Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #231 27 czerwca 2012, 22:59

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

April, do usg powinnaś mieć dołączony opis, a jeśli nie, to na samym zdjęciu drobnym maczkiem też wszystko jest. Na moim zdjęciu jest jedno ujęcie główki z szyją i na dole mała cyferka 0,12, co oznacza, że przezierność wynosi 1,2 mm. Ja trafiłam na fantastycznego lekarza, mówił non stop, wszystko tłumaczył i przy tym sobie trochę żartował :-) Obecność kości nosowej jest ważna, bo wyklucza ryzyko Zespołu Downa.

Widzisz, ja chodze do bardzo miłego lekarza, ale chodze na kase chorych i tak to jest, ze mi wszystkiego nie wytłumaczy i ja sie potem musze domyslac, co on tam kresli. Zdjecie USG u mnie trzeba kupic, kosztuje 10zł. Nie miałam kasy przy sobie, zeby je kupic, wiec nie wiem, co tam na zdjeciu jest. Ma je tylko ginekolog. To nie wiedziałam, ze kosc nosowa jest az tak wazna, tzn. nigdy bym nie zwrociła jakiejs wiekszej uwagi na kosc nosowa, predzej, czy dziecko ma dwie nozki, raczki, oczka itd. hehe

Oj Kochana Nancy, ja mam ten sam problem ze spaniem... Ja jestem w 13 tygodniu, a nadal zasypiam na brzuchu. Moja pozycja do zasypiania przed ciaza, niewiarygodna, ale prawdziwa: lewa reka na obu piersiach, prawa na nie powiem czym :P teraz zasypiam podobnie, lewa reka na obu piersiach, a prawa gdzies kolo prawej nogi i lewa noga zgieta, wiec brzuch nie dotyka mi do lozka, tym samym nie uciskam go, ale przyznaje sie szczerze, ze mam coraz wieksze problemy z zasypianiem w takiej pozycji, a i tak łapie sie rano na tym, ze spie na boku. Podobno najodpowiedniejsza pozycja dla kobiety w ciazy, to spanie na LEWYM BOKU, bo wtedy dziecku spokojnie dochodzi tlen. Nie wiem tez jak sie przyzwyczaje, to bedzie tragedia...

Zgłoś nadużycie #232 28 czerwca 2012, 12:32

katarina944 Zadomowiona
czytam, czytam, czytam
"Mimowolne wypróżnienie
Dziecko, przedostając się do kanału rodnego, naciska na ściany pochwy, które sąsiadują z pochwą i odbytnicą, czego efektem może być właśnie mimowolne wypróżnienie. To naturalna reakcja organizmu i personel medyczny nie będzie nią zdziwiony. Twoje drogi rodne zostaną natychmiast odkażone, dlatego ryzyko zakażenia dziecka bakteriami znajdującymi się w kale jest niemal zerowe.
Możesz spróbować ustrzec się tej krępującej sytuacji podczas porodu, wprowadzając na kilka tygodni przed porodem lekkostrawną dietę, regulującą pracę jelit. Możesz też wykonać lewatywę. O tym, jak to zrobić, piszemy w tekście Lewatywa przed porodem. Żaden jednak z tych zabiegów nie daje ci stuprocentowej gwarancji, że nie przytrafi ci się mimowolne oddanie stolca. Nie przejmuj się tym! Kobiety rodziły i rodzą tak dzieci od lat."

:o :o :o
Przeraza mnie to.

Dziś poranne mdłosci zmienily sie w wymioty. Jestem wykonczona. ;/

Zgłoś nadużycie #233 28 czerwca 2012, 13:10

April90 Supermama
Ja pier*, no to jestesmy udupione :( Chcesz mi powiedziec, ze przypadkiem moze mi sie srujnac, jak bede jechac na porodowke? No ja słyszałam nawet, ze podczas ciazy to sie mozna posikac... Nie no cudownie, w co ja sie wpakowałam :( wez Ty juz lepiej niczego nie wyszukuj, bo ja wczoraj sie dowiedziałam o czopie sluzowym, ze Ci kilka dni przed porodem wyleci, wez sobie poczytaj, bo ja juz sił nie mam zeby opowiadac :(

Zgłoś nadużycie #234 28 czerwca 2012, 13:25

katarina944 Zadomowiona
Hahaha :D takie uroki kochana :)

Zgłoś nadużycie #235 28 czerwca 2012, 13:38

katarina944 Zadomowiona
Swoja droga przeraza mnie to wszystko. :P

Zgłoś nadużycie #236 28 czerwca 2012, 13:41

April90 Supermama
To takie uroki, czy Cie to przeraza ? Lepiej sie juz czujesz Słonce ? :*

Zgłoś nadużycie #237 28 czerwca 2012, 14:17

katarina944 Zadomowiona
Co do tego wypróżniania, to wiesz- nie nasza wina.. Ale te bóle porodowe... Pamietasz jak Ci wczoraj pisalam o tym porownaniu boli porodowych, to dzis przeczytalam inne porownanie ;p powiedziec Ci? :p

Zgłoś nadużycie #238 28 czerwca 2012, 14:17

katarina944 Zadomowiona
A co do samopoczucia.. Hmmm.. Nie jest źle, zrobiłam już obiad i umyłam naczynia, ale czuje się jakaś taka słaba... :/

Zgłoś nadużycie #239 28 czerwca 2012, 14:28

April90 Supermama

katarina944 napisał(a)

Co do tego wypróżniania, to wiesz- nie nasza wina.. Ale te bóle porodowe... Pamietasz jak Ci wczoraj pisalam o tym porownaniu boli porodowych, to dzis przeczytalam inne porownanie ;p powiedziec Ci? :p

No mi jedna forumowiczka napisała, ze boli jak odcinanie nogi :D hah, ale stwierdziła, ze to jest sciema, tak słyszała w szkole rodzenia. Mnie sie tez wydaje, ze to troche przesada. Wiesz co ja juz nie wiem, czy chce wiedziec. Na koncu sie zapre i nie urodze :P hahaha

Ja dzis wstac nie mogłam, zreszta jak codzien, ale dzis to juz miałam naprawde kryzys. Chyba jakos przed 13 sie obudziłam, moje dziecko głodne do tego czasu, bo matka dupy podniesc nie mogła. Oczywiscie malusie mdłosci, ale szybko zjadłam i przeszło. Potem mi sie duszno w łazience zrobiło we wannie, ale Mamunia otworzyła drzwi i juz mi było lepiej od razu. Tez mi sie nic nie chce, czuje sie taka wypompowana... Cos czuje, ze tak jeszcze z 2-3 tygodnie i wyrabie mi brzuch, ale zobaczymy... Gdzie sie podziały inne Stycznioweczki?

Zgłoś nadużycie #240 28 czerwca 2012, 14:41

katarina944 Zadomowiona
April ja slyszalam, ze nie wskazane sa kapiele w wannie, a juz na pewno nie w goracej wodzie. to straszne- bo ja uwielbiam sie kapac w goracej wodzie;D
Zostal mi prysznic :(

Zgłoś nadużycie #241 28 czerwca 2012, 14:42

katarina944 Zadomowiona
No i przeczytalam porownanie ze to taki bol jak ktos chcialby Ci otworzyc parasol ogrodowy w pochwie :D

Zgłoś nadużycie #242 28 czerwca 2012, 14:45

April90 Supermama

katarina944 napisał(a)

April ja slyszalam, ze nie wskazane sa kapiele w wannie, a juz na pewno nie w goracej wodzie. to straszne- bo ja uwielbiam sie kapac w goracej wodzie;D
Zostal mi prysznic :(

Ja sie kapie codziennie we wannie, na razie prysznica nie mam, a nie mam zamiaru sie kapac "pod prysznicem" w wannie, bo to bezsens. Ja leje sobie dosc ciepła wode, ale nie jest to wrzatek. I chyba te kapiele sa niewskazane w pozniejszym etapie ciazy, no bo chyba nie na poczatku? Co za bezsens...

Hahahahaha, nie wiem, nie umiem tego sobie wyobrazic, nigdy mi nikt nie otworzył parasola w pochwie :D hahahahahahahaha

Zgłoś nadużycie #243 28 czerwca 2012, 14:46

April90 Supermama
Kurde teraz to tego wszystkiego jest za duzo, co wskazane, co nie wskazane, kiedys baby rodziły w polu, kapały sie w rzekach i rodziły zdrowe dzieci. Czym wiecej jest tych zakazow i nakazow w ciazy, tym mozna bardziej zwariowac od tego...

Zgłoś nadużycie #244 28 czerwca 2012, 14:53

katarina944 Zadomowiona
No widzisz.. Ja czytalam, ze ciepla woda w wannie sprawia ze krew szybciej krazy czy cos takiego i ze to moze przyspieszac skurcze i wywolac je przedwczesnie. Cos takiego. Musialabys poszukac. :)

Zgłoś nadużycie #245 28 czerwca 2012, 15:22

April90 Supermama

katarina944 napisał(a)

No widzisz.. Ja czytalam, ze ciepla woda w wannie sprawia ze krew szybciej krazy czy cos takiego i ze to moze przyspieszac skurcze i wywolac je przedwczesnie. Cos takiego. Musialabys poszukac. :)

No dobrze, ale przeciez nie urodze w 13 tygodniu chyba nie?... To sie tyczy ciazy zaawansowanej pewnie...

Zgłoś nadużycie #246 28 czerwca 2012, 15:29

katarina944 Zadomowiona
"Gorąca kąpiel
Niejedna z nas uwielbia godzinami wylegiwać się w wannie. Dobrze wiemy, że nic nie działa tak bardzo odprężająco jak ciepła woda. Niestety, panie, które spodziewają się dziecka powinny wystrzegać się długich, gorących kąpieli, zwłaszcza gdy temperatura wody przekracza 38.5 stopnia Celsjusza. Zażywanie ich w pierwszym trymestrze ciąży zwiększa ponad trzykrotnie ryzyko poronienia. Istnieje również niebezpieczeństwo, że dojdzie do uszkodzenia układu nerwowego płodu i dziecko urodzi się z poważną wadą rozwojową."

Zgłoś nadużycie #247 28 czerwca 2012, 15:35

April90 Supermama

katarina944 napisał(a)

"Gorąca kąpiel
Niejedna z nas uwielbia godzinami wylegiwać się w wannie. Dobrze wiemy, że nic nie działa tak bardzo odprężająco jak ciepła woda. Niestety, panie, które spodziewają się dziecka powinny wystrzegać się długich, gorących kąpieli, zwłaszcza gdy temperatura wody przekracza 38.5 stopnia Celsjusza. Zażywanie ich w pierwszym trymestrze ciąży zwiększa ponad trzykrotnie ryzyko poronienia. Istnieje również niebezpieczeństwo, że dojdzie do uszkodzenia układu nerwowego płodu i dziecko urodzi się z poważną wadą rozwojową."

Dobrze bedzie :D ja sie kapie we wannie i mojemu dziecku nic nie jest, nie czytaj za duzo, bo obie oszalejemy...

Zgłoś nadużycie #248 28 czerwca 2012, 15:36

katarina944 Zadomowiona
Ja tam wole unikac wszelich niebezpieczenstw :) fakt nie wolno dac sie zwariowac ale gdyby takie rzeczy nie szkodzily to by o tym nie pisali. ;p

Zgłoś nadużycie #249 28 czerwca 2012, 15:37

April90 Supermama
A mnie sie wydaje, ze jak sie kapie we wannie i troche poleze to moje dziecko jest spokojniejsze, bo mnie brzuch nie boli ani troche :)

Zgłoś nadużycie #250 28 czerwca 2012, 15:40

April90 Supermama
Mama mi tu mowi, ze to bzdury, ze trzeba sie pod prysznicem kapac haha. Owszem, w goracej wodzie nie, ale pierwsze slyszy, ze w wannie sie kapac nie mozna, skoro nawet basen jest wskazany w ciazy :D