Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2751 27 sierpnia 2012, 8:48

Metra Fajna mama

aga78 napisał(a)

nieeee, przed wojną :) wcale się na zabobonach nie znasz :P

eee nie prawda :) w czasach kryzysu rodzą się dziewczynki bo wtedy łatwiej je przekonać żeby się rozmnażały, a w czasach dobrobytu chłopcy...tak twierdzi książka "Początki" .... szczerze mówiąc wolę tą teorię :P
i oczywiście ta o wchłanianiu i ronieniu męskich słabych zarodków, o której pisze Ania też jest lepsza od wojny :P

Zgłoś nadużycie #2752 27 sierpnia 2012, 9:00

daria212 Gotowa na wszystko
Te daty sa liczone z miesiaczki na 02.01.2012 a z USG wyszla raczej ta z grudnia a jedna nawet wyszla ze 01.01 tak jak Ty, wiec bardziej prawdopobno ze moge zaliczyc sie jeszcze w grudniu? Ja juz sie gubie z tymi datami, zeby tyle terminow miec :-D

Zgłoś nadużycie #2753 27 sierpnia 2012, 10:15

AniaFin Gotowa na wszystko
hej matki Polki ;)
Pracuję już od godziny ;) , musiałam się najpierw porządnie wyspać, a moja ukochana córeczka była wieczorem taka aktywna, że szalała do jedenastej, aż mi się brzuch trząsł. Próbowałam czytać, ale za każdym kopnięciem chichotałam do siebie jak głupia.
Dzisiaj muszę się przyłożyc, bo szef właśnie z wakacji wrócił i niespodziewanie pojawia się za plecami (siedzimy w tym samym pomieszczeniu). W tym tygodniu tylko cztery dni harówki, bo w piątek mamy wycieczkę labową, która co roku jest wielką niespodzianką. Już się boję, że znowu wymyślą jakiś survival (do tej pory były już kajaki, motorowery, żaglówki, lot balonem, gra w golfa...).
Pogoda piękna, złoto-jesienna, taką lubię.

April, fajnie że jeździłaś w Holandii, ja też to lubię, drogi mają śliczne, tylko w małych miasteczkach trochę ciasno (a samochód mamy duży) z tymi wszystkimi rowerami, motorowerkami, trzeba bardzo uważać.

Udanego dnia kochane!

Zgłoś nadużycie #2754 27 sierpnia 2012, 10:26

aga78 Początkująca
April. Trochę mylisz pojęcia Kochana. Usg liczy datę wg ostatniej miesiączki dla konkretnie długiego cyklu, zazwyczaj 28-30dni.
Natomiast te zmiany, o których piszesz ("przyspieszenia rozwoju") nie pokazują tak na prawdę, że płód jest "starszy" tylko, że w danej chwili konkretny parametr ma wielkość jak u (statystycznie) płodu w określonym wieku. Pamiętać przy tym należy, że płód rośnie skokowo a nie ciągle, wiec 2dni wcześniej mógł odpowiadać wiekowi o tydzień, dwa młodszemu. Po drugie, że statystyki nie uwzględniają cech dziedzicznych i jak np w badanej populacji było więcej drobnych mam (cecha wzrostu ulega stałemu przyrostowi, a dane opracowane "jakiś czas temu") a ja np mam 173cm wzrostu, to i moje dziecię będzie większe.
Też tak się "pocieszałam" w pierwszej ciąży (jak i wiele moich koleżanek), bo Franek zawsze wyprzedzał statystykę o 2-3tygodnie będąc mieszkańcem mojego brzucha. Lekarz też od 36tc mówił, że raczej wcześniej urodzę. A urodziłam 5dni po terminie i to głównie dlatego, że mi poród wywołali ;)
A co do rozkładu płci, chciałam, żeby było śmiesznie :D To bardziej naukowe wytłumaczenie też znam.

Zgłoś nadużycie #2755 27 sierpnia 2012, 10:41

Dafne Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczynki :) Nie zaglądałam przez weekend, bo spędzałam czas z mężem-On w tygodniu pracuje całymi dniami, dlatego soboty i niedziele to nasz czas :) . Wczoraj odczuwałam dziwny ból w dole w brzucha, tak jakby kolka tylko niżej niż zazwyczaj się ją odczuwa. Jak już usiadłam i odpoczęłam, to przeszło. A dziś nad ranem chyba macica mnie bolała, jakoś nie mogłam się dobrze ułożyć. Podczas weekendu pojawił się też nowy objaw-bolący pępek! ;) Bardzo dziwne uczucie, ból od środka i pojawił się, jak zjadłam solidną kolację ;)

Zgłoś nadużycie #2756 27 sierpnia 2012, 10:42

Metra Fajna mama
wiem aga :) było śmiesznie, przecież nie wzięłam tego na serio :P
ja mam to do siebie że nienawidzę przesądów i muszę je od razu obalać :P
dobra lecę odebrać wynik z cytomegalii, wrócę za godzinkę :*

Zgłoś nadużycie #2757 27 sierpnia 2012, 11:06

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej dziewojki moje kochane :* wczoraj was trochę zaniedbałam, ale jakoś nie było okazji do włączania kompa , za to karę mialam w postaci nadrabiania :) :*
Lili dziwna ta rozbieżność, aż 3 tygodnie różnicy? a to lekarz policzył wg USG czy tak po prostu ? może się pomylił, a jak USG to może źle cos wpisał albo dzidzia byla mała i stąd ten wniosek... ja np ostatnia miesiączkę miałam 29 marca i zarówno lekarz jak USG pokazywały ostatnio identycznie jak suwaczek fajnejmamy :)
Karollcia kurcze łydek zazwyczaj wynikają z niedoborów magnezu (jak Ci ostatnio brzuszek twardniał to pewnie tez z tego powodu) na pewno jak powiesz o tym lekarzowi to Ci magnez przepisze :)
**
Metra i jak masz juz brakującą szafeczkę ?? Co do sikania nocnego to ja też miałam przez 2/3 tygodnie spokój, a teraz zaczęło się od nowa :D czasami jak mi Mała kopnie w pęcherz to musze odrazu do kibelka leciec :D
**
AniaFin mi brzuszek nie zwalnia :D aż strach się bać co będzie za miesiąc czy dwa :D
**
Alex witaj wśród nas :) Ja jestem Magda z wlkp termin z OM mam na 5 stycznia a z USG na 3 :) narazie jest dziewczynka ale w środę bd potwierdzać :)
Daria a brałaś pod uwagę fakt że np. mógł Ci się cykl popierdzielić jakoś i np to plamienie 28 marca mogło nie być miesiączką tylko np plamieniem intanplacyjnym bo Ci się owulacja jakos opóźniła i wtedy faktycznie mogłaby być różnica w wieku dziecka tylko tygodnia czy dwóch chociaż lekarz pewnie wie lepiej :)

Zgłoś nadużycie #2758 27 sierpnia 2012, 11:08

A tak w ogóle to mi też zaczyna dokuczać rozciągająca się macica zwłaszcza w nocy... ale jest to ból do zniesienia :)
Za to moja maluda tak się rozszalała że aż miło :) dzisiaj obudziła mnie takim wierceniem hehe :D jest normalnie tak jak piszą w tych kalendarzach ciążowych ... jakby jej się skakania spodobało :D

Zgłoś nadużycie #2759 27 sierpnia 2012, 11:17

April90 Supermama

daria212 napisał(a)

Te daty sa liczone z miesiaczki na 02.01.2012 a z USG wyszla raczej ta z grudnia a jedna nawet wyszla ze 01.01 tak jak Ty, wiec bardziej prawdopobno ze moge zaliczyc sie jeszcze w grudniu? Ja juz sie gubie z tymi datami, zeby tyle terminow miec :-D

To by sie zgadzalo, ze z miesiaczki ostatniej 28 marca, wychodzi termin na 02.01.2013, bo ja mialam ostatnia miesiaczke 27 marca i mam termin z OM na 01.01.2013, wiec jest ok. A ta z grudnia moze jest z USG. Czyli generalnie masz dwa terminy na to wychodzi. Jeden z OM na 02.01.2013 i z usg na 24.12.2012 :) Moze byc taka rozbierznosc w terminach, to jest normalne. U nas w Grudniowkach tez jedna ma z grudnia termin z OM, a z USG na 09.01, wiec to jest calkiem normalne. Dziecko sie moze wykluc w grudniu rownie dobrze. A udzielasz sie w tym temacie w ktorym sie bardziej czujesz :D

AniaFin, tak, slyszalam, ze w NL lepiej pierdaknac komus w dupe, tzn w inny samochod, niz potracic rowerzyste :P rowerzysci tam to swiete krowy, co zreszta latwo sie dalo zauwazyc przez 2,5 miesiaca pobytu tam, gdzie baba z dzieckiem mi wjezdza rowerem pod kola samochodu, trzymajac jeszcze dziecko za reke... :| albo koles na rondzie jedzie pod prad i nikogo to nie dziwi! Tylko mnie Polke hehe :D za to Holendrzy jako kierowcy, sa beznadziejni, za kazdym razem na rondzie mialam ochote trabic tym debilom! :D migaczy tam sie nie wlacza w ogole na rondzie, tzn jesli dobrze pamietam to przy wyjezdzie tak, ale jak juz sie skreca w lewo nie daje sie najpierw w lewo, tylko sie jedzie tak, ze nikt nie wie kiedy ktos wyjedzie tak naprawde z ronda, bo nie wiadomo czy pojdzie prosto czy gdzie... W ogole jezdza przeokropnie :D polowa to tam powinna drugi raz egzamin zdawac :D pamietam jedna babe jak chciala na czerwonym wyprzedzac na pasie w lewo, no myslalam, ze padne, jeszcze przez ten jej manewr, walnelabym jej w dupe, bo w ostatnim momencie sie opamietala i zahamowala :D idiotka po prostu :D jakbym umiala holenderski, to bym wylazla z auta i tak ja zjebczyla, ze zapamietalaby mnie do konca zycia :D

aga78 - watpie, zeby moj lekarz liczyl tak jak Ty mowisz, bo nikt nie pytal mi sie o dlugosc cyklu, jesli faktycznie tak by bylo jak piszesz, to lekarz musialby znac date OM i co ile mialam cykl, a jak moze to obliczac nie znajac cyklu, jednoczesnie wyliczajac mi date z USG?

Zgłoś nadużycie #2760 27 sierpnia 2012, 11:31

April mój też nie pytał o długośc cyklu także tutaj masz rację... chyba że USG jest jakoś zaprogramowane żeby liczyć dajmy na to każdy cykl 30 dni i wtedy lekarz odgórnie to przyjmuje ... Mi wogóle lekarz tłumaczył że najbardziej prawdopodobne terminy są z OM i ewentualnie pierwszego USG , wszystkie późniejsze są mało wiarygodne bo są ustalane według wielkości poszczególnych organów dzieciątka, a dzieci rosną indywidualnie :) np jak ja ostatnio byłam u gin to według USG byłam wtedy 19w3d i według OM było identycznie ... a na pierwszym USG miałam różnicę 2 dni ...na drugim różnica wynosiła 4 dni....

Zgłoś nadużycie #2761 27 sierpnia 2012, 11:32

aga78 Początkująca
April - właśnie tak jak napisałam - przyjmując średnia populacyjną długość cyklu, czyli 28-30. Wiesz, lekarze często o to nie pytają. Dla mnie to wiocha, ale z drugiej strony wiedza kobiet na ten temat jest, przynajmniej w Polsce, żenująca (wystarczy na forach ciążowych poczytać watek ogólny "ciąża").
Chyba, że któraś się wcześniej leczyła ginekologicznie, to wie.
A aparaty usg są zaprogramowane na średnią długość cyklu i tak sobie "lecą" wszystkie pacjentki. I jak im się nie zgadza więcej niż 2tygodnie w 1bądź2 stronę, to dopiero wtedy o długość cyklu pytają. Taka u nas "norma". Akurat na temat polskiego systemu opieki zdrowotnej to książkę mogę napisać - duuuużo czasu spędziłam na praktykach w różnych szpitalach ;)

Zgłoś nadużycie #2762 27 sierpnia 2012, 11:47

Aga wydaje mi się że wcale nie jest tak źle z ta naszą wiedzą ... zdarzają się wyjątki ale nie ma co uogólniać.... wydaje mi się że gorzej jest właśnie w tych "nowoczesnych" krajach,.. wystarczy pooglądać te wszystkie programy typu porodówka, ciąża z zaskoczenia czy nawet zwykłe programy medyczne... jacy tam tępi ludzie czasami przychodzą to dopiero jest żenujące:/
Co do tego średniego cyklu to może jest tak liczony termin przy pierwszym USG, ale następne już z tego nie wynikają, bo w przeciwnym wypadku nie byłoby takich różnic

Zgłoś nadużycie #2763 27 sierpnia 2012, 12:04

April90 Supermama
Ja osobiscie cykl mialam co 34 dni (srednio liczac). Dla mnie w ogole smieszne jest to, ze ja wiem kiedy zaszlam w ciaze i teraz i tak mam liczone od miesiaczki :D bylam prawie 3 tygodnie w ciazy juz przed przytulaniem sie z moim :D to jest dopiero heca :D no tak, ale oni musza to jakos liczyc, bo niekazda wie, kiedy zaszła, wiec sobie przyjeli OM.
Prawda jest taka, ze liczac od OM to jest najbardziej wiarygodny termin, a bardziej prawdziwa prawda jest taka, ze dziecko i tak wyjdzie, kiedy bedzie chcialo, ale dzieki OM mozna poznac, czy wyszło w 36 tc czy 41 :)

Zgłoś nadużycie #2764 27 sierpnia 2012, 12:13

Metra Fajna mama
wróciłam, odetchnęłam z ulgą bo oba przeciwciała wyszły ujemne :D
madzula: tak mam już wszystkie szafeczki w kuchni i jestem przeszczęśliwa :) wczoraj nawet pooglądaliśmy łóżeczka na tablicy i postanowiliśmy, że jak będzie jakieś fajne to trzeba brać...
April: ja też wiem, kiedy dokładnie zaszłam w ciążę :D na pierwszym USG było widać tę różnicę, że faktycznie dziecko jest mniejsze o 2 tygodnie, ale teraz za każdym razem wychodzi mi ta sama data porodu z USG, 2 dni wcześniej niż z @...mimo tego, że biologię mam w jednym palcu to dziwne to dla mnie jest, no ale ponoć później wszystko się jakoś normuje, więc ja się nastawiam na poród raczej bliżej 40 tygodnia niż wcześniej :)
a co do terminów z USG, to lekarz opowiedział mi śmieszną historię, że miał pacjentkę koszykarkę, której mąż też był koszykarzem i w 32tc czy w 36tc USG pokazało na podstawie wielkości dziecka, że termin porodu minął 2 tygodnie temu :) dobre co ?? a laska donosiła do 38tc...fakt, że dzidziuś był większy od innych bobasów :)

Zgłoś nadużycie #2765 27 sierpnia 2012, 12:16

Metra Fajna mama
wczoraj się pochwaliłam, że nie wstaję siku i dzisiaj w nocy byłam aż 4 razy.....

Zgłoś nadużycie #2766 27 sierpnia 2012, 12:17

April90 Supermama

Metra napisał(a)

wróciłam, odetchnęłam z ulgą bo oba przeciwciała wyszły ujemne :D
madzula: tak mam już wszystkie szafeczki w kuchni i jestem przeszczęśliwa :) wczoraj nawet pooglądaliśmy łóżeczka na tablicy i postanowiliśmy, że jak będzie jakieś fajne to trzeba brać...
April: ja też wiem, kiedy dokładnie zaszłam w ciążę :D na pierwszym USG było widać tę różnicę, że faktycznie dziecko jest mniejsze o 2 tygodnie, ale teraz za każdym razem wychodzi mi ta sama data porodu z USG, 2 dni wcześniej niż z @...mimo tego, że biologię mam w jednym palcu to dziwne to dla mnie jest, no ale ponoć później wszystko się jakoś normuje, więc ja się nastawiam na poród raczej bliżej 40 tygodnia niż wcześniej :)
a co do terminów z USG, to lekarz opowiedział mi śmieszną historię, że miał pacjentkę koszykarkę, której mąż też był koszykarzem i w 32tc USG pokazało na podstawie wielkości dziecka, że termin porodu minął 2 tygodnie temu :) dobre co ?? a laska donosiła do 38tc...fakt, że dzidziuś był większy od innych bobasów :)

A u mnie zobacz... Roznica miedzy okresem 27 marca, a zajsciem w ciaze 14 kwietnia, to cale 18 dni i teraz badz tu madra, bo mi termin z USG pierwszego wyszedl 04.01.2013, a termin z OM 01.01, wiec roznica 3 dni! A miedzy OM i zajsciem w ciaze jest 18 ? Pomijajac fakt, ze 14 kwietnia to bylo przytulanie, a dziecko sie w piec sekund po stosunku nie zrobilo... Bo za nim sie zagniezdzilo itd, to minelo z kilka dni... Wiec ja juz zglupialam calkiem teraz :D

Zgłoś nadużycie #2767 27 sierpnia 2012, 12:18

April90 Supermama

Metra napisał(a)

wczoraj się pochwaliłam, że nie wstaję siku i dzisiaj w nocy byłam aż 4 razy.....

Hahahahahahah :D ja bylam tylko raz, no i rano. Generalnie chyba infekcja moczu mi zniknela na dobre, bo juz tyle nie sikam. Tzn sikam duzo, ale nie tyle, co sikalam :D cos pila wieczorem, przyznaj sie :D

Zgłoś nadużycie #2768 27 sierpnia 2012, 12:20

April dokładnie oni liczą wg zasady Naegelego ... czyli od ostatniej miesiączki ... na niektórych kalendarzach ciązowych jak sobie wpiszesz swój termin porodu to jest napisane dajmy na to 22 tydzień ciąży a obok 20 tydzień życia dziecka(średnia różnica 2 tygodnie) jak sobie w googlach wpiszesz zasada Naegelego to Ci wyskoczy definicja i jest wyjaśnione że ciążę liczy się od początku cyklu kobiety a nie od momentu poczęcia, bo istotne jest też to co się dzieje w ciele kobiety zanim się ona cyknie z lubym :D ja tez się na początku na to wsciekałam bo to takie nielogiczne mi się wydawało.... ale obejrzałam "Cud narodzin" i wkoncu faktycznie stwierdziłam ze tak musi byc :D a taka ciekawostka ... ze nawet jeśli się cyknęłas z lubym 14 to do zapłodnienia mogło dojśc np dopiero 15 kwietnia... zalezy w którym miejscu była komórka jajowa itd... plemniki w ciele kobiety żyja koło 72 godzin i potrafią "zaczekać" na komórkę jajowa :)

Zgłoś nadużycie #2769 27 sierpnia 2012, 12:24

Metra Fajna mama
eh tam...daj spokój :D ważne, że jest berbeć i niech się urodzi jak już będzie calutki gotowy...
lecę odebrać samochód z warsztatu :*

Zgłoś nadużycie #2770 27 sierpnia 2012, 12:33

Metra Ty to się nalatasz :) fajnie że wyniki masz ok chociaż ja się cieszę że cyto juz kiedys przechorowałam :)