Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2591 24 sierpnia 2012, 12:55

niulka87 Gotowa na wszystko
cześć!

oj mnie też dzisiaj brzuch boli strasznie raz z lewej raz z prawej strony.... a Dzidzia jakbym mniej się rusza ostatnio, w sumie dopiero niedawno poczułam bardzo delikatne ruchy może jeszcze nie potrafię się w nie wsłuchać czy jak...

Zgłoś nadużycie #2592 24 sierpnia 2012, 13:29

AniaFin Gotowa na wszystko
Niulka, może po prostu ci się więzadła rozciągają, u nas mówią że takie bóle po dwóch stronach brzucha to właśnie znak wzrostu macicy i rozciągania, pojawiają się koło połowy ciąży i niektóre kobitki doświadczają ich boleśnie. A dzieci w tym wieku ruszają się raz więcej raz mniej ;) Ja w twoim wieku jeszcze wcale nic nie czułam, a teraz są takie dni, że Mała długo nie daje o sobie znać ;) Odpoczywaj dużo, podobno jak się dużo stoi i chodzi, to więzadła jeszcze bardziej dają w kość. A u nas jeszcze polecają ciepły (ale nie gorący) termofor. Jeśli byś jednak miała jakieś dodatkowe symptomy jak skurcze czy twardnienie brzucha, to lepiej za bardzo go nie dotykać.

Zgłoś nadużycie #2593 24 sierpnia 2012, 13:46

lilbanaqa Fajna mama
mnie tez czasem wiezadla ciagna, ale nie jest to jakies bardzo bolesne na szczescie :) ale mam dzisiaj apetyt, zaczelam pic sok zurawinowy i ciagle bym jadla :o

Zgłoś nadużycie #2594 24 sierpnia 2012, 13:47

lilbanaqa Fajna mama
mnie tez czasem wiezadla ciagna, ale nie jest to jakies bardzo bolesne na szczescie :) ale mam dzisiaj apetyt, zaczelam pic sok zurawinowy i ciagle bym jadla :o

Zgłoś nadużycie #2595 24 sierpnia 2012, 14:20

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Witam kobitki :)
Ja ostatnio was tak czytam sobie jak mam chwilę bo na pisanie czasu brak jakoś to gości miałam to sprzątanie, ciągle coś :) Moje maleństwo niedawno zaczęło dawać o sobie znać...na początku te ruchy były bardzo delikatne teraz coraz mocniejsze...i pojawiają się jak leże :) Ale się cieszę bo to takie fajne uczucie :) Tylko chciałabym częściej to czuć...

Zgłoś nadużycie #2596 24 sierpnia 2012, 14:23

Lil i Metra, korzystajcie ze spokojnego życia póki się da :) , ja co prawda latam do pracy, ale ogólnie to się nie przemęczam ;) (inaczej by mnie tu nie było hihihi). A od koleżanki z dwójką małych dzieci słyszałam, że praca to dla niej odpoczynek w porównaniu z opieką nad maluchami ;)

Zgłoś nadużycie #2597 24 sierpnia 2012, 14:26

Marzenko oj poczujesz, poczujesz :) Mi dzisiaj Mała dała do wiwatu zaraz po przebudzeniu (chyba chciała już wstawać ;) ), czasami czuję jakbym miała żabę w brzuchu :)

Zgłoś nadużycie #2598 24 sierpnia 2012, 15:18

Metra Fajna mama
Marzenko fajnie, że już czujesz bobaska :) podaj datę pierwszych ruchów do tabelki :)

Aniu ja z autopsji (obserwacja mojej siostry) wiem, że dziecko to same wyrzeczenia niestety...mimo całej miłości jaką wnosi do rodziny, to przewraca ją do góry nogami. dlatego ja cieszę się ostatnimi miesiącami tylko we dwoje, cichymi dniami kiedy jestem sama, spokojnymi nocami i brakiem poważniejszych zmartwień, które pojawią się razem z Fasolą :)

Zgłoś nadużycie #2599 24 sierpnia 2012, 15:22

Dafne Gotowa na wszystko
Ja też najczęściej czuję synusia, jak leżę albo siedzę. Dzisiaj właśnie gdzieś przeczytałam, że kiedy my się ruszamy, chodzimy itp., to wtedy najczęściej dziecko śpi, bo jest jakby naturalnie kołysane ;)
dzisiaj za to ja jestem jakaś senna, chyba za dobrze mi się spało tej nocy i tak najlepiej przespałabym cały dzień ;)

Zgłoś nadużycie #2600 24 sierpnia 2012, 15:33

Dafne gratuluję połówki :) Pośpij sobie tak dla uczczenia :)

A mi się dziś chyba objawiły ciążowe sentymenty, bo jak wsadzałam męża do autobusu (wyjechał na tydzień, częściej mu się to zdarza) to po jego odjeździe się poryczałam. Ponieważ do tego autobusu dobiegliśmy, to nie było czasu na wylewne pożegnania, a jak już wsiadł i zajął się ustawianiem walizki, to nawet mi nie pomachał i tak mi się przykro zrobiło, że wyjeżdża, że całą drogę do domu się mazałam (normalnie mi się to nie zdarza) ;)

Zgłoś nadużycie #2601 24 sierpnia 2012, 15:46

daria212 Gotowa na wszystko
A my juz wrocilismy od lekarza nio i jest juz pewne ze Pitolek jest :-) wszystko dobrze maly sie rozwija i rosnie zdrowo, pokazal nam stopke i paluszki i nawet nam pomachal i zaraz zgial paluszki, jakie to slodkie jak tak sie patrzy ze ma sie w sobie juz takiego czlowieczka az mozna sie wzruszyc :-) ale juz jestesmy szczesliwi i spokojni.
A teraz trzeba troszke polezec i odpoczac po tym macanku. Mielgo dnia

Zgłoś nadużycie #2602 24 sierpnia 2012, 15:54

Dafne Gotowa na wszystko

AniaFin napisał(a)

Dafne gratuluję połówki :) Pośpij sobie tak dla uczczenia :)

A mi się dziś chyba objawiły ciążowe sentymenty, bo jak wsadzałam męża do autobusu (wyjechał na tydzień, częściej mu się to zdarza) to po jego odjeździe się poryczałam. Ponieważ do tego autobusu dobiegliśmy, to nie było czasu na wylewne pożegnania, a jak już wsiadł i zajął się ustawianiem walizki, to nawet mi nie pomachał i tak mi się przykro zrobiło, że wyjeżdża, że całą drogę do domu się mazałam (normalnie mi się to nie zdarza) ;)

Dziękuję Aniu, najchętniej właśnie bym sobie dziś tak poodpoczywała, ale muszę jeszcze napisać krótki artykuł, a też nie chcę sobie tego zostawiać na weekend.
Co do pożegnań z mężem, to wiem, co czujesz, bo mnie bierze na smutki, jak mamy się rozstać nawet na dwa dni, a co dopiero tydzień! Ale zobaczysz, szybko Wam zleci i zaraz znowu będziecie razem :*

Zgłoś nadużycie #2603 24 sierpnia 2012, 15:55

Dafne Gotowa na wszystko
Daria, cieszę się, że u Was wszystko w porządku i że mogliście sobie popatrzeć na synka :) Odpoczywajcie :)

Zgłoś nadużycie #2604 24 sierpnia 2012, 16:02

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki :) ja dzisiaj pracowity dzień miałam, na szczęscie już po robocie i sobie siedzimy i na obiadek czekamy :)
Piękne brzuszki dziewczyny :)
Co do fajek ja paliłam dosyć długo jak na mój wiek bo aż 6 lat :/ zaczęłam palić z głupoty- wiadomo szpan itp a później juz ciezko bylo rzucić... na szczęscie jak zaszłam w ciąże to mnie odrzucało i nie miałam wiekszych problemów :) Nie powiem czasami bym zapaliła, ale postaram się nie wracac do nałogu bo szkoda pieniędzy na fajki...
Co do linii na brzuchu - nie mam nawet najmniejszego zarysu i podobno nie wszystkie kobiety ją mają w ciąży ...
Daria gratuluję pewnego fifolka :D i fajnie ze wszystko dobrze u maleństwa :) ja czekam do środy :) A mówili Ci jaki jest duży? ja tak patrze na mój brzuszek i nie mogę się nadziwić gdzie ten mały człowieczek tam sie miesci (za kazdym razem w takim momencie dostaje kopniaka :D )

Zgłoś nadużycie #2605 24 sierpnia 2012, 16:04

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
AniaFin wiem coś o tych sentymentach ... mój M. średnio raz w tygodniu jedzie do Berlina (wyjeżdza nad ranem i wraca przeważnie wieczorem) i ostatnio tak sie rozkleiłam jakby miał wyjechać na koniec swiata co najmniej na rok :D :D

Zgłoś nadużycie #2606 24 sierpnia 2012, 16:09

Nancy Gotowa na wszystko
hej kobietki!

Duszno znowu, chce jesieni!

Dostaliśmy w prezencie książkę Pawła Zawitkowskiego "Mamo, tato, co Ty na to?". Dużo cennych informacji o rozwoju i pielęgnacji małego dziecka, w tym płytka z 4 godzinnym filmem o tym jak karmić, przewijać, myć, nosić w chuście. Rewelacja!

Rany, zaczęliśmy druga połowę ciąży! Ale ten czas leci...

Zgłoś nadużycie #2607 24 sierpnia 2012, 16:16

Metra Fajna mama
daria gratuluję synusia :)

Aniu takie rozłąki to tylko na lepsze...możesz zająć się babskimi sprawami ;)

Nancy gratulacje połóweczki

Dafne ja dzisiaj zrobiłam sobie przerwę od pracy naukowej - nie zając nie ucieknie :) jutro będę sama więc popracuję :)

Zgłoś nadużycie #2608 24 sierpnia 2012, 16:16

Dafne Gotowa na wszystko
Nancy, gratuluję połówki :)

Zgłoś nadużycie #2609 24 sierpnia 2012, 16:19

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, ja chyba jednak też będę musiała dziś zrobić sobie przerwę, bo w ogóle nie mam weny i tak tylko patrzę w ten ekran, jak głupia. Przez ostatnie dni mocno zaangażowałam się w magisterkę i chyba już po prostu mam dosyć...

Zgłoś nadużycie #2610 24 sierpnia 2012, 16:23

A z kolei jutro ja jadę do teściów :) Urządzają rodzinnego grilla z mnóstwem ciotek, wujków i pociotków. Jadę sama samiuteńka (no oczywiście zabieram Małą) samochodem 120 km stąd i zostaję na noc, bo w niedziele mamy urodziny bratanka, który mieszka bliżej teściów niż nas. Pierwszy raz w życiu będę u nich na noc i będę spać z byłym pokoiku mojego męża.