Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe Mamusie 2017

Zgłoś nadużycie #2791 19 stycznia 2017, 11:25

Magnolia Gotowa na wszystko
Dziewczyny unas znowu noc do bani i w dzień też mały bardzo niespokojny. Wysłałam męża po inny smoczek i mleko, sprobujemy karmic butelka i zobaczymy. Na razie kupiliśmy hipp bio combiotic bo u starszaka tylko to mleko podeszło. Trzymajcie kciuki zeby wreszcie się udało. Już nie ważne jest dla mnie czym będę karmić byle mu ulżyć w bólu.

Zgłoś nadużycie #2792 19 stycznia 2017, 12:12

Katrina13 Gotowa na wszystko
Magnolia to 3mam mocno kciuki by zmiana mleczka pomogła, najgorsze jak takie maleństwo cierpi a my nie możemy mu pomóc.
Dziękuję, moja córcia też ma podejście, że będzie pomagać przy opiece nad braciszkiem, więc mam nadzieję, że i w rzeczywistości tak będzie :)

Zgłoś nadużycie #2793 19 stycznia 2017, 14:01

KiedysMusiSieUdac Supermama

Magnolia napisał(a)

Dziewczyny unas znowu noc do bani i w dzień też mały bardzo niespokojny. Wysłałam męża po inny smoczek i mleko, sprobujemy karmic butelka i zobaczymy. Na razie kupiliśmy hipp bio combiotic bo u starszaka tylko to mleko podeszło. Trzymajcie kciuki zeby wreszcie się udało. Już nie ważne jest dla mnie czym będę karmić byle mu ulżyć w bólu.

A co dokładnie jest maluszkowi? Nie rezygnuj z karmienia piersią to najlepsze co możesz dać swojemu dziecku tym bardziej że masz pokarm bo gdybyś w ogóle nie miała to było by to zrozumiałe mleko mm to nie jest dobre rozwiązanie
Wszystko jest możliwe gdy tylko w to wierzysz

Zgłoś nadużycie #2794 19 stycznia 2017, 14:04

Ja podaje maluszkowi też bio gaje 5 kropelek na dzień i 2 razy dziennie espumisan po 10 kropelek

Zgłoś nadużycie #2795 19 stycznia 2017, 17:42

Dziewczyny a ile mililitrow mleka wasze dzieci piją? Bo mojemu daje 60ml ale tak po 2 godzinach jest glodny.

Zgłoś nadużycie #2796 19 stycznia 2017, 19:49

jadzia Fajna mama
My na piersi to nie wiem. Ale jak wychodze i mama daje malej 60 to tez wypija ale spi czasem nawet 3h po mm.

Zgłoś nadużycie #2797 19 stycznia 2017, 20:42

Offcaa Supermama

Magnolia napisał(a)

Dziewczyny a ile mililitrow mleka wasze dzieci piją? Bo mojemu daje 60ml ale tak po 2 godzinach jest glodny.

Magnolia ja daję 75 ml bo 60 ml było za mało a 90 za dużo. U nas te 75 to tak idealnie ☺

Zgłoś nadużycie #2798 19 stycznia 2017, 20:46

Offcaa Supermama
A ten hipp podobno jest bardzo dobry na brzuszek! ☺ my dajemy Bebilon i póki co też dobrze. Zasypia fajnie, nie pręży się ani nic ☺

Zgłoś nadużycie #2799 19 stycznia 2017, 21:11

Boziu zazdroszczę Wam że u waszych maluszków wszystko dobrze. Czytałam o jakiejś dyschazji niemowlęcej czy jakoś tak no i wszystko pasuje. U starszego synka było identyczne zachowanie i minęło dopiero z czasem. Bo u nas to nie wyglądana typową kolkę że mały się drze przez kilka godzin. Tylko widać że coś sie w tym brzuszku dzieje, to występuje o różnych porach dnia i nocy,robi się niespokojny, cały czas by ssał, macha rączkami, wklada je do buzi, mimo iż jest najedzony bo czasami mu sie aż uleje. Nie jest to wrzask ani krzyk tylko takie mruczenie, jęczenie. Słychać jak się mu w tym brzuszku przelewa. Zazwyczaj jak zrobi kupkę to po jakimś czasie się uspokaja i zasypia.
Zamówiłam na allegro dla maluszka leżaczek z wibracjami może takie masowanie mu troszkę w tym ulży. Na szczęście mleko smakuje i smoczek też spasował :) . Na razie nie rezygnuje z karmienia piersią. Będę odciągac by nie stracic pokarmu. Ale przez jakis czas mały bedzie na mm, zobaczymy czy trochę się ten brzuszek mu uspokoi.

Zgłoś nadużycie #2800 19 stycznia 2017, 21:30

Enigma2611 Fajna mama
O kurcze czarna magia co piszecie o karmieniu :) cora do 8 miesiacanie dostala ani razu mm to sie nie znam na tych ml :) problemow brzuszkowych tez raczej nie miala. Zobaczymy co teraz nas bedzie czekac, ale narazie totalna cisza. Wlasnie wrocilam z 3h zakupów :)

Zgłoś nadużycie #2801 20 stycznia 2017, 6:21

Magnolia napisał(a)

Boziu zazdroszczę Wam że u waszych maluszków wszystko dobrze. Czytałam o jakiejś dyschazji niemowlęcej czy jakoś tak no i wszystko pasuje. U starszego synka było identyczne zachowanie i minęło dopiero z czasem. Bo u nas to nie wyglądana typową kolkę że mały się drze przez kilka godzin. Tylko widać że coś sie w tym brzuszku dzieje, to występuje o różnych porach dnia i nocy,robi się niespokojny, cały czas by ssał, macha rączkami, wklada je do buzi, mimo iż jest najedzony bo czasami mu sie aż uleje. Nie jest to wrzask ani krzyk tylko takie mruczenie, jęczenie. Słychać jak się mu w tym brzuszku przelewa. Zazwyczaj jak zrobi kupkę to po jakimś czasie się uspokaja i zasypia.
Zamówiłam na allegro dla maluszka leżaczek z wibracjami może takie masowanie mu troszkę w tym ulży. Na szczęście mleko smakuje i smoczek też spasował :) . Na razie nie rezygnuje z karmienia piersią. Będę odciągac by nie stracic pokarmu. Ale przez jakis czas mały bedzie na mm, zobaczymy czy trochę się ten brzuszek mu uspokoi.

Kochana jak maluszek nauczy się pić z butelki z której łatwo mu leci nie będzie później chciał piersi niestety tak to działa

Zgłoś nadużycie #2802 20 stycznia 2017, 8:49

Offcaa Supermama
Kmsu ale też nie można nie uczyć butelki. Bo będzie czas że trzeba będzie wyjść i co wtedy? Wszędzie malucha się nie weźmie przecież. A i ja wszędzie piersi bym nie wyciągnęła. To zależy od malucha. Moja koleżanka tak karmi 2 dziecko. Po prostu trzeba wyjść też a nie tylko wracać na karmienie. Dobrze dobrać smoczek trzeba.

Magnolia współczuję naprawdę. Pewnie jak jelita się trochę rozwina to mina te niedogodnosci.

Zgłoś nadużycie #2803 20 stycznia 2017, 8:51

Offcaa Supermama
A dodam jeszcze że znam przypadek że maluch nie uczony w ogóle butelki w ogóle jej później nie chciał tylko pierś. I to też był problem. Bo znajoma nie mogła później zakończyć karmienia jak już chciała.

Zgłoś nadużycie #2804 20 stycznia 2017, 13:43

Offcaa ja tylko pisze to co mówią doradcy laktacyjni że jeśli chce się karmić piersią nie ma mowy o butelce co innego jest wyjść raz na czas i podać mleczko a co innego codziennie dokarmiac butelka ja absolutnie nie namawiam ani broń boże nie mówię że mm to coś złego bo Hania też od 2 miesiąca była na butelce tylko na przykładzie Magnoli która ma pokarm sugeruje że fajnie było by karmić piersią jeśli to możliwe :-)

Zgłoś nadużycie #2805 20 stycznia 2017, 14:16

Karmie piersią dalej, bo mi mało cycki nie popękają, a żadnej różnicy w zachowaniu malego nie widać, czy na piersi czy mm caly czas jest to samo. Najwidoczniej już taki urok i trzeba przeczekać aż brzuszek sam się unormuje. U starszego synka też tak było.

Zgłoś nadużycie #2806 20 stycznia 2017, 16:21

Offcaa Supermama
Nie no jasne że to różnica. Na pewno. Mówię tylko że od czasu do czasu butelkę też warto podać ☺
Zazdroszczę wam tego pokarmu. Ja nie mam nic . Nie mam jak ściągnąć bo po 10 ml. Masakra. A nie produkuje się nic zupełnie. Gorzej jeszcze jak w pierwszej ciąży. Także u mnie po mleku. Mimo że mała była na początku tylko na piersi ech. No nic cóż. U nas dzisiaj mała trochę płakała. Ma twardy stolec . Może będę musiała włączyć jej jakieś krople. Zobaczę. Bo tak to ok toleruje mleko. Tylko kupa takie bobki. A też daje jej pić wody.

Zgłoś nadużycie #2807 20 stycznia 2017, 22:19

Offcaa napisał(a)

Nie no jasne że to różnica. Na pewno. Mówię tylko że od czasu do czasu butelkę też warto podać ☺
Zazdroszczę wam tego pokarmu. Ja nie mam nic . Nie mam jak ściągnąć bo po 10 ml. Masakra. A nie produkuje się nic zupełnie. Gorzej jeszcze jak w pierwszej ciąży. Także u mnie po mleku. Mimo że mała była na początku tylko na piersi ech. No nic cóż. U nas dzisiaj mała trochę płakała. Ma twardy stolec . Może będę musiała włączyć jej jakieś krople. Zobaczę. Bo tak to ok toleruje mleko. Tylko kupa takie bobki. A też daje jej pić wody.

Kochana bo pokarm się produkuje tylko w tedy kiedy przystawiasz dziecko ma przez 3 pierwsze dni nie miałam nawet kropli ale też ani razu nie podałam mm tylko przystawialam i na 4 dobę dopiero miałam nawał pokarmu a dodam że przez pierwsze dni miałam tak poranione sutki że aż krew mi leciała bolało jak... Ale się nie podałam nie wiem jak długo będzie mi dane karmić piersią bo Hanie udało się tylko 2 miesiące ale chciałabym te pół roku chociaż

Zgłoś nadużycie #2808 21 stycznia 2017, 18:53

Enigma2611 Fajna mama
Hej. Co tam i Was? U.nas cisza jak makiem zasial :)

Zgłoś nadużycie #2809 21 stycznia 2017, 18:56

Co tam u Was? Rodzice wzieli wczoraj do siebie starszaka na noc, wiec jak maly tylko usnął to kładałam się z nim na drzemkę. Mały dalej niespokojny, cały czas macha raczkami i buzie otwiera jakby byl glodny caly czas.

Zgłoś nadużycie #2810 21 stycznia 2017, 19:30

Offcaa Supermama

KiedysMusiSieUdac napisał(a)

Kochana bo pokarm się produkuje tylko w tedy kiedy przystawiasz dziecko ma przez 3 pierwsze dni nie miałam nawet kropli ale też ani razu nie podałam mm tylko przystawialam i na 4 dobę dopiero miałam nawał pokarmu a dodam że przez pierwsze dni miałam tak poranione sutki że aż krew mi leciała bolało jak... Ale się nie podałam nie wiem jak długo będzie mi dane karmić piersią bo Hanie udało się tylko 2 miesiące ale chciałabym te pół roku chociaż

Wiem że tak jest. Przy małym miałam to samo. Ja miałam krew i nie mogłam jej przystawic. Nie chodzi o ból nawet. Tylko krwi nie może pić. W tamtej też dużo ściągalam i dupa. Ale nie wyrzucam sobie. Nie tym razem. Mówiłam będzie to dam. Nie to trudno.