Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1611 14 października 2015, 12:19

anencja Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Hej Dziewczyny,
Odnośnie aparatu ort. to ja mam założony aktualnie (tzn od roku) a teraz przy tym zwiększonym ukrwieniu w ciąży noszenie go jest bardziej uciążliwe niż przed, bo np bardziej krwawią dziąsła (mi przy każdym szczotkowaniu). Ale jest opcja, że niedługo będę miała zdjęty :-)
Wiolusia ja też jak smarkam to razem z krwią i podobno to normalne w ciąży.
A szkoła rodzenia faktycznie mi się przyda, bo pomimo praktyki w opiece nad dziećmi u siostry to nie to samo co 24h na dobę ze swoim maleństwem, inna odpowiedzialność itp. A poza tym nie mam na kogo innego liczyć bo ja swojej mamy już nie mam, a od teściów i mojej siostry mieszkamy powyżej 100km odległości. Także ta szkoła jest dla mnie, żebym była spokojniejsza i bardziej przygotowana na różne okoliczności noworodkowo-pielęgnacyjne. No i też, żebym spokojniej przeszła poród, wiedziała jak oddychać, czego się domagać. Chciałabym być bardziej pewna i świadoma siebie w tym czasie, bo nie wiem czy będę jeszcze kiedyś w ciąży.

Milciak takie Krwawienie nosa czy dziąseł to norma. Dentystka mówiła mi zeby jesc duzo owocow czy warzyw z wit.C bo to uszczelnia naczynia krwionośne. W tej ciąży jeszcze tego problemu nie mam ale w pierwszej dziąsła mi krwawily regularnie przy każdym myciu.

Zgłoś nadużycie #1612 14 października 2015, 17:25

Marin Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny.
Wiolusia ale z Ciebie ranny ptaszek, dzień wolny a Ty od 7 rano na nogach. Jestem pełna podziwu :-)
Madzik strasznie mi przykro przez co musisz teraz przechodzić. Między wami się rozwaliło ale przecież jest jeszcze syn na którego twój mąż (jeszcze!) powinien dawać kasę, sorki za wyrażenie ale co za DUPEK! A z opieki nic Ci się nie należy, jakaś zapomoga?
Anencja super ze z dzidzią wszystko ok. Ja jutro idę na badania, a w poniedziałek wizyta u gina :-)

Zgłoś nadużycie #1613 14 października 2015, 20:11

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hejka
Jejku ale sie nasiedzialam u tego ortodonty bite 2 h :/ ale najwazniejsze ze juz po wszystkim corcia zadowolona dala rade, a druga w brzuszku tak szalala ze ledwo usiedzialam..
A zaraz ide polezec do lózeczka i popatrze na tv
Madzik trzymaj sie dzielnie i daj znac co tam u Ciebie.
Milego wieczorku:*

Zgłoś nadużycie #1614 14 października 2015, 20:42

Marin Gotowa na wszystko

Natalia1985 napisał(a)

Hejka
Jejku ale sie nasiedzialam u tego ortodonty bite 2 h :/ ale najwazniejsze ze juz po wszystkim corcia zadowolona dala rade, a druga w brzuszku tak szalala ze ledwo usiedzialam..
A zaraz ide polezec do lózeczka i popatrze na tv
Madzik trzymaj sie dzielnie i daj znac co tam u Ciebie.
Milego wieczorku:*

Oj Bidulko. Najważniejsze, że córcia zadowolona a druga dzielnie ją wspierała :-)

Zgłoś nadużycie #1615 15 października 2015, 8:50

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzik, nie wiem co napisac :/ w koncu musi sie poukladac! A z Mama masz dobre kontakty?

Zgłoś nadużycie #1616 15 października 2015, 8:53

AnnaKatarzyna Fajna mama
Ja zadzwonilam dzis do przychodni jak ta moja glukoza i te wszystkie badania krwi. Wyobrazcie sobie ze wszystko dobrze ☺ glukoza na czczo 74 a po 2 godzinach 105 a wiec cukrzycy ciazowej nie ma na pewno. W piatek jeszcze mocz powtarzam. Tylko tam ten cukier wysoki wychodzi. Mysle ze tu moze chodzic o jakas infekcje bo mimo antybiotykow ktore mi dawal ja ciagle odczuwam tam pieczenie i swedzenie.

Zgłoś nadużycie #1617 15 października 2015, 10:37

AnnaKatarzyna może antybiotyk powinien Ci zmienić? A badanie moczu miałaś tylko podstawowe czy z posiewem?

Madzik miałaś wizytę? Usg było?

U mnie dzis straszny wiatr wieje. Zimny i bardzo mocny. Nie chce się wychylac nosa z domu. Zawiozlam córkę do przedszkola i krzatam się po domu teraz i zaraz kładę się z książką bo jakieś zawroty głowy mam dziś lekkie.
A jutro odjeżdża moja mama i skończy się wypoczynek 😕

Zgłoś nadużycie #1618 15 października 2015, 10:51

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja wlasnie tylko mocz a robie i tak prywatnie, sama place, a wiec moze wlasnie posiew zrobic.
U nas tez wieje strasznie, nie wystawiam nogi nawet na dwor. Anencja a Mama blizej porodu tez do Ciebie przyjedzie?
Ja mam dzis nastroj lepszy ☺ dzieki tym wynikom.
Dodaje fote prawie gotowego lozeczka Lenki, brakuje tylko kilku poduszeczek do ochraniacza, Hania ciagle tam zaglada 😀

Zgłoś nadużycie #1619 15 października 2015, 11:09

AnnaKatarzyna posiew by pozwolił odpowiednio dobrać antybiotyk. Może warto zrobić jak do tej pory leki nie bardzo skutkują.
Tak, mama przyjedzie do nas przed porodem. Jak będzie trzeba to i wcześniej. Problem tylko z tym, że mamuśka ma kota chorego na cukrzycę któremu trzeba dawać insulinę zastrzyk 2x na dobę. Jak przyjeżdża do nas to kot zostaje w domu i opiekuje się nim koleżanka mamy. I wtedy  mama moze wyjechac tak na maks.7-10 dni żeby nie obarczac za bardzo tej znajomej. A jak już będzie czas porodu to moj mąż przywiezie do nas mamuśke z kotem na dluzej (mamy do siebie 350km) i będzie mogła tu siedzieć do woli. Tzn.mama ma dwa koty ☺ jeden zdrowy i jeden chory. 
Śliczne łóżeczko! Jak kolorowo. 😇
No ja widzę ze tez musze męża zacząć poganiac z instalowaniem kącika dla malutkiej. Zauważyłam że odkąd kupiliśmy wózek to pan mąż chyba uważa że wszystko już gotowe, a reszta kiedyś tam w nieokreślonej przyszłości, bo czasu zawsze brakuje....

Zgłoś nadużycie #1620 15 października 2015, 19:29

Fobia Fajna mama
Dziewczyny nie bagatelizujecie twardniejacego brzucha i innych dziwnych objawów i duzo odpoczywajcie.
Ja niestety nie miałam takiej możliwości i jutro rano mam się zameldować w szpitalu, mam juz skrucona szyjkę o 1/3, rozwarcie na opuszek palca i niemal ciągle twardniejacy brzuch :/ wiec niestety od szpitala sie nie wymigam, czekają mnie kroplowy z magnezem, zastrzyki ze sterydem i komplet badan...
Oby udalo sir szybko uspokoić macice bo wygląda to niezbyt ciekawie...
Najgorsze jest to że będę musiała po raz pierwszy zostawic sama Jagodke na tak dlugo... Na szczęście mąż przyjedzie wieczorem to może nie bedzie tak zle... (sama w sensie z ciotka mojego męża , beze mnie)
Ehhh czułam ze tak bedzie:/

Zgłoś nadużycie #1621 15 października 2015, 20:29

Marin Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna dobrze ze nie masz cukrzycy ciązowej a co do badania moczu to faktycznie zrób przesiew.
Anencja dobrze że mama pomimo takiej odległości jest z Tobą w potrzebie i będzie przed i po porodzie. Ja mam mamę 3 km od siebie więc napewno będzie u mnie codziennie :-)
Fobia trzymaj się i bądź dzielna, skoro tak się dzieje to musisz być pod kontrolą specjalistów, nafaszerują cię lekami i wyjdziesz do domku.
Madzik odezwij się!

Zgłoś nadużycie #1622 15 października 2015, 20:56

Fobia o kurcze ale się porobiło 😕 No ale co zrobić, dobrze że lekarz w porę zdiagnozowal problem! Jeszcze niech synuś posiedzi w brzuchu 2 miesiące co najmniej. A w którym tc urodzilas córkę przy podobnych problemach?
będziesz miała jak napisać do nad ze szpitala jak sytuacja?
Marin fajnie masz z mama tak blisko! Ja mam teściowa 500 metrów od siebie ale ona, chociaż ogólnie jest ok- do opieki nad malym dzieckiem się nie nadaje. Laury bym jej nie zostawiła dobrowolnie hihi no chyba ze jakaś nagła akcja i ostateczność.
Ja bym wolała właśnie taka mamę dochodząca, mieszkająca blisko bo jednak wspólne mieszkanie w czasie jej przyjazdow rodzi różne sytuacje 😆😄 Oboje mężem przywykliśmy od zawsze do samodzielnego malzenskiego mieszkania, bez rodziców, a tu pojawia się mamuska, która widzi sprzeczki, codzienne życie itp. 😀 No ale bez niej z noworodkiem, czterolatka i mężem zajętym praca raczej bym nie wyrobila.

Zgłoś nadużycie #1623 15 października 2015, 21:25

Fobia Fajna mama
Jagodke urodzilam równo w 38tc ale bralam caly czas fenoterol na podtrzymanie a teraz tego nie ma wiec nie wiem jak to bedzie. Odstawilam tabletki w sobotę a w poniedziałek miałam juz pierwsze skurcze porodowe ale jeszcze nieregularne bardzo. Urodziła sie w czwartek nad ranem.
Mysle ze będę miała jak napisać ze szpitala bo jeszcze jakiś tam limit neta mam w Tel a jak bd tam wi-fi to juz calkiem luz :)

Zgłoś nadużycie #1624 15 października 2015, 22:17

Fobia napisał(a)

Jagodke urodzilam równo w 38tc ale bralam caly czas fenoterol na podtrzymanie a teraz tego nie ma wiec nie wiem jak to bedzie. Odstawilam tabletki w sobotę a w poniedziałek miałam juz pierwsze skurcze porodowe ale jeszcze nieregularne bardzo. Urodziła sie w czwartek nad ranem.
Mysle ze będę miała jak napisać ze szpitala bo jeszcze jakiś tam limit neta mam w Tel a jak bd tam wi-fi to juz calkiem luz :)

Ojej!! Fobia trzymaj sie tam dzielnie, trzymamy kciuki oby wszystko sie ustabilizowalo :)
Milej nocy dziewczynki:*

Zgłoś nadużycie #1625 15 października 2015, 22:34

Nooo mi po fenoterolu tez zaczęły się regularne skurcze prawie od razu. Tyle że po 3 dniach same się wyciszyly i dotrwalam do zaplanowanej cc.
pewnie w kroplowce dostaniesz fenoterol. Magnez w kroplowce tez podają na zahamowanie skurczy. I relanium w tabsach 😀
a to rozwarcie wyszło przy standardowej wiżycie czy pojechałas specjalnie ze względu na złe samopoczucie?

Trzymaj się dzielnie!!

Zgłoś nadużycie #1626 15 października 2015, 22:55

AnnaKatarzyna Fajna mama
Fobia trzymaj sie. Dobrze ze lekarz zdjagnozowal co sie dzieje i szybko zareagowal. Daj znac ze szpitala.

Zgłoś nadużycie #1627 16 października 2015, 6:53

Fobia Fajna mama
Ja juz od jakiegoś czasu czułam ze te skurcze sa zbyt silne i zbyt częste i to klucie w pochwie i pachwinie mnie niepokoiło i wiedziałam ze będę musiała jechac do szpitala ale chciałam dotrzymać do terminu planowanej wizyt bo wiedziałam że mój mąż zjeżdża z trasy i bd miał kto z Jagodka zostać.
Wstalam juz idę sie kąpać i ruszam na te przymusowe wczasy, niech mnie nafaszeruja porządnie tymi drinkami w kroplówie :)

Zgłoś nadużycie #1628 16 października 2015, 8:56

AnnaKatarzyna Fajna mama
Fobia to dobrze ze Jagodka ma z kim zostac. Trzymaj sie tam. I daj znac co i jak.

Zgłoś nadużycie #1629 16 października 2015, 13:59

Fobia baw się dobrze na wczasach ☺ i pisz do nas jak będziesz miała dostęp do netu.
Dziewczyny gdzie się podziewacie? Co tu taka cisza?
Dziś moja córka została w domu, przedszkole ma wolne bo mają święto patrona szkoły czy coś tam.  zjadłysmy obiad i oglądamy po raz milionowy Króla Lwa na DVD, moge sobie polezec w lozku dzieki temu. A po południu idziemy w odwiedziny do znajomych.

Zgłoś nadużycie #1630 16 października 2015, 15:44

anencja napisał(a)

Fobia baw się dobrze na wczasach ☺ i pisz do nas jak będziesz miała dostęp do netu.
Dziewczyny gdzie się podziewacie? Co tu taka cisza?
Dziś moja córka została w domu, przedszkole ma wolne bo mają święto patrona szkoły czy coś tam.  zjadłysmy obiad i oglądamy po raz milionowy Króla Lwa na DVD, moge sobie polezec w lozku dzieki temu. A po południu idziemy w odwiedziny do znajomych.

Hejka u mnie dzis spokojnie ;) obiadek juz zjedzony, troszke ogarnelam mieszkanko i usiadlam ;) maz wczesniej dzis z pracy wrocil, i teraz z corka graja w jakas tam gre, my tez za niedlugo jedziemy do znajomych po drodze jakies zakupy.. A jutro mam w planach zrobic 3 bita, robilam tydzien temu 1 raz i byl przepyszny, a ze zabralam do mamy to i tam zostal, a maz narzekal ze tak ma ochote na niego to jutro zrobie ;) u mnie malutka tak dzis bryka jak nigdy :D jak mi sie uda to chyby filmik nagram na pamiatke haha
Milego dnia ;)