Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #131 19 maja 2015, 13:04

marysia0808 Fajna mama
ja dzisiaj do swojej ginki dzwoniłam ale najbliższy termin na 2.06. Mam do niej jeszcze o 13.30 dzwonić to będę może coś więcej wiedzieć. Może mnie gdzieś wciśnie wcześniej

Zgłoś nadużycie #132 19 maja 2015, 13:05

marysia0808 Fajna mama

Laviaa napisał(a)

nie ja jestem w niemczech , pierwsze rodzilam w Polsce i naprawde opieka rewelacja .Tu sie martwie wszystkim i jeszcze te kreski na tescie nie byly mega mocne , pamietam tylko,ze jak bylam w 1 ciazy to po tygodniu byly od razu cale mega czerwone i w 5 tyd i 3 dniu bilo serduszko

też mieszkam w Niemczech. Jaki land?

Zgłoś nadużycie #133 19 maja 2015, 13:14

Laviaa Fajna mama
nadrenia polnocna westfalia a ty?

Zgłoś nadużycie #134 19 maja 2015, 13:39

Fobia Fajna mama
dziewczyni bladymi kreskami na tescie sie nie przejmujcie. Mi w Jagódkowej ciąży test wyszedl negatywnie w 5,5dni wg miesiaczki a 3 dni pozniej byly juz troszeczke widoczne a na usg juz by piekny pecherzyk.
W ciąży ktorą niestety straciłam wyrazne krechy byly juz kilk dni po spodziewanej @.
A teraz w dniu @ krechy na tescie zależały od testu bo robilam aż 3 kazdy z innej firmy. za to wczoraj krechy juz mega czerwone :)
także nie przejmujcie się bo każda ciążą inna i każda kobieta ma inny organizm :)
a co do lekow na podtrzymanie to wg mnie nie wolno brac nic na własna rękę bo jednak natura wie co robi i lepiej ciąże stracic naturalnie niz potrzymywac farmakoogicznie patologiczna ciaze np z wadami genetycznymi

Zgłoś nadużycie #135 19 maja 2015, 14:10

Laviaa Fajna mama
Fobia zgadzam sie z Toba w 100% jak am byc dobrze to bedzie ,a jesli nie to widocznie tak Bozia chciala ...
Tak nawiasem mowiac to w sumie mamy wykupione wczasy na Korfu 7 czerwca i czekamy na wiadomosci z niecierpliwoscia bo nie wiemy czy polecimy ,czy jednak nie ...Jesli z orzeszkiem wszystko ok to nie lecimy ,a jak cos nie tak to polecimy wiem ,ze marne to pocieszenie ale zawsze jakies ....

Zgłoś nadużycie #136 19 maja 2015, 14:37

ola31 Świeżo upieczona
Powiem Wam, że jak teraz byłam u lekarza i był tylko narazie pęcherzyk na usg, to mimo pierwszego poronienia i pustego jaja lekarz stwierdził, że nie będzie mi narazie nic przepisywał. Kazał mi brać tylko kwas foliowy i stwierdził, że matka natura wie co robi i jak się pokaże serduszko wtedy możemy jej ewentualnie pomóc troszkę farmakologicznie, jeśli będzie taka potrzeba. Zgadzam się więc w 100 % z Waszymi wcześniejszymi postami... :)
A u mnie czas tak strasznie się wlecze... nie mogę się już doczekać tego 25 maja i 2 usg. Oby wtedy było wszystko dobrze... 
Ale się rozpisałam... :D

Zgłoś nadużycie #137 19 maja 2015, 14:47

vaiin Początkująca
Laviaa, a jeśli wszystko jest w porządku to dlaczego chcecie zrezygnować z wczasów?

Bierzecie już jakieś witaminy? Bo ja właśnie mam zdecydować między femiobionem, omega medem a symnatalem pro baby. I ginekolog powiedział, żebym przestała brać kwas foliowy, co mnie zaszokowało, bo nie brałam go przed ciążą, gdyż nie była ona zaplanowana a lekarz o tym wie. Hmm...

Zgłoś nadużycie #138 19 maja 2015, 17:35

Laviaa Fajna mama
Vaiin bo nie jest zalecane latanie samolotami w pierwszym trymestrze,a ja wole chuchac na zimne tym bardziej ,ze mam problemy z nerkami i ciaza sama w sobie jest wyskoiego ryzyka ...
ja biore famibion 1

Zgłoś nadużycie #139 19 maja 2015, 19:29

Marin Gotowa na wszystko
Witam wszystkie styczniowe Mamusie. Dołączam z ogromną przyjemnością do Waszego grona. To moja pierwsza długo wyczekiwana ciąża. Termin przypada na 2 stycznia :-) Czy jest ktoś przede mną? :-) Jestem już po pierwszych badaniach i usg. Fasolka ma 1cm!!! Biorę symnatal pro baby. Lekarz też mi kazał odstawić kwas foliowy od kiedy zaczęłam przyjmować witaminki. Z objawów jak na razie to wieczorne mdłości i ogólne zmęczenie. Pozdrawiam cieplutko i życzę nam wszystkim spokojnej ciąży.

Zgłoś nadużycie #140 19 maja 2015, 20:38

marysia0808 Fajna mama

Laviaa napisał(a)

nadrenia polnocna westfalia a ty?

ja też :) z jakich okolic jesteś?

Zgłoś nadużycie #141 19 maja 2015, 21:33

Laviaa Fajna mama
Kolonia :)

Zgłoś nadużycie #142 19 maja 2015, 21:44

Fobia Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Fobia zgadzam sie z Toba w 100% jak am byc dobrze to bedzie ,a jesli nie to widocznie tak Bozia chciala ...
Tak nawiasem mowiac to w sumie mamy wykupione wczasy na Korfu 7 czerwca i czekamy na wiadomosci z niecierpliwoscia bo nie wiemy czy polecimy ,czy jednak nie ...Jesli z orzeszkiem wszystko ok to nie lecimy ,a jak cos nie tak to polecimy wiem ,ze marne to pocieszenie ale zawsze jakies ....

Ja za to mam umówiony termin artroskopi kolana na 11 maja i tez narazie nie odmawiam puki sie nie upewnię 28 maja :)
A co do witamin to ja biorę Pregna Plus. A lekarze każą przestać Wam brać kwas foliowy bo on juz jest w witaminach ciążowych a z nadmiar kwasu szkodzi bardziej niż jego brak :)

Zgłoś nadużycie #143 20 maja 2015, 11:43

vaiin Początkująca
Laviaa, no rozumiem, w takiej sytuacji faktycznie lepiej sobie odpuścić.

Marin, super, że dołączyłaś :) bardzo fajny termin Ci wyszedł :) i trudno aby jakaś styczniówka znalazła się przed Tobą :) ja mam oszacowany poród n 11.01.

Ja dziś postanowiłam, że jednak zmienię ginekologa. Jakos obecny nie do końca mi pasuje...

Zgłoś nadużycie #144 20 maja 2015, 15:58

vaiin Początkująca
No racja :) dziś właśnie zakupiłam symnatal pro baby i jest w nim dużo kwasu foliowego :)

Jak się dziś czujecie?
U mnie pogoda paskudna...

Zgłoś nadużycie #145 20 maja 2015, 16:07

Laviaa Fajna mama
witajcie ja juz po wizycie i w sumie sama nie wiem co mam myslec i wam napisac. Zaczne od poczatku... Lekarka typowa niemra niby mila ale nie do konca zapytala kiedy mialam ostatni okres ,czy mam dzieci i czy mialam problemy w pierwszej ciazy ,wiec powiedzialam ,ze tak i ze rodzilam w 34 tyg. Po czym zrobila mi usg i powiedziala ,ze ona nic nie widzi i moze ja wcale nie jestem w ciazy tylko mam urojona ,albo problemy z hormonami... Po czym zaprowadzila do labolatorium i kazala zrobic bete... i na koniec dodala zebym jutro zadzwonila po wynik jaki jest i ustalila wizyte w nastepnym tyg bo moze to ciaza pozamaciczna ale ona sama nie wie czy to w ogole ciaza.... Ja w szoku wyszlam poplakalam sie i moja przyjaciolka zawiozla mnie do lekarza domowego , ta mi dala zwolnienie do piatku i kazala odpoczywac . Strasznie sie zdziwila ,ze ta lekarka wczesniejsza nie dala mi l4 i poprostu puscila do domu. Przyjechalam do domu cala w nerwach i placzu. Zadzwonila lekarka (teraz juz ta polka specjalistka) i powiedziala ,ze moja beta jest tak wysokia ,ze musi byc gdzies widac moja ciaze i ona nie wie jak moglo do tego dojsc ,ze mnie wypuszczono tak poprostu. Wiec jej powiedzialam jeszcze o zwolnieniu od lekarza domowego i powiedziala ,ze musze koniecznie przyjsc w piatek do niej i ona sie mna zaopiekuje i zobaczy co tak naprawde sie dzieje... Wiec sama nie wiem co mam myslec i robic , bardzo sie boje :(

Zgłoś nadużycie #146 20 maja 2015, 18:12

marysia0808 Fajna mama
hej u nas dziś pogoda w kratkę, ze dwa razy dziś padało i wychodziło słonko, nie lubię takiej pogody :( a mnie dalej brzuch pobolewa. Kurczę jak na złość no-spy nie mam :(

Zgłoś nadużycie #147 20 maja 2015, 18:15

marysia0808 Fajna mama

Laviaa napisał(a)

witajcie ja juz po wizycie i w sumie sama nie wiem co mam myslec i wam napisac. Zaczne od poczatku... Lekarka typowa niemra niby mila ale nie do konca zapytala kiedy mialam ostatni okres ,czy mam dzieci i czy mialam problemy w pierwszej ciazy ,wiec powiedzialam ,ze tak i ze rodzilam w 34 tyg. Po czym zrobila mi usg i powiedziala ,ze ona nic nie widzi i moze ja wcale nie jestem w ciazy tylko mam urojona ,albo problemy z hormonami... Po czym zaprowadzila do labolatorium i kazala zrobic bete... i na koniec dodala zebym jutro zadzwonila po wynik jaki jest i ustalila wizyte w nastepnym tyg bo moze to ciaza pozamaciczna ale ona sama nie wie czy to w ogole ciaza.... Ja w szoku wyszlam poplakalam sie i moja przyjaciolka zawiozla mnie do lekarza domowego , ta mi dala zwolnienie do piatku i kazala odpoczywac . Strasznie sie zdziwila ,ze ta lekarka wczesniejsza nie dala mi l4 i poprostu puscila do domu. Przyjechalam do domu cala w nerwach i placzu. Zadzwonila lekarka (teraz juz ta polka specjalistka) i powiedziala ,ze moja beta jest tak wysokia ,ze musi byc gdzies widac moja ciaze i ona nie wie jak moglo do tego dojsc ,ze mnie wypuszczono tak poprostu. Wiec jej powiedzialam jeszcze o zwolnieniu od lekarza domowego i powiedziala ,ze musze koniecznie przyjsc w piatek do niej i ona sie mna zaopiekuje i zobaczy co tak naprawde sie dzieje... Wiec sama nie wiem co mam myslec i robic , bardzo sie boje :(

Kurczę to co to za ginekolożka? może ta Polka Cię zbada konkretnie i powie co i jak? bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki. A który tydzień ciąży sobie wyliczyłaś z ostatniej miesiączki?

Zgłoś nadużycie #148 20 maja 2015, 19:13

Laviaa Fajna mama
w piatek powinnam zaczac 6 tydzien

Zgłoś nadużycie #149 20 maja 2015, 19:25

skorpionek Supermama
Dziewczyny mam pytanie co może oznaczać takie ciągnięcie tam na dole i lekka różowa krew tylko na papierze toaletowym 9 dni przed @ ??

Zgłoś nadużycie #150 20 maja 2015, 20:38

Marin Gotowa na wszystko
Laviaa nie martw się, wszystko na pewno będzie dobrze. Ja na pierwszej wizycie tez uslyszalam ze dziwna sprawa bo nic nie widac a endometrium pogrubione jak we wczesnej ciąży (dodam że w dniu wizyty test wyszedł negatywny!), ale po tygodniu już było widać zarodek. To bylo ok.5-6 tygodnia. W siódmym tygodniu już było wszystko pewne w 100%, więc głowa do góry. Trzymam kciuki.