Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2191 20 sierpnia 2012, 12:48

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Hej kobitki :)
Lil ale Ty masz dobrze z Tą Norwegią, nie masz co się nawet zastanawiać bo u nas w Polsce to tylko nędzne grosze becikowego... Też słyszałam, że przez pierwszy miesiąc nie obcina się pazurków...też się boję tego obcinania :(

Zgłoś nadużycie #2192 20 sierpnia 2012, 12:50

I też witam nową przyszłą mamuśkę na pokładzie :)

Zgłoś nadużycie #2193 20 sierpnia 2012, 12:51

I też witam nową przyszłą mamuśkę na pokładzie :)

Zgłoś nadużycie #2194 20 sierpnia 2012, 12:52

Metra Fajna mama
a ja zaraz będę musiała uciekać bo idzie burzaaa straszna, była pół godziny temu u mnie w mieście, powyrywało drzewa i zalało mi moją sypialnię :( teraz tu się zaczyna

Zgłoś nadużycie #2195 20 sierpnia 2012, 12:57

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Metra uuu masakra co się u nas dzieje, jakieś tornada... mam nadzieje że nie ma takiej tragedii z tą Twoją sypialnią...

Lil ja pierdziele ale masz dobrze... 20 tys ... tam to zadbają o rodziny, a u nas psss 1000zł co to jest i jeszcze łaskę robią że coś dadzą :/ a tym deszczem mnie nie denerwuj... u nas byś chyba dzisiaj umarła

Zgłoś nadużycie #2196 20 sierpnia 2012, 12:58

Uuu tak to jest najpierw straszne upały a za chwile burze :( Współczuje zalanej sypialni :(

Zgłoś nadużycie #2197 20 sierpnia 2012, 13:02

Metra Fajna mama
właśnie mój wyszedł na pół godziny z chałupy zostawił okna otwarte bo był ukrop a tu przez pół godziny masakra się zrobiła. ponoć tapeta pod parapetem zalana. mam nadzieję, że się nie odklei :/ to taka lepsza więc liczę na to :( no i wykładzina zalana i moja komoda z gatkami :/

tak u nas to polityka prorodzinna górą ... nie ma co

Zgłoś nadużycie #2198 20 sierpnia 2012, 13:06

Metra współczuję Ci.... nie będzie tak źle odpal suszarkę i bedzie si, najgorsza chyba wykładzina zamoknięta bo jak klej zdąży zwilgotnieć to później deko śmierdzi...

Zgłoś nadużycie #2199 20 sierpnia 2012, 13:13

April90 Supermama

happyania napisał(a)

A ja pracuję do końca tego tygodnia :) odliczam godziny!!! ostatnio mega szybko się męczę, w sobotę i niedzielę też miałam zawroty głowy i byłam przekonana, że zemdleję. na szczęście nie padłam :D byłam na weekend nad morzem, mój P. zrobił mi wyjazd niespodziankę. niestety jak dla mnie za gorąco i bardziej się wymęczyłam niż wypoczęłam.
Metra ja mam strasznego agresora jak się ktoś wymądrza... a obawiam się, że to się dopiero rozkręci jak się Synuś urodzi. Wtedy każdy będzie wiedział co dla niego najlepsze :)
AniaFin u nas tez brak kompromisu, mój mąż chce Jasia, a ja chcę Adasia.

Nancy u mnie też był lidlowy obiad, ale wybrałam Pascala ;) kurczak smacznie przeszedł porami, ale to nie było szokująco pyszne. Drugi raz tego nie ugotuję.

Madziulka ależ Ty masz śliczny brzusio :) i zazdroszczę Ci tego lumpeksu!!! grrr :) :)

Dziewczyny czy Was też męczą bóle głowy ?? ?

Ojjjj, ja mam to samo, jak ktos cos wie lepiej ode mnie, to moge zabic nawet, tylko ze to ja zazwyczaj mam racje... Boli glowy nie mam, za to znowu brzucha...;/

Metra, na basen sie powinno chodzic w ciazy, jest to jak najbardziej wskazane, wystarczy sobie wlozyc tampona :) i zarazki sie nie dostaja :) wspolczuje zalania;/ suszyc jak najpredzej!

Myszka, to ja mam 75B nadal z push upami, ale juz mi powoli cycki zaczynaja z tych push upow wychodzic :P jeden mam taki minimalny push up to lezy ladnie ;)

niulka87 - witam i gratuluje :)

Paznokcie tez sie bede bala obciac, chociaz to podobno przy swoim dziecku sie latwiej wszystko robi, a przy czyims sie czlowiek bardziej boi.

Ja ciagle sie zastanawiam, gdzie rodzic w Irlandii czy w Polsce... i ciagle odpowiedzi brak, a tu coraz blizej porodu...

Zgłoś nadużycie #2200 20 sierpnia 2012, 13:19

Metra Fajna mama
dzięki laski. mój coś tam posuszył, zobaczymy.

April tampon mnie nie przekonuje, według mnie żadna to zapora dla bakterii i pierwotniaków...jeśli już to faktycznie ten lactovaginal. wiem, że basen wskazany jest dlatego cały czas o nim myślę ;)

April nie wiem co z tym porodem Twoim...nie znam się :) jak dadzą Wam tam lepszą opiekę i więcej kasy to rozpakowuj się w Irlandii...tylko czy będziesz tam miała kogoś do pomocy ??

Zgłoś nadużycie #2201 20 sierpnia 2012, 13:19

AniaFin Gotowa na wszystko
Ech, Norwegia ma po prostu najlepszy prorodzinny system w Europie (na świecie), nic tylko tam rodzić i mieć urlop macierzyński (podobno najdłużdzy w Europie), a w Holandii dodatek na dzieci jest opłakany, żłobki drogie i tylko 16 tygodni urlopu...

Zgłoś nadużycie #2202 20 sierpnia 2012, 13:22

April90 Supermama

Metra napisał(a)

dzięki laski. mój coś tam posuszył, zobaczymy.

April tampon mnie nie przekonuje, według mnie żadna to zapora dla bakterii i pierwotniaków...jeśli już to faktycznie ten lactovaginal. wiem, że basen wskazany jest dlatego cały czas o nim myślę ;)

April nie wiem co z tym porodem Twoim...nie znam się :) jak dadzą Wam tam lepszą opiekę i więcej kasy to rozpakowuj się w Irlandii...tylko czy będziesz tam miała kogoś do pomocy ??

No to ten Lactovaginal, ja slyszalam po prostu o tamponie tez, wiec mowie. A najlepiej spytac lekarza. Ja tez bym sie przeszla, ale plywac nie umiem i co mam robic na tym basenie, opierac sie o brzeg ? Masakra...

No w Irlandii mieszka ojciec dziecka.

Zgłoś nadużycie #2203 20 sierpnia 2012, 13:24

Metra Fajna mama
April Nikoś Cię wypchnie :P

Zgłoś nadużycie #2204 20 sierpnia 2012, 13:26

Metra Fajna mama
April jeśli możesz na niego liczyć to się nie zastanawiaj :) i może kasy dostaniecie więcej od państwa :)

Zgłoś nadużycie #2205 20 sierpnia 2012, 13:26

Metra Fajna mama

AniaFin napisał(a)

Ech, Norwegia ma po prostu najlepszy prorodzinny system w Europie (na świecie), nic tylko tam rodzić i mieć urlop macierzyński (podobno najdłużdzy w Europie), a w Holandii dodatek na dzieci jest opłakany, żłobki drogie i tylko 16 tygodni urlopu...

a ile w Holandii becikowego się dostaje ??

Zgłoś nadużycie #2206 20 sierpnia 2012, 13:28

April90 Supermama

Metra napisał(a)

April Nikoś Cię wypchnie :P

On dobrze wie, ze matka nie jest zawodowym plywakiem, wiec raczej tego nie zrobi :P

A w Irlandii kasy wiecej, bo na dziecko do 16 roku zycia dziecka, ale kur.., ja nic nie wiem, ani jak tam z ubezpieczeniem dla mnie, nic, a ten moj to sie tak dowiaduje w polowie, ze sie w koncu nie zdecydowalam jechac, bo skad mam wiedziec, czy bede w koncu tam ubezpieczona czy nie, i boje sie, ze jednak z dala od domu, niech by cos sie stalo... Nie wiem... nawet nie wiem ile czasu przed porodem powinnam tam byc, zebym sie zalapala na ta kase dla dziecka...;/

Zgłoś nadużycie #2207 20 sierpnia 2012, 13:29

Metra prawda jest taka że świnstwo można złapać wszędzie, nie tylko na basenie ale nawet w domu wystarczy że np teściowa z "grzybkiem" zostawi Ci niewidzialną niespodziankę "na desce"... a przy pływaniu tak się błogo poczujesz :) leciutka jak piórko .. pływanie odciążą macicę, rozluźnia mięsnie i podobno ma dobry wpływ na póxniejszy poród dlatego mam zamiar chodzić na basen przynajmniej raz w tygodniu :) A jak się boisz zarazków to podobno są baseny typowe dla ciężarnych tylko wtedy musisz miec zaswiadczenie od ginka ze nie masz żadnej grzybicy itp :)

Zgłoś nadużycie #2208 20 sierpnia 2012, 13:32

April no faktycznie... musiałabys się dużo dowiedzieć... pod względem kasy słyszałam że w Irlandii jest też super mojej koleżanki wujek wyjechał do pracy do Irlandii a w tej chwili żyje tylko z zasiłków na dzieci (ma trójkę)

Zgłoś nadużycie #2209 20 sierpnia 2012, 13:33

Metra Fajna mama
wiem Madziu, że wszędzie syfa można załapać...ja mam spaczenie zawodowe ;) i wszędzie widzę małe atakujące cosie ;)

April zrób sobie tabelkę za i przeciw i samo Ci wyjdzie czy jechać czy nie...chociaż wygląda na to, że masz duże opory i się boisz...i że ojciec dziecka może nie być dla Ciebie dobrym wsparciem...

Zgłoś nadużycie #2210 20 sierpnia 2012, 13:37

Metra wcale Ci się nie dziwię i nie potępiam, bo też miałam opory zanim poszłam popływac, ale jak już raz to zrobiłam to stwierdziłam że jest pięknie i dlatego Ciebie zachęcam :)

April Metra ma racje najlepiej zrobić za i przeciw... z jednej strony fajna kasa, ale z drugiej jak masz się czuć zagubiona to lepiej się zastanowić