Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1351 26 września 2015, 14:32

Milciak Gotowa na wszystko
A co do karmienia, to chciałabym bardzo przynajmniej do pół roku karmić naturalnie. A jak wyjdzie zobaczymy, ale będę się starać na pewno.

Zgłoś nadużycie #1352 26 września 2015, 14:33

madzik90 Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Mi na razie nie puchną ręce ani nogi, ani też nie drętwieją. Za to prawie od początku ciąży wieczorami i zanim zasnę mam tzw. niespokojne nogi, nie mogą w miejscu chwilę poleżeć i cały czas mnie rwą. Dlatego też staram się być w miarę aktywna fizycznie, bo jak nie robię nic ze sobą to jeszcze gorzej wtedy odczuwam niespokojne mięśnie.

ja mam to samo, trzeba tak nogami ruszać bo tak ciągnie nie wiem jak to określic.... w 1 ciąży miałam to samo

Zgłoś nadużycie #1353 26 września 2015, 14:37

Hej dziewczyny
ja mam dziś takiego doła że szok. Ciągle ryczeć mi sie chce. Byłam na festynie w przedszkolu z młodym, były różne atrakcje , wynajęli wodzireja i takie różne , i wszystko płatne było a ja oczywiście bez kasy. Zafundowałam mu kilka zjazdów z dmuchanej zjeżdżalni i tyle. jeszcze wszedzie całe rodziny z dziećmi , tak mi sie przykro zrobiło że wracałam do domu i ryczałam. Znowu potem zaczełam nie potrzebnie rozmyślać o tym wszystkim i tylko znowu sie wkurzałam że ten palant żyje sobie jak pan a ja jak bezdomna jakaś. Takie nerwy mam znowu , że nie wiem. Już mam dosyć wszystkiego na dzisiaj najchętniej poszłabym spać żeby juz nie myśleć

Zgłoś nadużycie #1354 26 września 2015, 15:57

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Madzik90 nie smutaj się. :) zobaczysz los się odwróci. :) Pamiętaj dobro powraca :(
Natalia1985 tak,. ja chodzę na NFZ do przychodni przyszpitalnej i mam na każdej wizycie USG, tylko że nie mam zdjęć i mój boy nie może wchodzić do gabinetu ze mną. :(

Ja bym chciała karmić piersią jak najdłużej ale jak to będzie się okaże, moim koleżanką zanikał pokarm po miesiącu, dwóch. :(
Nóżki mi nie puchną tylko bardzo drętwieją,ale to podobno normalne. Na ostatniej wizycie mój Ginekolog chciał mi coś dać na skurcze nóg ale powiedziałam że takich nie mam, więc powiedział że bardzo dobrze.
Kobietki co z tym basenem wolno czy nie wolno w naszym stanie? Tu jest pełno tych term i chciałam skorzystać bo u mnie to tylko same baseny z wodami chlorowanymi to się bałam iść. Jedna "góralka" mi powiedziała żebym sobie tampona użyła że to chroni przed infekcjami,...

Zgłoś nadużycie #1355 26 września 2015, 20:13

Madzialenka na te termy, które są powyżej 36 stopni nie można chodzić w ciąży, bo w tej temperaturze bardzo szybko mnożą się bakterie. Tak mi powiedziano jak byłam w maju na termach w Bukowinie.
A przed infekcjami żeby dodatkowo się ochronić to weź jakieś probiotyki. Mój gin mi tak poradził jak powiedziałam, że chodzę na basen.

Zgłoś nadużycie #1356 26 września 2015, 21:49

Madzialenka napisał(a)

Madzik90 nie smutaj się. :) zobaczysz los się odwróci. :) Pamiętaj dobro powraca :(
Natalia1985 tak,. ja chodzę na NFZ do przychodni przyszpitalnej i mam na każdej wizycie USG, tylko że nie mam zdjęć i mój boy nie może wchodzić do gabinetu ze mną. :(

Ja bym chciała karmić piersią jak najdłużej ale jak to będzie się okaże, moim koleżanką zanikał pokarm po miesiącu, dwóch. :(
Nóżki mi nie puchną tylko bardzo drętwieją,ale to podobno normalne. Na ostatniej wizycie mój Ginekolog chciał mi coś dać na skurcze nóg ale powiedziałam że takich nie mam, więc powiedział że bardzo dobrze.
Kobietki co z tym basenem wolno czy nie wolno w naszym stanie? Tu jest pełno tych term i chciałam skorzystać bo u mnie to tylko same baseny z wodami chlorowanymi to się bałam iść. Jedna "góralka" mi powiedziała żebym sobie tampona użyła że to chroni przed infekcjami,...

Madzialenka dzięki :*

A czemu Twój nie może wchodzić z Tobą do gabinetu ?? dziwne...
Z tym basenem to bardzo wskazane, ktoś z nas chodzi ale moja skleroza już nie zweryfikuje tego kto to był :)
odciąża kręgosłup, co do infekcji to fakt można sie nabawić a w ciąży to jeszcze łatwiej

Zgłoś nadużycie #1357 26 września 2015, 22:41

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

Madzialenka dzięki :*

A czemu Twój nie może wchodzić z Tobą do gabinetu ?? dziwne...
Z tym basenem to bardzo wskazane, ktoś z nas chodzi ale moja skleroza już nie zweryfikuje tego kto to był :)
odciąża kręgosłup, co do infekcji to fakt można sie nabawić a w ciąży to jeszcze łatwiej

Chyba na nfz nie ma wizyt z patrnerem.

Zgłoś nadużycie #1358 27 września 2015, 7:44

Madzialenka Zaprawiona w bojach
tak, na NFZ nie ma wizyt z partnerem i mój gin powiedział ze to jest szpital i jak by każdy chciał wchodzić z partnerem to ile on by musiał tu siedzieć.
Boję się troszeczkę tego basenu wczoraj zrezygnowaliśmy w końcu, ale mamy iść dzisiaj i nie wiem co w końcu robić. :/
Jak się czujecie? Te Góry na mnie działają jak jakaś odnowa biologiczna.. :) Siły mam mnóstwo i ciągle tylko coś jem.. przez te Krupówki to już chyba ważę z 5 kg więcej :)

Zgłoś nadużycie #1359 27 września 2015, 11:16

No hej Wam, a ja już po basenie z rana :-)
Miłej niedzieli dla Was.

Zgłoś nadużycie #1360 27 września 2015, 13:56

Wiolusia Fajna mama
Witajcie,
A to ja i mój brzusio niedzielnie ;)
Milego dnia! :)

Zgłoś nadużycie #1361 27 września 2015, 15:33

AnnaKatarzyna Fajna mama

Wiolusia napisał(a)

Witajcie,

Super :)
Same szczuple dziewczyny tu u nas.

Zgłoś nadużycie #1362 27 września 2015, 17:09

anencja Gotowa na wszystko
Hej, Wiolusia ale szczuplak z Ciebie ☺
Ja mam gości od piątku i nie mam za bardzo czasu na pisanie. I nastrój jakiś do bani, bo czuję się jak stulatka. Zero energii, co chwile bola mnie plecy .
Jutro mam badania (pewnie glukozę z obciążeniem) i wizytę.
Pozdrawiam i życzę miłej reszty niedzieli.

Zgłoś nadużycie #1363 27 września 2015, 19:25

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja z nastrojem doskonale Cie rozumiem...
Czekamy na wiesci po wizycie :)

Zgłoś nadużycie #1364 27 września 2015, 20:12

Marin Gotowa na wszystko
Hej Laseczki.
Znów mam do nadrobienia czytanie z 2 dni :-)
Wczoraj byliśmy na 30-tce z tańcami, wytrzymałam do 1 w nocy, dziś tez spotkanie rodzinne i tak zleciał weekend nie wiadomo kiedy :-)
Ja jutro tez mam wizytę u gina, a co do usg na NFZ to ja mam robione co m-c, nie wiem jak z wizytą z partnerem bo mojego i tak nie ma w czasie moich wizyt.
Madzik90 głowa do góry, powolutku wszystko się ułoży.
Madzialenka korzystaj ile wlezie z urlopu, jedz, jedz, kilogramy będziemy liczyć po porodzie. A patrząc na zdjęcia forumowych brzuszków to bez obaw o szybkie tycie :-)

Zgłoś nadużycie #1365 28 września 2015, 8:33

AnnaKatarzyna Fajna mama
Marin czyli aktywny weekend :)
Fajnie ze mimo wizyt na nfz masz usg co wizyte, moze fajny lekarz Ci sie trafil.
Daj znac po wizycie.
Ja wizyte mam w srode. Dzis bylam zawiesc mocz do badan, mam nadzieje ze cukier bedzie nizszy i moze pozbylam sie infekcji po tym antybiotyku.
Milego dnia dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie #1366 28 września 2015, 9:47

Cześć Wam, ja już powitałam III trymestr w weekend :-)
Czujecie jakieś zmiany u Was? Ja troszkę bardziej już odczuwam większy brzuszek, widzę zmiany w wielkości z tygodnia na tydzień. Tempo wzrostu brzuszka wyraźnie większe niż wcześniej :-)

Zgłoś nadużycie #1367 28 września 2015, 11:03

Hej
Milciak ja właśnie od kilku dni czuje się juz tak ciężko humory też mam jakieś dziwne....
A dzisiaj to miałam prawdziwą akcje. Jechałam jak zawsze tramwajem zawieść syna do przedszkola i niewiele brakowało a bym zemdlała. Nie wiem co sie stało od połowy drogi tak mi nie dobrze sie zrobiło gorąco, duszno, i było coraz gorzej. Zdjęłam kurtke otworzyłam okno ale to nic nie dało, zaczeło wirować mi w głowie, czarno przed oczami, uszy się zatkały, brakowało już sekund żebym nie padła jak żaba. Szybko wyleciałąm z tramwaju usiadłam na przystanku rozebrana a10 stopni na dworzu mam nadzieje że nie zachoruje przez to. Spociłam sie tak jakbym w saunie siedziała. W drodze powrotnej też dziwnie sie czułam kupiłam sobie wode ciągle popijałam ale też miałam taki szybko oddech i okropnie duszno mi było. Nie wiem co sie stało aż takich akcji nie miałam nigdy w życiu....

Zgłoś nadużycie #1368 28 września 2015, 11:04

Mam pytanie do Was: Wiecie, ile kupić sztuk pieluch jednorazowych 1 dla noworodków? Nie wiem ile czasu używa się 1 i ile dziennie liczyć sztuk przy noworodku.

Zgłoś nadużycie #1369 28 września 2015, 11:07

no tak Milciak niektóre z nas już witają 3 trymestr... ostatni... 3/4 ciąży za nami :)

Wiolusia napisał(a)

Witajcie,

Wiolusia ale masz zgrabniuteńki brzusio! :)

Zgłoś nadużycie #1370 28 września 2015, 11:09

Milciak napisał(a)

Mam pytanie do Was: Wiecie, ile kupić sztuk pieluch jednorazowych 1 dla noworodków? Nie wiem ile czasu używa się 1 i ile dziennie liczyć sztuk przy noworodku.

Milciak wiem że z tych jedynek bardzo szybko dzieci wyrastają. Ja bym kupiła jedną paczkę jedynek a reszte dwojki. Bo w razie co można dokupić, a niektóre mamy od razu używają dwójek na start jak są duże dzieci