Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #171 22 maja 2015, 14:45

Fobia Fajna mama
Ja mam bardzo zle przeczucie coraz bardziej brzuch pobolewa, i plamienie niby tylko przy wizycie w toalecie ale coraz ciemniejsze :(

Zgłoś nadużycie #172 22 maja 2015, 15:10

viridis Gotowa na wszystko
Fobia to sie nie zastanawiaj tylko do lekarza jedz lub na pogotowie. niech Cie przebadaja i dadza cos na podtrzymanie czy cokolwiek ale niech cos zrobia. lub chociaz niech Cie uspokoją ze jest wporzadku.
u mnie no co u mnie. głodna co 5minut :P :D zaparcia przeszły bo nie biore witamin tylko sam kwas a zelazo w tej ciazy jednak podziałało na mnie jak na cała reszte globu bo w poprzedniej powodowało rozwolnienie. i zgage mam jak sie robie głodna wrrryy. brzuch tez czuje u dołu i czasem zakłuje ;/ moze to normalne ale tez mam wrqzenie ze dzieje sie tak gdy synka za duzo nosze.
Laviia bardzo wspołczuje. powiem Ci ze jak bym jeszcze kontroowała sytuacje i predko nie siagala po leki. czasem róznie bywa i jednak dzidzia sie rozwija a poprostu owu sie przesuneła, samo zapłodnienie to tez nie tak hop siup czasem dłuzej to wychodzi.
Co do suwaczka to mi działają.
Vain jezeli chodzi o opieke na nfz to smiech na sali :D jak mogł Ci powiedziec ze odpłatne sa ? ja wszystkie badania robiłam za free. jedynie na prenatalne jak sie wybierałam to płaciłam.

Zgłoś nadużycie #173 22 maja 2015, 16:33

mafoxi Świeżo upieczona
Witam wszystkie Stycznióweczki !
Dołączam się do grona, mam termin na 12 stycznia (wg USG). Wczoraj byłam u gina na pierwszej wizycie, jechałam załamana, bo bardzo boli mnie brzuch i plamie. Ale pani doktor od razu obejrzała mi szyjkę i powiedziała, że jest ładnie zamknięta a krew jest stara (tzn że krwawienie nastąpiło już dawno i dopiero teraz się wydobywa). Potem zrobiła szybkie USG i zobaczyłam bijące serduszko (aż się poryczałam ze szczęścia i z ulgi ). Dostałam progesteron i we wtorek jadę na kolejne USG, żeby sprawdzić czy maluszek rośnie. Teraz ma 5 mm. Też mieszkam w Nadrenii, byłam u polskiej lekarki w Hagen. Mam nadzieję, że zostanę z Wami do stycznia.
Fobia, Viridis ma rację, biegiem do lekarza niech Cię obejrzą, mi lekarka powiedziała, że każde plamienie czy krwawienie trzeba skonsultować z lekarzem.
Laviia strasznie mi przykro, może to zabrzmi jak oklepany frazes ale wiem co czujesz. Walczyłam o dziecko 10 lat i kilka takich sytuacji mam za sobą. Poczekaj spokojnie do wtorku i zobaczysz co wyjdzie. Teraz nic nie zmienisz a ciągłe zamartwianie się może tylko zaszkodzić. Trzymaj się, jesteśmy z Tobą.

Zgłoś nadużycie #174 22 maja 2015, 19:56

Laviaa Fajna mama
juz powoli emocje opadaja ... i chce miec to jak najszybciej za soba , odczekac 2 cykle i sprobowac ponownie

Zgłoś nadużycie #175 22 maja 2015, 23:02

Lavia kolejnym razem bedzie lepiej. jezeli masz konflikt serologiczny zapytaj lekarza czy nie powinnas dostac zastrzyku z immuglobiną bo bedzie to zabezpieczac kazda kolejna ciąze przed przeciwciałami. ale nie wiem jak to sie ma do tak wczesnej ciazy czy mozliwe zeby sie krew "zmieszała" na tak wczesnym stadium ale mimo wszystko poronienie.
ja jestem w grupie ryzyka bo mam 0rh-, a moj Arh+.

Zgłoś nadużycie #176 23 maja 2015, 19:24

Marin Gotowa na wszystko
Laviaa mi również strasznie przykro, ale najważniejsze że myślisz pozytywnie! Będzie dobrze tylko czasem trzeba na to troszkę dłużej poczekać.
Witam kolejną Stycznióweczkę.
A jeśli chodzi o samopoczucie to jakaś masakra. Popołudniami nie mam na nic siły a mdłości okropne i co śmieszne - wieczorami! I brzuszek już zaczyna być widoczny :-)
Jeśli chodzi o badania to jestem dopiero po "pierwszej serii" za które nie płaciłam, za 2 tygodnie mam kolejne ale nic mi lekarz nie mówił, że te będą płatne.

Zgłoś nadużycie #177 25 maja 2015, 14:43

Fobia Fajna mama
ale tu cisza...

Zgłoś nadużycie #178 25 maja 2015, 14:44

Fobia Fajna mama
ja mam dzis wizyte i brzuch z nerwow boli mnie od wczoraj......
ehhhh mam tez dzis mega pechowy dzien i mam tylko nadzieje, że wizyta nie bedzie pechowa.....
trzymajcie kciuki

Zgłoś nadużycie #179 25 maja 2015, 15:11

AskaP Fajna mama
Witam wszystkie Styczniówki :) Życzę Wam spokojnych 9 miesięcy. Moja Siostra też prawdopodobnie będzie w Waszym gronie, dziś ma wizytę u lekarza i się okaże czy zostanę Ciocią :D

Co do suwaczków często się zacinają - wystarczy odświeżyć stronę za pomocą F5 i powinny wrócić do normy. Ale niestety trzeba to często powtarzać..

Z tego co się orientuję na NFZ przysługują 3 USG, a co do ilości badań to nie wiem. Krew i mocz mam robioną co drugą wizytę no i w zależności co trzeba w danym czasie zrobić to mam skierowanie.

Zgłoś nadużycie #180 25 maja 2015, 16:54

No cisza cisza :D :) u mnie ok :) wizyta w srode :) a dziś shopping jutro shopping uwielbiam :) nie moge sie doczekac zakupów dla drugiej dzidzi ale to jak płec poznam bo jak dziewczyna to trzeba bedzie kupic kilka słodkich dziewczecch ciuszków a jak chłopczyk to nie wiele kupie bo mam po starszym dziecku :) ale poki co obkupuje siebie na wesele :)
Fobia daj znać jak wizyta :) ja tez czekam z niecierpliwoscia :D
Usg przysługują 3... minimum 3 powinny byc własnie, chyba ze jest potrzeba zrobic wiecej to robia. ja miałam pierwsze usg 10tygodniu bo wtedy nie bylo usg w gabinecie. pozniej połowkowe prywatnie. kolejne chyba 3 lub 4 w gabinecie na fundusz i w sumie to nic sie nie działo. ostatnie usg przed porodem :) mysle ze wieksza ilosc usg na fundusz to tez dobra wola lekarza.

Zgłoś nadużycie #181 25 maja 2015, 18:42

Fobia Fajna mama
No i jestem po wizycie i wiele nie wiem :/ niby wszystko w normie ale bylo widac tylko pęcherzyk zarodka jeszcze nie :/ i niby lekarka powiedziała ze to jest za wczesniej by zobaczyć i ze pęcherzy jest prawidłowej wielkości do wieku ciąży. Ale ciaza do obserwacji...
W czwartek mam wizytę u mojej lekarki do której będę chodzić juz na stale jesli wszystko bedzie ok i mam nadzieje ze juz zarodek zobacze i bedzie on pieknie rosl....
OBY!

Zgłoś nadużycie #182 25 maja 2015, 18:59

Marin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. Ja mam kolejną wizytę za 2 tygodnie, w piątek mam zrobić badania na toksoplazmozę, hiv i ogólne moczu. Usg mialam już robione 2 razy. A jak ogólnie się czujecie? U mnie gdyby nie te okropne wieczorne mdłości to wszystko by było ok :-)

Zgłoś nadużycie #183 25 maja 2015, 19:07

ola31 Świeżo upieczona
Kobietki ja też muszę się z Wami podzielić moją dobrą wiadomością... byłam dzisiaj na 2 USG i...... było widać serduszko. Okazało się, że z wyliczenia to 7t3da z USG to 6t2d, dlatego na 1 Usg był tylko pęcherzyk. Kamień spadł mi z serca, mam taki natłok myśli i emocji, że ciężko mi to ogarnąć... :)

Zgłoś nadużycie #184 25 maja 2015, 20:30

marysia0808 Fajna mama
hej :)
ja czekam do 1 czerwca, brzuch mnie pobolewa, czasem jajniki. Też mam nadzieję że już serduszko będzie biło :)

Zgłoś nadużycie #185 26 maja 2015, 13:37

Laviaa Fajna mama
witajcie kochane niestety nic sie nie zmienilo :( orzeszek nie rosnie zatrzymal sie w 4 tyg ... Dzis dostalam recepte na leki poronne wiec po drodze do przedszkole wykupie i wezme. Mam nadzieje ,ze mój zdazy wrocic z pracy zanim zaczna sie bole.
Trzymam za was kciuki caly czas , bede zagladac i podczytywac

Zgłoś nadużycie #186 26 maja 2015, 15:22

mafoxi Świeżo upieczona
Hej Dziewczyny,

jestem już po wizycie. U maluszka wszystko super. Urósł 3 mm ! I już rosną mu (albo jej) rączki ! Na szczęście plamienie przeszło w brudno-żółte upławy. Ginka powiedziała, że przyczyną krwawiena nie był zbyt niski progestron, bo z krwi wyszło, że mam wysoki i będę musiała za miesiąc powolutku odstawić tabletki. Dostałam już Mutterpass czyli książeczkę ciąży, ale laboratorium nie przysłało naklejek do wyników (grupa krwi, itp.) i muszę jechać jeszcze raz w przyszły wtorek uzupełnić.

Co do samopoczucia: od samego początku jestem mega zmęczona i przesypiam większość wolnego czasu (nie to żebym sama się kładła, po prostu zasypiam tam gdzie jestem - ostatnio na kibelku - M tak się ze mnie śmiał, że aż się posmarkał); boli mnie brzuch jak przy @ tylko bez tego "wypierania na zewnątrz", nie wiem jak to inaczej ująć; piersi są nabrzmiałe i bardzo tkliwe; na szczęście nie mam mdłości ani zachcianek (oprócz jednej - czekoladowego tortu z bitą śmietaną i malinami - no normalnie ssie mnie, zeżarłabym cały !)

Laviaa strasznie mi przykro, napisałabym bardzo dużo, żeby Cię pocieszyć, ale wiem, że nie wiele to pomoże, więc ograniczę się tylko do: jesteśmy z Tobą, trzymamy kciuki, żeby Ci się szybko wszystko poukładało !

Zgłoś nadużycie #187 26 maja 2015, 16:27

skorpionek Supermama

mafoxi napisał(a)

Hej Dziewczyny,

jestem już po wizycie. U maluszka wszystko super. Urósł 3 mm ! I już rosną mu (albo jej) rączki ! Na szczęście plamienie przeszło w brudno-żółte upławy. Ginka powiedziała, że przyczyną krwawiena nie był zbyt niski progestron, bo z krwi wyszło, że mam wysoki i będę musiała za miesiąc powolutku odstawić tabletki. Dostałam już Mutterpass czyli książeczkę ciąży, ale laboratorium nie przysłało naklejek do wyników (grupa krwi, itp.) i muszę jechać jeszcze raz w przyszły wtorek uzupełnić.

Co do samopoczucia: od samego początku jestem mega zmęczona i przesypiam większość wolnego czasu (nie to żebym sama się kładła, po prostu zasypiam tam gdzie jestem - ostatnio na kibelku - M tak się ze mnie śmiał, że aż się posmarkał); boli mnie brzuch jak przy @ tylko bez tego "wypierania na zewnątrz", nie wiem jak to inaczej ująć; piersi są nabrzmiałe i bardzo tkliwe; na szczęście nie mam mdłości ani zachcianek (oprócz jednej - czekoladowego tortu z bitą śmietaną i malinami - no normalnie ssie mnie, zeżarłabym cały !)

Laviaa strasznie mi przykro, napisałabym bardzo dużo, żeby Cię pocieszyć, ale wiem, że nie wiele to pomoże, więc ograniczę się tylko do: jesteśmy z Tobą, trzymamy kciuki, żeby Ci się szybko wszystko poukładało !

Super że dzidzia tak ładnie rośnie oby tak do końca ciąży☺

Zgłoś nadużycie #188 26 maja 2015, 18:51

Marin Gotowa na wszystko
No to super dziewczyny, że wszystko ok. Co do zmęczenia i zasypiania to jest naprawdę masakra. W pracy jak mnie dopada senność to modlę się tylko żeby głową w biurko nie walnąć a w domu gdzie się przytulę to też śpię. Chyba tak nie będzie przez całą ciążę? :-)
Laviaa jesteśmy z Tobą i czekamy na dobre wieści jak wszystko się unormuje. Nim się obejrzysz dołączysz pewnie do grona Marcóweczek albo Kwietnióweczek :-) Trzymamy kciuki!!!

Zgłoś nadużycie #189 27 maja 2015, 17:43

mafoxi Świeżo upieczona
Cieszyłam się, że nie mam mdłości.... eh, dziś od rana mdli mnie tak, że ledwo wodę pije, masakra jakaś ! Mam nadzieję, że Wam nie dokuczają tak jak mi !?

Zgłoś nadużycie #190 27 maja 2015, 18:20

Marin Gotowa na wszystko
Mafoxi doskonale wiem co czujesz bo ja mam tak samo tylko wieczorem :-) Miejmy nadzieję, że to niedługo się skończy!