie chciała za bardzo kopać tatusia, chyba się już wyszalała.
Teraz mam nadzieję na spokojny weekend, może wypad do Ikei ;) . W każdym razie pogoda znowu ładna po tym wczorajszym załamaniu.
Mam nadzieję, że humory będą wam dopisywać.

Zgłoś nadużycie #3152 1 września 2012, 11:23

Metra Fajna mama
właśnie nie wiem co tu taka pustka...aż sama sobie poszłam poleżeć
Aniu miałaś fajny dzień super, że mężuś już powrócił :)

Zgłoś nadużycie #3153 1 września 2012, 11:25

Metra Fajna mama
ja po obiadku wybieram się do siostry...może przyniosę już parę łaszków dla malucha, bo mi siostra stęka że już miejsca nie ma, a ja w sumie mogę zabrać te najmniejsze...
u nas dzisiaj bardzo ładna pogoda :) słoneczko świeci i w ogóle jest fajnie...tylko leniwca pozbyć się nie mogę...ale chyba trzeba zacząć działać...

Zgłoś nadużycie #3154 1 września 2012, 11:27

Metra Fajna mama
a tak w ogóle jak jesteście na zwolnieniu to informujecie ZUS że np. jedziecie na kilka dni do innego miasta ??

Zgłoś nadużycie #3155 1 września 2012, 11:28

daria212 Gotowa na wszystko
Ania fajna mialas atrakcje, rzadko sie slyszy zeby praca oferowala taka fajna rozrywke i na dodatek nagrywanie filmu wow :-)

Zgłoś nadużycie #3156 1 września 2012, 11:29

lili napisał(a)

hmm...nie ma sie tu co wcinac,z tego co widze to tylko zaprzyjaznione mamuski ze soba pisza :(
nic tu po mnie..... :(
pozdrawiam.

Lili, no co ty tutaj wypisujesz. :( Zostań, zostań i poudzielajmy się razem :) Jak widzisz forum ma swoje lepsze i gorsze dni (tak jak my wszystkie), a zaprzyjaźnienie jest wprostproporcjonalne do aktywności (no i może ektrawertyzmu ;) ) A że niektóre z nas są bliżej, ze względu na miejsce zamieszkania i doświadczenie w realu, to akurat jest bardzo fajne. Ja akurat też jestem z daleka i zupełnie nie w polskiej rzeczywistości, ale nadal bardzo tu lubię być.

Zgłoś nadużycie #3157 1 września 2012, 11:31

Ja za tydz sie wybieram do rodzicow i tez juz sobie przywioze od bratowej trchej ciuszkow :-)
Hmm takie info trzeba zglaszac ? Pytam bo nie nadazam za polskim prawem :-)

Zgłoś nadużycie #3158 1 września 2012, 11:38

daria212 napisał(a)

Ania fajna mialas atrakcje, rzadko sie slyszy zeby praca oferowala taka fajna rozrywke i na dodatek nagrywanie filmu wow :-)

U nas co roku organizuje to ktoś inny (ktoś z kolegów), mają ustalony budżet na osobę i starają się wymyślać za to różnorodne atrakcje, jeden z najlepszych wypadów zakończył się lotem balonem (no wtedy szef się nieźle musiał szarpnąć), byłu też już różne sporty (golf, szermierka, survival, żaglówki), ale cały czas nas potrafią jeszcze zaskoczyć i zmusić do bycia kreatywnym :)

Zgłoś nadużycie #3159 1 września 2012, 11:44

Metra Fajna mama
właśnie nie wiem czy trzeba zgłaszać czy nie...

Zgłoś nadużycie #3160 1 września 2012, 11:47

Dobra organizacja w pracy ( po za nia) :-) w niektorych firmach to nawet czekolady na swieta nie dadza, tzn pewnie tak tylko w Pl jest :-)

Zgłoś nadużycie #3161 1 września 2012, 11:48

aga78 Początkująca
cześć :) ja tak na szybciutko, bo zaraz jedziemy z synkiem do nowego mieszkania trochę "przewietrzyć". I chyba już sobie nie daruję i poprzeglądam te ciuszki po nim. Później napiszę z jakim wynikiem. Miłego :*

Zgłoś nadużycie #3162 1 września 2012, 11:49

Metra ja akurat Tboie nie pwoeim bo nie zyje juz w polskim prawem, ale nawet jesli trzeba zglaszac to glupota, ale nic juz czlowieka nie zdziwi.

Dziewczyny jak kupujecie juz spioszki dla malenstwa to jaki rozmiar? wiadomo jedno moze miec 52 cm drugie 56 cm, no ale... :-p

Zgłoś nadużycie #3163 1 września 2012, 12:08

Metra Fajna mama
ja nie mam mniejszych niż 56 cm...lepiej kupować większe bo na początku tylko kaftanik, pieluszka, zawinę dziecko w pieluchę flanelową i włożę w rożek :) dlatego małych śpioszków mam mało

Zgłoś nadużycie #3164 1 września 2012, 12:13

U mnie większość najmniejszych rzeczy jest na 56. Moja pierwsza siostrzenica np. urodziła się z wagą 4200 i 59 cm i od początku wchodziła tylko w 62 ;) Z kolei druga (3600) zaczęła od 56. Zdaje mi się, że jeśli dziecko nie jest wcześniakiem i nie urośnie za bardzo, to 56 jest najbardziej uniwersalny. Ale w razie czego parę 50tek też można kupić.

Zgłoś nadużycie #3165 1 września 2012, 12:14

No, tak jak mówi Metra, lepiej chyba większe niż mniejsze, od siostry dostałam z sumie najwięcej 62.

Zgłoś nadużycie #3166 1 września 2012, 12:18

Metra napisał(a)

a tak w ogóle jak jesteście na zwolnieniu to informujecie ZUS że np. jedziecie na kilka dni do innego miasta ??

też nie wiem jak to jest z tym zgłaszaniem, ale oglądałam ostatnio "Pytanie na śniadanie" właśnie o zwolnieniach kobiet w ciąży i się taka szycha z ZUSu wypowiadała, że oni nawet jak by chcieli sprawdzać kobitki na urlopie to i tak nie mają jak, bo często zwolnienia są wydawane co 7 dni i zanim do nich dotrze wiadomość o zwolnieniu, to już by nie mieli czasu, by zaplanować jakieś naloty ;) , więc się nawet tym nie zajmują.

Zgłoś nadużycie #3167 1 września 2012, 12:26

Metra Fajna mama
już nie wiem kto i kiedy mówił mi, że jedyną grupą której ZUS nie kontroluje to właśnie kobiety w ciąży...tak się tylko zastanawiam, bo w sumie to głupie by było, żeby siedzieć w domu i czekać na kontrolę...przecież trzeba do szkoły rodzenia chodzić, na badania, na spacery zalecane itp itd...

Zgłoś nadużycie #3168 1 września 2012, 12:27

Metra Fajna mama
już się nie mogę doczekać oglądania ciuszków dla maleństwa...jak już przyniosę to zrobię fotki dla Was :)

Zgłoś nadużycie #3169 1 września 2012, 13:19

alex81 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki, ja akurat jestem z branży HR więc mogę Wam odpowiedzieć. Nie trzeba informować ZUSu o tym, że gdzieś się wyjeżdża. Żadko kontrolują ciążówki, tym bardziej jeśli na L4 figuruje, że chora może chodzić. W firmach, ktore same wyplacaja zasilki chorobowe  ZUS robi kontrole glownie tylko na wniosek firmy.
Troche czasu mnie tu nie bylo, ale juz nadrobilam zaleglosci.
Sama jeszcze nie kupilam żadnych rzeczy dla malucha, ale to bardziej z tego powodu, że czekam na potwierdzenie plci na usg 3 d ktore zrobie ok 15 wrzesnia. A wtedy pewnie zacznie się szał ;)
Dziewuszki, czy ktoras z Was moglaby przeslac mi ebooki o ktorych byla mowa na samym poczatku ('początki' i coś tam jeszcze)? Bylabym bardzo wdzieczna :)

Zgłoś nadużycie #3170 1 września 2012, 13:22

Metra Fajna mama
alex podaj maila to wyślę Tobie...
mam do Ciebie pytanie skoro się ujawniłaś :P ...jestem na zwolnieniu od 16 sierpnia, 3 września ma być wypłata. dostanę ją w całości czy najpierw od pracodawcy (szkoła) a drugą część później od ZUSu ??