Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2711 25 sierpnia 2012, 22:06

lili Fajna mama
Marzenka85 dzieki za wspolczucie....odpoczywam ile sie da....,ale juz mam dosc,nieraz chce cos zrobic ale bol poprostu mi nie pozwala,a nigdy w miejscu nie moglam usiedziec,ciezko tak lezec,myslec i byc tak bezsilnym,nieraz juz z tej bezsilnosci i bolu wylam :( (oby wytrzymac jakos do stycznia.....

Zgłoś nadużycie #2712 25 sierpnia 2012, 22:31

Metra Fajna mama
lili tak tio moja pierwsza ciąża i pewnie dlatego bardziej boli, ponoć przy kolejnej już macica jest przygotowana, no ale na rwę bym się nie zamieniła...mnie bolą mocno plecy za to w nocy :(
damy radę laseczki...wszystko dla bobasków. tez bym chciała już chociaż grudzień :) buziaki idę spać :*

Zgłoś nadużycie #2713 26 sierpnia 2012, 8:48

karoollcia Zaprawiona w bojach
Hej kobietki nie odzywałam się bo jakoś weny nie miałam na pisanie , mnie też jeszcze boli macica :( mogło by to już minąć :( u mnie dziś od rana pada... a tu jeszcze wszystkie mamuśki śpią :)

Zgłoś nadużycie #2714 26 sierpnia 2012, 10:57

Metra Fajna mama
cześć śpiochy...pospałam do 10:30 :) brzuszek już dzisiaj na szczęście nie ciągnie i nie boli, tylko plecy zostały ale to chyba już taki urok. myślałam o tym, żeby zapisać się na aerobik dla ciężarówek tylko muszę zapytać lekarza czy mi wolno...
karolcia nie smutaj :)
u mnie słoneczko chociaż miało lać...nic z tego nie rozumiem :) chcemy jechać na spacerek do lasu a później po ostatnią brakującą szafkę do kuchni :) zapowiada się ciekawy dzionek :)

Zgłoś nadużycie #2715 26 sierpnia 2012, 10:57

aga78 Początkująca
witeczka :) w końcu nie ma upału :) muszę wymyślić, co z tym dniem zrobić. Wczoraj Mała ułożyła mi się na nerwach udowych, tak, że miednica bolała jak nieszczęście (z przodu i nie w spojeniu) i ten ból promieniował mi do połowy ud.

Ale dzisiaj jest ok i jest moc :D

Zgłoś nadużycie #2716 26 sierpnia 2012, 10:58

Metra Fajna mama

karoollcia napisał(a)

mnie też jeszcze boli macica :( mogło by to już minąć :(

czytałam wczoraj dziennik ciąży mojej siostry..brzuch niestety bolał ją co jakiś czas (średnio raz w tygodniu) do końca ciąży..

Zgłoś nadużycie #2717 26 sierpnia 2012, 11:46

lilbanaqa Fajna mama
hej Kobitki :*
ja dzisiaj do 11:30 spałam :D ale zarwałam noc :)

moje obolałe mamuśki, chętnie bym Wam ulżyła, ale nie umiem :( mi od początku ciąży coś uciska na nerw przeponowy i mam czkawkę cokolwiek zjem :D to tyle z ciągłych dolegliwości, macica nie ciągnie, nie podnosi mi się brzuch, nie rośnie jakoś super, ostatnio bardzo mało czuję małego, myślę, że dalej sobie kopie w łożysko :D za to mam coraz większe problemy ze spaniem, boli mnie spanie, dosłownie, nie wiem jak się ułożyć :/

Zgłoś nadużycie #2718 26 sierpnia 2012, 11:47

aga78 Początkująca
potwierdzam, brzuch boli całą ciążę. Po 30tc zwykle na pierwszy plan wysuwa się "stawianie brzucha", potem od 36tc mogą się zacząć skurcze przepowiadające.

Zgłoś nadużycie #2719 26 sierpnia 2012, 11:56

lili Fajna mama
ja tez ciagle bym spala :) dzis do 9.30 pospalam ale jutro mam na 10 wizyte u ginek,takze ciezko bedzie sie bedzie zebrac.....

Zgłoś nadużycie #2720 26 sierpnia 2012, 12:30

April90 Supermama
Daria, sliczny Marcelek :) gratuluje :)

Lili, wedlug moich obliczen to masz termin na 14 stycznia 2013. Policzylam to 9 kwietnia + 40 tygodni. Byc moze Twoj ginekolog Ci podal tydzien ciazy z USG, ale cos roznica 3 tygodni to wedle mnie za duzo... Jak bedziesz teraz na wizycie, zapytaj sie ile mały mierzy i ile wazy, wtedy bedzie mozna sie domyslic, w ktorym jestes tygodniu, nawet jak lekarz cos poknoci :D swoja droga jestem ciekawa, czemu sie pomylił

Zgłoś nadużycie #2721 26 sierpnia 2012, 12:40

lili Fajna mama
ja tez tak liczylam :) nie mam pojecia czemu az 3tyg sie pomylil,dziwne....

Zgłoś nadużycie #2722 26 sierpnia 2012, 14:57

karoollcia Zaprawiona w bojach
Ojjj ze spaniem ja też mam problemy ... najpierw jeden bok potem drugi później nie mam jak leżeć bo oba bolą a na plecach średnio wygodnie a dzisiaj w nocy tak mnie skurcze w nogi i łydki łapały że wstałam cała obolała... i jak tu spać jeszcze przez te ponad 4 miesiące :)

Zgłoś nadużycie #2723 26 sierpnia 2012, 15:59

binamalwina Gotowa na wszystko
witam serdecznie wszystkie mamusie chcialam sie tylko pochwalic ze bedziemy miec syna czyli marzenia sie spelniaja pozdrawia serdecznie

Zgłoś nadużycie #2724 26 sierpnia 2012, 17:10

Marzenka85 Gotowa na wszystko
binamalwina gratulacje :) Ja jeszcze tydzień i będę znała płeć :)

Zgłoś nadużycie #2725 26 sierpnia 2012, 17:22

Metra Fajna mama
binamalwina super, gratulacje małego Alanka tak ??
co do spanaia to ja też cierpię katusze...najpierw napierdzielają mnie plecy, później jest mi niewygodnie, później znowu plecy....chociaż już siku nie wstaję tylko wytrzymuję nawet do 6 rano :)

Zgłoś nadużycie #2726 26 sierpnia 2012, 17:27

Metra Fajna mama

lilbanaqa napisał(a)

macica nie ciągnie, nie podnosi mi się brzuch, nie rośnie jakoś super,

Lil mój brzuch też zatrzymał się i nie rośnie, chyba mi to wszystko w d..ę idzie ;)

Zgłoś nadużycie #2727 26 sierpnia 2012, 18:13

daria212 Gotowa na wszystko
czesc dziewczynki :-) widze ze wszystkie jakies nie do zycia, nawet po pisaniu mozna to stwierdzic :-p musze wam powiedziec ze ja akurat ze spaniem nie mam problemu, nawet po poludniu robie drzemke i bez problemu spie w nocy :-) dzisiaj juz jakby byla jesien ale dla mnie lepiej, moj zabral nas na obiadek takze mielismy wolne :-)
Mnie bola tylko plecy i nogi ale bior magnez i troche juz lepiej z nogami.
wiecie co ja czuje ze urodze wczesniej i to nawet moze w grudniu, poniewaz mam liczona ostatnio miesiaczke 28.03 a wtedy mialam juz takie plamienie a prawidlowa mialam 19.02 a wszyscy lekarze licza mi od marca, wiec wszystko mozliwe bede pierwsza tak czuje :-D czas pokaze i juz po woli sie szykuje

binamalwina gratutluje synka :-)
Idziemy dalej leniuchowac, milej niedzielki

Zgłoś nadużycie #2728 26 sierpnia 2012, 18:19

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej kochane :)
Binamalwina super, że synuś i że zgodnie z życzeniami :)

Ja dopiero niedawno dobiłam do domu i dawkę adrenaliny na jakiś czas mam wyczerpaną ;) bo pokonałam w ten weekend ok. 250 km samochodem po holenderskich drogach i nigdy w życiu się sama tak daleko nie wybrałam w roli kierowcy. A pogoda była przekropna i wietrzna. Spędziłam też pierwszy raz w życiu noc u teściów (spałam w byłym pokoju mojego męża ;) , zaliczyłam grilla z ciotkami i wujkami, zabawę z gromadą siostrzeńców i bratanków (sami chłopcy :) ). Fajnie było, zbratałam się z rodziną, wszyscy byli przeszczęśliwi, że wreszcie jakaś dziewczynka się urodzi ("ostatnia" dziewczynka ma już z 7 lat, a potem sami chłopcy im się rodzili), ale teraz czuję jakbym była na kacu i po nieprzespanej nocy i na razie mam dość szaleństw za kierownicą.
Młoda dobrze się chyba bawiła, aż mi się brzuch czasem ruszał, a podczas jazdy mnie "wrednie" kopała po pęcherzu ;) . Zaraz nas nakarmię i trochę odsapnę przed polską telewizją :)

U mnie na razie żadnych bólów rozciągających, ale brzuszek trochę rośnie (ale chyba jakoś zwolnił) i dziecię bardzo ruchliwe, więc może mam na razie po prostu szczęście.

A po rozmowach z holenderską rodziną coraz bardziej skłaniam się jednak do rodzenia w szpitalu, a nie w domu. Podobno statystyki pokazują że z tych co tego chcą, tylko 1/4 kobiet udaje się urodzić w domu, a reszta w końcu (czasem w trakcie bardzo zaawansowanego porodu) i tak trafia do szpitala :( .

Zgłoś nadużycie #2729 26 sierpnia 2012, 18:49

Metra Fajna mama
daria to faktycznie mogłaś zajść w ciążę wcześniej...mnie nawet lekarz pytał czy @ 19.04 była normalna czy skąpa...ale była wtedy normalna, czyli moje dziecię poczęte w majówkę ;) a skoro u Ciebie ta marcowa była skąpa to znak, że dziecię już mogło być :) fajnie jak będziesz pierwsza :) może jeszcze uda Ci się przytulić maluszka w tym roku :)
Aniu ja też kiedyś myślałam o rodzeniu w domu, ale chyba jednak szpital...jak by coś było nie tak to zawsze pomoc będzie szybciej

Zgłoś nadużycie #2730 26 sierpnia 2012, 19:41

daria212 Gotowa na wszystko
Tez tak mi sie wydaje ze juz moglam byc w ciazy, bo juz wtedy spoznil mi sie 11 dni ale przyszlo plamienie, ale lekarz dal znak zapytania ale i tak licza od marca, moze powinnam sie dopisac do grudniowek jeszcze hehe

Aniafin to wspanialy rodzinny weekend mialas :-)