Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1371 28 września 2015, 11:11

madzik90 Gotowa na wszystko
Widziałyście zaćmienie księżyca? :) Ja obudziłam sie o 3 na siku, ale łysy jak świecił tak świecił więc nic nie widziałam ciekawego. Oglądałam filmik z naszego miasta ale nic szczególnego zwykłe zaćmienie myślałam że będzie czerwony tak jak przepowiadali :P albo u nas było tak kiepsko widać

Zgłoś nadużycie #1372 28 września 2015, 12:16

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny :)
Ja juz po wizycie, glukoze dalo sie wypic, na USG wszystko dobrze oficjalnie bedzie corcia :D wazy 725g dluga 32cm, ktg dzis tez mialam wszystko wporzadku :) takze moge skupic sie na rózowych ciuszkach. W sobote bylam z corka i mama na zakupach ciuszki uniwersalne kupilismy, buteleczki, szczoteczke do wloskow , nozyczki, komplet kolderka+ podusia , posciel, skarpetusie , czapeczke a dzis juz zakupilam body w kolorze rózowym, mam juz na oku mebelki z lózeczkiem ale jeszcze na internecie poszukam ;)

Milciak ja mam 2 paczki jedynek , i tak mysle ze teraz to 2 zakupie.
Madzik zadzwon do lekarza i zapytaj, moze z cisnieniem cos masz?
Milego dnia :)

Zgłoś nadużycie #1373 28 września 2015, 12:48

Marin Gotowa na wszystko
Hej.
Ja juz tez po wizycie. Z bąbelkiem wszystko w porządku. Ptaszek nie odpadł więc lekarz potwierdził synusia :-) Myslalam ze to normalne ze mam robione usg co wizytę. Wyniki mam dobre, kolejna wizyta za 3 tygodnie. Łożysko cały czas nisko, ale dopóki nie plamię i nie mam bólów brzucha to mam się nie martwić. Zakupiłam magnez na te cholerne skurcze i co najważniejsze od dzis jestem na L4. Wreszcie troszkę odetchnę :-)

Zgłoś nadużycie #1374 28 września 2015, 13:44

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dziewczyny gratulacje udanych wizyt :)

Marin Ty juz 30 tydzien zaczelas, super :)
Jezeli chodzi o pampersy to moja corka miala wage 2680 g i od poczatku na 2 byla i nie wiem czy teraz te male kupowac.

Zgłoś nadużycie #1375 28 września 2015, 13:46

AnnaKatarzyna Fajna mama
Marin a tobie gin powiedzial ile synus wazy?

Zgłoś nadużycie #1376 28 września 2015, 14:40

Marin Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Dziewczyny gratulacje udanych wizyt :)

Marin Ty juz 30 tydzien zaczelas, super :)
Jezeli chodzi o pampersy to moja corka miala wage 2680 g i od poczatku na 2 byla i nie wiem czy teraz te male kupowac.

Jestem w 28 tygodniu, ten pierwszy suwak jest błędny :-)
Nie powiedział mi ile synuś waży, a ja nawet zapomniałam zapytać. Jak już usłyszę że jest ok, to zapominam cokolwiek pytać a jak wyjdę z gabinetu to dopiero wtedy myślę o co jeszcze miałam pytać :-) Słuchałam za to bicia serduszka. Biło jak szalone :-)

Zgłoś nadużycie #1377 28 września 2015, 14:42

Marin Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

Widziałyście zaćmienie księżyca? :) Ja obudziłam sie o 3 na siku, ale łysy jak świecił tak świecił więc nic nie widziałam ciekawego. Oglądałam filmik z naszego miasta ale nic szczególnego zwykłe zaćmienie myślałam że będzie czerwony tak jak przepowiadali :P albo u nas było tak kiepsko widać

Ja całą noc nie spałam przez ten księżyc (w ogóle jak jest pełnia to nie mogę spać), ale szału nie było :-)

Zgłoś nadużycie #1378 28 września 2015, 14:44

Marin Gotowa na wszystko
Pieluchy z Dady w moich Biedronkach zaczynają się od rozmiaru 2, nigdzie nie widziałam 1. Chyba kupię 2 - od 2 do 5kg, to powinny być oki.
Madzik może faktycznie powinnaś sprawdzić ciśnienie!

Zgłoś nadużycie #1379 28 września 2015, 14:48

AnnaKatarzyna Fajna mama

Marin napisał(a)

Jestem w 28 tygodniu, ten pierwszy suwak jest błędny :-)
Nie powiedział mi ile synuś waży, a ja nawet zapomniałam zapytać. Jak już usłyszę że jest ok, to zapominam cokolwiek pytać a jak wyjdę z gabinetu to dopiero wtedy myślę o co jeszcze miałam pytać :-) Słuchałam za to bicia serduszka. Biło jak szalone :-)

Ok :) mozna go usunac i tylko ten dobry Ci zostanie. Tez czasem zapominam zapytac o cos lekarza przez emocje zwiazane z widokoem maluszka na monitorze.
A do mnie zadzwonili z przychodni ze przekladaja wizyte na sobote.

Zgłoś nadużycie #1380 28 września 2015, 15:58

Marin Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Ok :) mozna go usunac i tylko ten dobry Ci zostanie. Tez czasem zapominam zapytac o cos lekarza przez emocje zwiazane z widokoem maluszka na monitorze.
A do mnie zadzwonili z przychodni ze przekladaja wizyte na sobote.

Próbowałam i nie wiem jak go usunąć. Blondynka ze mnie hihi.
Czekaj cierpliwie :-)

Zgłoś nadużycie #1381 28 września 2015, 17:02

Marin Gotowa na wszystko
Udało mi się usunąć suwaczek :-) Kiedyś próbowałam i nie dało rady. Zrobiłam w necie higieniczno-kosmetyczne zakupy, już będzie część z głowy :-)

Zgłoś nadużycie #1382 28 września 2015, 18:36

Natalia1985 napisał(a)

Hej dziewczyny :)
Ja juz po wizycie, glukoze dalo sie wypic, na USG wszystko dobrze oficjalnie bedzie corcia :D wazy 725g dluga 32cm, ktg dzis tez mialam wszystko wporzadku :) takze moge skupic sie na rózowych ciuszkach. W sobote bylam z corka i mama na zakupach ciuszki uniwersalne kupilismy, buteleczki, szczoteczke do wloskow , nozyczki, komplet kolderka+ podusia , posciel, skarpetusie , czapeczke a dzis juz zakupilam body w kolorze rózowym, mam juz na oku mebelki z lózeczkiem ale jeszcze na internecie poszukam ;)

Milciak ja mam 2 paczki jedynek , i tak mysle ze teraz to 2 zakupie.
Madzik zadzwon do lekarza i zapytaj, moze z cisnieniem cos masz?
Milego dnia :)

Natalia ciśnienie mam dobre bo mierzyłam w domu... Ostatnio miewam takie zawroty głowy ale nigdy aż tak
Super że potwierdziła sie córeczka gratuluję :* Teraz możesz śmiało robić zakupy dla dziewczynki ;)

Zgłoś nadużycie #1383 28 września 2015, 18:38

Marin napisał(a)

Pieluchy z Dady w moich Biedronkach zaczynają się od rozmiaru 2, nigdzie nie widziałam 1. Chyba kupię 2 - od 2 do 5kg, to powinny być oki.
Madzik może faktycznie powinnaś sprawdzić ciśnienie!

Nie ma jedynek dada? Ja 3 lata temu dla syna miałam dady 1 , chyba że wycofali już. Musze spojrzeć jak bedę w biedrze

Zgłoś nadużycie #1384 28 września 2015, 19:49

Marin Gotowa na wszystko
Madzik90 zobacz Kochana. Ja sprawdzałam w 3 Biedronkach i nima :-) Może zakupię Pampki jak nie znajdę Dady.
A moze Ty masz z nerwów te zawroty głowy?

Zgłoś nadużycie #1385 28 września 2015, 20:26

Milciak Gotowa na wszystko
U mnie w biedrze są dady jedynki newborn. Ale hit jest taki, że pampersy newborn 43 sztuki w smyku przy zamówieniu internetowym kosztują 22zł a dady jedynki kosztują 14zł ale za 28 sztuk. Czyli koszt dady i pampersów wychodzi taki sam.

Zgłoś nadużycie #1386 28 września 2015, 21:02

anencja Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

Hej
Milciak ja właśnie od kilku dni czuje się juz tak ciężko humory też mam jakieś dziwne....
A dzisiaj to miałam prawdziwą akcje. Jechałam jak zawsze tramwajem zawieść syna do przedszkola i niewiele brakowało a bym zemdlała. Nie wiem co sie stało od połowy drogi tak mi nie dobrze sie zrobiło gorąco, duszno, i było coraz gorzej. Zdjęłam kurtke otworzyłam okno ale to nic nie dało, zaczeło wirować mi w głowie, czarno przed oczami, uszy się zatkały, brakowało już sekund żebym nie padła jak żaba. Szybko wyleciałąm z tramwaju usiadłam na przystanku rozebrana a10 stopni na dworzu mam nadzieje że nie zachoruje przez to. Spociłam sie tak jakbym w saunie siedziała. W drodze powrotnej też dziwnie sie czułam kupiłam sobie wode ciągle popijałam ale też miałam taki szybko oddech i okropnie duszno mi było. Nie wiem co sie stało aż takich akcji nie miałam nigdy w życiu....

Madzik a mówiłaś lekarzowi o tym? Kurcze współczuje takich stanów, masakra jak się jest samej z dzieckiem małym i gdzieś w miejscu publicznym to kompletnie nie wiadomo co robić. To wygląda na jakieś niedotlenienie. 
Ja widziałam zaćmienie. Miałam dziś przyjemność wstać o 5.30 do szpitala na badania. Hehe było zaćmienie ale księżyc normalnego koloru.

Zgłoś nadużycie #1387 28 września 2015, 21:05

Milciak napisał(a)

Mam pytanie do Was: Wiecie, ile kupić sztuk pieluch jednorazowych 1 dla noworodków? Nie wiem ile czasu używa się 1 i ile dziennie liczyć sztuk przy noworodku.

Milciak moja córka miała 3020gr w dniu urodzin i jedynek uzywalam stosunkowo długo bo do miesiąca jak pamiętam. Z większych wylewalo się nogawkami 😉
Kiedyś na pewno widziałam ze były Dady 1 newborn ale ostatnio nie zwracałam na to uwagi. Jeszcze pieluch nie kupowalam.

Zgłoś nadużycie #1388 28 września 2015, 21:06

Marin napisał(a)

Hej.
Ja juz tez po wizycie. Z bąbelkiem wszystko w porządku. Ptaszek nie odpadł więc lekarz potwierdził synusia :-) Myslalam ze to normalne ze mam robione usg co wizytę. Wyniki mam dobre, kolejna wizyta za 3 tygodnie. Łożysko cały czas nisko, ale dopóki nie plamię i nie mam bólów brzucha to mam się nie martwić. Zakupiłam magnez na te cholerne skurcze i co najważniejsze od dzis jestem na L4. Wreszcie troszkę odetchnę :-)

Marin odpoczywaj teraz naprawdę intensywnie ☺ bo pptem juz dluuuuugo nie odpoczniesz 😆
Natalia Marin gratuluje udanych wizyt ☺ ja również dziś bylam na badaniach. Piłam glukozę,  nie była zła.  Obyło się bez omdlen i wymiotów. Miałam też  badane przepływy,  ktg. Mała waży ok.1kg, wszystko wygląda ok. 
Tylko nastraszyl mnie trochę gin bo stwierdził,  że takie skurcze jakie miewam (czyli w niektóre dni dość częste i trwające seriami dość dlugo) to nie jest norma na tym etapie ciąży.  Akurat juz od kilku dni mam spokój,  ktg tez wiec akcji skurczowej nie wykazało.  Ale mam tych skurczy nie bagatelizować i jeśli by się nasiliły, nie mijały po nospie i odpoczynku to mam jechać do szpitala. Nie zamierzam panikowac ale to trochę zburzylo mój wzgledny spokój ducha.

Zgłoś nadużycie #1389 29 września 2015, 7:39

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja rozumiem Twoje obawy bo mam to samo ze skurczami :/

Zgłoś nadużycie #1390 29 września 2015, 14:14

motylek1909 Supermama

madzik90 napisał(a)

Nie ma jedynek dada? Ja 3 lata temu dla syna miałam dady 1 , chyba że wycofali już. Musze spojrzeć jak bedę w biedrze

u mnie w mieście w biedronce są dady ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...