Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1291 24 września 2015, 12:43

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

nie byłam na usg w 32 tyg dopiero :P :P

Na wizycie mial obyc 😀

Zgłoś nadużycie #1292 24 września 2015, 13:34

anencja Gotowa na wszystko
.

Zgłoś nadużycie #1293 24 września 2015, 15:18

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dziewczyny brzuszki macie piekne i ogolnie zgrabne jestescie ☺

Zgłoś nadużycie #1294 24 września 2015, 17:30

Milciak Gotowa na wszystko
Hejka,
Też byłam dziś na wózkach i nie mieli akurat tych modeli, które chciałam porównać bo wczoraj się wyprzedały i mają jutro dojechać nowe. I też wyszłam z niczym, tzn bez wózka i bez porównania.

Zgłoś nadużycie #1295 24 września 2015, 17:32

Powiem Wam, że ja jakoś boję się jeszcze kompletować tą wyprawkę dla Małej. Cały czas boję się zapeszyć. Wiem, trochę to głupie ale nadal tak mam. Na razie planuję, oglądam, przywożę to, co od siostry będę miała. Ale boję się kupić tych poważniejszych rzeczy jak wózek czy kołyska...

Zgłoś nadużycie #1296 24 września 2015, 17:50

madzik90 Gotowa na wszystko
Anencja również masz bardzo elegancki brzusio! :)
Milciak ja też jeszcze prawie nic nie mam tylko to co po synku i ciuszki dla dziewczynki

Zgłoś nadużycie #1297 24 września 2015, 17:55

anencja napisał(a)

Madzik nooooo kawał brzuszka juz masz ☺ piękny! Czyli jeszcze jakiś czas niepewności Cię czeka? Dziwne ze usg tak oszczędnie dawkuja. No ale co zrobić. Lekarz decyduje.

Marin co tam ciekawego sobie zafundowałas u kosmetyczki? Jaki zabieg?

AnnaKatarzyna ja mam straszne huśtawki nastroju. Dziś np.naskoczylam rano na córkę bo śniadanie jadła w żółwim tempie, a właściwie tylko siedziała a nie jadła a już zbliżał się czas wyjścia do przedszkola. W ogóle u nas temat jedzenia jest drażliwy i dość często to (a właściwie tylko to jeśli chodzi o zachowanie Laurki) wyprowadza mnie z równowagi. W każdym razie teraz siedzę w domu i mam wyrzuty sumienia.

Byłam wczoraj oglądać wózki i doooopa. Nie mieli tych modeli które mnie interesują. Mają ściągnąć od producentów 3 wozki i zadzwonić do mnie, wtedy przyjadę obejrzeć, zdecyduje i kupię. Stelaża do wanienki tez nie kupilam bo oazalo się ze nie wiem czy mam wanienke mała czy duża ☺za to wyprawka juz prawie całą dotarła do mnie (z zakupów przez net). Czekam jeszcze tylko na koszule nocne i wszystko właściwie będę już miała. Poza zapasem pieluch.

czas nie pewności tzn co? :)
A z tym usg to sama lekarka mi powiedziałą że zależy ile będą mieć poeniędzy :) To w 32 tyg jest obowiązkowe, a czy zrobi mi jeszcze to zależy widać od sił wyższych ...

Wiesz co mnie mój syn też do szału doprowadza. Kompletnie mnie sie nie słucha jakbym do ściany gadała. A mnie aż trzęsie od tego... Takie afery potrafi miz robić przy ludziach że aż wstyd i to o byle co. Ostatnio anwet 2 razy zdarzyło mu sie uderzyć mnie w twarz. Normalnie czasami już nie daje rady. Teraz jak chodzi do przedszkola to jest lepiej, ale widać że brakuje mu męskiej ręki mimo że ja nigdy nie pozwalałam sobie an wiele i byłam kosekwentna. Choć nawet jak byłam jeszcze z mężem to jego częsciej nei było niż był, przychodził do domu jak gość więc wychowanie syna i tak na moich barkach spoczywało. Mam nadzieje że troche sie zmieni w tym przedszkolu, bo mi to już ręce opadały chwilami

Zgłoś nadużycie #1298 24 września 2015, 17:58

Milciak a jakie ostatecznie będziesz porównywać?
Ja czekam na Tako Alive, Tako omega i Babyactive shell eko. Na któryś z tych 3 zdecyduje się.

Madzik :*

Zgłoś nadużycie #1299 24 września 2015, 18:01

ja ostatnio oglądałam używane wózki i znalazłam taki jeden bardzo mi sie podobał za 200 zł, ale było to z innego miasta więc nawet nie miałabym jak po niego podjechać :/

Zgłoś nadużycie #1300 24 września 2015, 18:10

madzik90 napisał(a)

czas nie pewności tzn co? :)
A z tym usg to sama lekarka mi powiedziałą że zależy ile będą mieć poeniędzy :) To w 32 tyg jest obowiązkowe, a czy zrobi mi jeszcze to zależy widać od sił wyższych ...
Wiesz co mnie mój syn też do szału doprowadza. Kompletnie mnie sie nie słucha jakbym do ściany gadała. A mnie aż trzęsie od tego... Takie afery potrafi miz robić przy ludziach że aż wstyd i to o byle co. Ostatnio anwet 2 razy zdarzyło mu sie uderzyć mnie w twarz. Normalnie czasami już nie daje rady. Teraz jak chodzi do przedszkola to jest lepiej, ale widać że brakuje mu męskiej ręki mimo że ja nigdy nie pozwalałam sobie an wiele i byłam kosekwentna. Choć nawet jak byłam jeszcze z mężem to jego częsciej nei było niż był, przychodził do domu jak gość więc wychowanie syna i tak na moich barkach spoczywało. Mam nadzieje że troche sie zmieni w tym przedszkolu, bo mi to już ręce opadały chwilami

Z niepewnoscia to chodziło mi o płeć. ☺
A Twój młody. ..cóż pewnie ma taki okres buntu, prób samodzielnosci itp. Nic innego nie pozostaje jak przeczekac, być konsekwentnym w zakazach,  prośbach itp i nie dać się ponieść emocjom (hehe z tym ostatnim akurat mam problem ).
U nas jest inaczej troche, bo Laura jest spokojnym dzieckiem, zawsze pyta mnie o zgodę na wszystko, w sklepach i ogolnie publicznie zachowuje się jak aniol. I tak mnie rozpiescila ta grzecznoscia, że jak tylko coś jest nie tak to ja się już czepiam. A potem mam wyrzuty sumienia, żałuję itd. Ech...wychowanie dziecka to ciężka sprawa.

Zgłoś nadużycie #1301 24 września 2015, 18:18

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej.
Ale sliczne brzuszki macie ;)
Ja jutro mam wizyte i zaczynam sie stresowac, mam tylko same badanie bez usg, i tak sie zastanawiam czy nie poprosic o usg prywatnie, bo chcialabym wiedziec kto zamieszkuje w brzuszku.A nie wiem czy mozna tak czesto wykonywac USG bo mialam ostatnio w 20 tyg! Jutro podpytam.
Co do wózka to tez sie wstrzymuje puki co i zapewne kupimy na koncu, skupiam sie na kompletowaniu wyprawki, w sobote wybieram sie do mamy i razem na zakupy mam nadzieje ze beda udane ;)

Zgłoś nadużycie #1302 24 września 2015, 18:23

Natalia ja mam usg na każdej wizycie czyli co 2.5 -3 tyg. Można tak często robić. Jak najbardziej .

Zgłoś nadużycie #1303 24 września 2015, 18:27

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

anencja napisał(a)

Natalia ja mam usg na każdej wizycie czyli co 2.5 -3 tyg. Można tak często robić. Jak najbardziej .

Anencja dzieki za szybka odpowiedz:*

Zgłoś nadużycie #1304 24 września 2015, 18:55

Ostatecznie zostały mi takie modele z tych co mi się podobają wizualnie i spełniają w miarę wymagania jakie sobie postawiłam:
- coletto marco polo
- graco symbio
- quinny buzz 3 lub mood (wiem że jest trochę "plastikowy", dużo osób mi go odradza)
- joolz day
- maxi cosi mura 3 lub 4 (ale jest trochę cięższy stelaż)

Muszę mieć w miarę lekki stelaż, bo mieszkam na wysokim drugim piętrze bez windy, musi się składać do niezbyt dużego bagażnika, więc gondola nie może być z tych wielkich i sztywnych. Mają być przednie skrętne koła z możliwością blokady, spacerówka montowana tyłem i przodem do kierunku jazdy i jeszcze wysuwana rączka do prowadzenia bo jestem wysoka. Może być 2w1 lub 3w1. To tyle z moich "wymagań wózkowych" ;-)

Zgłoś nadużycie #1305 24 września 2015, 19:11

AnnaKatarzyna Fajna mama

Milciak napisał(a)

Powiem Wam, że ja jakoś boję się jeszcze kompletować tą wyprawkę dla Małej. Cały czas boję się zapeszyć. Wiem, trochę to głupie ale nadal tak mam. Na razie planuję, oglądam, przywożę to, co od siostry będę miała. Ale boję się kupić tych poważniejszych rzeczy jak wózek czy kołyska...

Wiesz co a ja zaczelam teraz przyspieszac, byla u mnie w zeszly weekend kolezanka w 28 tyg, tez powiedziala ze nie spieszy sie z niczym, dwa dni pozniej poszla na usg, ginekolog powiedzial ze dziecko jest jiz wsatwione w kanal rodny glowa w dol, brzuch zszedl tez juz na dol i powiedzial ze jak dotrwa do 35 tygodni to bedzie cud, ma lezec z przerwami na siusi. A wiec czy zapeszasz czy nie to nie ma znaczenia. Ona musi lezec a maz wszystko jezdzi i kupuje bo musza byc przygotowani w kazdym momencie. Trzymam za nich l kciuki aby Mala jak najdluzej posiedziala.
Ja sama mam skurcze i biore leki, ale czuje ze pomagaja.

Zgłoś nadużycie #1306 24 września 2015, 19:27

AnnaKatarzyna napisał(a)

Wiesz co a ja zaczelam teraz przyspieszac, byla u mnie w zeszly weekend kolezanka w 28 tyg, tez powiedziala ze nie spieszy sie z niczym, dwa dni pozniej poszla na usg, ginekolog powiedzial ze dziecko jest jiz wsatwione w kanal rodny glowa w dol, brzuch zszedl tez juz na dol i powiedzial ze jak dotrwa do 35 tygodni to bedzie cud, ma lezec z przerwami na siusi. A wiec czy zapeszasz czy nie to nie ma znaczenia. Ona musi lezec a maz wszystko jezdzi i kupuje bo musza byc przygotowani w kazdym momencie. Trzymam za nich l kciuki aby Mala jak najdluzej posiedziala.
Ja sama mam skurcze i biore leki, ale czuje ze pomagaja.

To mnie trochę wystraszyłaś, bo ja też mam te skurcze od tygodnia kilka razy dziennie i w nocy też. Biorę nospę forte. Tzn te skurcze (takie twardnienie brzucha) nie są bolesne więc niby nie powinnam się przejmować, ale jak wcześniej nie miałam wcale i nagle kilka dziennie to jest to dla mnie niepokojące.

Zgłoś nadużycie #1307 24 września 2015, 20:00

Marin Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Madzik nooooo kawał brzuszka juz masz ☺ piękny! Czyli jeszcze jakiś czas niepewności Cię czeka? Dziwne ze usg tak oszczędnie dawkuja. No ale co zrobić. Lekarz decyduje.

Marin co tam ciekawego sobie zafundowałas u kosmetyczki? Jaki zabieg?

AnnaKatarzyna ja mam straszne huśtawki nastroju. Dziś np.naskoczylam rano na córkę bo śniadanie jadła w żółwim tempie, a właściwie tylko siedziała a nie jadła a już zbliżał się czas wyjścia do przedszkola. W ogóle u nas temat jedzenia jest drażliwy i dość często to (a właściwie tylko to jeśli chodzi o zachowanie Laurki) wyprowadza mnie z równowagi. W każdym razie teraz siedzę w domu i mam wyrzuty sumienia.

Byłam wczoraj oglądać wózki i doooopa. Nie mieli tych modeli które mnie interesują. Mają ściągnąć od producentów 3 wozki i zadzwonić do mnie, wtedy przyjadę obejrzeć, zdecyduje i kupię. Stelaża do wanienki tez nie kupilam bo oazalo się ze nie wiem czy mam wanienke mała czy duża ☺za to wyprawka juz prawie całą dotarła do mnie (z zakupów przez net). Czekam jeszcze tylko na koszule nocne i wszystko właściwie będę już miała. Poza zapasem pieluch.

Anencja byłam na hennie brwi i rzęs, zawsze to chwila relaksu. Ja wyprawkę przez internet planuję zamówić w przyszlym tyg.

Zgłoś nadużycie #1308 24 września 2015, 20:06

AnnaKatarzyna Fajna mama

Milciak napisał(a)

To mnie trochę wystraszyłaś, bo ja też mam te skurcze od tygodnia kilka razy dziennie i w nocy też. Biorę nospę forte. Tzn te skurcze (takie twardnienie brzucha) nie są bolesne więc niby nie powinnam się przejmować, ale jak wcześniej nie miałam wcale i nagle kilka dziennie to jest to dla mnie niepokojące.

To pewnie przepowiadajace masz jak nie bola, to normalne na tym etapie. Nie maryw sie :) ale wspomnij przy okazji o nich lekarzowi.
Ja mialam bolesne bardzo :/ teraz po lekach sa ale noc nie boli :)

Zgłoś nadużycie #1309 24 września 2015, 20:07

Marin Gotowa na wszystko
Dziewczynki sliczne macie brzuszki :-)
Natalia1985 ja jutro tez mam wizytę, usg mam robione na kazdej wizycie (co m-c), martwię się o to moje łożysko. Niuniuś jak kopie to mam wrażenie że jakoś strasznie nisko, a teraz jeszcze AnnoKatarzyno mnie wystraszyłas z tą kolezanką. No coz, zobaczymy.
Anencja i Milciak jak już wybierzecie ostatecznie model to dajcie znać, ja wciąż mam dylemat :-(

Zgłoś nadużycie #1310 24 września 2015, 20:10

Marin Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

ja ostatnio oglądałam używane wózki i znalazłam taki jeden bardzo mi sie podobał za 200 zł, ale było to z innego miasta więc nawet nie miałabym jak po niego podjechać :/

Madzik a nie ma możliwości wysyłki? Szukaj na OLX w swoim mieście, jest tego naprawdę dużo w dobrej cenie :-)