Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1451 2 października 2015, 17:29

Milciak Gotowa na wszystko
U nnie też dziś piękna słoneczna pogoda. Na spacer poszłam do dziecięcego sklepu i zakupiłam pieluchy tetrowe i flanelowe oraz drobiazgi higieniczne. 
Dziś u mnie Maleństwo szaleje w brzuchu od rana :-)

Zgłoś nadużycie #1452 3 października 2015, 11:02

anencja Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna jak po wizycie?

Madzialenka na taką podróż raczej bym się nie pisała. Jeśli powrót w ten sam dzień to i tak nie skorzystasz z uroków morza a tylko się umeczysz w samochodzie.

Zgłoś nadużycie #1453 3 października 2015, 11:09

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Madzialenka skurcz jest jak czujesz ze brzuch robi się twardy. To czuć wyraźnie na dotyk. ☺ja też biorę aspargin. W dawce 2x1. A Ty ile?
Madzik mi możesz dopisać ze będzie CC.
Co do imienia to ciągle się wahamy lidia czy liwia 😅 ja bardziej za pierwszym mąż za drugim. Co mysliscie ? Także nie wpisuj jeszcze nic.
a Ty wybrałaś imię?
Jak katar syncia dziś?
U nas dziś rano był pierwszy przymrozek. O 7 rano było 0C a szyby samochodów oszronione.
Wybrałam się z mężem i córka na popoludniowo-wieczorne zakupy, wróciliśmy pół Godziny temu i padam ze zmęczenia, bólu pleców. Kolejny raz powtarzam ze czuje się jak wrak człowieka w tej ciąży hihi 😆

Anencja u nas też już przymrozki były, na szczęśc ie w dzień slońce świeci i jest dość ciepło więc nie ejst źle. Ale rano to ma się ochote wbijać już w zimowe kurtki ;)

BNo właśnie katar ma ciągle go lecze lecze i nie wiem nie widze żadnej poprawy już nei wiem o co chodzi, bo po raz 1 w życiu tak długo ma ten katar. Nie wiem czy pójdzie do przedszkola w poniedziałek, na razie nic się na to nei zapowiada. Co gorsza mnei zaraził i znowu chodze zasmarkana ehh :/

Ok, Anencja mam tam wpisane już że będziesz mieć cc ;) Imienia nei wpisuję w takim razie. No ja mamm wybrane Liliana o ile okaże się faktycznie że to dziewczynka. Nie długo kolejne usg więc mam nadzieje że ta informacja się potwierdzi ;)

Zgłoś nadużycie #1454 3 października 2015, 11:10

Marin napisał(a)

Madzialenka mój maluszek już nie jest rodzynkiem, jest jeszcze 1 boy na forum tylko muszę poszperać u kogo bo z moją ciążową sklerozą nie pamiętam. Hihi

no mi też sie tak wydawało że ktoś jeszcze miał meić chłopca ale też nei pamiętam już kto to był ;)

Madzialenka napisał(a)

hej dziewczynki... :) Poważnie jest tylko jeden chłopczyk w naszej grupie.? hehe podobno w ogóle jest urodzaj na dziewczynki.. ale te chłopaki będą mieli w czym przebierać :) hehe/.. :) Mnie chyba skurczy dopadły trzeci dzień z rzędu, myślałam że mała tak mocno kopie ( bo to dla mnie wszystko nowe i jeszcze nie umiem rozróżniać tego wszystkiego) dzisiaj zaczynam brać aspargin może będzie lepiej.. :/

Mnie też dopadają te skurcze ale nie są zbyt uciążliwe w przeciwieństwie do kopniaków i rozpychania bo te są coraz bardziej bolesne i uciążliwe :P

Milciak napisał(a)

I jeszcze zauważyłam dziwne ułożenie dzieciątka, było całe tylko po prawej stronie brzucha: od pępka aż pod żebrami czułam. Tak się zastanawiam jak to możliwe żeby tak się przesunęło całkowicie na prawo? I czy ma tam aż tyle miejsca?

ja wczoraj miałam twardą gule po prawej stronie. Nie wiem głowa tyłek czy co ale ewidentnie było po prawej stronie bo po lewej miałam miękki brzuch a tu twardy kamień :P

Madzialenka napisał(a)

hej kobietki.
Anencja ja  mam taką samą dawkę jak Ty. 
Ja już nie śpię od 5 bo mała tak kopie i boli mnie brzuchol... 
Mnie w niedzielę czeka niezła podróż i nie wiem czy jechać trochę się boję w moim stanie bo to 1000 km... 
Co o tym sądzicie? Lepiej nie ryzykować i zostać w domku> ?

ojej troche daleko a gdzie Ty sie wybierasz? :) samochodem ? :)

anencja napisał(a)

AnnaKatarzyna piekny ochraniacz! A te kolderke patchworkowa tez pewna sama szylas? Cudowna!
Agunia moja corka bedzie miala 4 latka i mimo to obawiam sie jak to bedzie. ☺ 
Oj swieta czy sylwester w szpitalu to naprawde kiepska wizja. Ale co zrobic jak tak wypadnie 😊 mamy terminy grudniowo-styczniowe to roznie moze byc. 
Milciak moja mala tez czasem wypycha jeden bok brzucha, wtedy jest taki krzywy. Dla mnie to w ogole jest niesamowite ze mamy w brzuchu drugiego czlowieka, ktory tam sobie zyje wlasnym zyciem. ☺
Ja od jakichs 2 tyg tez czuje czkawke ☺  
Zrobilam na szybko szpinak z makaronem na obiad i dalej leze, bo brzuch sie spina znowu. A o 14 po mala do przedszkola i bedzie koniec luzu. We wtorek przyjezdza moja mama i przejmie wiekszosc obowiazkow domowych, bo ja juz jestem wystraszona na maksa wizja przedwczesnego porodu i najchetniej bym nie wstawala z lozka. Ech...musze sie wziac w garsc.

o matko ja sobie nie wyobrrażam sylwestra czy świąt na porodówce! :D Ja koniecznie zaciskam nogi i musdze wytrzymać do 1 stycznia chociaż! :D

Zgłoś nadużycie #1455 3 października 2015, 11:19

Hej
u mnie ostatnio codziennie jest puiękna pogoda zero chmur słońce świeci i dobrze trezba jeszcze pokorzystać z ostatnich dni , potem przyjdzie listopad deszcz zimno , eh ta wizja mnei dobija . Mam nadzieje że szybko zleci , i szybko przyjdzie wiosna :P

a tymczasem lece na spacer, bo nudzi mi sie w domu miłego dnia! ;)

Zgłoś nadużycie #1456 3 października 2015, 20:57

Fobia Fajna mama

madzik90 napisał(a)

no mi też sie tak wydawało że ktoś jeszcze miał meić chłopca ale też nei pamiętam już kto to był ;)

Hi hi To moj :)

Zgłoś nadużycie #1457 3 października 2015, 21:07

.

Zgłoś nadużycie #1458 3 października 2015, 21:07

Fobia Fajna mama

anencja napisał(a)

Marin chyba Fobia ale ona ostatnio się nie odzywa l. Szkoda.

Wybaczcie ale cierpie na hroniczny brak czasu, sama w domu z dwu I pol roczna cora i haszczakiem.
ale czytam Was regularnie :)

Zgłoś nadużycie #1459 3 października 2015, 21:08

Fobia napisał(a)

Hi hi To moj :)

ok już Cię dopisałam ;) jeśli chcesz żebym zamieściła resztę info to pisz ;)

Zgłoś nadużycie #1460 3 października 2015, 21:13

Fobia Fajna mama
Malopolskie, rodzenstwo- Jagoda. Puki co bezimienny :) termin 17.01

Zgłoś nadużycie #1461 4 października 2015, 11:06

AnnaKatarzyna Fajna mama
Jezeli chodzi o wizyte to z Malutka wszystko ok :) wazy 1040 g, serduszko, brzuszek, przeplywy tetnicze, wszystko super. Ja mam dalej slaby wynik moczu, cukier w nim dalej jest, gin zrobil usg nerek i jedna nie filtruje moczu. Urodzilam sie z przerosnieta miedniczka nerkowa i dwie ciaze ja przerosly... lekarz zaproponowal abym profilaktycznie od tego poniedzialku polozyla sie do niego na oddzial w centrum matki i dziecka w lodzi na tydzien. Sam jednak powiedzial ze nicwiecej niz furagina w ciazy mi na nia nie moze dac. Martwie sie bo powiedzial ze lepsze badania moczu beda jak mnie zacewnikuja... a mi sie to nie usmiecha bo wywola to jeszcze jakies skurcze i jeszcze kaza tam do konca ciazy lezec a co z Hania... postanowilam ze wezme ta furagine kilka dni, nede pila 2 x wiecej wody aby przefiltrowac ta nerke, zrobie szczegolowe badania moczu w laboratorium u mnie w miescie i jezeli dalej beda slabe to za tydzien sie poloze.

Zgłoś nadużycie #1462 4 października 2015, 11:07

AnnaKatarzyna Fajna mama
A tu lozeczko, teraz tylko posciel uszyc :)

Zgłoś nadużycie #1463 4 października 2015, 15:49

.

Zgłoś nadużycie #1464 4 października 2015, 15:52

AnnaKatarzyna napisał(a)

Jezeli chodzi o wizyte to z Malutka wszystko ok :) wazy 1040 g, serduszko, brzuszek, przeplywy tetnicze, wszystko super. Ja mam dalej slaby wynik moczu, cukier w nim dalej jest, gin zrobil usg nerek i jedna nie filtruje moczu. Urodzilam sie z przerosnieta miedniczka nerkowa i dwie ciaze ja przerosly... lekarz zaproponowal abym profilaktycznie od tego poniedzialku polozyla sie do niego na oddzial w centrum matki i dziecka w lodzi na tydzien. Sam jednak powiedzial ze nicwiecej niz furagina w ciazy mi na nia nie moze dac. Martwie sie bo powiedzial ze lepsze badania moczu beda jak mnie zacewnikuja... a mi sie to nie usmiecha bo wywola to jeszcze jakies skurcze i jeszcze kaza tam do konca ciazy lezec a co z Hania... postanowilam ze wezme ta furagine kilka dni, nede pila 2 x wiecej wody aby przefiltrowac ta nerke, zrobie szczegolowe badania moczu w laboratorium u mnie w miescie i jezeli dalej beda slabe to za tydzien sie poloze.

ojej to rzeczywiście nie ciekawie, amm nadzieje że przejdzie Ci po tej furaginie! :*

Zgłoś nadużycie #1465 4 października 2015, 15:52

AnnaKatarzyna napisał(a)

jak się sprawdza te przepływy tętnicze na usg?

Zgłoś nadużycie #1466 4 października 2015, 17:49

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

jak się sprawdza te przepływy tętnicze na usg?

Tak podczas usg. Mi pod 33 tygodniu zaczely przy Hani slabnac a w 38 kazali juz zostac w szpitalu.

Zgłoś nadużycie #1467 5 października 2015, 9:14

Fobia zaglądaj czesciej ☺ a coz to takiego ten haszczak? 😊
AnnaKatarzyna kurcze współczuje problemów nerkowych. 😕 trudna decyzja z tym szpitalem ale w sumie jak nic wiecej Ci nie dadzą niż możesz brać w domu to nie ma co. Z małym dzieckiem w domu to już nie jest takie łatwe i oczywiste jak w 1.ciąży. 
a jak sytuacja z napięciem brzucha? Jest poprawa? Dalej bierzesz luteine i nospe czy odstawiasz? 
Madzik a to katar się przyplatal jakiś wyjątkowo opony. Jak dziś sytuacja? U nas też piękna złota jesień wczoraj byliśmy w lesie na spacerze. Było 21 C. Dziś podobnie chociaż ciut chłodniej. 
A ja zauważyłam pewna prawidłowość jeśli chodzi o moje skurcze. Tzn.dwie prawidłowości. Po pierwsze zależą od położenia i aktywności małej w brzuchu. A po drugie przeważająca wpływ ma na ich powstawanie stres. Jak jestem czyms zajęta i nie wsłuchuje się w siebie to jest luzik, nie napina się. Ale jak np.leżę, myślę, snuje w głowie czarne wizje to brzuch zaczyna wariowac.

Zgłoś nadużycie #1468 5 października 2015, 10:20

AnnaKatarzyna Fajna mama
Skurcze nie sa bolesne a wiec nospe forte odstawil, luteine mam brac dalej 2 x po 2 razy dziennie pod jezyk. I furagina na te nerki 2x 3. Najbardziej boje sie w szpitalu tegi cewnikowania, ze jak pozniej wyjma cewnik to pojawia sie skurcze.
Ty anencja w takim razie musisz wyrzucic z glowy te czarne mysli.

Zgłoś nadużycie #1469 5 października 2015, 10:23

AnnaKatarzyna Fajna mama
Moja Hania po tej umprezie rodzinnej tak jak sie apodziewalam podlapala kater o tem juz powyzej 37, dalam paracetamol zapobiegawczo wit C tez dostaje i inhalacje z rumianku. Tetaz to jiz wogole nie wyobtazam sobie tego polozenia do szpitala :(

Zgłoś nadużycie #1470 5 października 2015, 11:15

AnnaKatarzyna jednak rozłożyło Hanulke? Zdrówka dla niej! Oby skończyło się tylko na takiej infekcji! Ale wiadomo, że takie sytuacje są nie do uniknięcia. Trzeba by dziecko trzymać wylacznie w domu, separowac od innych i w ogóle dmuchać i chuchac. Biedna Ty jesteś, bo dodatkowy stres masz w zwiazku tym. Masz kogoś kto by się zajął mała w czasie Twojego pobytu w szpitalu? Oprócz męża oczywiście. Mama, teściowa ?
Wiesz, z jednej strony nie ma co panikowac i bez konieczności kłaść się w szpitalu, a z drugiej - z nerkami nie ma żartów. I dla Ciebie i dla maleństwa w brzuchu.
A z tymi skurczami od cewnika to wiesz ze jest takie realne ryzyko czy to Twoje obawy? Będziesz po obserwacja lekarzy to w razie czego beda reagować z wyciszaniem skurczy jakby co.
W piątek dzwonili do mnie z sklepu z wózkami. Mają juz ściągnięte wszystkie 3 modele które mnie interesują. W tygodniu w któryś dzień wybierzemy się tam i kupimy.