Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1471 5 października 2015, 13:28

Fobia Fajna mama

anencja napisał(a)

Fobia zaglądaj czesciej ☺ a coz to takiego ten haszczak? 😊
.

Haszczak to pies rasy Husky :) chociaż ja mam właściwie Malamuta :P który wymaga mnistwa uwagi i ruchu a w mim obecnym stanu to mega problem ;)

Zgłoś nadużycie #1472 5 października 2015, 13:39

AnnaKatarzyna Fajna mama
No niestety rozlozylo. Byly tam nasze male chrzesniaczki, one chodza do zlobka, w sobote na wieczor dostaly goraczki, rano w niedziele sie nie poprawilo to sie spakowalismy i wrocilismy do domu no ale Hania zdazyla zlapac a ona jeszcze nie ma takiej odprnosci przedszkolnej : tylko jak sie z nimi widzimy to cos lapie a tak nie mam z jej zdrowkiem problemu.
Co do szpitala to rozmawialam dzis z lekarzem, powiedzialam ze maz dopiero przyszly tydzien moze wziac w pracy wolny to powiedzial ze mam pobrac valy tydzien furagine w piatek powtorzyc badania i w sobote do niego zadzwonic, omowimy wyniki i zadecyduje co dalej.
Fobia super psiak :)

Zgłoś nadużycie #1473 5 października 2015, 13:51

elizka84 Fajna mama
Witam sie serdecznie :) postanowiłam sie przedstawiać- wiem, późno, ale lepiej późno niż wcale ;) termin mam na 2 stycznia i będzie to moje drugie styczniowe dzieciątko :) bo jestem juz styczniowka 2014, mój synek Franio urodził sie 7 stycznia, wiec miedzy moimi chłopcami- bo spodziewam sie drugiego łobuza, będzie równo 2 lata. Mam nadzieje, ze będzie, bo strasznie zależy mi na tym styczniu, ale wiem, ze moZe być roZnie, bo fran urodził sie 2 dni przed terminem, no ale co będzie to będzie. Ta ciąża to zupełnie inna bajka dla mnie, przy biegającym i mega aktywnym maluchu czasami tracę rachubę w którym tygodniu jestem, a i o badaniach wszytakich zdażyło mi sie zapomnieć ;) bardzo Was serdecznie pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #1474 5 października 2015, 14:44

AnnaKatarzyna Fajna mama
Czesc elizka 84, witamy :) czyli u naszych maluchow bedzie podobna roznica wieku, moja coreczka jest z lutego 2014 a w drodze druga cora :)
Roznica miedzy ciazami jest faktycznie kolosalna gdy ciagle trzeba ganiac za malym szkrabem 😀

Zgłoś nadużycie #1475 5 października 2015, 14:54

madzik90 Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Skurcze nie sa bolesne a wiec nospe forte odstawil, luteine mam brac dalej 2 x po 2 razy dziennie pod jezyk. I furagina na te nerki 2x 3. Najbardziej boje sie w szpitalu tegi cewnikowania, ze jak pozniej wyjma cewnik to pojawia sie skurcze.
Ty anencja w takim razie musisz wyrzucic z glowy te czarne mysli.

to od cewnikowania mogą pojawić się skurcze? lekarz Ci tak powiedział?

AnnaKatarzyna napisał(a)

Moja Hania po tej umprezie rodzinnej tak jak sie apodziewalam podlapala kater o tem juz powyzej 37, dalam paracetamol zapobiegawczo wit C tez dostaje i inhalacje z rumianku. Tetaz to jiz wogole nie wyobtazam sobie tego polozenia do szpitala :(

Ojej to nie dobrze, na szczęście 37 st to jeszcze nie taka wysoka temperatura mam nadzieje że to zwykłe przeziębienie dużo zdrówka dla małej :*
my też sie inhalujemy wywarem z majeranku super wszystko odtyka :)

anencja napisał(a)

Fobia zaglądaj czesciej ☺ a coz to takiego ten haszczak? 😊
AnnaKatarzyna kurcze współczuje problemów nerkowych. 😕 trudna decyzja z tym szpitalem ale w sumie jak nic wiecej Ci nie dadzą niż możesz brać w domu to nie ma co. Z małym dzieckiem w domu to już nie jest takie łatwe i oczywiste jak w 1.ciąży. 
a jak sytuacja z napięciem brzucha? Jest poprawa? Dalej bierzesz luteine i nospe czy odstawiasz? 
Madzik a to katar się przyplatal jakiś wyjątkowo opony. Jak dziś sytuacja? U nas też piękna złota jesień wczoraj byliśmy w lesie na spacerze. Było 21 C. Dziś podobnie chociaż ciut chłodniej. 
A ja zauważyłam pewna prawidłowość jeśli chodzi o moje skurcze. Tzn.dwie prawidłowości. Po pierwsze zależą od położenia i aktywności małej w brzuchu. A po drugie przeważająca wpływ ma na ich powstawanie stres. Jak jestem czyms zajęta i nie wsłuchuje się w siebie to jest luzik, nie napina się. Ale jak np.leżę, myślę, snuje w głowie czarne wizje to brzuch zaczyna wariowac.

Anencja no dziś już lepiej ale ciagle mam zapchaną jedną zatoke w nocy musze spać z otwartą buzią wysycha mi w buzi i sie budze ciągle eh. Młody dziś w domu jeszcze został jutro chyba też zostanie. Już jest lepiej ale ciągle jeszcze posmarkuje.

Zgłoś nadużycie #1476 5 października 2015, 15:01

Fobia napisał(a)

Haszczak to pies rasy Husky :) chociaż ja mam właściwie Malamuta :P który wymaga mnistwa uwagi i ruchu a w mim obecnym stanu to mega problem ;)

ojej piekny pies :* ja jestem mega psiarą więc dla mnie widok wyjątkowy :) wielka włochata kulka córka musi mieć nie złą zabawę tarzając sie z nim co? :) U nas w domu są 2 psy i mój syn za nimi szaleje, ciągle je pieści gniecie , rzuca kamienie czy patyki do aportowania :)

AnnaKatarzyna napisał(a)

No niestety rozlozylo. Byly tam nasze male chrzesniaczki, one chodza do zlobka, w sobote na wieczor dostaly goraczki, rano w niedziele sie nie poprawilo to sie spakowalismy i wrocilismy do domu no ale Hania zdazyla zlapac a ona jeszcze nie ma takiej odprnosci przedszkolnej : tylko jak sie z nimi widzimy to cos lapie a tak nie mam z jej zdrowkiem problemu.
Co do szpitala to rozmawialam dzis z lekarzem, powiedzialam ze maz dopiero przyszly tydzien moze wziac w pracy wolny to powiedzial ze mam pobrac valy tydzien furagine w piatek powtorzyc badania i w sobote do niego zadzwonic, omowimy wyniki i zadecyduje co dalej.
Fobia super psiak :)

ojej AnnaKatarzyna mam nadzieje ze jednak unikniesz tego pobytu w szpitalu! :(

Zgłoś nadużycie #1477 5 października 2015, 15:06

AnnaKatarzyna Fajna mama
O tym cewnikowaniu to wiem jeszcze z pierwszej ciazy bo wtedy tez kilka razy lezalam na patologi ciazy i tam lekarze o tyn wspominali ale ze jest bardzo male ryzyko. Ale ja to jestem cykor, pierwsza ciaza mi w kosc dala. W pierwszej ciazy mialam mniejsza swiadomosc wielu rzeczy i tak sie lepiej zyje.
Zobaczymy jak to bedzie, wolalabym leczeniem mojej nerki zajac sie juz po porodzie. Bo on powiedzial ze teraz nic wiecej nic furagina nie moze mi dac

Zgłoś nadużycie #1478 5 października 2015, 15:07

Witaj Elizka :)

Zgłoś nadużycie #1479 5 października 2015, 15:08

elizka84 napisał(a)

Witam sie serdecznie :) postanowiłam sie przedstawiać- wiem, późno, ale lepiej późno niż wcale ;) termin mam na 2 stycznia i będzie to moje drugie styczniowe dzieciątko :) bo jestem juz styczniowka 2014, mój synek Franio urodził sie 7 stycznia, wiec miedzy moimi chłopcami- bo spodziewam sie drugiego łobuza, będzie równo 2 lata. Mam nadzieje, ze będzie, bo strasznie zależy mi na tym styczniu, ale wiem, ze moZe być roZnie, bo fran urodził sie 2 dni przed terminem, no ale co będzie to będzie. Ta ciąża to zupełnie inna bajka dla mnie, przy biegającym i mega aktywnym maluchu czasami tracę rachubę w którym tygodniu jestem, a i o badaniach wszytakich zdażyło mi sie zapomnieć ;) bardzo Was serdecznie pozdrawiam :)

Jeśli dopisać coś do tabelki to pisz :)

Zgłoś nadużycie #1480 5 października 2015, 15:10

AnnaKatarzyna napisał(a)

O tym cewnikowaniu to wiem jeszcze z pierwszej ciazy bo wtedy tez kilka razy lezalam na patologi ciazy i tam lekarze o tyn wspominali ale ze jest bardzo male ryzyko. Ale ja to jestem cykor, pierwsza ciaza mi w kosc dala. W pierwszej ciazy mialam mniejsza swiadomosc wielu rzeczy i tak sie lepiej zyje.
Zobaczymy jak to bedzie, wolalabym leczeniem mojej nerki zajac sie juz po porodzie. Bo on powiedzial ze teraz nic wiecej nic furagina nie moze mi dac

no tak 3/4 ciąży za Tobą, więc może te 10 -12 tygodni przetrzymasz... No nic konsultuj się z lekarzem mam nadzieje że nie będziesz musiała leżeć w szpitalu iw szystko będzie ok :*

Zgłoś nadużycie #1481 5 października 2015, 15:12

Hej
a ja od paru dni już na poważnie zaczynam się zastanawiać nad wyprawką. Tzn chodzi mi o ciuszki musiałabym polecieć na strych i zrobić porządek bo mam tam sporo ciuchów po synku... Tylko nie wiem gdzie mam to wszystko poukładać bo w tym pokoju co mieszkam totalnie nie ma miejsca.... Eh. Musze isć w tym tygodniu do sądu i zapytać się czy już zostało mi przyznane zabezpieczenie o które wnosiłam. Mam nadzieje że szybko to rozpatrzą to wreszcie będę mogła kupić wózek i te wszystkie drobiazgi dla mnie i dziecka.
Jak patrze na swój suwaczek to jestem przerażona jak ten czas szybko leci, nienadążam już... jeszcze dwa i pół miesiąca do finału szok!

Zgłoś nadużycie #1482 5 października 2015, 15:31

AnnaKatarzyna Fajna mama
Suwaczki juz co raz blizej konca.
Madzik 90 oby dali jak najszybciej to zabezpieczenie abys jeszczw na spokojnie mogla wszystko kupic i przygotowac.

Zgłoś nadużycie #1483 5 października 2015, 16:15

Marin Gotowa na wszystko
Witajcie Dziewczyny
Nie było mnie parę dni i znów tyle do nadrobienia w czytaniu. Wybaczcie że nie odpiszę każdej z osobna.
Miałam ciężki weekend, Goście, goście i goście. Dziś chodzę jakaś przybita. Byłam na zakupach, kupiłam kilka bodów i spodenek (na metce pisało leginsy chłopięce - śmiesznie).
AnnaKatarzyna może obejdzie się bez szpitala. Oszczędzaj się.
Elizko mamy ten sam termin i do tego kolejny chłopak :-)
Już jesteśmy 4 z terminem na 2 stycznia, no a na forum zaczyna przybywać mężczyzn :-) Nareszcie

Zgłoś nadużycie #1484 5 października 2015, 16:32

Martynka97 Świeżo upieczona
Witam mamusie
Jesteście może w stanie rozpoznać z zdjęc USG czy będzie chłopczyk czy dziewczynka?. Zdjęcia są z 13tygodnia ciąży, ale lekarz nie potrafił stwierdzić a strasznie chciałabym się dowiedzieć :) z góry dziękuję.

Zgłoś nadużycie #1485 5 października 2015, 17:36

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny ;)
Ja dzis nie mam juz sily na nic, bylam na miescie nachodzilam sie ze hoho
Chyba sie zmowilyscie na tego 2 stycznia haha
Witamy cie Elizo, super ze nasze grono sie powieksza :)

Zgłoś nadużycie #1486 5 października 2015, 17:41

Fobia Fajna mama

madzik90 napisał(a)

ojej piekny pies :* ja jestem mega psiarą więc dla mnie widok wyjątkowy :) wielka włochata kulka córka musi mieć nie złą zabawę tarzając sie z nim co? :) U nas w domu są 2 psy i mój syn za nimi szaleje, ciągle je pieści gniecie , rzuca kamienie czy patyki do aportowania :)

:(

Junka jest u nas dopiero od roku wiec moja córa sobie ja wychowala :) szaleją razem strasznie bo traktują sie jak rówieśniczki :) wczesniej miałam 2 psiaki Fobie i Gucia, one byłyz nmi znim jagoda się urodziła i traktowaly ja jak najmłodszego członka stada, pilnowaly na każdym kroku i niepotrzebowalam elektrycznej niani vo dokladnie wiedziałam kiedy Jagoda placze bo psy po mnie przychodzily :) Fobusia i Gucio są na moim zdjdciu profilowym na FM. Ale niestety 16.09 ubiegłego roku na moich oczach zabil je tir ;( ;( ;(

Zgłoś nadużycie #1487 5 października 2015, 17:44

AnnaKatarzyna Fajna mama
Marin to odpocznij sobie po tym pracowitym weekendzie. Tez mam wielka nadzieje ze sie obejdzie bez szpitala.
Jak na metce bodow napisza leginsy to nie ma co sie dziwic ze jak faceta sie wysyla to nie wie co kupic 😀
Widze dziewczyny ze szykowanie wyprawki przyspiesza, ja tez staram sie juz wszystko kompletowac.

Zgłoś nadużycie #1488 5 października 2015, 18:42

Fobia napisał(a)

Junka jest u nas dopiero od roku wiec moja córa sobie ja wychowala :) szaleją razem strasznie bo traktują sie jak rówieśniczki :) wczesniej miałam 2 psiaki Fobie i Gucia, one byłyz nmi znim jagoda się urodziła i traktowaly ja jak najmłodszego członka stada, pilnowaly na każdym kroku i niepotrzebowalam elektrycznej niani vo dokladnie wiedziałam kiedy Jagoda placze bo psy po mnie przychodzily :) Fobusia i Gucio są na moim zdjdciu profilowym na FM. Ale niestety 16.09 ubiegłego roku na moich oczach zabil je tir ;( ;( ;(

o matko coś strasznego!!!!!! :( :( strasznie Ci współczuje musiało to być traumatyczne przeżycie :( Cudowne zdjęcia mój syn tak samo bawi się z psami otwiera im pysk sprawdza co mają w buzi... Kiedyś dałam psu takie rodeo do gryzienia -syn miał wówczas nie cały rok i raczkował. Ja zaniepokoiłam się dziwną podejrzaną ciszą... Patrze a on siedzi schowany za kanapą z rodeo w ręku i sam to wcinał :D Biednemu psu wyrwał z pyska :P

Marin napisał(a)

Witajcie Dziewczyny
Nie było mnie parę dni i znów tyle do nadrobienia w czytaniu. Wybaczcie że nie odpiszę każdej z osobna. 
Miałam ciężki weekend, Goście, goście i goście. Dziś chodzę jakaś przybita. Byłam na zakupach, kupiłam kilka bodów i spodenek (na metce pisało leginsy chłopięce - śmiesznie). 
AnnaKatarzyna może obejdzie się bez szpitala. Oszczędzaj się. 
Elizko mamy ten sam termin i do tego kolejny chłopak :-)
Już jesteśmy 4 z terminem na 2 stycznia, no a na forum zaczyna przybywać mężczyzn :-) Nareszcie

Marin no to rzeczywiście miałaś zabiegany weekend teraz musisz koniecznie odpocząć :)

Zgłoś nadużycie #1489 5 października 2015, 19:32

AnnaKatarzyna Fajna mama
Fobia bardzo mi przykro bo mi tez potracil psiaka samochod :( przezylam to strasznie.

Zgłoś nadużycie #1490 5 października 2015, 20:14

Marin Gotowa na wszystko
Noo lekko nie było. Hihi
Fobia wiem o czym piszesz, u nas była taka sytuacja. 2 lata temu na wigilię dostałam labladorka, rok później w wigilię zginął pod kołami samochodu. Teraz tak czasem myślę że nasze porody mogą być również świąteczne i jakby się stało tak że urodzę w wigilię to będzie jakaś magiczna data, jeśli tak można to nazwać!