Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1891 8 listopada 2015, 19:01

madzik90 Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Madzik wkładki to też u nie norma, bo w ciąży jednak te upławy są, ale nie popuszczam (przynajmniej na razie).

Ja dziś po godzinnym spacerku w lesie, fajne słoneczko było i ciepło, wiatr głowy urywał ale w lesie było spokojniej.
Byliśmy też z mężem obejrzeć porodówkę taką najbliżej nas, która ma dobre opinie co do personelu ale za to warunki lokalowe są 20 lat do tyłu. No nie jest odnowiony ten oddział, wiecie ściany, podłogi aż wołają o remont, warunki do porodu: są piłki, wanna, worki sako, ale bez większych rewelacji. Za to z położną bardzo fajnie się rozmawiało, wszystko uwzględniała: kontakt skóra do skóry przez 2h po porodzie czy niespieszeniem się z przecięciem pępowiny, wszystko to dla niej teraz normalne. No i to jest mały oddział, nie ma kolejek rodzących jak z taśmy, to plus. Ale jeszcze inny szpital odwiedzimy żeby mieć większe rozeznanie.

Ja też rodziłam w takim szpitalu jak z PRL. korytarze tak obskurne że remontowane tam ze 30 lat chyba nie było jak nie dalej. jedynie sale porodowe nowe, a sale poporodowe też takie średnie.... Teraz zastanawiam sie w jakim rodzic, bo mi głównie chodzi o dobrą opiekę w końcu korytarze nie są najważniejsze :P mam do wyboru 3 w okolicy, jeden mam bardzo blisko ale podobno wredni lekarze tam są. No nie wiem nie mogę sie też zdecydować....

Zgłoś nadużycie #1892 8 listopada 2015, 19:44

anencja Gotowa na wszystko
Madzik u was tam dziś konkretnie wiało co? 
Ja wkładek używam ale tylko ze względu na upławy w ciazy. Bez nich ani rusz. A miałaś problem z nietrzymaniem po porodzie? Czy pierwszy raz teraz? 
Milciak Marin ale się zgralyscie z wycieczkami do szpitali ☺ dobrze jest wiedzieć wcześniej co i jak. 
Ja w moim szpitalu jestem co 2 tyg na badaniach. Jest po remoncie, wszystko super. Tyle że jest to moloch,  typowa fabryka z wielkim przerobem i ogromem pacjentek. Dla mnie przeważają dwie kwestie. Po pierwsze - mój gin tam pracuje i on mi zrobi cc. A po drugie ten szpital to główny ośrodek  "leczniczy" dla noworodków w Wielkopolsce.  Wszystkie trudne przypadki okoloporodowe trafiają tam, bo sprzęt, specjaliści itp. Także ja mogę znieść tłok,  moze mało przytulną  atmosferę  i klopot z dojezdzaniem ponad 100km ale ze świadomością ze w razie W dziecko będzie we właściwym miejscu,  pod dobrą opieka.

Zgłoś nadużycie #1893 8 listopada 2015, 19:46

Marin jaki model wózka masz na oku?

Dziś do 15 czulam się dobrze, a po poludniu kompletnie mnie połamalo. Brzuch znowu się spinal i pobolewal jak na okres mimo że nic męczącego nie robiłam.

Wiolusia Ty to jesteś tytanem pracy zawodowej i domowej widzę ☺ pełen podziw!

Zgłoś nadużycie #1894 9 listopada 2015, 15:17

Marin Gotowa na wszystko
Ale tu cisza!
Anencja Tako Impulse mi się spodobał. Zobaczymy jak wygląda na zywo i jak sie prowadzi.
Taki szpital o którym piszesz ja mam 50km od siebie, też bralam go pod uwagę ze wzgledu na maluszka w razie W.
Dzis się obijam, nic mi się nie chce. Znow calą noc przwie nie spalam. Masakra

Zgłoś nadużycie #1895 9 listopada 2015, 17:22

Milciak Gotowa na wszystko
Hej Wam,
A ja po wizycie u gina jestem i widziałam dziś swoją kuleczkę ja ssała palucha :-)
Ogólnie wyniki są ok, Mała ma już 2100g i będzie wysoka bo z długości kości udowej wychodzi ponad 34 tydzień. Ale sam brzuszek mam oceniony na 32 tydzień więc sądzę, że będzie długa i szczupła z tych wyników. No i potwierdzona dziewczyna :-) A już się bałam, że może wyjść zmiana bo od usg połówkowego nie miałam podglądu usg do dziś tylko same badania z wizytą. Więc się cieszę, że widziałam maleństwo i że wszystko dobrze z nią. I jest już zwrócona główką do kanału rodnego.

Zgłoś nadużycie #1896 9 listopada 2015, 19:50

Marin tako impuls super! Porzdnie amortyzowany! Oglądałam go w sklepie. Bardzo miękki, poradzi sobie z każdą nierownoscia! Oby udało się sfinalizować transakcje ☺
Milciak gratuluję udanej wizyty! Fajnie się widzi taka wagę powyżej 2kg bo to juz taki niemowlaczek w pełni ukształtowany. Teraz nasze maluchy będą ekspresowo nabierać tłuszczyku i przybierać na wadze. 

U nas sprawdza się powiedzenie ze nieszczęścia chodzą parami. Po tym jak "nieznany" sprawca wjechał nam w bramę , dziś mężowi na parkingu przy sklepie (jak robil zakupy) ktoś autem pokiereszowal bok samochodu (blacha w drzwiach ma dziury na wylot), urwał klamkę i uciekł. Ech...Na szczęście cudem i tym razem udało się ustalić i zlapac sprawcę. Juz szkoda zgłoszona z jego OC. Ale jacy ludzie są bezczelni to szok. Mam nadzieje ze na tym koniec tego pecha.

Zgłoś nadużycie #1897 10 listopada 2015, 10:35

Madzialenka Zaprawiona w bojach
witam was kochane bombelki (jak to mój facet na mnie mówi)
U mnie remont cały czas wre.. weekend jakoś minoł bardzo towarzysko i jakoś ogólnie po tym jestem przemęczona. Wczoraj byłam w laboratorium na badaniach. Ciągle pada...
Chyba już jestem tym wszystkim zmęczona ciągle nachodzą mnie ataki płaczu byle powodu.
A co u was? Jak maluszki w Waszych brzuszkach?

Zgłoś nadużycie #1898 10 listopada 2015, 10:58

hej
ja właśnie poszukuję wózka i tak jak sądziłam pieniądze mam a wózki wszystkie beznadziejne. No nic codziennie będę sprawdzać może trafi się coś fajnego.

Madzialenka mnie też strasznie dobija ta pogoda. Dzisiaj wstałam już tak wściekła że nie wiem. jak widzę ten deszcz błoto, tylko się wyjdzie z domu i już cali brudni byliśmy. :/ Już chyba wole mrozy, śnieg przynajmniej nie wygląda się codziennie jakby z pola sie wyszło. A jeszcze u nas są takie drogi jak na wsi, chodnika nie ma trzeba iść ulicą wyłożoną kostką brukową wąsko jest samochody jeżdżą , ślisko bałam sie że znowu wywine orła, a na tej drodze taki gnój że nie wiem.

Anencja wspłczuje tego rozwalonego samochodu, ktoś chciał uniknąć odpowiedzialności więc uciekł :/ Eh i macie kolejny wydatek , niestety samochód to skarbonka bez dna :/
Wiatr u nas był straszny w niedziele, wszędzie powalone gałęzie leżały aż strach z domu było wychodzić. Co do nietrzymania moczu wcześniej też mi sie zdarzało czasami....

Milciak super że z córka wszystko ok, to sobie pooglądałaś co ona tam wyczynia :)

Zgłoś nadużycie #1899 10 listopada 2015, 16:06

Madzik masz jeszcze trochę czasu, coś się na pewno trafi.

Naprawa będzie pokryta z ubezpieczenia OC sprawcy, także dla nas skończy się na stracie czasu i klopocie, ale bez kosztow. Co innego jakby mąż nie dorwal tego gościa.

Coś u nas na forum zastój ostatnio.

Zgłoś nadużycie #1900 10 listopada 2015, 16:24

Marin Gotowa na wszystko
Anencja fajnie ze oglądałaś ten wózek, dobrze usłyszeć opinie kogos kto go chociaz pohuśtał w sklepie :-)
No na prawdę nieszczęscia chodzą parami. Ludzie są bezczelni. Jak można coś takiego zrobic i uciec. Ehh, brak słow. A chlopak od bramy? Widzieliście się z nim?
Madzik jak w tv pokazują jak u Was wieje to po prostu szok. Głowy urywa i do tego te deszcze.
U mnie dziś tylko pochmurno ale dość cieplo. Cierpliwie szukaj wózka, jeszcze jest troszkę czasu ale wiem że chcialabys już kupic i miec to z głowy.
Milciak super że się potwierdzila dziwczynka i najwazniejsze że wszystko w porządku. Ale mialas szczescie żeby zobaczyc jak mała ssie kciuk. Moj maluszek zawsze się wierci!
Ja dziś troszkę polazilam po miescie, kupilam paczkę pampków Dada 1 do szpitala.
Jutro mam w planach robić bigos :-)

Zgłoś nadużycie #1901 10 listopada 2015, 17:25

Marin z amortyzacji wozka będziesz ja pewno zadowolona bp ten model ma sprezyny i przy kołach i dodatkowe poniżej gondoli.
Ja dziś jadłam bigos. Przywiozlam od mamy zawekowanych kilka słoików ☺ trochę mi teraz stoi na żołądku.  O wzdęciu nie wspomnę.  Hihi 
Problem z bramą rozwiązany. Był gość, przepraszał, pokajal się. Chciał płacić ale okazalo sie ze wystarczy pomalować slupek, nie trzeba wymieniać. Ma przywiezc zapas ryb przed swietami ze swoich stawów.

Zgłoś nadużycie #1902 10 listopada 2015, 17:43

Marin też dziś kupiłam dady 1 do szpitala, ale się zgrałyśmy :-) W ogóle takie higieniczne zakupy dla Małej robiłam: podkłady jednorazowe, sól fizjologiczna, aspirator do noska, pieluchy tetrowe, maść do pupy itp, nazbierało się trochę tego i z mojej listy już większość mam kupione. Jeszcze na gondolę tylko czatuję, ale nie śpieszy mi się, poczekam aż pokaże się w dobrej cenie na allegro lub olx.

Zgłoś nadużycie #1903 10 listopada 2015, 17:45

Anencja faktycznie masz ostatnio przygody niespodziewane, dobrze że przynajmniej nie jesteście narażeni na poważne koszty z tym związane.

Zgłoś nadużycie #1904 10 listopada 2015, 18:13

Marin Gotowa na wszystko
Anencja super! Problem ryb na swieta masz juz z glowy?
Milciak faktycznie umowilysmy sie na zakupy :-)
Bedziecie kupowac wiecej pampkow 1? Ja na razie tylko 1 paczke do szpitala a potem sie zobaczy jaka dzidzia duza? Jak myslicie?
A co do swiat to moja mama juz mysli co to przyrzadzic a ja jakos nie moge sie na tym skupic. Nawet nie moge jej obiecac czy jej cos pomoge bo wiadomo, nie wiemy kiedy sie rozpakujemy. Hihi. A wy juz myslami jestescie w swietach?

Zgłoś nadużycie #1905 10 listopada 2015, 18:26

Ja dziś strasznie się męczę. Tak mnie nogi bolą jakbym cały dzień biegała. :/
Potem zaczełam rozmyślać, denerwować sie i znowu brzuch tak mi się spinał jak nie wiem. Wziełam nospę....
Ostatnio mam straszne humory. nie wiem czy to przez końcówkę ciaży, czy przez pogodę, ale chodze ciągle wściekła, i bez przerwy płakać mi sie chce. Już chciałabym 1 styczeń i urodzić, bo mam dość tych huśtawek nastroju. W nocy znowu spać nie mogę mimo że jestem zmęczona, przewalam sie z boku na bok :/ To sobie troche ponarzekałam....

Anencja dobrze że chłopak przyszedł i przeprosił, to już coś jeden problem z głowy masz ;)
Milciak Marin ja też kupiłam pare dni temu dada1 , reszte mam same dwójki bo to raz dwa dziecko wyrasta z tych pieluch

ja o świętach też już myslę tym bardziej że widzę już w około , że galerie handlowe są wystrojone itp zaczyna się więc czuć powoli ten klimat ;)

Zgłoś nadużycie #1906 10 listopada 2015, 18:30

Marin Gotowa na wszystko
Madzik ja juz nawet o moim niespaniu w nocy nie pisze bo nie ma sensu. Wiem co czujesz. A nad ranem jak mi sie przysnie to wstac z lozka nie moge. Juz tez bym chciala styczen!

Zgłoś nadużycie #1907 10 listopada 2015, 18:38

Marin napisał(a)

Madzik ja juz nawet o moim niespaniu w nocy nie pisze bo nie ma sensu. Wiem co czujesz. A nad ranem jak mi sie przysnie to wstac z lozka nie moge. Juz tez bym chciala styczen!

no :( potem dzwoni budzik bo czas wstać do przedszkola a ja ejstem jak zombie. Lewe żebra tak mnie bolą że nie wiem

Zgłoś nadużycie #1908 10 listopada 2015, 18:46

Ja jedynek więcej kupować nie będę, tylko tyle co tą 1 paczkę do szpitala. Większość mamusiek mówi mi, że zaraz na 2 się przechodzi i tak.
A co do świąt to jestem bardzo daleko od myślenia o nich bo u mnie w rodzinie większość urodzin jest listopad i do połowy grudnia, więc jak na razie myślami jestem o imprezach. W listopadzie mam dwie imprezy- 30tka u siostry i 1 roczek u siostrzeńca, w grudniu urodziny chrześniaka. Prezenty jeszcze nie kupione. A jak będę po tych imprezkach to wtedy będę myśleć o świętach (chociaż wtedy będzie już bardzo blisko do świąt).

Zgłoś nadużycie #1909 10 listopada 2015, 18:49

Macie jakieś sposoby na szumiące ucho, trochę takie jakby zapalenie by się robiło? Na razie stosuję tylko parafinę do ucha i płukam ciepłą wodą pod ciśnieniem z dużej strzykawki (ale tego za dużo nie można żeby sobie czegoś nie uszkodzić). No ale nie pomaga za bardzo....

Zgłoś nadużycie #1910 10 listopada 2015, 18:54

Marin Gotowa na wszystko
Milciak gdzies cie przewialo? Nie mam pojecia co moglabys stosowac. Nie chcesz isc do lekarza?