Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2131 19 sierpnia 2012, 17:43

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
zapomniałam poobracać, ale dacie radę ... :D April ja dupkę i nóżki dostałam :) wreszcie nie jestem patyczakiem
lece trochę się ogarnąc buziaki lachonki :)

Zgłoś nadużycie #2132 19 sierpnia 2012, 17:45

aga78 Początkująca
Daria - 20tc dno macicy jest na wysokości pępka, więc luzik ;)

wagą wolę się nie dołować na razie - 7kg na plusie. Z Frankiem o "tej porze" miałam dokładnie tyle samo. Zamknęłam się w 18. Z Hanką chciałabym w 15, ale co będzie, tego nie wie nikt.

Upał dzisiaj nieziemski i okropnie mi duszno. Do 14 byłam w tk maxx, to przynajmniej klima była. Muszę sobie trochę ubrań kupić, bo od połowy września do pracy wracam. A dzisiaj, jak widziałam jakąś panią, na oko 8-9 miesiąc ciąży, w dresie i t-shircie to okropnie to wyglądało :/

Zgłoś nadużycie #2133 19 sierpnia 2012, 17:49

daria212 Gotowa na wszystko
Takiej figurki w ciazy to mozna pozazdroscic :-) a dziekuje paznokietki sa moje :-)

Zgłoś nadużycie #2134 19 sierpnia 2012, 18:27

Moze tez dlatego mam taki duzy bebzonik bo moze bym miala blizniakow, tylko jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to okazalo sie ze jedna ciaze mam poza maciczna i musieli mi szybko usowac :-( wiec kto wie czy bym nie miala dwojeczki :-)

Zgłoś nadużycie #2135 19 sierpnia 2012, 18:31

Nancy Gotowa na wszystko
Marzenka, uważaj na siebie! Mi też się tak raz zdarzyło, lekarz kazał bardzo, bardzo dużo pić i w taki upał najlepiej nie wychodzić z domu, ewentualnie późnym popołudniem.

April, Lil, Daria, Madziulka, cudne są Wasze brzuchole!

Ja jak na razie +4 kg, czyli książkowo. I na szczęście rosnę tylko w brzuchu i cycach (za duże już są jak dla mnie). April, też bardzo się boję, żeby mi brzuch nie został po porodzie, a w zasadzie najbardziej obwisłej skóry i cycuchów jak u kobiet w murzyńskiej wiosce :-)

A skoro tyle mówicie o niedzielnym obiadku polecam mój dzisiejszy debiut z Lidlowego przepisu Pascala i Okrasy:

Kurczak marynowany w miodzie z chłodnikiem i ziemniaczkami:
http://kuchnialidla.pl/#/okrasa.html

Ja zastąpiłam chłodnik zwykłą mizerią. Wszystko wyszło naprawdę rewelacyjne! Zwłaszcza miodowo-sojowo-cytrynowa marynata :) Smacznego :)

Zgłoś nadużycie #2136 19 sierpnia 2012, 19:04

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

Hej dziewuszki moje kochane :) :* ja tylko na chwilę bo goście mi się szykują.... ale się kleje od tego upału masakra...:/
Nancy jestem dumna :) tak 3maj
Lil pięknie rośniecie :) teraz to zobaczysz jak z każdym dniem coraz więksi będziecie :)
Daria sliczny brzuszek (i ładne paznokcie :D ) fajny wysoki :) mój jest "niskoodstający" :D
April my widze podobnych gabarytów ja przed ciąża 47 kg przy wzroście 164 cm (na pierwszym ważeniu podczas drugiej wizyty miałam już 4 8) a w poniedziałek na wizycie ważyłam już 53,5 więc ponad 6 kg na + ... jak przekroczę 60 to jakaś abstrakcja dla mnie :D :D
A to my :)

Piekny masz ten brzuszek! Ja jak przekrocze 60, to tez bedzie abstrakcja, jakas masakra doslownie! Kij od miotly stanie sie mala slonica :P

aga78 - gratulacje skonczonego 20 tygodnia :D teraz juz z gorki :D

Zgłoś nadużycie #2137 19 sierpnia 2012, 19:05

April90 Supermama
Ja dziecko czuje juz w okolicach pepka, czasem mi sie wydaje, ze nad pepkiem, ale to chyba niemozliwe...

Zgłoś nadużycie #2138 19 sierpnia 2012, 19:23

Metra Fajna mama
Daria moim zdanie brzuszek masz normalnej wielkości jak na tydzień ciąży, nie jest jakiś bardzo duży :) wydaje mi się, że największy póki co i tak ma aga, która rzadko zagląda do nas :)

Madziula Twój brzunio słodki jak zwykle, buzi od cioci :*

April chyba możliwe, że już czujesz Nikosia nad pępolem, skoro ja czuję niewiele (jakieś 2,5-3 cm ) pod pępkiem oczywiście jak się młode postara i w odpowiednim kierunku kopnie :) bo tak to gdzieś na bokach urzęduje :)
ja zanim przytyłam 2,5 kg to schudłam 4kg więc w sumie jeszcze jestem 1,5 kg na minusie :P

Zgłoś nadużycie #2139 19 sierpnia 2012, 19:28

April90 Supermama

Metra napisał(a)

Daria moim zdanie brzuszek masz normalnej wielkości jak na tydzień ciąży, nie jest jakiś bardzo duży :) wydaje mi się, że największy póki co i tak ma aga, która rzadko zagląda do nas :)

Madziula Twój brzunio słodki jak zwykle, buzi od cioci :*

April chyba możliwe, że już czujesz Nikosia nad pępolem, skoro ja czuję niewiele (jakieś 2,5-3 cm ) pod pępkiem oczywiście jak się młode postara i w odpowiednim kierunku kopnie :) bo tak to gdzieś na bokach urzęduje :)
ja zanim przytyłam 2,5 kg to schudłam 4kg więc w sumie jeszcze jestem 1,5 kg na minusie :P

Zgadzam sie z Toba, nie uwazam, zeby Daria miala jakis mega wielki :P przynajmniej po tym zdjeciu tak tego stwierdzic nie idzie :)

Chcesz to Ci oddam z 4kg :P przyjmiesz haha? :D bardzo mozliwe, ja w 17-18 tygodniu czulam na ukos od pepka, prawie przy "malej" hehe, teraz to juz wali tak wysoko, ze nie wiem, czy to on, jelita, czy co to w koncu. I chyba coraz wiecej spi...

Zgłoś nadużycie #2140 19 sierpnia 2012, 19:31

Metra Fajna mama
mały zboczek Nikoś mamusie smyrał :P moje młode też mnie czasami musnie w pipolindę :)
April moja teściowa uważa, że jestem już duża więc chyba obędę się bez Twoich 4 kg ;) ale dziękuję za propozycję :)

Zgłoś nadużycie #2141 19 sierpnia 2012, 19:35

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

Piekny masz ten brzuszek! Ja jak przekrocze 60, to tez bedzie abstrakcja, jakas masakra doslownie! Kij od miotly stanie sie mala slonica :P

aga78 - gratulacje skonczonego 20 tygodnia :D teraz juz z gorki :D

ja mogę dobić do 80 :/ i to dla mnie dopiero abstrakcja :)

Zgłoś nadużycie #2142 19 sierpnia 2012, 19:42

April90 Supermama

Metra napisał(a)

mały zboczek Nikoś mamusie smyrał :P moje młode też mnie czasami musnie w pipolindę :)
April moja teściowa uważa, że jestem już duża więc chyba obędę się bez Twoich 4 kg ;) ale dziękuję za propozycję :)

Nie, ze w pindoline, tylko tak na samym dole w podbrzuszu :) teraz juz rzadko tam kopie, w ogole leniwe sie to dziecie zrobilo, ze szok...

A tesciowa jest gruba czy chuda? :D

Zgłoś nadużycie #2143 19 sierpnia 2012, 19:57

aga78 Początkująca
Metra - jak mówią "wątróbka nie mięso, teściowa nie rodzina..." Mówić kobiecie w ciąży, że jest duża :(
Ale Haniusia harcuje :D a cały dzień cichutko była.
Co do piersi to prawda wygląda tak, że im mniejsze przed ciążą, tym mniej się w ciąży zniekształcają. A brzuch można doprowadzić do ładu (mi się po pierwszej ciaży udało, chociaż miałam 30lat).

Zgłoś nadużycie #2144 19 sierpnia 2012, 20:05

lilbanaqa Fajna mama
Madziulka, weź idź z tą figurą bo mnie w same kompleksy wpędzasz :D a brzusio cuuuuuuuuudny :) :) :)
Metra, ja jak dobiję do 80 to leciutko, 72 jest teraz, co dopiero jak zacznę przybierać na wadzę ... tylko 8 kg zostało do 80...

Zgłoś nadużycie #2145 19 sierpnia 2012, 20:14

April90 Supermama

aga78 napisał(a)

Metra - jak mówią "wątróbka nie mięso, teściowa nie rodzina..." Mówić kobiecie w ciąży, że jest duża :(
Ale Haniusia harcuje :D a cały dzień cichutko była.
Co do piersi to prawda wygląda tak, że im mniejsze przed ciążą, tym mniej się w ciąży zniekształcają. A brzuch można doprowadzić do ładu (mi się po pierwszej ciaży udało, chociaż miałam 30lat).

Czyli moje małe okruszki 75B sa bezpieczne? :P

Zgłoś nadużycie #2146 19 sierpnia 2012, 20:46

Dzieki dziewuszki juz wiem gdzie mam pocieszenie :-)
aga dobrze mowisz, tesciowej nie trzeba sie sluchac
April Ty chudzino sie nie martw, ja to juz z D mam :-p

Zgłoś nadużycie #2147 19 sierpnia 2012, 20:49

April90 Supermama

daria212 napisał(a)

Dzieki dziewuszki juz wiem gdzie mam pocieszenie :-)
aga dobrze mowisz, tesciowej nie trzeba sie sluchac
April Ty chudzino sie nie martw, ja to juz z D mam :-p

Ja nie wiem co to znaczy miec biust rozmiaru D :D moje posladki chyba sa D hehe :D

Zgłoś nadużycie #2148 19 sierpnia 2012, 20:50

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej dziewuszki, ja dopiero teraz zaglądam, bo upał był niemiłosierny i cały dzień przeleżeliśmy w cieniu albo na chłodnej kanapie. Czytałam sobie jakiś irlandzki bestseller (całkiem niezły nawet, trochę romansu, a trochę humoru) i moczyłam stopę w zimnej wodzie, bo po tej piątkowej osie spuchła mi bardzo i swędziała :( Robię też okłady z octu i cebuli, ale do tej pory nic nie pomaga. No nic chyba samo musi przejść.

Mała dziś chwilami kopała, aż było widać na zewnątrz, a wczoraj wieczorem po raz pierwszy udało się taki kopniak wyczuć tatusiowi :) , ale był szczęśliwy.
Teraz dyskutujemy o imionach i na razie kompromisu brak ;)

Miłego wieczoru!

Zgłoś nadużycie #2149 19 sierpnia 2012, 20:58

April90 Supermama

AniaFin napisał(a)

Hej dziewuszki, ja dopiero teraz zaglądam, bo upał był niemiłosierny i cały dzień przeleżeliśmy w cieniu albo na chłodnej kanapie. Czytałam sobie jakiś irlandzki bestseller (całkiem niezły nawet, trochę romansu, a trochę humoru) i moczyłam stopę w zimnej wodzie, bo po tej piątkowej osie spuchła mi bardzo i swędziała :( Robię też okłady z octu i cebuli, ale do tej pory nic nie pomaga. No nic chyba samo musi przejść.
Mała dziś chwilami kopała, aż było widać na zewnątrz, a wczoraj wieczorem po raz pierwszy udało się taki kopniak wyczuć tatusiowi :) , ale był szczęśliwy.
Teraz dyskutujemy o imionach i na razie kompromisu brak ;)
Miłego wieczoru!

Mi gdyby sie syn w Holandii przytrafil to by mial na imie Sietse, a dziewczynka nie wiem :D

Zgłoś nadużycie #2150 19 sierpnia 2012, 21:01

:-) to jakie ja musze posladki skoro biust juz D szok :-p co ta ciaza z nami niektorymi( bo sa wyjatki) robi..