Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #251 28 czerwca 2012, 15:42

katarina944 Zadomowiona
Ale w basenie woda nie jest goraca. Chodzi o to, ze jak kapiesz sie pod prysznicem to nie jestes caly czas zanuzona w tej cieplej czy goracej wodzie.

Zgłoś nadużycie #252 28 czerwca 2012, 15:43

April90 Supermama

katarina944 napisał(a)

Ale w basenie woda nie jest goraca. Chodzi o to, ze jak kapiesz sie pod prysznicem to nie jestes caly czas zanuzona w tej cieplej czy goracej wodzie.

A skad oni moga wiedziec w jakiej ja sie temp w wannie kapie :D bzdury to sa :D

Zgłoś nadużycie #253 28 czerwca 2012, 23:13

Nancy Gotowa na wszystko
April, pozycje do spania mamy identyczne :-) )) Zaczyna mnie wybrzuszać. Otoczenie jeszcze nie widzi, ale jestem wyraźnie do przodu! Skóra jakoś tak się napięła i "w kucki" mi coraz trudniej siedzieć, a ja zawsze do tej pory z kolanami pod brodą przed kompem, z książką itp. No cóż, miejmy nadzieję, że natura sama mi podpowie jak mam teraz funkcjonować. Martwiłam się o moją wysypkę na plecach, ale widzę, że nie jestem odosobniona. Szczerze mówiąc mam jej dość, ciągle łapę zarzucam między łopatki i się szoruję. Jutro pierwszy dzień 13 tygodnia i mdłości coraz mniejsze :-D Hurrrra!!! Życzę Wam wszystkim tego samego. Z nowych badań: kiły brak, cytologia ok :-)

Zgłoś nadużycie #254 28 czerwca 2012, 23:41

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

April, pozycje do spania mamy identyczne :-) )) Zaczyna mnie wybrzuszać. Otoczenie jeszcze nie widzi, ale jestem wyraźnie do przodu! Skóra jakoś tak się napięła i "w kucki" mi coraz trudniej siedzieć, a ja zawsze do tej pory z kolanami pod brodą przed kompem, z książką itp. No cóż, miejmy nadzieję, że natura sama mi podpowie jak mam teraz funkcjonować. Martwiłam się o moją wysypkę na plecach, ale widzę, że nie jestem odosobniona. Szczerze mówiąc mam jej dość, ciągle łapę zarzucam między łopatki i się szoruję. Jutro pierwszy dzień 13 tygodnia i mdłości coraz mniejsze :-D Hurrrra!!! Życzę Wam wszystkim tego samego. Z nowych badań: kiły brak, cytologia ok :-)

No ja juz myslałam, ze inne Styczniowki cos zezarlo :P tez mam skore napieta, na brzuchu sie robi tak dziwnie hehe :D i tez sie szoruje na plecach i na ramionach, tzn tak ponizej ramion... masakra! az strupki mam! ;/ 13 tygodnia? a w suwaczku masz inaczej, 11 cos :> Cytologie mialas robiona dopiero? Czy to moze sie robi kilka razy w trakcie ciazy? Bo ja miałam tylko raz, na poczatku? Juz na 1 wizycie... Ja Tobie tez wszystkiego dobrego zycze!

Zgłoś nadużycie #255 29 czerwca 2012, 7:17

LikeAnAngel Świeżo upieczona
Dziewczyny co do kąpieli w wannie to ja też się kąpie ale w nie za gorącej wodzie i nie za długo, nie mam prysznica :/
ale już wkrótce przeprowadzamy się  z mężem do nowego domu i tam będę miała prysznic :)
myślę że można korzystać z wanny tylko z umiarem i nie we wrzątku :D
mi brzuszek powoli zaczyna rosnąć ...
i spodnie stają się ciaśniejsze ...
mdłości jeszcze trochę mam...
co jaki czas macie wizyty raz na miesiąc ?? ?
też Wam się tak dłuży ?? ? czas od wizyty do wizyty ??

Zgłoś nadużycie #256 29 czerwca 2012, 7:53

April90 Supermama

LikeAnAngel napisał(a)

Dziewczyny co do kąpieli w wannie to ja też się kąpie ale w nie za gorącej wodzie i nie za długo, nie mam prysznica :/
ale już wkrótce przeprowadzamy się  z mężem do nowego domu i tam będę miała prysznic :)
myślę że można korzystać z wanny tylko z umiarem i nie we wrzątku :D
mi brzuszek powoli zaczyna rosnąć ...
i spodnie stają się ciaśniejsze ...
mdłości jeszcze trochę mam...
co jaki czas macie wizyty raz na miesiąc ?? ?
też Wam się tak dłuży ?? ? czas od wizyty do wizyty ??

Czesc :) mi brzuch tez powoli wywala, ale tylko ja to widze. A spodni to juz dawno niektorych nie moge załozyc;/ chyba czeka mnie zakupowe szalenstwo, bo niedługo to nie bede miała w czym chodzic. Ja mam wizyty tak co 2-3-4 tygodnie, to zalezy. Mnie sie nie dłuzy, jakos nie mysle cały czas o ginekologu. Wczoraj czułam jakby lekkie nie wiem kopniecie, czy musniecie, nie wiem, co to było, ale swietnie sie dogadujemy z moim dzieckiem bez ginekologa :D haha. Dzis tylko miałam masakre... Jak w zegarku znowu przyszłam z sikania, patrze godzina 4:34... Potem o 7:20 cos... I jak juz wstałam, tak nie usnełam, gdzie normalnie spie do 13, bo sie podniesc nie moge... Ledwo na oczy widze, niedobrze mi, musze cos zjesc, bo dziecko krzyczy MAMA GŁODNY!!! :P

Zgłoś nadużycie #257 29 czerwca 2012, 9:15

LikeAnAngel Świeżo upieczona

April90 napisał(a)

Czesc :) mi brzuch tez powoli wywala, ale tylko ja to widze. A spodni to juz dawno niektorych nie moge załozyc;/ chyba czeka mnie zakupowe szalenstwo, bo niedługo to nie bede miała w czym chodzic. Ja mam wizyty tak co 2-3-4 tygodnie, to zalezy. Mnie sie nie dłuzy, jakos nie mysle cały czas o ginekologu. Wczoraj czułam jakby lekkie nie wiem kopniecie, czy musniecie, nie wiem, co to było, ale swietnie sie dogadujemy z moim dzieckiem bez ginekologa :D haha. Dzis tylko miałam masakre... Jak w zegarku znowu przyszłam z sikania, patrze godzina 4:34... Potem o 7:20 cos... I jak juz wstałam, tak nie usnełam, gdzie normalnie spie do 13, bo sie podniesc nie moge... Ledwo na oczy widze, niedobrze mi, musze cos zjesc, bo dziecko krzyczy MAMA GŁODNY!!! :P

Moje dziecko też mi przypomina o jedzeniu kiedy jestem głodna :) :) :)
ja dzisiaj o 3,00 się obudziłam :)

Zgłoś nadużycie #258 29 czerwca 2012, 11:22

katarina944 Zadomowiona
A ja mam wizyty prawie, że równo co miesiąc :)

Zgłoś nadużycie #259 29 czerwca 2012, 13:36

Nancy Gotowa na wszystko

April90 napisał(a)

No ja juz myslałam, ze inne Styczniowki cos zezarlo :P tez mam skore napieta, na brzuchu sie robi tak dziwnie hehe :D i tez sie szoruje na plecach i na ramionach, tzn tak ponizej ramion... masakra! az strupki mam! ;/ 13 tygodnia? a w suwaczku masz inaczej, 11 cos :> Cytologie mialas robiona dopiero? Czy to moze sie robi kilka razy w trakcie ciazy? Bo ja miałam tylko raz, na poczatku? Juz na 1 wizycie... Ja Tobie tez wszystkiego dobrego zycze!

April, od samego początku miałam wątpliwości co do sposobu liczenia tygodni, ale teraz wiem, że nasze suwaczki pokazują tydzień, który się skończył. Jeśli suwaczek mi pokazuje, że jestem w 12 tygodniu, to znaczy, że właśnie jest pierwszy dzień 13 tygodnia. Tak przynajmniej wynika z obliczeń lekarzy. Cytologię miałam robioną miesiąc temu, tylko na wynik bardzo długo czekałam.
Sikam 2 razy w nocy, codziennie budzę się ok 4 rano, dzisiaj widziałam piękny wschód słońca :-)
Lecę sprzątać trochę, bo jutro rodzina mi się zjeżdża, a jeszcze na zakupy z mężulem później.
Miłego weekendu Wam życzę :-*

Zgłoś nadużycie #260 29 czerwca 2012, 13:47

strawberry Fajna mama

Nancy napisał(a)

April, od samego początku miałam wątpliwości co do sposobu liczenia tygodni, ale teraz wiem, że nasze suwaczki pokazują tydzień, który się skończył. Jeśli suwaczek mi pokazuje, że jestem w 12 tygodniu, to znaczy, że właśnie jest pierwszy dzień 13 tygodnia. Tak przynajmniej wynika z obliczeń lekarzy. Cytologię miałam robioną miesiąc temu, tylko na wynik bardzo długo czekałam.
Sikam 2 razy w nocy, codziennie budzę się ok 4 rano, dzisiaj widziałam piękny wschód słońca :-)
Lecę sprzątać trochę, bo jutro rodzina mi się zjeżdża, a jeszcze na zakupy z mężulem później.

Cześć, ja z lutówek 2013 :) Masz rację, ja właśnie wczoraj byłam u lekarza i na suwaczku mam 8 tydzień i 5 dzień, a lekarz też już zaznaczył 9.

Zgłoś nadużycie #261 29 czerwca 2012, 14:41

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

Nancy, cos zle policzyłas :P suwaczki pokazuja jak najbardziej ok. Ja miałam ostatni okres 27 marca, i teraz liczac:
3 kwietnia - 1 tydz
10 kwietnia - 2 tydz
17 kwietnia - 3 tydz
24 kwietnia - 4 tydz
1 maja - 5 tydz
8 maja - 6 tydz
15 maja - 7tydz
22 maja - 8 tydz
29 maja - 9 tydz
5 czerwca - 10 tydz
12 czerwca - 11 tydz
19 czerwca - 12 tydz
26 czerwca - 13 tydz
dzis mamy 29 czerwca wiec + 3 dni, 13 tydzien i 3 dni, mi pokazuje dobrze :) mi zawsze sie zaczyna nastepny tydzien we wtorek, i nastepny zacznie mi sie 3 lipca :)

Zgłoś nadużycie #262 29 czerwca 2012, 14:44

April90 Supermama

strawberry napisał(a)

Cześć, ja z lutówek 2013 :) Masz rację, ja właśnie wczoraj byłam u lekarza i na suwaczku mam 8 tydzień i 5 dzień, a lekarz też już zaznaczył 9.

Ojej, no macie racje, ale wy nie liczycie od Ostatniej Miesiaczki, tylko z badania usg. Ja na zdjeciu z 22 maja, mam napisane: z OM tydzien: 8w0d (czyli 8 tygodni 0 dni), a na dole usg mam napisane: 7w4d (7 tygodni 4 dni). To sie trzeba zdecydowac jak sie liczy w koncu, ja licze od ostatniej miesiaczki cały czas i to co mam napisane na usg mnie nie interesuje. Dziecko i tak wyjdzie kiedy wyjdzie, a usg z 22.05 mowi mi, ze wyjdzie 4 stycznia, a juz teraz po miesiacu ze 31 grudnia ;)

Zgłoś nadużycie #263 29 czerwca 2012, 21:11

katarina944 Zadomowiona
Kochanie ale to chodzi o to, że patrz :

pisze nam ze jestesmy w 13 tyg i 3 dniu, czyli 13 ukonczylysmy i 3 dzień 14 tygodnia leci :) )

Zgłoś nadużycie #264 29 czerwca 2012, 21:18

April90 Supermama
Nie wiem Kasia jak Ty, ale jak mi pisze 13 tydzien i 3 dni, to to jest 13 tydzien i 3 dni, a nie 13 tydzien i 3 dni 14 tygodnia, co Ty w ogole opowiadasz za bajki ? We wtorek zaczal mi sie 13 tydzien, i musi minac 13 tydzien 1 dzien, 13 tydzien 2 dni, 13 tydzien 3 dni, 13 tydzien 4 dni, 13 tydzien 5 dni 13 tydzien 6 dni i dopiero idzie 14 tydzien znowu we wtorek.... Ile masz z matematyki? Mowilas, ze masz same 5 :P

Zgłoś nadużycie #265 29 czerwca 2012, 21:21

April90 Supermama
Czy ja mam to rozpisac az do 1 stycznia? Policz sobie od 27 marca 40 tygodni, oczywiscie musisz zaczac liczyc 3 kwietnia. Wychodzi na 1 stycznia. Dlaczego utrudniacie sobie zycie i bierzecie ten 1 tydzien pod wage? wtedy ciaza bedzie trwac 41 tygodni, a tyle chyba nie trwa ? :P

Zgłoś nadużycie #266 29 czerwca 2012, 21:23

April90 Supermama
Kasia a jak Ty liczysz od momentu jak zaszłas w ciaze, to jesli ja mam tak liczyc to jestem pod koniec 10 tygodnia, dzien dobry :D

Zgłoś nadużycie #267 30 czerwca 2012, 11:31

aga533 Początkująca
Witajcie,
Nie widzę sensu w tej dyskusji na temat tygodni. Jedni uważają, że liczą się skończone tygodnie, czyli jak jesteś w 8w4d to jest to 8w. Natomiast jeżeli jesteś w 8w4d to zaczęłaś już 9 tydzień więc jak powiesz, że jesteś w 9 tygodniu to też nie będzie kłamstwo, bo jesteś w trakcie 9 tygodnia. Także każda z Was ma rację. Co to za różnica 3,4 dni jak i tak termin porodu jest ruchomy +/- dwa tygodnie. :-)

Zgłoś nadużycie #268 30 czerwca 2012, 12:03

kinga20 Gotowa na wszystko
Dokładnie tak jak " mówicie " wskazują te suwaczki , czyli ja zaczynam dzisiaj 10-ty tydzień :) Zaraz idę poczytać "kalendarz ciąży" jestem ciekawa co nowego u fasolki ;)

Zgłoś nadużycie #269 30 czerwca 2012, 12:05

kinga20 Gotowa na wszystko
P.s. zaglądam do styczniówek bo termin mam na 5 lutego a skoro jest ruchomy to może wykluje wczesniej ;D

Zgłoś nadużycie #270 30 czerwca 2012, 12:47

April90 Supermama

aga533 napisał(a)

Witajcie,
Nie widzę sensu w tej dyskusji na temat tygodni. Jedni uważają, że liczą się skończone tygodnie, czyli jak jesteś w 8w4d to jest to 8w. Natomiast jeżeli jesteś w 8w4d to zaczęłaś już 9 tydzień więc jak powiesz, że jesteś w 9 tygodniu to też nie będzie kłamstwo, bo jesteś w trakcie 9 tygodnia. Także każda z Was ma rację. Co to za różnica 3,4 dni jak i tak termin porodu jest ruchomy +/- dwa tygodnie. :-)

Dla mnie to bezsens. Jesli zaczyna mi sie 13 tydzien, i mam 13 tydzien i 4 dni, to to jest 4 dzien 13 tygodnia ciazy, a zeby zaczal sie 14 tydzien musze poczekac jeszcze 3 dni :) W kazdy wtorek zaczyna mi sie kolejny tydzien, jesli suwaczek we wtorek 26.06 przesunal mi sie na 13 tydzien, to znaczy ze zaczal mi sie 13 tydzien, a nie ze za jeden dzien zacznie mi sie 14. :P Ja nie moge zrozumiec jak Wy to liczycie :P

Kinga20, na moje to Ty skoro masz 9 tygodni i 1 dzien, to wczoraj zaczal Ci sie 9 tydzien, czyli w nastepny piatek zacznie Ci sie 10 :P