Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #3051 30 sierpnia 2012, 11:41

Metra Fajna mama
pewnie Nancy czas pokaże...mi tylko żal dziewczyn, które robią wszystko same, bo są naprawdę więźniami...ze zmęczenia wkurza ich dziecko, mąż i robi się nieprzyjemnie...więc ja będę dbała o to, żeby odpocząć tym bardziej, że mój pracuje doba na dobę wolnego i tylko co drugi dzień będę mogła na niego liczyć...
chusta może być całkiem fajna...nie słuchaj nikogo :) intuicja sama powie Ci co robić :) przynajmniej na to liczę...
moja teściowa już mi wykład zrobiła że łóżeczko to chcę postawić w złym miejscu, a ja jej na to, że to moje dziecko i moje łóżeczko więc postawię gdzie będę chciała :P a po porodzie pewnie będzie że nie tak pieluszkuję, karmię i kąpię...oj chyba wtedy wybuchnę :D jak dynamit

Zgłoś nadużycie #3052 30 sierpnia 2012, 11:44

Dafne Gotowa na wszystko
Mam podobne zdanie w tej kwestii, jak Metra. Nie uważam, że spanie z dzieckiem to dobry pomysł, bo po co przyzwyczajać je do czegoś, od czego później trzeba odzwyczajać - nie dość że dziecko musi przenieść się do swojego łóżeczka, to czasem jeszcze jest wynoszone z sypialni rodziców do oddzielnego pokoju, więc tylko dodatkowy stres. Podobnie z chustą, oczywiście podobają mi się te wszystkie podejścia, że bliskość między dzieckiem i rodzicami jest ważna, ale jednak do pewnego stopnia. Będę tuliła moje dziecko ile się da, bo pewnie nie będę mogła się przed tym powstrzymać ;) i podoba mi się też kangurowanie, ale jednak uważam, że dobrze, żeby dzidziuś przyzwyczajał się też do tego, że leży sobie sam, ale ciągle ma z nami kontakt. Poza tym, kiedyś widziałam jak się zawiązuje chustę i jest to dosyć skomplikowane, a jeszcze gdybym miała robić to sama, to już w ogóle nie wiem, czy bym sobie poradziła ;)

Zgłoś nadużycie #3053 30 sierpnia 2012, 11:51

Metra Fajna mama
myślę, że jak dzieciaczki się pojawią to trochę nam serce zmięknie, ale ważne, żeby być konsekwentnym i nie robić dziecku niepotrzebnych stresów...wszystko przyjdzie samo :) bo przecież jesteśmy świetne ;)

Zgłoś nadużycie #3054 30 sierpnia 2012, 11:54

petitek Fajna mama
Witajcie przyszłe mamy!!!! Wraz z synkiem prosimy o głosy http://www.bobovita.pl/galeria/79849 z góry dziękujemy :)

Zgłoś nadużycie #3055 30 sierpnia 2012, 12:01

Metra Fajna mama
nie zgadniecie co znalazłam w mojej szafie!! dżinsową sukienkę ciążową długość 3/4 czyli taka na jesień, rozmiar L...ja to mam fart...nawet nie wiem skąd ją mam :D dobre Haha
myślicie że nie za bardzo obciachowa ??

Zgłoś nadużycie #3056 30 sierpnia 2012, 12:06

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, słodka ta kiecka :)

Zgłoś nadużycie #3057 30 sierpnia 2012, 12:06

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Witam kobitki :)
Metra ja tez się z Toba zgadzam w 100%.Nie wyobrażam sobie , aby dziecko spało z nami...i to nie dlatego ,że będę wyrodna matką tylko dla dzieciątka komfortu i naszego...Po swoich znajomych wiem jak ciężko oduczyć maleństwa spania razem.Maleństwo będzie miało swój pokoik , ale na noc będzie z nami tam gdzie spimy ,ale w swoim łóżeczku.Dlatego własnie szukam łózeczka z kołkami ale tradycyjnego drewnianego :) Jeśli chodzi o przytulanie to napewno tego mojemu maleństwu nie zabraknie :) Ale tak samo jak Ty Metra zostawię czasem męża z maleństwem...mama też musi czasem odetchnąć i jak to się mowi złapać wiatr w żagle :) Czasem zostawię z mamą i z siostra bo wiem , że z nimi będzie bezpieczne a, my z mężem bedziemy mieli chwilę dla siebie.Dziecko też dzięki temu uczy sie ,że istnieje inny swiat niż mama i tata :) Co do chusty mam mieszane uczucia sama raczej nie będę jej stosować ,ale też nie jestem jej przeciwna.Oczywiście jeśli nie jest ciągle stosowana...Wychodzę z załozenia, co za dużo to niezdrowo :)

Zgłoś nadużycie #3058 30 sierpnia 2012, 12:08

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Kiecka fajowa na jesień akurat :)

Zgłoś nadużycie #3059 30 sierpnia 2012, 12:11

Metra Fajna mama
dzięki, więc będę spokojnie nosiła kiecę
chyba otworzę lumpa..tyle mam tych szmat :/
za każdym razem czegoś się pozbywam i nic nie ubywa...nie wiem jak ja to robię
idę budyń ugotować :)

Zgłoś nadużycie #3060 30 sierpnia 2012, 12:12

daria212 Gotowa na wszystko
Witam mamuski :-)
jakos nie mam weny na nic :-) wczoraj ktoras pisala ze ma zupe ogorkowa chyba aniafin jak sie nie myle i taka mialam ochote ze szokkk a ze mialam rosol to zjadlam sloik ogorkow kiszonych :-D
Dzisiaj spalam az do 10, wczesnie zasnelam ale moj siedzial do 2 i ja soe przebudzilam i juz zasnac nie moglam, ale jakos sie udalo.
Metra ja tez tak mysle ze nie ma co przyzwyczajac, ale wiadomo teraz tak mowimy a jak bedzie nasze malenstwo to wszystko moze sie zmienic :-) a kiecka fajna, jakas fajna bluzke pod nia i bedzie git, ja lubie dzinsowe, tez mam jedna wiec jestem za :-)

Zgłoś nadużycie #3061 30 sierpnia 2012, 12:24

lilbanaqa Fajna mama
czesc laski:*

wstalam o 11, bo poszlam spac o 3 w nocy (znowu bawilam sie w snajpera i strzelalam do ludzi i tak jakos zeszlo :D ).
Nancy, jesli chodzi o ksiazki to ja na razie przeczytalam 'dziecko od narodzin do 1 roku' i 'bobas instrukcja obslugi'.
obydwie mi sie podobaly, maja wiele cennych porad jak sobie radzic w roznych sytuacjach, jak rozpoznac rozne rodzaje wysypki, bole itd :) a co do spania z malym, to na pewno odpada, nie chce go przyzwyczajac, ma swoj wlasny pokoik i lozeczko i niech korzysta :) a co do chusty, od czasu do czasu zapewne bedzie przydatna, a jak nie poradze sobie z wiazaniem to nosidelko, ale to tylko wtedy jak bedzie cos do zrobienia i maly bedzie plakal :) nie chce go uzalezniac ode mnie :D a czulosci dostanie duzo duzo, bo jestem sama wielki przytulas (w koncu zawsze bylam najmlodsza w domu i mnie tego nauczyli)

Metra, kieca jest sliczna, zaden obciach, jeans jest super na jesien :) i podziwiam zapal do sprzatania szafy :D az nie chce myslec w jakim stanie zastane mieszkanie w Lublinie po powrocie, pelno kurzu zapewne i pelen kosz do prania :D

Zgłoś nadużycie #3062 30 sierpnia 2012, 12:27

Metra Fajna mama
Lil Ty morderco :)
zapału nie mam...stwierdziłam, że muszę więc robię to...powoli jak żółw ale jakoś idzie (kiedyś student napisał "rzuf" i nie wiedziałam o co chodzi :D )
zaraz chłopa obudzę i na zakupy pojedziemy bo w lodówce tylko światło

Zgłoś nadużycie #3063 30 sierpnia 2012, 12:34

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej dziewuszki :) ja tylko na chwileczkę, nadrobiłam was i zaraz spadam , bo mam dzisiaj duzo pracy
Happyania ta lekarka to Natalia L. , dosyć słynna w ppl :/ A nastepną wizytę mam 17 wrzesnia i mam zamiar sie mojemu ginkowi bardzo na nią poskarżyć ;]

Zgłoś nadużycie #3064 30 sierpnia 2012, 12:35

Metra mam takie samo zdanie jak Ty... nie można dziecka przyzwyczajać do takich troszkę chorych sytuacji, bo np nie wyobrazam sobie ciągłego spania w 3 ... czułabym że partnerstwo zeszło na drugi plan i zostalismy juz tylko rodzicami... nie mowiąc już o dziecku noszonym w huscie, wszedzie z mamunią, a później problem bo dziecko boi sie rozstania nawet na 5 min... Wiadomo że jak przyjdzie na świat to na wiele rzeczy będziemy przymykac oko ale trzeba pamietac o pewnych granicach ... dzieciaczki będą kochane z husta czy bez ;]
Co do tesciowej dobrze jej powiedziałaś... moja jest właśnie na etapie wpierd**ania się w budowe mojego domu, nie robcie kuchni takiej, zrobcie spizarnie tu, nie mozecie miec takich okien i bla bla bla... kur** moi rodzice nam tyle pomogli a jeszcze nigdy sie nie wtracili w nic, a ona wielka dama, a jak zgubiłam dowód i pieniędzy nie moglam wyplacic z banku to nawet mi 100 nie chciała pozyczyć :/:/ Co do dziecka to dałam jej do zrozumienia ze dlatego sie od niej wyprowadzilismy, bo nie toleruje jej wtrącania sie ;] I brzucha tez zakazałam jej dotykac !

Zgłoś nadużycie #3065 30 sierpnia 2012, 12:52

daria212 Gotowa na wszystko
Oj Madziulka jestes niemozliwa, ale ja lubie i podziwiam takie osoby jak Ty i Metra, trzeba mowic wprost to co sie mysli :-)

Zgłoś nadużycie #3066 30 sierpnia 2012, 12:52

Metra Fajna mama
Madziula moja non stop pyta "co to będzie" zresztą bracia mojego tez ciągle o tą płeć pytają i ja jej za każdym razem mówię "dziecko kur a co ma to być"...szlag mnie trafia...ostatnio zadzwoniła do mnie i nie zapytała jak się czuję czy co, tylko "i co wiecie już co to będzie"....no normalnie załamka...jak by to było najważniejsze...brak mi słów

Zgłoś nadużycie #3067 30 sierpnia 2012, 12:53

Metra Fajna mama
a jak mój teść jeszcze raz zapyta mnie "co to będzie" to chyba mu walnę z pięści albo powiem mu, że "chomik"....w ogóle oni mają teorię, że lekarz już wie od 8 tygodnia tylko nie chce mi powiedzieć hhahahah....aaaaa.....masakra wiem

Zgłoś nadużycie #3068 30 sierpnia 2012, 13:44

AniaFin Gotowa na wszystko

mamapaula napisał(a)

AniaFin przekupiłaś męża na imię Laura dla waszej córeczki ?? :)

:) Na razie to jedna z moich propozycji, mamy trzy imiona i dwa z nich pewnie zostaną w jakiejś kombinacji, bo wszystkie podobają mi się bardzo, ale się nie mogę jeszcze zdecydować ;)

Zgłoś nadużycie #3069 30 sierpnia 2012, 13:54

lilbanaqa Fajna mama
mi sie bardzo podoba imie Laura :) nawet bardzo bardzo :) a swoja corcie bym nazwala albo Natalia albo Martyna :) spakowalam sie!!! juz jutro do domciu! :D

Zgłoś nadużycie #3070 30 sierpnia 2012, 13:58

daria212 napisał(a)

Oj Madziulka jestes niemozliwa, ale ja lubie i podziwiam takie osoby jak Ty i Metra, trzeba mowic wprost to co sie mysli :-)

Wiesz ja taka kiedys nie byłam, ale nauczył mnie tego mój chłopak... on zawsze mówił co mysli i ja to podłapałam... zresztą "żyje z teściową" już 6 lat i uwierz mi że przychodzi taki czas że już się po prostu nie da siedzieć cicho hehe :)
*
Metra heh powiedz tak z tym "chomikiem" :D boże co za ludzie... moja mama zawsze powtarza " nie ważne co byle zdrowe było" :) Wiadomo ze płeć też ciekawi, ale to schodzi na drugi plan... a domyslam sie co czujesz... dla matki zdrowie jej dziecka jest najważniejsze, a nie płeć :) haha z tym 8 tygodniem to zaszaleli :D
*
Ania Laura piękne imię tylko błagam uprzedź wszystkich żeby nie wpadli na pomysł mojej teściowej i nie zdrabniali "Laurka" :D