Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #291 3 lipca 2012, 11:55

kinga20 Gotowa na wszystko
Ja jak dotąd schudłam 2 kg :D Może i mnie zacznie niedługo wywalać :) April fajna ta lista, dobry pomysł . Może i u nas lutówek kiedyś zrobisz ? ;)

Zgłoś nadużycie #292 3 lipca 2012, 13:18

April90 Supermama
Dziewczyny, OK zrobie dla Styczniowek, bo sama tez tutaj jestem, ale Lutoweczki robicie juz same, ja Wam wytlumacze jak zrobic taka tabelke, bo potem sie nie ogarne z tym ! :D

Co do Styczniowek, liste zaraz bede robic, jesli kogos nie bedzie na liscie, cos bedzie zle wpisane prosze mowic poprawie, nie bede przegladac wszystkich teraz stron, zreszta wstepna liste mam zrobiona, takze dopisze nowe osoby, jakby co to WOLAAAAC glosno

Zgłoś nadużycie #293 3 lipca 2012, 13:19

strawberry Fajna mama
April chodź trochę pogadać do lutóweczek :)

Zgłoś nadużycie #294 3 lipca 2012, 13:20

strawberry Fajna mama
No ja już pisałam, że będę robić listę dla lutóweczek tylko April mi wytłumaczy mniej więcej jak się zabrać :)

Zgłoś nadużycie #295 3 lipca 2012, 13:31

April90 Supermama
Lista jest malo uzupelniona, wiec prosze sie wpisywac :) I jak mozecie piszcie do mnie na PRIV,  nie tutaj.

Zgłoś nadużycie #296 3 lipca 2012, 14:15

Metra Fajna mama
Szybka jesteś :-) Dużo nas a tak cicho... widać styczeń jeszcze zapracowany i nie ma czasu na pogaduchy...

Zgłoś nadużycie #297 3 lipca 2012, 14:25

April90 Supermama

Metra napisał(a)

Szybka jesteś :-) Dużo nas a tak cicho... widać styczeń jeszcze zapracowany i nie ma czasu na pogaduchy...

Kochanie, juz mialam liste zrobiona wczesniej, pozmienialam tylko u gory troszke, zrobilam tak jak u Grudniowek i dodalam nowe osoby :) Cichutko tu jest strasznie... Mam nadzieje, ze sie rozkreci bardziej...

Zgłoś nadużycie #298 3 lipca 2012, 14:33

Metra Fajna mama
pewnie zapracowane, albo na urlopach, albo nie chce im się zwyczajnie, bo to jeszcze ten czas taki humorzasty :-) poczekajmy trochę może ruszy. myślę, że wieczorem może być nas troche więcej. Robiłaś badania prenatalne? Te wiesz na wady płodu...

Zgłoś nadużycie #299 3 lipca 2012, 14:34

alex12 Gotowa na wszystko
Witam ponownie!Zaglądam tu często,ale nic nie pisałam,bo po moich przeżyciach bardzo się boję zapeszyć i że na następnej wizycie będzie coś nie tak.Ale póki co termin mam na 25 styczeń z OM,a na 24 stycznia z USG.Jak na razie to łykam sobie duphaston,witaminki i kwas foliowy,no i rosnę.Moj brzusio szybko się ukazał.Może dlatego,że nie zdążyłam się go całkiem pozbyć po poprzedniej ciąży.Też upatrzyłam sobie już wózek na internecie,ale wolę na razie tak daleko nie wybiegać,bo jeszcze długa droga przede mną.Staram się myśleć pozytywnie ale nie zawsze wychodzi.

Zgłoś nadużycie #300 3 lipca 2012, 14:39

April90 Supermama

Metra napisał(a)

pewnie zapracowane, albo na urlopach, albo nie chce im się zwyczajnie, bo to jeszcze ten czas taki humorzasty :-) poczekajmy trochę może ruszy. myślę, że wieczorem może być nas troche więcej. Robiłaś badania prenatalne? Te wiesz na wady płodu...

Stwierdzilismy z chlopakiem, ze nie robimy tych badan, bo ani u mnie w rodzinie nie bylo chorob genetycznych ani u niego, a lekarz mowi, ze dziecko rozwija sie prawidlowo. Poza tym, nie znam sie dokladnie na tym, ale wydaje mi sie, ze te badania to jest jakis bezsens... Bo jesli moje dziecko ODPUKAC bedzie miec jakas wade, to co mi to da, ze ja sobie to badanie zrobie? NIC, bo tej wady w brzuchu raczej nie zwalcza. Jedyne to bym mogla sie godzic z mysla, ze moje dziecko bedzie chore. Jesli sie myle tym, co napisalam, to prosze mnie wyprowadzic z bledu... POZA TYM, wiedzac, ze moje dziecko jest narazone na jakas wade, denerwowalabym sie bardziej i faktycznie jeszcze mogloby zachorowac...

alex12, prosze Cie, troszke wiecej optymizmu! Twoj dzieciaczek nie bedzie na pewno szczesliwy, jesli bedziesz taka ponura i nie bedziesz wierzyla w Niego! Czym wiecej bedziesz sie usmiechac, tym lepiej dla Twojej Kruszynki! Nie zalamuj sie, co ma byc to bedzie, taka jest prawda, a ja wierze w to, ze bedzie dobrze z Toba i Twoim Dzieciaczkiem :) :*

Zgłoś nadużycie #301 3 lipca 2012, 14:42

Metra Fajna mama
Alex ja przez pierwsze dwa miesiące to chodziłam po domu i myślałam tylko o wadach dziecka albo o tym że poronię.... Mamy ten sam termin :) prawie. Pamiętaj: dobre nastawienie to połowa sukcesu. Nie ma że wada albo poronienie. Donosimy i urodzimy śliczne dzieci, no albo mniej śliczne :P Ja biorę progestreon na podtrzymanie ciąży (lekarz powiedział że on dmucha na zimne), witaminki ciążowe i magnez. A no i juz raz zastosowałam pimafucin przez trzy dni, ale teraz mam domowy sposób wypróbowany na poprawę tego stanu: chodzę bez bielizny po domu :P czyli praktycznie przez cały czas. a do pracy bawełniane spodnie. Jak tylko dżinsy mam na tyłku to się gotuję cała tam gdzie nie powinnam :)

Zgłoś nadużycie #302 3 lipca 2012, 14:46

Metra Fajna mama
Badania prenatalne określają tylko ryzyko wystąpienia wady genetycznej, ale nie mówią o tym, że dzieciak jest zdrowy. Lekarz odradził mi robienie tych badań. Powiedział, że to strata kasy i narażanie się na stresy. U nas tez nie było nic w rodzinie. Tylko cytomegalia wystąpiła, ale to inna sprawa. Zresztą na wyniki badań prenatalnych czeka się kilka tygodni (na te z krwi). Mam nadzieje, że w poniedziałek usłyszę że dziecko rozwija się prawidłowo. Zresztą jak nie jak tak :) ma być silne i tyle

Zgłoś nadużycie #303 3 lipca 2012, 14:48

alex12 Gotowa na wszystko
Tak wiem tez sobie powtarzam,że co ma być to i tak będzie.Tez mam mieszane uczucia co do tych badań prenatalnych.W poprzedniej ciąży miałam robione i było wszystko ok,a po miesiącu okazało się,że mam małowodzie,hipotrofię i niewydolne łożysko.Teraz dostałam skierowanie na badanie w 13 tygodniu,więc chociaż zaoszczędzę 250 zł.

Zgłoś nadużycie #304 3 lipca 2012, 15:16

April90 Supermama

Metra napisał(a)

Badania prenatalne określają tylko ryzyko wystąpienia wady genetycznej, ale nie mówią o tym, że dzieciak jest zdrowy. Lekarz odradził mi robienie tych badań. Powiedział, że to strata kasy i narażanie się na stresy. U nas tez nie było nic w rodzinie. Tylko cytomegalia wystąpiła, ale to inna sprawa. Zresztą na wyniki badań prenatalnych czeka się kilka tygodni (na te z krwi). Mam nadzieje, że w poniedziałek usłyszę że dziecko rozwija się prawidłowo. Zresztą jak nie jak tak :) ma być silne i tyle

No to widzisz, tak jak myslalam jednak... Na pewno Dzidzia rosnie zdrowo :) nie martw sie :)

Zgłoś nadużycie #305 3 lipca 2012, 15:17

April90 Supermama

alex12 napisał(a)

Tak wiem tez sobie powtarzam,że co ma być to i tak będzie.Tez mam mieszane uczucia co do tych badań prenatalnych.W poprzedniej ciąży miałam robione i było wszystko ok,a po miesiącu okazało się,że mam małowodzie,hipotrofię i niewydolne łożysko.Teraz dostałam skierowanie na badanie w 13 tygodniu,więc chociaż zaoszczędzę 250 zł.

Alex, bedzie gitara, blagam Cie NIE ZAMARTWIAJ SIE! Ja trzymam za Was kciuki! Kiedy idziecie do gina znowu?

Zgłoś nadużycie #306 3 lipca 2012, 16:14

Metra Fajna mama
ja mam wizytę w poniedziałek następny :-) jutro idę zrobić krew i siusiu...Już się nie mogę doczekać aż zobaczę brzdąca. Popatrzę jak się rusza chociaż. Zawsze wychodzę od tego mojego lekarza taka podniesiona na duchu

Zgłoś nadużycie #307 3 lipca 2012, 17:27

April90 Supermama

Metra napisał(a)

ja mam wizytę w poniedziałek następny :-) jutro idę zrobić krew i siusiu...Już się nie mogę doczekać aż zobaczę brzdąca. Popatrzę jak się rusza chociaż. Zawsze wychodzę od tego mojego lekarza taka podniesiona na duchu

Ja tez sie czuje jakos tak inaczej po wizycie :D bo tak w domu to sobie człowiek nie zdaje sprawy z tego, ze jakis Szkrab tam jest, a u lekarza to juz dociera do głowy, ze maaaatko, ale sobie Fasolinek pływa haha :D ja dzis byłam odebrac wyniki moczu i mam jakas zajebista bakterie... ;/

Zgłoś nadużycie #308 3 lipca 2012, 17:36

Metra Fajna mama
jaką bakterię? pewnie pęcherz masz podziębiony. dostaniesz lek. spoko. nie taka straszna bakteria ;) niestety nasz układ moczowy i rozrodczy jest bardzo wrażliwy w tym czasie. mnie dzisiaj np. zaczął boleć ząb :( oglądam go z każdej strony i dziury nie widzę. Myślę więc że to dziąsło mnie boli, bo fasola zabiera witaminki... chce mnie wykończyć szkrab.... :-)
to teraz o przyjemnościach: idę dzisiaj do kina o 19 :-) na tą komedię nową o ciąży :-) chociaż chwilę się pośmieję z głupich tekstów...
macie jakieś zwierzaki w domu? ja mam jamniczkę miniaturową 4-letnią. Ma na imię Metra. Uważam, że zapewnia mi niesamowita dogoterapię :-) boska jest zresztą :-)

Zgłoś nadużycie #309 3 lipca 2012, 17:45

Metra Fajna mama
a tak w ogóle to marzy mi się pieluszkowanie pieluszkami wielorazowymi. są takie piękne na allegro. Tylko pięknie drogie...najtańsza kosztuje 20 zł za sztukę, a na początku potrzeba 20 dziennie. Może poproszę znajomych, żeby mi kupowali po jednej po dwie...na prezent oczywiście. Bo ciuszków to już po siostry maleństwie mam od cholerki...oczywiście jeszcze ich nie znoszę do domu, żeby nie zapeszyć ;) Matko już się nie mogę doczekać tej mojej fasoli :)
przed kinem kupię sobie oliwkę nivea do smarowania bebzonka i cycuszków troszkę mi się brodawki wysuszyły. a brzuszka nie można kremować zwykłym kremem, żeby te szkodliwe związki nie przenikały. Oliwka tania jest i na długo wystarczy bo wydajna więc w tym przypadku zaszaleję i kupię coś specjalnie na ten czas.

Zgłoś nadużycie #310 3 lipca 2012, 17:50

April90 Supermama

Metra napisał(a)

jaką bakterię? pewnie pęcherz masz podziębiony. dostaniesz lek. spoko. nie taka straszna bakteria ;) niestety nasz układ moczowy i rozrodczy jest bardzo wrażliwy w tym czasie. mnie dzisiaj np. zaczął boleć ząb :( oglądam go z każdej strony i dziury nie widzę. Myślę więc że to dziąsło mnie boli, bo fasola zabiera witaminki... chce mnie wykończyć szkrab.... :-)
to teraz o przyjemnościach: idę dzisiaj do kina o 19 :-) na tą komedię nową o ciąży :-) chociaż chwilę się pośmieję z głupich tekstów...
macie jakieś zwierzaki w domu? ja mam jamniczkę miniaturową 4-letnią. Ma na imię Metra. Uważam, że zapewnia mi niesamowita dogoterapię :-) boska jest zresztą :-)

Mam napisane: Ilosc bakterii w 1 ml moczu: 100. Identyfikacje: 454 Nieznamienna Bakteriuria E. 201. i kreseczka w dol 454 Antybiotyk ;/ Nie wiem co to do diabła jest...
Mi osemki Kochana nadal rosna, ostatnio obudzilam sie ze spuchnieta buzia, ale na razie ODPUKAC jest ok. Jak ta komedia sie nazywa? Mozesz podac tytul?
Ja tez mam pieski. Dwa mieszance. Jeden mieszaniec Cairn Terriera, ma na imie Kala (około 3,5 roku, nie wiemy dokladnie, Tata ja znalazl na ulicy, mamy ja od maja 2009), a druga Emi, mieszaniec Norsk Lundehunda (8 lat, od czerwca 2004) :)