Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2811 27 sierpnia 2012, 16:52

Metra Fajna mama
a co tam u naszej Lil...coś jej nie ma dzisiaj...

Zgłoś nadużycie #2812 27 sierpnia 2012, 16:54

mpaulam Zadomowiona

Metra napisał(a)

witam nową mamusię :)

Witam witam :)

Zgłoś nadużycie #2813 27 sierpnia 2012, 16:56

Metra Fajna mama
już dodałam Ciebie do tabelki...brakuje mi tylko informacji o pierwszych ruchach, data i który to był tydzień :)

Zgłoś nadużycie #2814 27 sierpnia 2012, 17:02

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Apri hehe też wczesniej mialam kilka takich akcji że w "ciązy jestem" ale tym razem jakoś faktycznie inaczej sie czułam... akurat mnie nie bolał brzuszek tylko w  srodku mnie czasami coś zakuwało... :D i tez miałam podobnie jak Ty - od 2 lat z moim kochalismy sie bez z. i juz myslalam ze cos ze mna nie tak .. od stycznia juz sie mega staralismy no ale nic nie bylo wiec w marcu stwierdzilismy ze na wakacje zrobimy przerwę z robieniem żeby się "zregenerować" a tu w kwietniu masz babo niespodziankę... 2 dni przed wylotem do egiptu robiłam bete :D (4 maja dokładnie) to był najnudniejszy urlop na jakim byłam ale tak sie cieszyłam że masakra , a brzuch wypinałam hahaha Kurde musiałabym te wszystkie wspomnienia gdzies zapisać

Zgłoś nadużycie #2815 27 sierpnia 2012, 17:19

Metra Fajna mama
madziula ja prowadzę pamiętnik ciąży :) w zasadzie tygodnik :)

Zgłoś nadużycie #2816 27 sierpnia 2012, 17:40

happyania Zaprawiona w bojach

Metra napisał(a)

zrobiłaś to z szafą do czego ja się nie mogę zabrać :P podaj datę tych pierwszych ruchów to wpiszę do tabelki :)
ja do dzisiaj czasem aż podskakuję :)

ja się zabrałam, ale mi się w połowie odechciało i wszystko leży na podłodze nadal :/ wstanę i dam radę! na razie musiałam obiad ogarnąć i zakupy.
W tabelce są już wpisane pierwsze ruchy mojego synusia, tylko od paru dni czuję kopniaczki, a nie przemieszczanie i jakies smyranie jak wcześniej . I te kopniaczki mnie rozwalają :) :)

Zgłoś nadużycie #2817 27 sierpnia 2012, 17:44

madziulka_myszka napisał(a)

Hej Happyania :) to liczenie to masakra jakaś :) wiem ze lekarze różnie to liczą... jedni uznają tylko skonczone tygodnie... np ja teraz mam 21w4d czyli jestem w 22 tygodniu (skończę 22 tygodnie za 3 dni) a niektórzy lekarze jeszcze przez 3 dni bd mówić ze jestem w 21 tygodniu... co kraj to obyczaj :) jedni zapisaliby 21/22 tydzien.. różnie to jest :) najlepiej się w to nie zagłębiać :) na moim przykładzie suwaczek z tego forum działa idealnie wiec się tego trzymam :)
Ja wczoraj wzięłam się za prasowanie :D została mi tylko taka mała stertka :D może dzisiaj skończę :) :) a później zrobię to co Ty :D
Ten cud narodzin co ja oglądałam prowadziła courtney cox czy jak ona tam sie zwie...
Co do kopniaczków ja sie przyzwyczaiłam tylko do tych delikatnych smyrań... ale jak dostane porządnego kopniaka to zawsze się śmieje i zaraz łapię za brzuch i chyba się do tego nie przyzwyczaję...

No to rzeczywiście zakręcone z liczeniem tygodni :) :) ja uznaję, że jestem w 19, 18 skończony. A na lekarza biorę poprawkę ;)
Moja stertka prasowania urosla do wielkiej kopy... To dopiero wyzwanie będzie!

Zgłoś nadużycie #2818 27 sierpnia 2012, 17:51

April i Madziula ja też miałam podobnie :) od dwóch lat nic, a tu masz :)
I się spodziewamy synka chcianego chociaż niezaplanowanego. Wcześniej o matko ile ja już razy byłam na bank w ciąży :) i oczywiście nigdy nic. I chociaż nie planowaliśmy jeszcze dziecka to zawsze bylam mega rozczarowana jak dostałam okres.

Zgłoś nadużycie #2819 27 sierpnia 2012, 17:51

AniaFin Gotowa na wszystko
Witaj Paula, gratuluję córeczki :) niedługo będziemy górą :) Ja jestem Ania i też mam brzuchu dziewczynkę, na razie bezimienną :)
Ja się tam nie mogę przyzwyczaić do akrobacji mojej pociechy, każdy kopniak cieszy mnie na nowo i na razie wszystkie są bardzo miłe, zobaczymy dalej.
Narobiłyście mi smaku na zupę, jak wrócę z pracy to skoczę po zakupy i ugotuję taką prawdziwą, ogórkową, już się nie mogę doczekać ;)
Oki, jadę na razie do domu, odezwę się wieczorem.

Zgłoś nadużycie #2820 27 sierpnia 2012, 17:58

happyania napisał(a)

April i Madziula ja też miałam podobnie :) od dwóch lat nic, a tu masz :)
I się spodziewamy synka chcianego chociaż niezaplanowanego. Wcześniej o matko ile ja już razy byłam na bank w ciąży :) i oczywiście nigdy nic. I chociaż nie planowaliśmy jeszcze dziecka to zawsze bylam mega rozczarowana jak dostałam okres.

Ja też tak miałam też, ponad trzy lata "niebezpiecznego" seksu i nic. I oczywiście co miesiąc wszelkie ciążowe objawy. A w kwietniu nie miałam za to żadnych, więc po powrocie z majówki zamierzaliśmy się wreszcie udać na oddział leczenia bezpłodności i zrobić badania. Okres niby mi się trochę spóźniał, ale czasem tak miałam, cycle po 35 dni. Mierzyłam sobie też codziennie temperaturę i zwykle przed okresem mi lekko zaczynała spadać, a w pamiętny piątek rano(dzień cyklu 31 ;) ) zmierzyłam sobie i zauważyłam, że jak nigdy podskoczyła mi jeszcze bardziej. Wygrzebałam ostatni stary test i wyszła mi bladziuteńka kreska, ale była :) ). Cały dzień z tym przechodziłam, wieczorem pokazałam ojcu dziecka ;) Uwierzyć nie mogliśmy, od początku wielkie szczęście no i parę testów później wreszcie uwierzyliśmy na 100%

Zgłoś nadużycie #2821 27 sierpnia 2012, 18:07

aga78 Początkująca
to ja obie ciąże "od pierwszego strzału" :)
co do terminów, to kończąc rozważania - wyjdą, jak się zdecydują :D

Hanka dzisiaj cały dzień w brzuchu rozrabia. Na razie chyba bardziej rączkami, bo te ruchy takie delikatniejsze, "drobniejsze". Jak nóżka idzie w ruch to są "bardziej dynamiczne". Cieszy mnie to niezmiennie.

Odnośnie zupki chińskiej, to może samej zupki to nie koniecznie, ale np sushi (oczywiście w wersji bezpiecznej ;) ) to jak najbardziej. Albo cokolwiek innego w egzotycznych smakach.

Byłam dzisiaj u fryzjera i bosko się z tym czuję :)

Witam nową Mamcie :)

Zgłoś nadużycie #2822 27 sierpnia 2012, 18:13

Nancy Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny!

Agnieszko, ślinka mi cieknie jak pomyślę o Twoich powidłach śliwkowych :-) Sąsiadką się nie przejmuj, zrobiłaś dobrze, w końcu chronisz swoje dziecko. Może jak parę osób zareaguje podobnie w jej towarzystwie babka zacznie myśleć. Oby... Co do przeczucia związanego z płcią: sama nie wiem, ale coś w tym musi być. My jeszcze zanim zaczęliśmy planować ciążę zawsze rozmawialiśmy o dziecku jak o potencjalnej dziewczynce. Tymczasem od początku ciąży miałam święte przekonanie, że to może być tylko chłopiec. No i lekarze też póki co tak twierdzą :-)

April, zupki chińskie są fuj :-P Nie ma to jak domowa gorąca na prawdziwym kurczaczku i warzywkach. Ja ostatnio mam awersję nawet do kostek rosołowych. Widocznie moje dziecię daje mi znać, że im mniej chemii tym lepiej.

Metra, czym się objawia cyto u dziewczynki w Twojej rodzinie?

Mpaulam, witamy na forum :)

Binamalwina, cioci Nancy nie podoba się imię Alanek. Ale ciocia Nancy zdaje sobie też sprawę, że imię jej Jasia też nie wszystkim musi się podobać. No cóż, tak to już jest z tymi imionami...

Cudny dzień dzisiaj. Kocham tę jesienną aurę bardziej niż kiedykolwiek :-)

Zgłoś nadużycie #2823 27 sierpnia 2012, 18:35

Nancy Gotowa na wszystko
Kochane,
muszę się Wam pochwalić pierwszymi rzeczami naszego Jaśka :-)
Na
zdjęciach: pierwsze buciki otrzymane w prezencie od cioci i wujka,
kombinezon za całe 15 zł z komisu i nowy (choć z komisu) przewijak za 25

Komisowe love :-) ))

Zgłoś nadużycie #2824 27 sierpnia 2012, 18:47

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Metra ja też chyba zacznę :D szkoda by było zapomnieć jak to było przy tych "pierwszych razach" :)

To wychodzi na to że nasze dzieciaczki to naprawdę nam niespodzianki porobiły :D
AniaFin Tobie to juz wogóle... jeszcze może by Cię zaczęli "karmić" hormonami albo cus a tu sie okazuje że to niekonieczne :D

HappyAnia tez zawsze mi się wyć chciało jak dostawałam okres :( i wkoncu nie dostałam :D a tak przy okazji to Ty już skończyłaś 19 tygodni teraz leci Ci 20 :D (tak wynika z suwaczka :)

Nancy piękne zakupki :D trampki są superowe :D takie Jasiowe :D

Zgłoś nadużycie #2825 27 sierpnia 2012, 18:48

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Nancy buciki przecudne też chce takie hihi :) W komisach i lumpkach można znaleźć perełki :)

Zgłoś nadużycie #2826 27 sierpnia 2012, 19:31

madziulka_myszka napisał(a)

HappyAnia tez zawsze mi się wyć chciało jak dostawałam okres :( i wkoncu nie dostałam :D a tak przy okazji to Ty już skończyłaś 19 tygodni teraz leci Ci 20 :D (tak wynika z suwaczka :)

haha to ja już nic nie kumam :)   :) :)
Nancy śliczne zakupy zrobiłaś :) :)

Zgłoś nadużycie #2827 27 sierpnia 2012, 19:37

AniaFin napisał(a)

Ja też tak miałam też, ponad trzy lata "niebezpiecznego" seksu i nic. I oczywiście co miesiąc wszelkie ciążowe objawy. A w kwietniu nie miałam za to żadnych, więc po powrocie z majówki zamierzaliśmy się wreszcie udać na oddział leczenia bezpłodności i zrobić badania. Okres niby mi się trochę spóźniał, ale czasem tak miałam, cycle po 35 dni. Mierzyłam sobie też codziennie temperaturę i zwykle przed okresem mi lekko zaczynała spadać, a w pamiętny piątek rano(dzień cyklu 31 ;) ) zmierzyłam sobie i zauważyłam, że jak nigdy podskoczyła mi jeszcze bardziej. Wygrzebałam ostatni stary test i wyszła mi bladziuteńka kreska, ale była :) ). Cały dzień z tym przechodziłam, wieczorem pokazałam ojcu dziecka ;) Uwierzyć nie mogliśmy, od początku wielkie szczęście no i parę testów później wreszcie uwierzyliśmy na 100%

Super, że się udalo :) :) :) i też jak juz zaszłam w ciążę to wyjątkowo żadnych objawów nie czułam

Zgłoś nadużycie #2828 27 sierpnia 2012, 20:11

Metra Fajna mama
happyania moim zdaniem masz skończony tydzień 19 i zaczynasz 20 :/ chyba, że odejmujesz 2 tygodnie bo wiesz kiedy się zapłodniłaś :) moim zdaniem trzeba liczyć normalnie od dnia ostatniej @ i nie kombinować, ktoś to w końcu wymyślił i się sprawdza ;)

Madziula polecam pamiętniczek, fajna sprawa

Nancy boskie zakupy, ja też uwielbiam lumpy i już niedługo zacznę balangę zakupową :)

Zgłoś nadużycie #2829 27 sierpnia 2012, 20:12

Nancy napisał(a)

Hej dziewczyny!

April, zupki chińskie są fuj :-P Nie ma to jak domowa gorąca na prawdziwym kurczaczku i warzywkach. Ja ostatnio mam awersję nawet do kostek rosołowych. Widocznie moje dziecię daje mi znać, że im mniej chemii tym lepiej.

)

Zgadzam się przedmówczynią ;) zupki chińskie i inne instant są ble ;) , kiedyś codziennie na lunch zjadałam zupkę instant, teraz mnie nie zachęca ;) A taką prawdziwą na udku i warzywkach właśnie wstawiłam, jak wywar dojdzie przerobię na ogórkową, już się nie mogę doczekać... :)

Zgłoś nadużycie #2830 27 sierpnia 2012, 20:19

Metra Fajna mama
kurde Anka bo zaraz wsiądę w busa do Holandii i będziesz mnie miała u siebie na tej zupce ;)
jak by co to jestem tylko film oglądam "Tożsamość Bourne'a"