Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1331 25 września 2015, 14:56

anencja Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Madzik 90 a moj jak przyjechal nas odebrac to butow dla mnie zapomniala.

Hahaha dobre!
Mój mąż jak przewijal mała to czasem zakładał pieluszke tył naprzód bo uważał ze to bez różnicy 😆

Zgłoś nadużycie #1332 25 września 2015, 15:08

AnnaKatarzyna Fajna mama
Nie biore magnezu. Biore prenatal + dha, nospe forte, progesteron i wit c, antybiotyk na infekcje juz skonczylam.

Zgłoś nadużycie #1333 25 września 2015, 15:11

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

Hahaha dobre!
Mój mąż jak przewijal mała to czasem zakładał pieluszke tył naprzód bo uważał ze to bez różnicy 😆

To moj do tej pory bluzki naklada tyl na przod 😄 Ale ogolnie bardzo pomaga mi przy malej i wiem ze przy kolejnym Maluchu tez tak bedzie. Moze nie rwie sie wyjatkowo do pomocy w sprzataniu 😄 ale wazne ze Mala sie zajmie :)

Zgłoś nadużycie #1334 25 września 2015, 18:11

Milciak Gotowa na wszystko
Dziś w końcu kupiłam kilka drobiazgów dla Maleństwa i dla siebie: nożyczki do paznokci, szczotkę do włosów z naturalnego włosia z grzebykiem, kilka pieluch muślinowych (nie wiem czym się różnią od tetrowych, jeszcze nie sprawdzałam), majtki siatkowe poporodowe, wkładki laktacyjne, wkłady poporodowe i rajstopy dla kobiet w ciąży teraz na jesień 40den.
A zmobilizowałam się do tego, bo w Twoim Stylu na ten weekend są rabaty do różnych sklepów i wykorzystuję je jak mogę. Np do Mothercare 20%, gatta 20% (rajstopy) i mnóstwo innych sklepów. Jeszcze w weekend chyba się wybiorę bo dziś długo nie dałam rady chodzić po sklepach. A zawsze parę złotych do przodu na tych zakupach co i tak mnie czekają do zrobienia.

Zgłoś nadużycie #1335 25 września 2015, 18:15

Może podpowiecie mi co jeszcze warto kupić? Np z takich higienicznych lub osobistych rzeczy? Smoczek i butelkę też już mam. Pieluch tetrowych ile powinno się zakupić?

Zgłoś nadużycie #1336 25 września 2015, 18:35

Marin Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Marin też mam takie wrażenie, że jak bejbik kopie to czasami jest bardzo nisko, myślisz że to niepokojący objaw?

Milciak mam nadzieję ze nie. moja przyjaciólka tez tak odczuwała a wszystko było ok. Ja przez to łożysko ułożone nisko się schizuję że za nisko niuniek kopie. Pewnie niepotrzebnie.

Zgłoś nadużycie #1337 25 września 2015, 18:36

Milciak ja mam
-10 tetrowych pieluch pięć białych pięć kolorowych
- Masc bepanthen na różne zastosowania od pupy dziecka po podraznione brodawki po karmieniu
- maść z tlenkiem cynku na pupę,
- krem na mróz dla noworodka (bez wody )
- po porodzie naturalnym pomocna w gojeniu jest płukania tantum rosa,
- wyparzacz do butelek i skoczków (ja mam taki do mikrofalowki)
- octenisept do psikania pepuszka,
- aspirator do noska (np.frida) nawet jak nie ma kataru to noworodkowi czasem zalega cos w nosie,
- ceratka pod Przescieradlo do lozeczka,
- jak masz suche powietrze zima w domu to nawilżacz powietrza do pokoju gdzie będzie noworodek tez może się przydać

Zgłoś nadużycie #1338 25 września 2015, 18:40

Marin Gotowa na wszystko
Natalia1985 super że wszystko ok z maluszkiem. Ja niestety dziś pocałowałam klamkę u mojego gina, coś mu wypadło i dziś go nie było :-( Idę w poniedziałek, ale przez weekend będę niespokojna.
Madzik90 henna brwi i rzęs z depilacją kosztowała 18zł. Tez robiłam pierwszy raz, zawsze miałam jasne brwi i rzęsy a po lecie jeszcze mi wyjaśniały. Odważyłam się bo jak pójdę do szpitala to trzeba jakoś wyglądać. Hihi
Przyjaciółka mi mówiła żeby wszystko przygotować do szpitala na wyjście maluszka i moje żeby uniknąć takich niespodzianek jak piszecie :-)
Ach te chłopy...

Zgłoś nadużycie #1339 25 września 2015, 19:10

AnnaKatarzyna napisał(a)

Nie biore magnezu. Biore prenatal + dha, nospe forte, progesteron i wit c, antybiotyk na infekcje juz skonczylam.

To może po antybiotyku masz te przeboje? Bo progesteron raczej nie ma takich skutków ubocznych.

Zgłoś nadużycie #1340 25 września 2015, 19:12

Marin Twoja koleżanka ma rację co do przygotowania wszystkiego samej hihi bo potem różne kwiatki mogą wyniknąć. Ja miałam osobna torbę dla męża przygotowana dla dziecka do przywiezienia.

Ale lipa z ta wizyta...

Zgłoś nadużycie #1341 25 września 2015, 21:05

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

To może po antybiotyku masz te przeboje? Bo progesteron raczej nie ma takich skutków ubocznych.

Antybiotyk skonczylam 10 dni temu, tez byl dopochwowo. Progesteron zaczelam brac od 17 wrzesnia i 2 dni pozniej sie zaczelo, dodam zw jednego dnia zapomnialam wziac i wtedy bylo ok. 30 wrzesnia mam wizyte to podpytam gin czy to ma jakis zwiazek.

Zgłoś nadużycie #1342 26 września 2015, 8:28

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny,

Staram sie czytac co u Was na biezaca,ale nie mam kiedy napisac. U nas ciagle remonty,bo moj J.pracuje do pozna i wszystko robi na raty,ja mam zastepstwo w szkole i musze przygotowywac konspekty na lekcje,materialy,itp,a synus chory,nie chodzi do przedszkola i moj tato musi przyjezdzac z rana ok.15km,zeby z nim siedziec. Jeszcze kregoslup daje mi w kosc,brzuch mi sie juz stawia,wszystko na raz i mam juz dosc. Niechby te remonty ogarnac to odetchne. Teraz planuje kupic stol i krzesla to wydatek nas czeka,chce tez kupic fotelik dla maluszka,bo wozek mam 2w1 i moze w koncu przysiade i zloze zamowienie w aptece internetowej. Tez chce wszystko przygotowac wczesniej,bo z Wojtusiem nie zdazylam i J.wszystko kupowal na ostatnia chwile. Jesli chodzi o koszule na porodowke to u nas jest szpitalna,a reszty nie pamietam co tam jeszcze trzeba miec,wiec napisze maila do szpitala i wysla mi liste,w poprzedniej ciazy tez tak zrobilam i wszystko wiedzialam ;)
W czwartek pilam ta ochydna glukoze,a w poniedz mam wizyte u gina,przynajmniej mam pretekst,zeby nie isc na szkolenie w szkole,bo bym pewnie siedziala tam nie wiadomo ile. Ciesze sie,bo w pazdzierniku w koncu wroci moj gin i bede spokojna,bo ten co go zastepuje to porazka. Nawet nie wiem jakich wymiarow jest malenstwo,bo tak mi zrobil usg,ze nic nie wiem:/ w poniedz mam nadzieje to bedzie ostatnia wizyta u niego.

Sliczne macie brzuszki takie zgrabne :)

Madzik trzymam kciuki,abys wszystko pozytywnie zalatwila,niech Ci placi,nalezy Ci sie przeciez:*

Wybaczcie,ze nie odp kazdej z osobna,ale z tel ciezko:/

Zgłoś nadużycie #1343 26 września 2015, 9:56

Madzialenka Zaprawiona w bojach
hej dziewczynki, ja znowu nie mogłam wstawiać postów ! :( coś mi się ciągle dzieje.
Ja już troszeczkę wiązanek zrobiłam i trochę grosza wpadło, :) A teraz zaczynam urlop kilka dni w Zakopanym :) ))) Tylko oczywiście pada. :( Dziwne bo ja USG mam robione na każdej wizycie.
hehe Ja zrobiłam swojemu test i nawet mnie zaskoczył bo wiedział co to są bodziaki, śpiochy i nawet wiedział co to są niedrapki. :) Tylko mogę mieć pewien problem z pampersami bo jak jego siostra urodziła i kazała mu kupić pampersy do 5 kg to on się zastanawiał czy tyle tam się zmieści :) heeh eh Ci mężczyźni :)

Zgłoś nadużycie #1344 26 września 2015, 12:05

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

Madzialenka napisał(a)

hej dziewczynki, ja znowu nie mogłam wstawiać postów ! :( coś mi się ciągle dzieje.
Ja już troszeczkę wiązanek zrobiłam i trochę grosza wpadło, :) A teraz zaczynam urlop kilka dni w Zakopanym :) ))) Tylko oczywiście pada. :( Dziwne bo ja USG mam robione na każdej wizycie.
hehe Ja zrobiłam swojemu test i nawet mnie zaskoczył bo wiedział co to są bodziaki, śpiochy i nawet wiedział co to są niedrapki. :) Tylko mogę mieć pewien problem z pampersami bo jak jego siostra urodziła i kazała mu kupić pampersy do 5 kg to on się zastanawiał czy tyle tam się zmieści :) heeh eh Ci mężczyźni :)

Hejka
Madzialenka chodzisz do lekarza prywatnie?
Bo mi przysluguja 3 badania USG +1 na pierwszej wizycie czyli razem 4. I o tyle dobrze ze wszystkie badania mam w jednym miejscu nie musze biegac po przychodniach ze skierowaniami ;)
Milego i spokojnego urlopowania :)

Dziewczyny mam pytanie czy ktorejs z was puchna nogi?

Zgłoś nadużycie #1345 26 września 2015, 12:58

Wiolusia Fajna mama
Natalia,tak właśnie jest,że jest limit na ilość usg,jeżeli chodzi sie na nfz.
Ja czekam z niecierpliwoscia na mojego gina,zeby wrocil z chorobowego,bo ten co go zastepuje jest kompletnie nieogarniety:/
Mi nie puchna nogi i w poprzedniej ciazy tez nie puchly,za to strasznie dretwieja mi rece i przedtem tez tak mialam,glownie w nocy.
Madzialenka moj tez rozroznia rodzaje ubranek,bo ma starsza corke,a w poprzedniej ciazy ominela mnie przyjemnosc zakupow,bo musialam lezec,wiec tym razem dzialam z wyprzedzeniem ;) tylko wciaz nie wiem,czy kupowac dziewczece,czy chlopiece ciuszki ;)

Zgłoś nadużycie #1346 26 września 2015, 13:26

AnnaKatarzyna Fajna mama
Szkoda ze tak malo usg przysluguje z nfz w trakcie ciazy :
Dziewczyny a Wy wszystkie jestescie nastawione na karmienie piersia? Mi z Hania udalo sie kilka miesiecy, tetaz chcialabym dluzej ale man wklesniete brodawki i ciekawe czy Lenka da rade z nich pic. Zobaczymy :)

Zgłoś nadużycie #1347 26 września 2015, 13:35

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

Wiolusia napisał(a)

Natalia,tak właśnie jest,że jest limit na ilość usg,jeżeli chodzi sie na nfz.
Ja czekam z niecierpliwoscia na mojego gina,zeby wrocil z chorobowego,bo ten co go zastepuje jest kompletnie nieogarniety:/
Mi nie puchna nogi i w poprzedniej ciazy tez nie puchly,za to strasznie dretwieja mi rece i przedtem tez tak mialam,glownie w nocy.
Madzialenka moj tez rozroznia rodzaje ubranek,bo ma starsza corke,a w poprzedniej ciazy ominela mnie przyjemnosc zakupow,bo musialam lezec,wiec tym razem dzialam z wyprzedzeniem ;) tylko wciaz nie wiem,czy kupowac dziewczece,czy chlopiece ciuszki ;)

Wiola mi dretwieje prawa reka w nocy i rano po chwili przechodzi..
Lekarz powiedzial zeby trzymac reke powyzej wysokosci serca wtedy jest lepszy przeplyw krwi, dlatego tez zbiera sie woda.wponiedzialek powiem zeby pprzepisal mi cos na wyrownanie tej wody.
Puki co zbieram sie powoli bo jade do mamy i na zakupki, milego popoludnia ;)

Zgłoś nadużycie #1348 26 września 2015, 14:25

madzik90 Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Może podpowiecie mi co jeszcze warto kupić? Np z takich higienicznych lub osobistych rzeczy? Smoczek i butelkę też już mam. Pieluch tetrowych ile powinno się zakupić?

milciak co do pieluch tetrowych kup duzo ze 20 , bo to idzie raz dwa

Zgłoś nadużycie #1349 26 września 2015, 14:30

madzik90 Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Szkoda ze tak malo usg przysluguje z nfz w trakcie ciazy :
Dziewczyny a Wy wszystkie jestescie nastawione na karmienie piersia? Mi z Hania udalo sie kilka miesiecy, tetaz chcialabym dluzej ale man wklesniete brodawki i ciekawe czy Lenka da rade z nich pic. Zobaczymy :)

Ja tak chciałabym długo karmić z synem udało mi sie 9 miesięcy teraz chciałabym dłużej

Natalia1985 napisał(a)

Wiola mi dretwieje prawa reka w nocy i rano po chwili przechodzi..
Lekarz powiedzial zeby trzymac reke powyzej wysokosci serca wtedy jest lepszy przeplyw krwi, dlatego tez zbiera sie woda.wponiedzialek powiem zeby pprzepisal mi cos na wyrownanie tej wody. 
Puki co zbieram sie powoli bo jade do mamy i na zakupki, milego popoludnia ;)

mi też często coś drętwieje , dziś tak mnie ręka bolała jak spałam że się budziłam ciągle

Zgłoś nadużycie #1350 26 września 2015, 14:31

Mi na razie nie puchną ręce ani nogi, ani też nie drętwieją. Za to prawie od początku ciąży wieczorami i zanim zasnę mam tzw. niespokojne nogi, nie mogą w miejscu chwilę poleżeć i cały czas mnie rwą. Dlatego też staram się być w miarę aktywna fizycznie, bo jak nie robię nic ze sobą to jeszcze gorzej wtedy odczuwam niespokojne mięśnie.