Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2531 23 sierpnia 2012, 15:31

agnieszka82 Zadomowiona
Dafne,dziękuję za te kciuki,na pewno się przydadzą,a co do dzwigania to na pewno lepiej poprosić kogoś innego o zrobienie cięższych zakupów(oczywiście w miare możliwośći) niż mieć problemy z szyjką lub łożyskiem.Nieraz wydaje nam się,że damy rade,albo wstyd nam kogoś innego prosić,bo przecież ''powinnyśmy sobie ze wszystkim same radzić'',ale jak widać to nie zawsze popłaca.Jednej kobiecie nic nie będzie,a druga niestety będzie miała komplikacje z tego powodu.

Zgłoś nadużycie #2532 23 sierpnia 2012, 15:39

Metra Fajna mama
właśnie ja to mam pecha do infekcji pochwowych :( dlatego tak się boję tego basenu :/ nikt nigdy niczego nie złapie a ja zawsze coś przytarmoszę...już nie wspomnę o tym, że w jeziorze nie kąpałam się dobre 7 lat :) ale to z obrzydzenia raczej, a później okazało się, że moja pioplinda na tym zyskała ;)

Zgłoś nadużycie #2533 23 sierpnia 2012, 15:40

Metra Fajna mama
Agnieszko i czekamy na fotkę brzuszka bo pewnie już pokaźny :)

Zgłoś nadużycie #2534 23 sierpnia 2012, 15:46

agnieszka82 Zadomowiona
oj tak duży brzusio :)
Marzenka85 i Happyania-Wam również dziękuję :) .
Może dzięki temu co mi się przydarzyło kilka dziewczyn uniknie takich komplikacji .Jak to mówią -nic nie dzieje się bez przyczyny...
Pozdrawiam serdecznie :)
Lecę robić powidła śliwkowe ,a wieczorem wstawię brzuszek :)

Zgłoś nadużycie #2535 23 sierpnia 2012, 16:25

agnieszka82 Zadomowiona
Dziewczyny ,właśnie ''ściełam'' się z właścicielką mieszkania (dziewczyna 25 letnia),która mieszka obok nas.Przychodzi na nasze schody palić w tajemnicy przed swoim mężem.Siedzieliśmy z moim mężem na schodach i opieraliśmy sliwki na powidła no i ona przyszła,usiadła koło mnie i zapaliła.Ja jej na to-''chyba nie będziesz koło mnie palic''(wczoraj wytłumaczyłam jej dlaczego),a ona mi ,że jak mi przeszkadza,to mam sobie iść do domu,bo ona nie ma gdzie palic,żeby mąż jej nie nakrył.Wkurzyłam się i powiedziałam,że jak to ja mam isc do domu-skoro wynajmujemy to mieszkanie i na tych schodach mamy prawo sobie robić co nam sie podoba i nikt nie będzie mnie zmuszał do wciągania tej trucizny.Trzasnęłam drzwiami i poszłam,a ona siedzi tam i pali-szlak mnie trafił,bo mój mąż się nawet nie odezwał w mojej obronie,brrrr-jaka jestem wściekła!

Zgłoś nadużycie #2536 23 sierpnia 2012, 16:29

Metra Fajna mama
brzunio mnie podkłuwa :/ idę poleżeć

Zgłoś nadużycie #2537 23 sierpnia 2012, 16:39

Nancy Gotowa na wszystko
Agnieszko, naprawdę podziwiam! Ja w pierwszej ciąży, na L4, prawie nic nie muszę robić i jeszcze mi się marudzenie czasem włączy. Zanim następnym razem pojęczę pomyśle o Tobie.

Kochane, ja też mam ochotę na basen, ale tak mnie gnębia infekcje, że na razie się wstrzymuje. Biorę gyno-femidazol i lactovaginal ale mam wrażenie, że potem szybko wszystko wraca. Nie mówiąc już o tym, że w życiu tyle pod prysznic nie chodziłam co w ciąży.

Co do papierosów w ciąży to faktycznie trzeba uważać. Przy mnie większość palaczy w ogóle się nie przejmuje, ludziom brakuje elementarnej wiedzy na ten temat. A jak widzę palącą przyszla matkę to mam ochotę jej coś zrobić. Idiotki kompletne tłumaczą się np. że ich pierwsze dziecko urodziło się zdrowe, ale już nie widzą, że w wieku 5 lat ma przewlekłe zapalenie oskrzeli i kaszle jak stary gruzlik i ma problemy intelektualne w szkole, jest przy tym nadpobudliwe. Zgroza!!!

Dziś dostaliśmy od znajomych buciki dla Jasia. Małe, cudne, zielone. Aż się wzruszyłam :-)

Zgłoś nadużycie #2538 23 sierpnia 2012, 16:43

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
agnieszka szkoda że nie można wziąc jakiejś witaminki żeby to cofnąc, a jeszcze większa szkoda że istnieją takie tępaki jak włascicielka Twojego mieszkania :/ Wazne że dzieciaczek duży i dobrze się rozwija :) a tak wogóle ja w Witaszycach mam sklep :) jaki ten świat mały :D
Happyaniu brzuszek już w miarę dobrze, chyba szybko rośniemy :D

Zgłoś nadużycie #2539 23 sierpnia 2012, 16:43

Nancy Gotowa na wszystko

agnieszka82 napisał(a)

Dziewczyny ,właśnie ''ściełam'' się z właścicielką mieszkania (dziewczyna 25 letnia),która mieszka obok nas.Przychodzi na nasze schody palić w tajemnicy przed swoim mężem.Siedzieliśmy z moim mężem na schodach i opieraliśmy sliwki na powidła no i ona przyszła,usiadła koło mnie i zapaliła.Ja jej na to-''chyba nie będziesz koło mnie palic''(wczoraj wytłumaczyłam jej dlaczego),a ona mi ,że jak mi przeszkadza,to mam sobie iść do domu,bo ona nie ma gdzie palic,żeby mąż jej nie nakrył.Wkurzyłam się i powiedziałam,że jak to ja mam isc do domu-skoro wynajmujemy to mieszkanie i na tych schodach mamy prawo sobie robić co nam sie podoba i nikt nie będzie mnie zmuszał do wciągania tej trucizny.Trzasnęłam drzwiami i poszłam,a ona siedzi tam i pali-szlak mnie trafił,bo mój mąż się nawet nie odezwał w mojej obronie,brrrr-jaka jestem wściekła!

Głupia, wredna baba! Dobrze zrobiłas, że jej jasno powiedzialas co o tym myślisz! A mężowi należy się kopniak w tyłek za brak wsparcia :-/

Zgłoś nadużycie #2540 23 sierpnia 2012, 17:42

agnieszka82 Zadomowiona
Nancy-wprawdzie kopniaka nie dostał (uratował go uraz kręgosłupa ;) )ale ochrzan ode mnie owszem i to słuszny.Biedaczyna należy do tych nieśmiałych,ale w sprawie dziecka nie ma zmiłuj i trzeba nieraz walczyć jak lew (lub lwica ;) )
Madziulka-to rzeczywiście zbieg okoliczności :) .Ja w Witaszycach mieszkałam na Szkolnej,zresztą rodzice i brat z rodzina nadal tam mieszkają.

Zgłoś nadużycie #2541 23 sierpnia 2012, 18:09

Metra Fajna mama
matko jaki mam senny dzień dzisiaj...tyle planów miałam a tu taka beznadzieja

Zgłoś nadużycie #2542 23 sierpnia 2012, 18:26

Dafne Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

matko jaki mam senny dzień dzisiaj...tyle planów miałam a tu taka beznadzieja

Metra, a ja wyjątkowo mam dziś dużo energii, aż sama się sobie dziwię ;) - już pomału zbliżam się do końca pisania pracy, oczywiście wiem, że jeszcze czekają mnie poprawki, ale już i tak duży krok zrobiłam :)

Zgłoś nadużycie #2543 23 sierpnia 2012, 18:26

aga78 Początkująca
Agnieszko fajnie, że u Ciebie powoli wszystko zaczyna się "prostować".
Co do biernego palenia, to szkodzi ono głównie i w pierwszym rzędzie Tobie. No a jak Ty masz za mało tlenu, to dziecko automatycznie też.
Co do preparatów na komary i temperatury wody w basenie to nie histeryzujmy. Jakbyśmy tak myślały, to w ogóle mycie tylko 2 kranie i trzeba by było odstawić większość detergentów i kosmetyków odstawić.
Preparat na komary nie dostaje się do krwiobiegu (chyba, że ktoś kupuje u Chińczyków, to nie wiem :) ), o to w nim właśnie chodzi, żeby na skórze został. W tym względzie uważam, że gin przesadza.

Dziewczyny, czy Was może też tak plecy bolą ?? Pewnie nie, bo Wy to raczej młode jesteście ;) . Ja dodatkowo mam dyskopatię, więc czasami mam koszmar :(

Zgłoś nadużycie #2544 23 sierpnia 2012, 18:27

Metra Fajna mama
wow...Dafne...podziwiam. ja właśnie czytam moje streszczenie po raz setny i chyba zaraz wyślę promotorce. pewnie jeszcze o czymś zapomniałam ale to normalne

Zgłoś nadużycie #2545 23 sierpnia 2012, 18:31

Nancy Gotowa na wszystko
Ja też mam dziś zdechły dzień. Za wysoka temperatura jak dla mnie, brakuje mi ciągle powietrza.

Plecy czasem bolą, ale ja też mam problemy z kręgosłupem, więc nie wiem na ile to ich wina a na ile ciąży. Za to do tej pory mecze się z tym, że do tej pory spalam na brzuchu, a teraz nie mogę. W nocy jestem mega wiercipiętą.

Zgłoś nadużycie #2546 23 sierpnia 2012, 18:33

Metra Fajna mama

aga78 napisał(a)

Agnieszko fajnie, że u Ciebie powoli wszystko zaczyna się "prostować".
Co do biernego palenia, to szkodzi ono głównie i w pierwszym rzędzie Tobie. No a jak Ty masz za mało tlenu, to dziecko automatycznie też.
Co do preparatów na komary i temperatury wody w basenie to nie histeryzujmy. Jakbyśmy tak myślały, to w ogóle mycie tylko 2 kranie i trzeba by było odstawić większość detergentów i kosmetyków odstawić.
Preparat na komary nie dostaje się do krwiobiegu (chyba, że ktoś kupuje u Chińczyków, to nie wiem :) ), o to w nim właśnie chodzi, żeby na skórze został. W tym względzie uważam, że gin przesadza.

Dziewczyny, czy Was może też tak plecy bolą ?? Pewnie nie, bo Wy to raczej młode jesteście ;) . Ja dodatkowo mam dyskopatię, więc czasami mam koszmar :(

nie wiem czy jestem młoda - 29 lat skończyłam w lipcu :P i mnie już bolą, a raczej napierdzielają wieczorami
co do kosmetyków, to ja musiałam niestety większość odstawić ze względu na plamy, które mi się pojawiły na cycorach...jest już trochę lepiej, ale jak jadę do mamy i jest zmiana wody to od razu wyłażą, albo jak się zapomnę i umyję się innym żelem :/
póki co basen odstawiłam ale tylko ze względu na to, że ja mam skłonności do infekcji. nie wiem czy się zdecyduję...

a tak w ogóle to dzisiaj jak jechałam na badania siedział obok mnie facet starszy, który miał straszne owrzodzenia na całym ciele (miał krótką koszulkę i spodenki stąd wiem) wyglądało jak kiła ... pewnie to coś innego było ale jakoś tak ta kiła mi przyszła do głowy :/ poszłam sobie postać na koniec tramwaju, bo mnie obrzydzał...

Zgłoś nadużycie #2547 23 sierpnia 2012, 18:35

lilbanaqa Fajna mama
Agnieszka, ja bym postraszyła sąsiadkę konsekwencjami, że możesz ją za to targać po sądach... czy ona nie rozumie, że tu chodzi o życie dziecka? ... poza tym zajebista laska, skoro musi się chować przed mężem z paleniem...

Aga, ja mam bóle pleców, rzadko bo rzadko i przez chwilkę, ale są... zmieniło się centrum ciężkości w naszym ciele i to podobno dlatego :) już niedługo laski, 5 miesięcy i z głowy!

a teraz idę się pobyczyć, byłam cały dzień w centrum, wybrałam teściowej prezent na urodziny, polcam Davidoff - Cool Water Woman, moje ulubione i też takie jej daliśmy :)

Zgłoś nadużycie #2548 23 sierpnia 2012, 18:53

agnieszka82 Zadomowiona
Dodaje zdjęcie brzuszka tak jak obiecałam.
lilbanaqa-co prawda powiedziałam jej co myślę,ale teraz obrażona na mnie strasznie,pewnie będzie się mścić.Ona jest młoda dziewczyna,mąż ma 52 lata i nie toleruje palenia,bo mają dwójkę małych dzieci,zresztą sam nie pali.Z tego co mi opowiadała to ona przez te dwie ciąże paliła i uważa,że ja nie mam racji,bo jej dzieci są przecież zdrowe...

Zgłoś nadużycie #2549 23 sierpnia 2012, 18:54

Lil tego samego używam :D ostatnio kupiłam w perfumerii flaszke 250ml na promocji za 299zł (rok temu ale mówię ostatnio bo mam ją do dzisiaj :D ) a używasz tego zwykłego cool watera ?? bo sa jeszcze wersje limitowane ... ja w tym roku kupilam złotego ale jest dla mnie zbyt ciężki :D

Zgłoś nadużycie #2550 23 sierpnia 2012, 18:54

aaa ja licze że mi juz tylko 4 miesiące zostaly :D :D