Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1671 19 października 2015, 12:00

anencja Gotowa na wszystko
Marin, Milciak zdecydowalyscie się już na model wózka?

Madzik a Ty coś ciekawego znalazlas?

Ja się niedawno zorientowałam ze Laura wyrosła juz z fotelika samochodowego 9-18 kg i czas kupić nowy. Tzn ona wazy kolo 16kg i latem pewnie mogłaby jeszcze w nim pojeździć ale w zimowej kurtce juz wyraźnie jej ciasno.

Zgłoś nadużycie #1672 19 października 2015, 12:58

agunia10 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny
U nas dzis piekna pogoda, rano byla mgla, teraz sie podniosla i swieci slonce , jest tak przyjemnie ze juz pol godziny siedzimy z malym na lawce i nie chce mi sie isc do domu. Jutro niestety ma znow padac wiec dzis korzystamy.

U mnie wyniki krzywej bardzo dobre wiec juz nie wiem co z ta cukrzyca,a najlepsze ze diabetolog do której chodzę bardzo była zdziwiona kto mi to zlecił i po co. No nie wiem co myśleć.

AnnaKatarzyna u ciebie wygląda ze to sprawa nerek skoro wyniki z krwi są ok. A masz zdiagnozowane co z ta nerka nie tak?

Fobia co u ciebie?miejmy nadzieje ze pobyt w szpitalu pomoże i maluszek posiedzi w brzuszku jeszcze ze 2 miesiące.

Anencja ta babka chyba rzeczywiście jakas psychiczna. Szkoda nerwów.

Madzik u nas tez dżinsy się nie sprawdziły,juz lepsze sxtruksy a najwygodniej w dresach choć wiadomo ze nie tak ładnie i elegancko. Ale wygoda dziecka jest najważniejsza. Czasami widzę takie dzieci ubrane jak z żurnala ale ledwie się mogą ruszyć tak sztywno i niewygodnie.
.

Zgłoś nadużycie #1673 19 października 2015, 13:18

Agunia moze to właśnie dzięki diecie poprawiło Ci się z cukrem?

Ja na wyjścia ubieralam mała, jak była noworodkiem, czyli zima, w pajacyk i na to dres 2 częściowy. Tak najwygodniej mi było. Żadnych dżinsów, sukienek itp. Zresztą pamiętam , że na poczatku tych wyjść gdzie były potrzebne bardziej "wyjsciowe" lepsze ciuszki było niewiele. Chyba głównie do lekarza na patronaz, szczepienia itp. To był okres zimowy, tak jak teraz będziemy mieć, czyli zimno i chorobska itp. Także unikalam wyjść do większych skupisk ludzkich typu centrum handlowe (ogólnie uważam ze nie jest to miejsce dla noworodka ze wzgledu na ilość bodźców, hałas, zarazki i klimatyzacje) czy odwiedziny u znajomych czy rodziny. Oczywiście mowie o tym pierwszym okresie, do 3 m-cy. ☺ Trochę jestem przewrazliwiona na tym punkcie ale pamiętam doskonale jak moja mała, jak dostała zbyt duża dawkę emocji w ciągu dnia , to potem męczyła się wieczorem, budziła się, płakała itp.

Zgłoś nadużycie #1674 19 października 2015, 15:12

Milciak Gotowa na wszystko
anencja jeśli chodzi o wózek to najbardziej bym chciała joolz day mamas&papas tylko, że czatuję na używany, który ciężko jest dostać. Bo nowy to koło 3 tyś kosztuje, co dla mnie jest o wiele wiele za dużo.
A jeśli mi się nie uda z tym joolzem to graco symbio lub Foppapedretti, wszystkie 3w1 z fotelikami atestowanymi.

Zgłoś nadużycie #1675 19 października 2015, 15:13

Marin Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny. Jestem po wizycie. Z maluszkiem wszystko w porządku poza tym że znów nie dał się sfotografować :-) Dziś słuchaliśmy tylko serduszka a za 2 tygodnie na kolejnej wizycie gin bedzie robił dokladne pomiary i wtedy moze wreszcie go zobaczę.

Zgłoś nadużycie #1676 19 października 2015, 15:30

agunia10 Gotowa na wszystko
Anencja tyle ze ostatnio ta moja dieta jest taka sobie, pozwalam sobie dosc czesto na cos slodkiego dopoki cukier jest w normie. No taki lasuch ze mnie.

Marin swietnie ze maluszek ma się dobrze.

Moja mała tydzień temu ważyła ok. 1kg,a za tydzień też mam dodatkową wizytę z dokładnymi pomiarami.

Zgłoś nadużycie #1677 19 października 2015, 16:23

AnnaKatarzyna Fajna mama
Marin super ze z Maluszkiem wszystko ok :)

Zgłoś nadużycie #1678 19 października 2015, 16:44

Marin Gotowa na wszystko
Dziewczyny przez to moje przeziębienie wyskoczyła mi opryszczka i do tego jakies paskudztwo przypałętało się że muszę brać globulki dopochwowe. Gin powiedział że opryszczka juz teraz nie zaszkodzi dzidzi. Kupiłam Hascovir ale zastanawiam czy nie jest to niebezpieczne. Miała któraś z Was opryszczkę?

Zgłoś nadużycie #1679 19 października 2015, 17:19

Marin, ja nie miałam ale moja córka miała 2 tyg temu także jestem w temacie ☺pytałam gina o zagrozenie i stwierdził że nie ma obecnie żadnego jakbym się zaraziła (ja nigdy nie mialam). Powiedział tylko ze opryszczka byłaby chwilowym przeciwwskazaniem do cc, tzn jeśli bym miała wykwit w dniu operacji. Także nie martw się ☺ Super ze z syniem wszystko w porządku!

Milciak faktycznie cena niezła nowych. Fajnie wyglądają te wózki ☺

Zgłoś nadużycie #1680 19 października 2015, 18:18

Marin Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Ja się niedawno zorientowałam ze Laura wyrosła juz z fotelika samochodowego 9-18 kg i czas kupić nowy. Tzn ona wazy kolo 16kg i latem pewnie mogłaby jeszcze w nim pojeździć ale w zimowej kurtce juz wyraźnie jej ciasno.

Anencja zaglądam co jakis czas w neta na wozki, chcialabym Tako ale zobaczymy co się znajdzie. Dzis bylam patrzyc w komisie, nic konkretnego nie było ale i tam bede zagladac.

Zgłoś nadużycie #1681 19 października 2015, 18:23

Marin Gotowa na wszystko
Anencja dzięki za szybka odpowiedz. W takim razie smarować mimo wszystko tą opryszczkę, mi często przy przeziębieniu robi się opryszczka albo stan zapalny pochwy. Teraz mam 2 w pakiecie. Pech to pech

Zgłoś nadużycie #1682 20 października 2015, 5:15

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny,

Ja wpadam na moment zdac relacje z wczorajszej wizyty. Wojtus znowu chory,jutro po pracy jade z nim do lekarza i wezme chorobowe,wiec troche odsapne.
No wiec tak-na chwile obecna przytylam 5kg od poczatku ciazy,ciekawe ile dobije pod koniec ;) w poprzedniej ciazy przytylam 14kg,ale bardzo szybko wrocilam do wagi sprzed ciazy.

Przy okazji podaje dane do tabeli :)
malenstwo wazy ok. 1,5kg i wyglada na to,ze czekamy na corcie-Anne Aniele :) wszystko jest w porzadku,serduszko bije jak nalezy,jestem szczesliwa po tej wizycie :)

Zgłoś nadużycie #1683 20 października 2015, 9:48

AnnaKatarzyna Fajna mama
Wiolusia, to konkretna dziewczynka, ladna waga a przy tym Ty tylko 5 kg na plusie. Raz dwa wrocisz do formy :) A imie piekne :) ;)

Zgłoś nadużycie #1684 20 października 2015, 10:33

Wiolusia malutko przytyłas! ☺ Super. I gratuluję udanej wizyty!
A 5.15 to jest Twoja normalna godzina ze jesteś juz na nogach czy dziś wyjątkowo?  ☺ patrze na czas dodania posta ☺ 
Marin jak wybierzesz wózek to się pochwal ☺
U mnie od rana mzy, jest ciemno i posepnie, chociaż dość ciepło. Zawiozlam córkę do przedszkola, zrobiłam spaghetti na obiad i teraz musze odpocząć. 😊

Zgłoś nadużycie #1685 20 października 2015, 11:50

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja u mnie taka samam pogoda. Nie wiem co robic z Malutka, puzle, ksiazeczki, klocki ale taki maluszek sie nudzi szybko i chce nowa zabawe. Ogolnie cos od wczoraj cos miejsca sobie nie moge znalezc.

Zgłoś nadużycie #1686 20 października 2015, 12:38

madzik90 Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

To juz koniec 30 tygodnia ! Teraz juz z gorki.

no chyba pod górke :D :P

anencja napisał(a)

Marin czekamy na wieści po wizycie!  
Madzik noooo trzeci trymestr najszybciej mija! Ja ostatnio kupiłam w rossmanie kilka paczek dużych podpasek na po porodzie i jakoś do mnie dotarło ze to właściwie tuż tuż 😀
Dziś wreszcie odrobina słońca się pojawiła u mnie bo od kilku dni padało.

Ja dziś sprzedałam troche srebra zarobiłam 7 dych, to kupie już też te podpaski majtki, tantum rosa

anencja napisał(a)

chodzi Ci o wózek? Ja na razie nie przeglądam bo nie mam kasy. I tak kupuje używany, więc to zależy jakie ogłoszenie trafię....

agunia10 napisał(a)

Hej dziewczyny
U nas dzis piekna pogoda, rano byla mgla, teraz sie podniosla i swieci slonce , jest tak przyjemnie ze juz pol godziny siedzimy z malym na lawce i nie chce mi sie isc do domu. Jutro niestety ma znow padac wiec dzis korzystamy.
U mnie wyniki krzywej bardzo dobre wiec juz nie wiem co z ta cukrzyca,a najlepsze ze diabetolog do której chodzę bardzo była zdziwiona kto mi to zlecił i po co. No nie wiem co myśleć.
AnnaKatarzyna u ciebie wygląda ze to sprawa nerek skoro wyniki z krwi są ok. A masz zdiagnozowane co z ta nerka nie tak?
Fobia co u ciebie?miejmy nadzieje ze pobyt w szpitalu pomoże i maluszek posiedzi w brzuszku jeszcze ze 2 miesiące.
Anencja ta babka chyba rzeczywiście jakas psychiczna. Szkoda nerwów.
Madzik u nas tez dżinsy się nie sprawdziły,juz lepsze sxtruksy a najwygodniej w dresach choć wiadomo ze nie tak ładnie i elegancko. Ale wygoda dziecka jest najważniejsza. Czasami widzę takie dzieci ubrane jak z żurnala ale ledwie się mogą ruszyć tak sztywno i niewygodnie.
.

Z tymi lekarzami to tak jest każdy mówi co inengo, dlatego warto się przejść po kilku specjalistach.
Ja niechętnie nawet teraz zakładam synkowi jeansy. Wole dresy założyć i wiem że czuje sie swobodnie. A jeansy dla mnei krępują ruchy jakd ziecko siada czy kuca to musi być strasznei nei wygodnie. Mi też wygodniej w dresach sie chodzi, a w jeansach tak sztywno. Tylko ja nie beigam, i nie wariuje jak dziecko więc nie odczuwam aż takeigo dyskomfortu.

anencja napisał(a)

Agunia moze to właśnie dzięki diecie poprawiło Ci się z cukrem? 
Ja na wyjścia ubieralam mała, jak była noworodkiem, czyli zima, w pajacyk i na to dres 2 częściowy. Tak najwygodniej mi było.  Żadnych dżinsów,  sukienek itp. Zresztą pamiętam , że na poczatku tych wyjść gdzie były potrzebne bardziej "wyjsciowe" lepsze ciuszki było niewiele. Chyba głównie do lekarza na patronaz, szczepienia itp. To był okres zimowy, tak jak teraz będziemy mieć,  czyli zimno i chorobska  itp. Także unikalam wyjść do większych skupisk ludzkich typu centrum handlowe  (ogólnie uważam ze nie jest to miejsce dla noworodka ze wzgledu na ilość bodźców, hałas, zarazki i klimatyzacje) czy odwiedziny u znajomych czy rodziny. Oczywiście mowie o tym pierwszym okresie, do 3 m-cy. ☺ Trochę jestem przewrazliwiona na tym punkcie ale pamiętam doskonale jak moja mała,  jak dostała zbyt duża dawkę emocji w ciągu dnia , to potem męczyła się wieczorem,  budziła się,  płakała itp.

nie no pewnie z noworodkiem to nie ma co latać. Ja tylko tyle co do przedszkola i z powrotem. Potem ajk będzie cieplej to wózek sie wystawi na podwórko i będzie ok. dzieci bardzo lubią spać na dworzu :)

Marin napisał(a)

Dziewczyny przez to moje przeziębienie wyskoczyła mi opryszczka i do tego jakies paskudztwo przypałętało się że muszę brać globulki dopochwowe. Gin powiedział że opryszczka juz teraz nie zaszkodzi dzidzi. Kupiłam Hascovir ale zastanawiam czy nie jest to niebezpieczne. Miała któraś z Was opryszczkę?

ja miałam często opryszczkę w 1 ciąży i teraz też. Ja to zawsze usuwam spirytusem 96% na wacik i pocieram. Boli ale na 2 dzień już znika ;)

Marin napisał(a)

Anencja dzięki za szybka odpowiedz. W takim razie smarować mimo wszystko tą opryszczkę, mi często przy przeziębieniu robi się opryszczka albo stan zapalny pochwy. Teraz mam 2 w pakiecie. Pech to pech

najważniejsze żebyś nie miała opryszczki w miejscu intymnym to może być problem. Na ustach to nic złeo nie martw sie ;)

Zgłoś nadużycie #1687 20 października 2015, 12:48

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzik jezeli chodzi o sprawnosc fizyczna to faktycznie pod górke 😉 ale czasowo to juz z gorki i niedlugo Maluszki beda z nami ☺

Zgłoś nadużycie #1688 20 października 2015, 12:51

Wiolusia , Marin super że po wizytach wszystko ok z waszymi dzieciątkami :) Wiolusia gratuluję córeczki, czyli wychodzi na to że mamy 7 dziewczynek i 3 chłopców ;)

Zgłoś nadużycie #1689 20 października 2015, 12:54

Madzik tak ja pamiętam ze używany kupujesz i byłam ciekawa czy trafiłaś juz na coś wartego uwagi. Ale masz rację z tymi zakupami, te różne wyprawkowe rzeczy ważniejsze i piljniejsze niż wózek.

Ja teraz tylko w legginsach chodzę. Mam dżinsy ciążowe ale nawet w nich jest mi niewygodnie, cisną i kreują ruchy które i tak mam mocno ograniczone.

AnnaKatarzyna w taką pogodę z maluchem można fisia dostać z nudow. ☺ tym bardziej jak to juz kolejny dzień z rzędu.

Zgłoś nadużycie #1690 20 października 2015, 12:56

hej
u mnie niestety pogoda brzydka :( Ale małemu katarek wyleczyłam w weekend więc obyło się bez nieobecności w przedszkolu :) Dziś rano zadzwonił budzik, a tak wstać mi sie nei chciało, i dotarliśmy do przedszkola na 9 dopeiro.

AnnaKatarzyna napisał(a)

Madzik jezeli chodzi o sprawnosc fizyczna to faktycznie pod górke 😉 ale czasowo to juz z gorki i niedlugo Maluszki beda z nami ☺

to prawda :)