Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #2051 18 sierpnia 2012, 11:33

daria212 Gotowa na wszystko
Zobaczcie jak wasze malenstwo juz wyglada :-)
http://dzieci.pl/tydzien,20,kalendarz_ciazy.html

Zgłoś nadużycie #2052 18 sierpnia 2012, 11:45

AniaFin Gotowa na wszystko
Dzięki za linka, bardzo fajne ilustracje :) Ciągle nie mogę sobie jakoś uświadomić, że jest we mnie taki mały człowiek :) , jeszcze chudziutki bardzo, ale już kompletny.

Zgłoś nadużycie #2053 18 sierpnia 2012, 12:58

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Cześć kobitki :) Ja mam dzisiaj same imprezy 80 babci,dziadka imieniny i urodziny mojej teściowej....a u mnie upał i nie czuję się zbyt dobrze.Po godzince u każdego trzeba odsiedzieć...Aniafin byłam wczoraj w h&m i były te kompleciki :) Tylko nie wiedziałam na który mam się zdecydować.Żabka przepiękna ,ale ten różowiutki też mi się podobał... i stwierdziłam ze wstrzymam się jeszcze z dwa tygodnie i poczekam ,aż poznam płeć(3 września mam wizytę).Oby była córeczka.Wszyscy mnie ostatnio wkoło denerwują mówiąc, że będzie chłopczyk :( Pewnie że najważniejsze żeby dzieciątko było zdrowe, a co ma być to bedzie...

Zgłoś nadużycie #2054 18 sierpnia 2012, 13:12

lilbanaqa Fajna mama
Cześć Mamcioszki :*

ja również witam nową Mamunię na pokładzie i serdecznie gratuluję :)
Metra, miłej wizyty u teściów, hehe :D ale Ci dobrze z tymi nektarynkami :D
Nancy, powiedz jej, że lekarze zalecają, że pościel powinna być nowa, bo roztocza itd :) powinna zrozumieć, po co masz zagracać sobie mieszkanie czymś, czego w zasadzie nie będziesz używać ? :) jak już kiedyś wspomniałam, moja teściowa chciała mi wcisnąć ubranka po moim narzeczonym, 24 letnie. Oszalała :D a w ogóle, już dostałam odpowiedź od tej szkoły rodzenia, styczniówki zaczynają w październiku :) już wpisała nas na listę :)
AniaFin, no to ładnie widzę sobie pospaliście... u nas podobnie, tyle, że impreza w ogródku obok i nasze okna też wychodzą na ogródki :( a co do śpiworków, to ja też właśnie będę takowego używać dla maluszka, bo jak sobie pomyślę jak sama się wiercę w nocy i mały może mieć ten nawyk po mnie, to zmarznie raz dwa!
Marzenka, ale masz imprez :D chociaż coś się dzieje :D tutaj szaro, pada i nudą zawiewa. i nie martw się, Maleństwo na pewno zdrowe i rośnie, a płeć, życzę cipcioszki! :)
Chyba sama poszukam tego Ciężarówką przez 9 miesięcy, może będzie ciekawe :)
od rana zajadam się tłuczonymi ziemniakami z sosem, już 2 talerz wsunęłam :D antybiotyk wywołuje wymioty, wczoraj znów ozdobiłam stację metro :( ale za to byłam w kinie na premierze The Expandables 2 ! JASON STATHAM :D :D :D

Zgłoś nadużycie #2055 18 sierpnia 2012, 13:42

AniaFin Gotowa na wszystko

Marzenka85 napisał(a)

Cześć kobitki :) Ja mam dzisiaj same imprezy 80 babci,dziadka imieniny i urodziny mojej teściowej....a u mnie upał i nie czuję się zbyt dobrze.Po godzince u każdego trzeba odsiedzieć...Aniafin byłam wczoraj w h&m i były te kompleciki :) Tylko nie wiedziałam na który mam się zdecydować.Żabka przepiękna ,ale ten różowiutki też mi się podobał... i stwierdziłam ze wstrzymam się jeszcze z dwa tygodnie i poczekam ,aż poznam płeć(3 września mam wizytę).Oby była córeczka.Wszyscy mnie ostatnio wkoło denerwują mówiąc, że będzie chłopczyk :( Pewnie że najważniejsze żeby dzieciątko było zdrowe, a co ma być to bedzie...

Marzenko, mnie też wszyscy tak denerwowali :) najpierw się pytali co byśmy chcieli, a następnie "złośliwie" dodawali "założę się, że będzie chłopiec". Z kolei po opowieściach Metry, to nawet "100-procentowa dziewczynka" może okazać się chłopcem i (zaskakująco) odwrotnie.

Zgłoś nadużycie #2056 18 sierpnia 2012, 13:58

April90 Supermama

Dafne napisał(a)

No, No dziewczyny, ładnie się wczoraj rozgadałyście ;) . April, Metra ja też jestem fanką Pottera i książki wszystkie pochłonęłam, filmy obejrzałam, a ostatnie trzy części nawet mojemu mężowi się podobały :) . Trochę mnie tylko denerwuje, jak w tv puszczają z dubbingiem, wolę oryginalny dźwięk. Metra ja też pochłaniam książki jak szalona. Teraz kilka mi sie zebrało na półce i nie wiem od której zaczynać, najchętniej czytalabym wszystkie na raz! :)
Wczoraj byłam u lekarza, z dzidzią wszystko ok, ale zdjęć nowych nie mam, bo gin stwierdził, że skoro za dwa tygodnie idę na połówkowe, to nie będzie malutkiego za bardzo naświetlał, najważniejsze, że serduszko bije :) . Powiedział mi, że mam małą nadżerkę, ale pH z pobranego materiału jest w porządku, więc mam się nie martwić, jednak wiecie jak to jest, zawsze jakieś myśli już po głowie krążą :( .

Aga, witamy na pokładzie! :)

Nadzerka sie nie martw, naprawde! U nas Grudniowka jedna tez ma, to nic powaznego! A co do dubbingu, tez nienawidze... Uwielbiam jak film leci z napisami, slychac oryginalne glosy aktorow, no i w tym przypadku ten piekny Brytyjski akcent :D aaaahhhh

Nancy, ona jest chyba niepowazna...

AniaFin - duzo bym dała, zeby uslyszec taka klotnie po holendersku :D mogłas mi nagrac :P

daria212 - ja wciaz nie moge pojac, gdzie on sie miesci :D teraz juz wszystko ma rozwiniete i tylko bedzie przybierac na wadze, no i rosnac :)

Marzenka - a co czujesz, ze bedzie? :D trzymam kciuki za dziewczynke! :)

Lil - haha, nie moge z Ciebie z tym ozdabianiem, bidulo :P wiem, ze to nie jest smieszne, ale bez jaj, jak mi cos stanie na zoladku, cokolwiek do geby nie wloze, nie umiem zwymiotowac, zeby sie poczuc lepiej, a dla Ciebie wymioty to jak oddychanie :D ja tego nie potrafie za Chiny i za Japonie zrozumiec :D miałam kolezanke, co w drodze do pracy tez zwymiotowała, to było dla mnie mega dziwne :D

Ja od poczatku czulam chlopca, zawsze chcialam pierwszego chlopca, a jedna kolezanka tez mnie wkurzala: Zobaczysz, bedzie mala Madzia, bedzie mala Madzia. Jak jej powiedzialam, ze pokazal dosc pokazne JAJA, to byla w szoku :D i sie zatkala :D

Zgłoś nadużycie #2057 18 sierpnia 2012, 14:03

Nancy Gotowa na wszystko
Z tą kołderką to chyba tak zrobię, że przyjmę, ale i tak nie będę używać. Teściowa dość zasadnicza jest, dla świętego spokoju chyba odpuszczę dyskusje. Ma jeszcze nocnik... Kurczę, rozumiem, żeby jakąś fajną zabawkę zatrzymać (zresztą, podoba mi się, że trzyma kostkę Rubika, bierki, itp), ale żeby takie higieniczne akcesoria? Albo ja już przesadzam :-/ No ale z niej taki zbierak, upycha wszystko gdzie się da.

Czuję się psychicznie jakoś średnio dzisiaj. Śniło mi się, że nasze dziecko było dziewczynką i zmarło... Straaaaaszne :-(

Zgłoś nadużycie #2058 18 sierpnia 2012, 14:17

lilbanaqa Fajna mama

April90 napisał(a)

Lil - haha, nie moge z Ciebie z tym ozdabianiem, bidulo :P wiem, ze to nie jest smieszne, ale bez jaj, jak mi cos stanie na zoladku, cokolwiek do geby nie wloze, nie umiem zwymiotowac, zeby sie poczuc lepiej, a dla Ciebie wymioty to jak oddychanie :D ja tego nie potrafie za Chiny i za Japonie zrozumiec :D miałam kolezanke, co w drodze do pracy tez zwymiotowała, to było dla mnie mega dziwne :D

ale to nie jest tak, ze sie zmuszam, nagle po prostu mnie mdli, wysiadam na najblizszej stacji i bum, trawnik kolorowy ;D przed ciaza wymiotowalam tylko raz, jak mialam angine, teraz w 2 trymestrze to byl juz 6 raz xD

Zgłoś nadużycie #2059 18 sierpnia 2012, 14:24

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

Z tą kołderką to chyba tak zrobię, że przyjmę, ale i tak nie będę używać. Teściowa dość zasadnicza jest, dla świętego spokoju chyba odpuszczę dyskusje. Ma jeszcze nocnik... Kurczę, rozumiem, żeby jakąś fajną zabawkę zatrzymać (zresztą, podoba mi się, że trzyma kostkę Rubika, bierki, itp), ale żeby takie higieniczne akcesoria? Albo ja już przesadzam :-/ No ale z niej taki zbierak, upycha wszystko gdzie się da.

Czuję się psychicznie jakoś średnio dzisiaj. Śniło mi się, że nasze dziecko było dziewczynką i zmarło... Straaaaaszne :-(

Kolejna ze snami... Sny sie nie sprawdzaja, to bedziesz miec chlopca i bedzie zyl :D :* nie martwcie sie tymi glupimi snami. Mi sie snilo dwa razy, ze mam dziewuche, a co mam? Fifola :D Ja bym tego nie przyjela, sorry, ale powiedzialabym jej, ze takich rzeczy to na pewno nie przyjmiesz i ze ma sie nie gniewac, ale ze uwazasz, ze akurat takie rzeczy powinny byc dla dziecka kupione nowe a nie z przed wojny !... Niech sobie ten nocnik na leb zalozy i sobie zdjecie zrobi na pamiatke, a potem niech go wypieprzy... Klekajcie narody... ;/

Lil, ja wlasnie o tym mowie, ze Ty sie nie musisz zmuszac, z Ciebie to po prostu wychodzi, a ja nawet zmuszajac sie, nie moge sie wyrzygac;/

Zgłoś nadużycie #2060 18 sierpnia 2012, 14:27

April90 Supermama
Nancy, z samym przyjmowaniem to chodzi o to, ze raz cos przyjmiesz, a ona sie ucieszy i potem Bogwie co dostaniesz nastepne... A jak nie daj Boze zauwazy, ze kupilas nowa kolderke dla dziecka, to Ci jeszcze awanture zrobi, ze czemu skoro Ci dala juz... :D mowie CI, lepiej grzecznie odmowic, niz przyjac i potem moga z tego wyjsc niezłe cyrki :D

Zgłoś nadużycie #2061 18 sierpnia 2012, 14:36

lilbanaqa Fajna mama
April, wolałabym się zmuszać do tego niż fuj fuj fuj to co się dzieje ostatnio :D Nancy, co do kołderki, April ma rację, Bóg sam wie co Ci potem wciśnie, a co jak zobaczy, że nie używasz jej super prezentu? jeszcze się obrazi czy coś :) ja grzecznie wytłumaczyłam mojej teściowej, że w dzisiejszych czasach są wygodniejsze w użyciu ubranka bawełniane, mięciutkie, i że dużo też na pewno dostanę od brata, więc nie ma sensu tego wozić i niech zatrzyma dla kolejnej synowej ]:->

Zgłoś nadużycie #2062 18 sierpnia 2012, 14:42

binamalwina Gotowa na wszystko

daria212 napisał(a)

A jakie wieksze miasto jest kolo Ciebie ?? ?

hej wieksze miasto to Köln

Zgłoś nadużycie #2063 18 sierpnia 2012, 15:37

Metra Fajna mama

daria212 napisał(a)

Zobaczcie jak wasze malenstwo juz wyglada :-)
http://dzieci.pl/tydzien,20,kalendarz_ciazy.html

mam taką aplikację w telefonie :)

Zgłoś nadużycie #2064 18 sierpnia 2012, 15:42

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

Kolejna ze snami... Sny sie nie sprawdzaja, to bedziesz miec chlopca i bedzie zyl :D :* nie martwcie sie tymi glupimi snami. Mi sie snilo dwa razy, ze mam dziewuche, a co mam? Fifola :D Ja bym tego nie przyjela, sorry, ale powiedzialabym jej, ze takich rzeczy to na pewno nie przyjmiesz i ze ma sie nie gniewac, ale ze uwazasz, ze akurat takie rzeczy powinny byc dla dziecka kupione nowe a nie z przed wojny !... Niech sobie ten nocnik na leb zalozy i sobie zdjecie zrobi na pamiatke, a potem niech go wypieprzy... Klekajcie narody... ;/

Lil, ja wlasnie o tym mowie, ze Ty sie nie musisz zmuszac, z Ciebie to po prostu wychodzi, a ja nawet zmuszajac sie, nie moge sie wyrzygac;/

hahahahah...aż mnie brzuch rozbolał ze śmiechu :) April też tak bym jej powiedziała z tym nocnikiem...

no jakaś przesada. pościel sprzed tylu lat.. ja bym tego nie wzięła. zresztą ja jestem bardzo zasadnicza w stosunkach z teściową i nawet bym się nie zastanawiała tylko od razu powiedziałabym nie. a ona jak by się obraziła to trudno jej problem

Zgłoś nadużycie #2065 18 sierpnia 2012, 15:45

Metra Fajna mama
a co do nadżerki to ja też mam i nie myślę o niej w ogóle. już kilka dobrych lat, była próba leczenia ale się nie udało. mam częściej robioną cytologię (raz w roku), ale cały czas jest na tym samym stopniu rozwoju bez zmian, więc spoko :)

Zgłoś nadużycie #2066 18 sierpnia 2012, 15:56

lilbanaqa Fajna mama
Metra, kobieto, przezylas u tesciowej;D juz tak nie wracalas to myslalam, ze Cie cos po drodze zezarlo czy jak ;D

Zgłoś nadużycie #2067 18 sierpnia 2012, 15:59

Metra Fajna mama
przeżyłam :) ale ledwo co...a później była drzemka, obiadek z Mamą i nektarynka :P za jakąś godzinkę pojedziemy sobie na działkę. pogoda piękna nie ma co w murach siedzieć

Zgłoś nadużycie #2068 18 sierpnia 2012, 16:14

Nancy Gotowa na wszystko
No macie rację z tymi kołderkami i nocnikami (April, jesteś bezbłędna :-D ). Za mało stanowczości we mnie. Trzeba nad tym popracować. Ale nie jest ze mną tak źle, ona co rusz wciska nam różne rzeczy, które zbiera od 40 lat i prawie zawsze mówimy: "Nie! Wywal na śmietnik". A kołderka zawsze może się tak bardzo poplamić, że trzeba było ją wyrzucić :-P

Zgłoś nadużycie #2069 18 sierpnia 2012, 16:28

Metra Fajna mama
Nancy :) ćwicz asertywność na teściowej :)
mykam stąd. będę później

Zgłoś nadużycie #2070 18 sierpnia 2012, 16:36

aga78 Początkująca
wróciliśmy z Frankiem z kina - epoka lodowcowa 4 ;) , i obiadu i lodów. No i nogi włażą mi dosłownie do dupy.
Do tego ta duchota. Muszę się jeszcze pozbierać i z psem wyjść chociaż na siku, ale dam sobie jeszcze z pół godziny.
W H&M też byłam i kompleciki widziałam :) . Ledwie się powstrzymałam - następnym razem na pewno nie dam rady. Kocham te ich bodziaki i kaftaniki nie zakładane przez głowę, no i spodenki. Za to u mnie pajace w ogóle się nie sprawdziły (za dużo z tym "zabawy").
Haneczka też dzisiaj cichutka i spokojniutka.

Nancy - olej kołdrę, za chwilę będziesz miała "całą pakę". Poza tym uważam, że noworodkowi kołdra zupełnie nie jest potrzebna. Jak dla mnie śpiworek rządzi, bo daje pewność, że dziecko nie przykryje się z głową. Mi szwagierka proponuje jakieś ciuszki po swoich córkach (sama też je dostała po kimś i już na jej dzieciach wyglądały jak ścierki). Tyle, że ja nie jestem w stanie ubrać dziecka w coś takiego :/. Ona wyznaje zasadę, że dziecko szybko wyrasta i szkoda kasy (biedna nie jest). Wolę mieć po 5 ciuszków każdego rodzaju ale ładnych i nowiutkich :) . Pewnie będą krzywe miny, ale trudno...nie zrozumie, to jej problem