Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1651 16 października 2015, 22:23

Milciak Gotowa na wszystko
Anencja dzięki wielkie, już inaczej trochę patrzę na tą nospę :-)
Marin jestem zadowolona bardzo, jak na razie były tylko 2 zajęcia. Docelowo ma być 8. Na każdym najpierw jest 45 min różnych ćwiczeń: oddechowych (przygotowujących do różnych faz porodu), na piłkach, rozluźniających, i takich które można później wykorzystać przy porodzie i jeszcze na mięśnie Kegla. A później mamy teorię, rozmowę i pytania przez 1,5h. Bardzo dużo można się dowiedzieć. Ostatnio układałyśmy plan porodu do szpitala, tzn każda dla siebie to co chce zawrzeć, ale babeczka mówiła co warto, do czego mamy prawo. Wielu rzeczy bym nie wiedziała (np. żeby od razu nie przecinać pępowiny tylko spokojnie poczekać, i że mamy prawo do kontaktu skóra-skóra do 2h po porodzie, żeby dziecko leżało na brzuszku, a nie żeby od razu lekarz zabierał na ważenie i mierzenie, i tyle można poczekać z przecięciem pępowiny).
Niestety chodzę na razie sama, bo mój mąż ma obecnie zmianę popołudniową. Inne dziewczyny są z partnerami.

Zgłoś nadużycie #1652 17 października 2015, 15:56

madzik90 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny
U& mnie dziś pogoda znowu typowo jesienna ale za to cość ciepło 12stopni. Byłam w biedronce, na placu zabaw, teraz mały śpi a ja wcinam naleśniki 
Tak przeglądam sobie różne rzeczy an allegro i zobaczc ie co znalazłam :) nie miałam pojęcia o istnieniu takiego bajeru :D
 http://allegro.pl/smoczek-medyczny-do-lekarstw-0-6-mies-6-12-mies-i5323716379.html

Zgłoś nadużycie #1653 17 października 2015, 15:59

Milciak napisał(a)

Anencja dzięki wielkie, już inaczej trochę patrzę na tą nospę :-)
Marin jestem zadowolona bardzo, jak na razie były tylko 2 zajęcia. Docelowo ma być 8. Na każdym najpierw jest 45 min różnych ćwiczeń: oddechowych (przygotowujących do różnych faz porodu), na piłkach, rozluźniających, i takich które można później wykorzystać przy porodzie i jeszcze na mięśnie Kegla. A później mamy teorię, rozmowę i pytania przez 1,5h. Bardzo dużo można się dowiedzieć. Ostatnio układałyśmy plan porodu do szpitala, tzn każda dla siebie to co chce zawrzeć, ale babeczka mówiła co warto, do czego mamy prawo. Wielu rzeczy bym nie wiedziała (np. żeby od razu nie przecinać pępowiny tylko spokojnie poczekać, i że mamy prawo do kontaktu skóra-skóra do 2h po porodzie, żeby dziecko leżało na brzuszku, a nie żeby od razu lekarz zabierał na ważenie i mierzenie, i tyle można poczekać z przecięciem pępowiny).
Niestety chodzę na razie sama, bo mój mąż ma obecnie zmianę popołudniową. Inne dziewczyny są z partnerami.

Milciak szkoda że w praktyce w szpitalach wygląda to inaczej :( Tam panuje zasada rodzić szybko i następna. Ale warto znać swoje prawa, ja ich nie znałam bo dos zkoły rodzenia nie chodziłam. Teraz też nie idę bo myślę że nie będzie mi już to potrzebne :) Z tą pepowiną super, fajnie by było gdyby można było odciąć ją po tak długim czasie. Czym dłużej tym lepiej kiedyś czytałam ot ym świetny artykuł, gdzie pisano że to wielki błąd jak odcina się ją od razu po porodzie

Zgłoś nadużycie #1654 17 października 2015, 19:56

anencja Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

hej dziewczyny
U& mnie dziś pogoda znowu typowo jesienna ale za to cość ciepło 12stopni. Byłam w biedronce, na placu zabaw, teraz mały śpi a ja wcinam naleśniki 
Tak przeglądam sobie różne rzeczy an allegro i zobaczc ie co znalazłam :) nie miałam pojęcia o istnieniu takiego bajeru :D
 http://allegro.pl/smoczek-medyczny-do-lekarstw-0-6-mies-6-12-mies-i5323716379.html

Madzik mi mama kupiła taki smoczek do wyprawki dla Laury. Nie użyłam ani razu ☺ dalej leży w opakowaniu.
U mnie dziś podobna pogoda, ciepło i bezwietrznie ale dzdzyscie.
Po południu wybraliśmy sie wszyscy na zakupy do centrum handlowego, przed chwilą wrocilismy i oczywiście ja juz ledwo żyje. Leżę i kwicze 😀 bolą mnie plecy, ciągnie brzuch.
I w dodatku miałam nieprzyjemne zdarzenie. Stałam w kolejce do WC tam w galerii handlowej, przyszła baba i się wepchala chamsko nie patrząc ze stoję i ja i jeszcze jakaś babka w kolejce. Jak jej zwróciłam uwagę, że nie jest tu jedyna to mi odparowala "uważaj ku....wa na słowa bo pożałujesz ". Normalnie zdebialam, mówię Wam.

Zgłoś nadużycie #1655 17 października 2015, 20:33

Marin Gotowa na wszystko
Milciak ja tez sie zastanawiałam nad szkoła rodzenia ale przez to ze moj Kochany rzadko jest w tygodniu w domu to ja sama jakos nie bardzo chcialabym chodzic sama. Na pewno wiele ciekawych rzeczy się tam nauczysz, zdradzaj nam jakies ciekawostki ;-)
Anencja chamstwo i prostactwo jest wszedzie, szkoda nieraz nerwów ale my brzuchatki chciałybysmy liczyc na przywileje a tu takie sytuacje. Masakra!
Mnie dzis bolą plecy jak cholera, trochę sie nagimnastykowałam bo montowalismy plytę z kamienia na balkonie (tzn. firma montowała), ale trzeba było coś podać, coś potrzymać, nabiegałam się po schodach i teraz też lezę i kwiczę!

Zgłoś nadużycie #1656 18 października 2015, 17:53

Ale tu weekendowa cisza!
Fobia jak masz net to napisz coby Ciebie.
Dziewczyny jak samopoczucie ?

Zgłoś nadużycie #1657 18 października 2015, 18:49

anencja napisał(a)

Madzik mi mama kupiła taki smoczek do wyprawki dla Laury. Nie użyłam ani razu ☺ dalej leży w opakowaniu.
U mnie dziś podobna pogoda, ciepło i bezwietrznie ale dzdzyscie.
Po południu wybraliśmy sie wszyscy na zakupy do centrum handlowego, przed chwilą wrocilismy i oczywiście ja juz ledwo żyje. Leżę i kwicze 😀 bolą mnie plecy, ciągnie brzuch.
I w dodatku miałam nieprzyjemne zdarzenie. Stałam w kolejce do WC tam w galerii handlowej, przyszła baba i się wepchala chamsko nie patrząc ze stoję i ja i jeszcze jakaś babka w kolejce. Jak jej zwróciłam uwagę, że nie jest tu jedyna to mi odparowala "uważaj ku....wa na słowa bo pożałujesz ". Normalnie zdebialam, mówię Wam.

o matko to normalna baba nie była na pewno, jakaś patologia :/

Zgłoś nadużycie #1658 18 października 2015, 18:50

Hej
ja troszkę ciuszków wygrzebałam i będę sprzedawać za grosze może ktos sie skusi. Tak sie napracowałam teraz siedze i odpoczywam, już mam dosyć na dziś

Zgłoś nadużycie #1659 18 października 2015, 19:50

AnnaKatarzyna Fajna mama
Czesc Dziewczyny :) ja wczoraj bylam z Hania i mezem u mojej mamy a dzis przyjechali do nas tesciowie. Weekend zlecial w mgnieniu oka.
Wiecie co... wczoraja odebralam wyniki posiewu i czyaciutko, nic sie nie wychodowalo! Wszystkie wyniki krwi mam super, posiew tez ok, to skad ten cukier na pozimie ponad 1000 mg w moczu? A dodam ze robilam badania moczu w trzech roznych laboratoriach a wiec wazystkie chyba sie nie mylily?

Zgłoś nadużycie #1660 18 października 2015, 20:22

AnnaKatarzyna to super że wyniki wyszły dobre :-) A z tym cukrem to zagadka jakaś.

Zgłoś nadużycie #1661 18 października 2015, 20:24

Ja wczoraj aktywny dzień miałam, praktycznie cały poza domem. Za to dziś domowo, nawet na spacer przy tym ciągłym deszczu nie wychodzę.

Zgłoś nadużycie #1662 18 października 2015, 20:38

Milciak i jak się czulas po całym dniu na nogach?

AnnaKatarzyna dziwne z tym cukrem. W krwi ok a w moczu taka ilość? Może to wyłącznie kwestia tej wady nerki która masz?

Madzik mąż mnie ochrzanil ze wdalam się w dyskusję z ta kobieta. Nastraszyl mnie ze mogłam jeszcze naprawdę oberwac gdzieś w korytarzu do WC jak to jakaś psycholka była. Na allegro wystawiasz ubranka? Ja po Laurce juz sporo rzeczy sprzedałam jakiś czas temu ale tylko takie które się nie sprawdzily, np.puchowy śpiworek (do wozka zbyt "napompowany"a z sanek się zeslizgiwal bo z wierzchu tzw ortalion.

Mi dziś bardzo doskwieral ból pleców. Sporo się schylalam bo zbierałam orzechy włoskie spod drzewa, poza tym jakoś krzywo spałam w nocy i przez to cały dzień był już pod znakiem bólu. Ale z napinaniem brzucha w miarę spokojnie. Oczywiście nie ma już dnia żeby ani razu nie stwardnial 😊

Zgłoś nadużycie #1663 18 października 2015, 20:50

Marin Gotowa na wszystko
Madzik zawsze parę groszy wpadnie za ciuszki :-)
AnnaKatarzyna faktycznie dziwne te wyniki ale najważniejsze ze teraz wyszly dobrze.
Ja jutro idę do gina, zobaczymy co tak u bąbelka :-)

Zgłoś nadużycie #1664 18 października 2015, 21:00

anencja o dziwo przez cały dzień czułam się dobrze, dopiero wieczorem troszkę słabiej, no i dopadły mnie twardnienie brzucha kilkukrotne wieczorem i w nocy pomimo nospy.

Zgłoś nadużycie #1665 18 października 2015, 21:40

Anencja lepiej z takimi ludzmi nie zaczynać, patola to patola za krzywe spojrzenie można dostać w zęby nei patrzą czy kobieta czy w ciąży czy nie. Mąż ma racje z takimi nie zaczynać lepiej.
Ubranka sprzedaje na FB mam takie grupy lokalne, i tam dziewczyny z okolic sie wymieniają różnymi rzeczami. Mam już pare chętnych , mam nadzieje że uda mi sie upchnąć jak najwięcej. Sprzedaje też rzeczy których nie używałam, np spodnie jeansowe, nie wiem jakoś zawsze mi sie wydaje że takie małe dzieci źle sie czują w takich sztywnych ciuchach. Powybierałam też takie ładne które można sprzedać. Puki co zarobiłam 7paczek chusteczek nawilżanych :) Ale jestem już poumawiana z następnymi ludźmi

Zgłoś nadużycie #1666 18 października 2015, 21:43

AnnaKatarzyna napisał(a)

Czesc Dziewczyny :) ja wczoraj bylam z Hania i mezem u mojej mamy a dzis przyjechali do nas tesciowie. Weekend zlecial w mgnieniu oka.
Wiecie co... wczoraja odebralam wyniki posiewu i czyaciutko, nic sie nie wychodowalo! Wszystkie wyniki krwi mam super, posiew tez ok, to skad ten cukier na pozimie ponad 1000 mg w moczu? A dodam ze robilam badania moczu w trzech roznych laboratoriach a wiec wazystkie chyba sie nie mylily?

najważniejsze że wyniki masz dobre bardzo się cieszę!!!! :)

A ja zbyt szalałam dziś z tymi ciuchami. Najpierw wyszłam na strych w ich poszukiwaniu więc tam spędziłam godzine w tych worach. Potem prasowanie układanie zdjęcia, tak się zmęczyłam no-spę wziełam bo aż mnei brzuch zaczał boleć. Nie mogę się przestawić ciągle że mam coraz słabszą kondycję

Zgłoś nadużycie #1667 19 października 2015, 10:48

Hej
to rozpoczynam 30 tydzień.... Czas mija nieubłaganie, więc możliwe że już za kilka tygodni zaczniemy się rozpakowywać .... ahhh....

Zgłoś nadużycie #1668 19 października 2015, 11:24

Marin czekamy na wieści po wizycie!
Madzik noooo trzeci trymestr najszybciej mija! Ja ostatnio kupiłam w rossmanie kilka paczek dużych podpasek na po porodzie i jakoś do mnie dotarło ze to właściwie tuż tuż 😀
Dziś wreszcie odrobina słońca się pojawiła u mnie bo od kilku dni padało.

Zgłoś nadużycie #1669 19 października 2015, 11:52

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

Anencja lepiej z takimi ludzmi nie zaczynać, patola to patola za krzywe spojrzenie można dostać w zęby nei patrzą czy kobieta czy w ciąży czy nie. Mąż ma racje z takimi nie zaczynać lepiej.
Ubranka sprzedaje na FB mam takie grupy lokalne, i tam dziewczyny z okolic sie wymieniają różnymi rzeczami. Mam już pare chętnych , mam nadzieje że uda mi sie upchnąć jak najwięcej. Sprzedaje też rzeczy których nie używałam, np spodnie jeansowe, nie wiem jakoś zawsze mi sie wydaje że takie małe dzieci źle sie czują w takich sztywnych ciuchach. Powybierałam też takie ładne które można sprzedać. Puki co zarobiłam 7paczek chusteczek nawilżanych :) Ale jestem już poumawiana z następnymi ludźmi

Tez mimo ze sporo dostalam to nie nakładałam jeansowych rzeczy malutkiej, mialam to samo odczucie, ze takie sztywne.

Zgłoś nadużycie #1670 19 października 2015, 11:55

AnnaKatarzyna Fajna mama
To juz koniec 30 tygodnia ! Teraz juz z gorki.