Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2371 21 sierpnia 2012, 14:54

Dafne Gotowa na wszystko

niulka87 napisał(a)

tak mi się teraz nasunęło... jak to u Was jest ze szpitalami? będziecie rodziły w szpitalu który "należy" lub jest najblizej Waszego miasta/dzielnicy.. czy wybieracie sobie jakis konkretny, ktory Wam najbardziej odpowiada? wiem ze w niektorych miastach, niektórych szpitalach jest tak ze żeby rodzic w wybranym przez siebie szpitalu trzeba miec tam skierowanie... i na cesarke i na naturalny poród..wypisuje je lekarz prowadzący? ja sama jeszcze niewiem który szpital wybrać mam dwa mniej wiecej w tej samej odleglosci od domu...a standardy podobne

Niulka, ja aktualnie mieszkam we Wrocławiu, ale rodzić chcę w szpitalu w mojej rodzinnej miejscowości, która jest ok 50km stąd. Nie wiem, czy obowiązuje coś takiego jak przynależność do szpitala ze względu na miejsce zamieszkania. Jakiś czas temu byłam na zabiegu i od swojego lekarza dostałam skierowanie do szpitala we Wrocławiu, ale zapytałam go, czy muszę iść konkretnie tam, to powiedział, że nie. On po prostu skierował mnie do szpitala, w którym sam pracuje, ale powiedział, że nie ma konieczności, abym tam właśnie się zgłosiła.

Zgłoś nadużycie #2372 21 sierpnia 2012, 15:08

happyania Zaprawiona w bojach

madziulka_myszka napisał(a)

Metra prawda jest taka że świnstwo można złapać wszędzie, nie tylko na basenie ale nawet w domu wystarczy że np teściowa z "grzybkiem" zostawi Ci niewidzialną niespodziankę "na desce"... a przy pływaniu tak się błogo poczujesz :) leciutka jak piórko .. pływanie odciążą macicę, rozluźnia mięsnie i podobno ma dobry wpływ na póxniejszy poród dlatego mam zamiar chodzić na basen przynajmniej raz w tygodniu :) A jak się boisz zarazków to podobno są baseny typowe dla ciężarnych tylko wtedy musisz miec zaswiadczenie od ginka ze nie masz żadnej grzybicy itp :)

właśnie nadrabiam zaległości od wczoraj :) hahaha teściowa z grzybkiem!!! padnę :)

Zgłoś nadużycie #2373 21 sierpnia 2012, 15:11

Metra Fajna mama
Lil gratulacje zdrowego grubaska :) no i siusior pokaźny :P
ja przetrwałam herbatkę pożegnalną..zaraz obiadek, małe zakupy i powrót do domku, do chłopa :D ... już sie mocno stęskniłam a zobaczę go dopiero jutro jak z roboty wróci
a Wy wszystkie albo zapadłyście w drzemkę albo jecie...bo tak cicho

Zgłoś nadużycie #2374 21 sierpnia 2012, 15:43

Niulka ja na pewno nie będę rodziła w najbliższym szpitalu. Zastanawiam się albo nad szpitalem w rodzinnej miejscowości albo tu gdzie mieszkam, ale w innej dzielnicy

Zgłoś nadużycie #2375 21 sierpnia 2012, 16:05

lilbanaqa Fajna mama
April, Anthony będzie :)
Metra, jakbyś zgadła, spałam jak stary borsuk :D
niulka, ja rodzę w szpitalu, który wybrałam bo nie należę nigdzie :D (w sensie tu w Norwegii) i tutaj trzeba zaklepać sobie i miejsce w szpitalu i położną :/

Zgłoś nadużycie #2376 21 sierpnia 2012, 16:18

Metra Fajna mama
ja będę rodziła w miejscowości oddalonej o 20km bo sprawdzony szpital przez moją siostrę :) lecę do sklepu

Zgłoś nadużycie #2377 21 sierpnia 2012, 16:22

Nancy Gotowa na wszystko
Metra, wielkie dzięki za linki!!! Za 3 sekundy goście wpadają, więc obejrzę na spokojnie później.

Lil, siusiak przepiękny! Cieszę się, że wszystko ok :) ))

Zgłoś nadużycie #2378 21 sierpnia 2012, 16:27

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

April, Anthony będzie :)
Metra, jakbyś zgadła, spałam jak stary borsuk :D
niulka, ja rodzę w szpitalu, który wybrałam bo nie należę nigdzie :D (w sensie tu w Norwegii) i tutaj trzeba zaklepać sobie i miejsce w szpitalu i położną :/

To zmieniaj suwaczka :P

Zgłoś nadużycie #2379 21 sierpnia 2012, 16:30

daria212 Gotowa na wszystko
Lil ale fajniutkie foto nio i siusiaka ladnie widac, wiec chyba nie ma watpliwosci :-) ja mojego zobacze chyba w piatek jak mi pokaza.
Niulka u mnie jest tak ze musze sobie sama wybrac szpital i nie ma tutaj takiej opcji ze moge rodzic w szpitalu gdzie moj lekarz jest, wiem ze w pl tak jest gdzie niegdzie ja niestety tak nie mam ale mysle ze dam rade.
Ja nic nie robie i sie poce ,masakra jakas z ta pogoda, szlak mnie juz trafia

Zgłoś nadużycie #2380 21 sierpnia 2012, 16:47

Metra Fajna mama
daria ja też będę rodziła w szpitalu gdzie nikogo nie znam, bo mój lekarz pracuje w innym...ale co tam. najważniejsze że młode będzie miało opiekę dobrą a kto tam mi będzie pomagał wydać dzieciaka na świat to nieważne
ja tez upocona jak szczur.

Zgłoś nadużycie #2381 21 sierpnia 2012, 16:52

Ja to przynjamniej bede mogla sobie na nie klnac jak bede sie drzec :-) i tak mnie nie zrozumia wiec co tam, niech tylko swoje robia

Zgłoś nadużycie #2382 21 sierpnia 2012, 17:19

niulka87 Gotowa na wszystko
no tak, ale czy skoro wybiorę sobie szpital to tak hop siup mogę sobie przyjechac do niego gdy juz zacznę rodzić ?? chyba trzeba to tam wczesniej zglosić... moja lekarka nie pracuje w szpitalu wiec nikogo nie będę tam znała ;)
co za okropny upał nawet zimny prysznic nie pomaga :( :(

Zgłoś nadużycie #2383 21 sierpnia 2012, 17:26

Niulka przyjeżdzasz do szpitala i tyle. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać. Chyba :) ;) jakiś czas temu była historia w programach informacyjnych o kobiecie, która zglosila się na porodówkę, ale nie było miejsca i urodziła w domu. http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14260923,wiadomosc.html chyba bym w takiej sytuacji pojechała do innego szpitala... we Wrocławiu chyba jest w czym wybierać?

Lil wlaśnie sobie obejrzalam Twojego synusia :) Słodziak!! Będzie miał skośne oczy? Uczę teraz dwójkę koreańskich dzieci, są prześliczne!!!!! te włoski i cera :)

Zgłoś nadużycie #2384 21 sierpnia 2012, 17:30

u mnie tez tak jest ze po prostu jade do szpitala i rodze, nie ma tak ze trzeba sie wczesniej zglosic.
O tak koreanczycy maja piekne wlosy, tego im zazdroszcze

Zgłoś nadużycie #2385 21 sierpnia 2012, 17:41

Dafne Gotowa na wszystko

happyania napisał(a)

Niulka przyjeżdzasz do szpitala i tyle. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać. Chyba :) ;) jakiś czas temu była historia w programach informacyjnych o kobiecie, która zglosila się na porodówkę, ale nie było miejsca i urodziła w domu. http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14260923,wiadomosc.html chyba bym w takiej sytuacji pojechała do innego szpitala... we Wrocławiu chyba jest w czym wybierać?

Lil wlaśnie sobie obejrzalam Twojego synusia :) Słodziak!! Będzie miał skośne oczy? Uczę teraz dwójkę koreańskich dzieci, są prześliczne!!!!! te włoski i cera :)

We Wrocławiu jest w czym wybierać jeśli chodzi o szpitale, ale w przypadku tej kobiety bardziej chodziło o to, że lekarz jej powiedział, że spokojnie może wrócić do domu, bo w tamtym momencie nic nie wskazywało na to, że będzie rodzić - akurat śledziłam tą sprawę i widziałam wywiad z tą kobietą w tvn24.

Zgłoś nadużycie #2386 21 sierpnia 2012, 17:48

aga78 Początkująca
Dziewczyny. W polskim NFZ nie ma rejonizacji!!! Jak Wam się zechce to możecie wszystkie do mnie do Krakowa przyjechać rodzić. Jak chcą rodzącą odesłać to muszą jej zapewnić przyjęcie i transport w innym szpitalu. Takie jest prawo.

Lil n super po prostu :)

Zgłoś nadużycie #2387 21 sierpnia 2012, 18:02

madziulka_myszka Gotowa na wszystko

niulka87 napisał(a)

tak mi się teraz nasunęło... jak to u Was jest ze szpitalami? będziecie rodziły w szpitalu który "należy" lub jest najblizej Waszego miasta/dzielnicy.. czy wybieracie sobie jakis konkretny, ktory Wam najbardziej odpowiada? wiem ze w niektorych miastach, niektórych szpitalach jest tak ze żeby rodzic w wybranym przez siebie szpitalu trzeba miec tam skierowanie... i na cesarke i na naturalny poród..wypisuje je lekarz prowadzący? ja sama jeszcze niewiem który szpital wybrać mam dwa mniej wiecej w tej samej odleglosci od domu...a standardy podobne

Ja akurat bd rodziła w swojej miejscowości bo szpital jest dobry i przyjeżdzają do niego kobiety z innym większych miast ... poza tym mam tylko 2 min autem hehe a jak dobrze nadepnę to minutę :D A z tego co wiem prawo polskie zapewnia kobiecie w ciaży mozliwosc porodu w dowolnym szpitalu... także wszędzie Cię muszą przyjąć i nie musisz sie nigdzie wczesniej umawiac :)

Lil gratuluję pokaźnego siusiorka i fajnie że juz wiesz ze wszystko dobrze :) :*

Zgłoś nadużycie #2388 21 sierpnia 2012, 18:03

Dafne napisał(a)

We Wrocławiu jest w czym wybierać jeśli chodzi o szpitale, ale w przypadku tej kobiety bardziej chodziło o to, że lekarz jej powiedział, że spokojnie może wrócić do domu, bo w tamtym momencie nic nie wskazywało na to, że będzie rodzić - akurat śledziłam tą sprawę i widziałam wywiad z tą kobietą w tvn24.

Lekarz zawalił, ale ona już wcześniej rodziła i sama mówi że wiedziała czego się spodziewać. W każdym razie na pewno nie urodziła dziecka na podłodze z własnej winy.

Zgłoś nadużycie #2389 21 sierpnia 2012, 18:04

Dziewczyny na tvn style powtórki "Superniani" ;)

Zgłoś nadużycie #2390 21 sierpnia 2012, 18:05

lilbanaqa Fajna mama

happyania napisał(a)

Oj będzie miał skośne oczka, będzie, po tatusiu :) o ile przyjmie dominujący gen skośnych oczków :) pokażę wam, mój na tym zdjęciu niestety przetrenowany przez moich starszych braci bimberkiem i wódką... biedactwo, więc jest czerwony i oczka mu zmalały :) a maleństwo się w ogóle nie chciało pokazać dzisiaj, chowało się głęboko, kręciło jak nigdy... wredny po tatusiu :D