Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2551 23 sierpnia 2012, 18:58

Metra Fajna mama
agnieszko fajne fotki :)

Zgłoś nadużycie #2552 23 sierpnia 2012, 19:11

daria212 Gotowa na wszystko
Agnieszko podziwiam Cie za odwage i wytrwalosc, ale tak mowisz kobiety w gruncie rzeczy sa silne, chociaz nie raz o tym nie wiedza, wiec zycze duzo zdrowka dla Was i meza. A ta babe trzeba skarcic za to jeszcze ma czelnosc sie odezwac bleee nie lubie takich, ja mam kolezanke ktora bedzie za miesiac rodzic i ona pierwsze co wstaje to kawa i papieros.Ja bylam raz na basenie ale po tym co pisalyscie juz wiecej nie poszlam :-) ja w sumie tez musze sie oszczedzac, ale ze wzgledu na to ze bedac w ciazy teraz to tez mialam ciaze poza maciczna i niestety usuneli mi ja i mam zakaz dzwigania i przemeczania sie.
Brzusio fadniutki i zgrabniutki

Aga mnie strasznie plecy, a najgorzej jak troche pochodze to pozniej konam, wiec to chyba nie zalezy od wieku bo ja mam 25 lat :-)

Lil ten Davidoff jest piekny, nie mam perfumu ale mam jego probke, chyba nastenpy bedzie ten :-)

Zgłoś nadużycie #2553 23 sierpnia 2012, 19:24

lilbanaqa Fajna mama
Agnieszka, zgrabny brzusio :) ona jest jakas wyrodna matka, skoro nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji palenia... a niech sie focha i msci dopoki nie bedzie palic przy tobie ;)

Madziulka, ja uzywam ciagle tego w niebieskiej buteleczce, 'najzwyklesiejszego' ;D juz 3 buteleczka, od 2 lat niezmiennie ;D

Zgłoś nadużycie #2554 23 sierpnia 2012, 19:45

Metra Fajna mama
Lil widzę, że zmieniłaś na suwaczku Samuela na Antka :)

Zgłoś nadużycie #2555 23 sierpnia 2012, 19:53

lilbanaqa Fajna mama

Metra napisał(a)

Lil widzę, że zmieniłaś na suwaczku Samuela na Antka :)

a jak ;D juz mnie April skarcila, ze mam zmienic to zmienilam ;D i dodalam 2 dni do daty porodu z usg :) Antos... mmm :)

Zgłoś nadużycie #2556 23 sierpnia 2012, 19:55

Metra Fajna mama

lilbanaqa napisał(a)

a jak ;D juz mnie April skarcila, ze mam zmienic to zmienilam ;D i dodalam 2 dni do daty porodu z usg :) Antos... mmm :)

czyli teraz masz z USG termin na 24 ??

Zgłoś nadużycie #2557 23 sierpnia 2012, 20:00

lilbanaqa Fajna mama
lekarka zapisala 26, ale jej sie pomylilo z dniem ciazy, myslala, ze jestem w 17w3d a bylam wtedy w 17w5d :) wiec odjelam 2 dni i wychodzi 24. i mowila, ze ciaze przenosze dopieo 4 lutego, wiec kto wie czy maly sie nie zasiedzi :D

Zgłoś nadużycie #2558 23 sierpnia 2012, 20:01

Metra Fajna mama
no to jest nas już 3 na termin 24 stycznia :) mi za każdym razem termin z USG wychodzi 24 stycznia...może później się coś zmieni :)
bo 26 to wychodzi mi z OM, ale tak naprawdę w zależności od kalkulatora jest z OM: 24, 25 lub 26

Zgłoś nadużycie #2559 23 sierpnia 2012, 20:02

April90 Supermama
Lil, dobrze by bylo gdybys sobie jadla jakies jogurty naturalne, ktore maja kultury bakterii, jedzac antybiotyk. Tesciow masz zajebistych :) i dzieki za komplement hehe :)
agnieszka82, nie przepraszaj, ze duzo napisalas, bo szczerze przyznam, ze fajnie sie Ciebie czyta :) moglabys ksiazki pisac, bo tak lekko mi sie Ciebie czytalo, jak ksiazke jakas :D Z papierosami to jest tak, ze ja wolalabym zapalic jednego teraz, niz siedziec kolo osob, ktore pala, bo niestety bierne palenie jest gorsze, niz czynne. Niby czlowiek, ktory pali, jest palaczem czynnym, bo pali i biernym, bo wdycha dym przetworzony, ale jakos to jednak inaczej na niego wplywa. Przetworzony dym to najgorsze, co moze byc. Mam nadzieje, ze Ci sie wszystko ulozy, musisz dbac o siebie, Natalka ma piec latek, wiec mozesz jej spokojnie wytlumaczyc, ze musi mamusi cos pomoc, a dziecko tez sie bedzie cieszyc jak pomoze w jakichs drobnostkach, czy przelozenie czegos, czy cokolwiek. Musisz sie teraz oszczedzac Kochana. I pozdrow mezusia ode mnie :) Oooo i widzisz, kolejna osoba z rejonow :) super :)
Preparatami na komary sie nie psikalam, jakos wyczulam, ze nie mozna tego w ciazy uzywac :P a pozarly mnie swinie nieziemsko tego lata!
Nancy, czeste kapanie sie tez nie jest dobre, bo wyplukujesz naturalna flore bakteryjna i potem jestes wrazliwsza na zarazki i infekcje. Ja sie kapie raz, do dwoch razy (rano i wieczorem), kiedys sie kapalam codziennie po dwa razy, to tez nie za dobrze niestety...
Metra, a jakie masz te plamki? Bo ja slyszalam, ze w ciazy to sie plamy robia, ale nie od zadnych zeli, czy czegos co uzywasz na skore, ale od watroby, moze Ci sie skora zrobic brazowa w jakims miejscunp. , bo jest nadmiar pigmentu. Watpie, zeby dzialo Ci sie to od zeli czy wody? No, ale jeszcze zalezy jakie masz te plamy, jakiego rodzaju
Nancy, ja tez mialam problemy ze spaniem, dlatego kupilam sobie rogala. Moje 170cm kochane, ktore mi dzis byc moze pomoze spac wygodnie, dalam 80zl, ale mam nadzieje ze warto bylo. Przekonam sie tej nocy... :)
Lil, ja Cie nie skarcilam, tylko zapytalam jakie imie w koncu dajesz, bo na suwaczku mialas Samuela i zglupialam :P a z tymi fajkami, ja tez jestem wyrodna matka skoro palilam pol ciazy? :P bo ja sie taka nie czuje szczerze mowiac. Mi bylo ciezko rzucic, ale nie palilam juz calej paczki tylko np. 4, pozniej sie przerzucilam na bardzo slabe papierosy, najslabsze na rynku, palilam po 3, pozniej po 2, az zeszlam do jednego, ktorego palilam wieczorem, az w koncu pewnego dnia nie zapalilam, pozniej znow... i tak od 6 sierpnia wypalilam 2 fajki, gdzie nie bedac w ciazy wypalilabym ok 10 paczek. Ja tez nie popieram palenia w ciazy, ale wiem jakie to gowno jest ciezkie do rzucenia, tylko jest roznica pomiedzy czlowiekiem, ktory pali w uj i ma to w dupie, a pomiedzy takim co pali malo, stara sie rzucic i nie zachowuje sie jakby nie byl w ciazy... To moje zdanie

Zgłoś nadużycie #2560 23 sierpnia 2012, 20:08

Metra Fajna mama
April moje plamki są typowo uczuleniowe...nie są to przebarwienia. jedynie na twarzy wyskakuje mi takie przebarwienie ciążowe mocno różowe...a to na cycorkach to uczulenie, lekarz mi poradził zmienić żel i balsam. zmieniłam najpierw żel pod prysznic na hypoalergiczny i zaczęło schodzić...więc balsamu nie ruszałam...a no i jak posmaruję oliwką to się nasila...zresztą nasila się też jak kąpię się w innym domu (u mamy lub siostry).
co do tego barwnika to nadal nie mam linii na podbrzuszu a Wy ??
mój Antoś lub Lenka słabo się dzisiaj ruszało...tylko w przychodni dawało czadu i teraz tak troszeczkę buszuje :)

Zgłoś nadużycie #2561 23 sierpnia 2012, 20:09

Dafne Gotowa na wszystko

Nancy napisał(a)

Ja też mam dziś zdechły dzień. Za wysoka temperatura jak dla mnie, brakuje mi ciągle powietrza.
Plecy czasem bolą, ale ja też mam problemy z kręgosłupem, więc nie wiem na ile to ich wina a na ile ciąży. Za to do tej pory mecze się z tym, że do tej pory spalam na brzuchu, a teraz nie mogę. W nocy jestem mega wiercipiętą.

Nancy, ja mam ten sam problem ze spaniem - do tej pory spałam praktycznie tylko na brzuchu i teraz nie mogę sobie znaleźć odpowiedniej pozycji, kręcę się tylko z boku na bok, a rano aż bolą mnie ramiona, bo nie przyzwyczajone do spania na boku :( . A w ogóle zauważyłam, że jak czasem leżę na boku, z lekką tendencją ku brzuchowi, to Synuś mnie kopie ;) - chyba mu tak niewygodnie i każe mi spadać ;)
Przedstawiam mój dzisiejszy brzuszek :)

Zgłoś nadużycie #2562 23 sierpnia 2012, 20:17

Dafne Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

April moje plamki są typowo uczuleniowe...nie są to przebarwienia. jedynie na twarzy wyskakuje mi takie przebarwienie ciążowe mocno różowe...a to na cycorkach to uczulenie, lekarz mi poradził zmienić żel i balsam. zmieniłam najpierw żel pod prysznic na hypoalergiczny i zaczęło schodzić...więc balsamu nie ruszałam...a no i jak posmaruję oliwką to się nasila...zresztą nasila się też jak kąpię się w innym domu (u mamy lub siostry).
co do tego barwnika to nadal nie mam linii na podbrzuszu a Wy ??
mój Antoś lub Lenka słabo się dzisiaj ruszało...tylko w przychodni dawało czadu i teraz tak troszeczkę buszuje :)

Mój Synuś też mało się dziś ruszał. Ja mam linię na podbrzuszu i właściwie pierwszy zarys był widoczny u mnie dosyć szybko.

Zgłoś nadużycie #2563 23 sierpnia 2012, 20:18

Metra Fajna mama
Dafne nie powstrzymam się: piersi masz przepiękne :) brzunio też słodziutki ;) i jak już mocno Ciebie wygięło w kręgosłupie :) mnie tak nie wygina jeszcze ... zresztą tak jak pisałam Wam wcześniej zaczął mi się brzuszek rozlewać :)

Zgłoś nadużycie #2564 23 sierpnia 2012, 20:20

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej dziewuszki, ciekawe dyskusje tu prowadzicie, właśnie doczytałam do końca.

Aga, ja też nie jestem wcale młoda (34 mi stuknęło niedawno), ale za to zdrowa zawsze byłam i na razie żadnych problemów z plecami nie zauważam. Ogólnie czuję się teraz zdrowiej niż zwykle, z niepokojem czekam na koniec magicznego drugiego trymestru ;)

Od palaczy się odsuwam ostentacyjnie i jak idę ulicą i zauważę kogoś ze szlugiem, to odwracam się od automatycznie i wstrzymuję oddech, ale tak miałam już nawet przed ciążą, a wychowałam się z palącymi rodzicami i dziadkiem, więc już mi się w życiu trucizn dostało ;)

O tych preparatach na komary poczytałam, różne są, ale najgorsze są chyba te zawierające DEET (Diethyltoluamidum), kobiety w ciąży nie mogą stosować mocniejszych niż 30% i najlepiej nie w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Oczywiście nie możemy się dać zwariować, ale dobrze wiedzieć takie rzeczy.

O April, ja też sobie takiego rogala kupiłam i zamierzam wypróbować, zaczynam jutro jak mąż wyjedzie, bo dużo miejsca to zajmuje w łóżku i na razie muszę sama poćwiczyć z tym spanie. Poza tym to co mam można też używać do karmienia.

Zgłoś nadużycie #2565 23 sierpnia 2012, 20:20

lilbanaqa Fajna mama

April90 napisał(a)

Lil, dobrze by bylo gdybys sobie jadla jakies jogurty naturalne, ktore maja kultury bakterii, jedzac antybiotyk. Tesciow masz zajebistych :) i dzieki za komplement hehe :)
agnieszka82, nie przepraszaj, ze duzo napisalas, bo szczerze przyznam, ze fajnie sie Ciebie czyta :) moglabys ksiazki pisac, bo tak lekko mi sie Ciebie czytalo, jak ksiazke jakas :D Z papierosami to jest tak, ze ja wolalabym zapalic jednego teraz, niz siedziec kolo osob, ktore pala, bo niestety bierne palenie jest gorsze, niz czynne. Niby czlowiek, ktory pali, jest palaczem czynnym, bo pali i biernym, bo wdycha dym przetworzony, ale jakos to jednak inaczej na niego wplywa. Przetworzony dym to najgorsze, co moze byc. Mam nadzieje, ze Ci sie wszystko ulozy, musisz dbac o siebie, Natalka ma piec latek, wiec mozesz jej spokojnie wytlumaczyc, ze musi mamusi cos pomoc, a dziecko tez sie bedzie cieszyc jak pomoze w jakichs drobnostkach, czy przelozenie czegos, czy cokolwiek. Musisz sie teraz oszczedzac Kochana. I pozdrow mezusia ode mnie :) Oooo i widzisz, kolejna osoba z rejonow :) super :)
Preparatami na komary sie nie psikalam, jakos wyczulam, ze nie mozna tego w ciazy uzywac :P a pozarly mnie swinie nieziemsko tego lata!
Nancy, czeste kapanie sie tez nie jest dobre, bo wyplukujesz naturalna flore bakteryjna i potem jestes wrazliwsza na zarazki i infekcje. Ja sie kapie raz, do dwoch razy (rano i wieczorem), kiedys sie kapalam codziennie po dwa razy, to tez nie za dobrze niestety...
Metra, a jakie masz te plamki? Bo ja slyszalam, ze w ciazy to sie plamy robia, ale nie od zadnych zeli, czy czegos co uzywasz na skore, ale od watroby, moze Ci sie skora zrobic brazowa w jakims miejscunp. , bo jest nadmiar pigmentu. Watpie, zeby dzialo Ci sie to od zeli czy wody? No, ale jeszcze zalezy jakie masz te plamy, jakiego rodzaju
Nancy, ja tez mialam problemy ze spaniem, dlatego kupilam sobie rogala. Moje 170cm kochane, ktore mi dzis byc moze pomoze spac wygodnie, dalam 80zl, ale mam nadzieje ze warto bylo. Przekonam sie tej nocy... :)
Lil, ja Cie nie skarcilam, tylko zapytalam jakie imie w koncu dajesz, bo na suwaczku mialas Samuela i zglupialam :P a z tymi fajkami, ja tez jestem wyrodna matka skoro palilam pol ciazy? :P bo ja sie taka nie czuje szczerze mowiac. Mi bylo ciezko rzucic, ale nie palilam juz calej paczki tylko np. 4, pozniej sie przerzucilam na bardzo slabe papierosy, najslabsze na rynku, palilam po 3, pozniej po 2, az zeszlam do jednego, ktorego palilam wieczorem, az w koncu pewnego dnia nie zapalilam, pozniej znow... i tak od 6 sierpnia wypalilam 2 fajki, gdzie nie bedac w ciazy wypalilabym ok 10 paczek. Ja tez nie popieram palenia w ciazy, ale wiem jakie to gowno jest ciezkie do rzucenia, tylko jest roznica pomiedzy czlowiekiem, ktory pali w uj i ma to w dupie, a pomiedzy takim co pali malo, stara sie rzucic i nie zachowuje sie jakby nie byl w ciazy... To moje zdanie

wyrodna matka nazwalam tamta kobite, widocznie nie podjela proby rzucenia skoro palila przez 2 ciaze, i jeszcze truje nie swoje dzieci i nie widzi w tym problemu, a wrecz przeciwnie, dla niej problemem jest ciaza agnieszki, bo jej dzieciom to nie zaszkodzilo to agnieszki maluszkowi jakim prawem ma zaszkodzic i jakim prawem jej ktokolwiek broni palic na klatce schodowej. sama palilam przez 3 lata, jak sie dowiedzialam o ciazy, od razu koniec, ciezko bylo, nadal troche jest ale najwazniejsze, ze do przodu :) i dobrze, ze rzucilas :) nie nazwalabym ciebie wyrodna matka, skoro od razu zaczelas ograniczac i w koncu pozbylas sie nawyku. zupelnie inna sytuacja niz ta sasiadka

Zgłoś nadużycie #2566 23 sierpnia 2012, 20:21

aga78 Początkująca
co do spania to dołączam do klubu - też zawsze śpię na brzuchu.

Agnieszka - powiedz tej dziewczynie, że Cię nie interesują jej poglądy na temat omawianej zależności. Prawo jest prawem.

U mnie bóle pleców to trochę relaksyna i przesunięcie środka ciężkości, ale w głównej mierze, niestety, rodzinna skłonność do dyskopatii. Jak byłyśmy małe mama układała nas na takich dużych poduszkach puchowych (w całości :) ), żeby ciepło nam było. Efekt jest taki, że mamy z siostrą nieprawidłowo wykształcone krzywizny kręgosłupa. Moja siostra miała pierwszą operację na dyskopatię w wieku 16lat, niedawno miała drugą. Ja unikam, ale chyba tylko dlatego, że sama jestem fizjoterapeutą, no i mam też mocniejsze mięśnie przykręgosłupowe.

Zgłoś nadużycie #2567 23 sierpnia 2012, 20:22

Dafne Gotowa na wszystko
Metra, dziękuję :) Miło usłyszeć, że mam ładne piersi, bo przed ciążą to dwie pinezki sterczały ;) W kręgosłupie mnie wygięło, ale generalnie mam taką budowę, bo w dzieciństwie sport uprawiałam i taka sylwetka mi już została ;)

Zgłoś nadużycie #2568 23 sierpnia 2012, 20:24

AniaFin Gotowa na wszystko
Agnieszko i Dafne, piękne brzuchy :)

Metra, ja też nie mam jeszcze tej kreski, ani żadnych zaciemnień, o których mówią :( Moja siostra miała maskę ciążową, o której nigdy nie wiedziałam, zawsze widziałam ją w pełnym makijażu ;)

Zgłoś nadużycie #2569 23 sierpnia 2012, 20:25

happyania Zaprawiona w bojach
Dafne, Aga śliczne brzuchole!
Madziulka cieszę się, że już lepiej :)
Zapisalam się dzisiaj do szkoły rodzenia, zajęcia się zaczynają od 25.09.  Jutro ostatni dzień pracy i woooolne :) :) ale będę tęsknić za moimi uczniami :(

Zgłoś nadużycie #2570 23 sierpnia 2012, 20:27

lilbanaqa Fajna mama
Dafne, moj synus tez nie zabardzo lubi jak leze na boku lekko pochylona do brzucha, szczegolnie na lewym :D kopie, wierci sie i musze sie przestawic'

Metra, moj dzisiaj tanczyl w samochodzie jak kolega puscil dosc glosno dubstep, jeju, jak zaczal kopac :D