Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1231 21 września 2015, 16:29

madzik90 Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Ojejku, zazdroszczę, że tylko 5kg na plusie, ja już ok 9 a wcale się nie zajadam i jestem w miarę aktywna (m.in. basen 3xtydzień)

chodzisz an basen? :) ale fajnie, ja tam nie umiem pływać choć mieszkam nad morzem :P

Zgłoś nadużycie #1232 21 września 2015, 17:05

Milciak Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

chodzisz an basen? :) ale fajnie, ja tam nie umiem pływać choć mieszkam nad morzem :P

Madzik nauczyłam się pływać dopiero w tym roku. Zawsze to było takie moje marzenie gdzieś z tyłu głowy, chociaż dużo osób mi mówiło że w dorosłym wieku mam małe szanse. Ale ja do upartych ludzi należę, jeśli już sobie obiorę jakiś cel. No i udało mi się z pomocą instruktora. I dobrze, że się nauczyłam, bo gin mi powiedział na samym początku ciąży, że z aktywności fizycznej to tylko pływanie i spacery. No ewentualnie jakieś zajęcia fitness dla kobiet w ciąży, ale mnie takie coś nudzi. Jeszcze jogę lubię.

Zgłoś nadużycie #1233 21 września 2015, 19:53

anencja Gotowa na wszystko
Ja mam 10 na plusie. 😕i czuje to w kregoslupie. Jutro zmierze obwód brzucha.
Milciak super! basen 3x w tyg!  Ja się ograniczam do spacerów 😊 basen sporadycznie i to w postaci aquaparku czyli siedzenia z corka z brodziku dziecięcym.  Hihi Ja w tej ciąży jakas ogólnie bardziej przestraszona jestem. Dziwne, w pierwszej byłam bardziej wyluzowana i mniej się stresowałam.  Teraz wkręcam sobie jakieś scenariusze czarne, miewam jakieś dziwne sny i przez to sama narzucam sobie taki rygor oszczędzania się. I już czuje znaczny spadek kondycji. Mam nadzieje ze po porodzie dostane powera bp inaczej nie wiem jak wyrobie fizycznie z noworodkiem i czterolatkiem!

Zgłoś nadużycie #1234 21 września 2015, 20:21

Dzis moja aktywność polegała na zawiezieniu córki do przedzzkola, wizycie u fryzjera, zakupach w Lidlu, odebraniu córki z przedszkola (wszystko autem), potem krótki spacerek popołudniowy z mala i jestem ledwo żywa ze zmęczenia. Kąpielą Laury zajął się juz mąż bo ja nie miałam siły. Masakra. Jestem wrakiem człowieka 😊😆

Zgłoś nadużycie #1235 21 września 2015, 20:48

Marin Gotowa na wszystko
Dziewczyny ja dziś po pracy jak się wzięłam do sprzątania to niedawno usiadłam i czuję że zaraz odlecę. W pracy około południa mnie tez łamało spanie że myslałam ze walnę głową o biurko :-)
Jutro się zmierzę z ciekawości, bo mi różnie ludzie mówią, jedni że mały brzuszek a inni że duży. Mam 165cm wzrostu i przytyłam 6kg.
Łapią mnie skurcze w łydkach, w nocy jest nieraz taki ból ze szok.Podobno w 3 trymestrze to się nasila.
U mnie w pracy cięzko uniknąć chorób bo ludzie zasmarkani i kaszlący chodzą jak opętani i nawet nie zwracają uwagi na mnie :-)
Swietna ta aplikacja na telefon, no cóż studniówkę większość z nas ma już za nami, trzeba przygotowywac sie do "Matury", zaczynam się stresować!

Zgłoś nadużycie #1236 22 września 2015, 9:02

Madzialenka Zaprawiona w bojach
hej dziewczynki, nie było mnie dwa dni a tu tyle do czytania.. :)
Madzik90 jak przyziębienie? mija już? Jeśli coś cię tam trzyma to zrób sobie taką miksturę (miód, cynamon, cytryna i zalej to gorącą wodą i wypij koniecznie ciepłe. Dosyć smaczne nawet :)
Milcik spokojnie jeszcze twój brzuszek urośnie :) nawet nie zauważysz kiedy. :) Mi też każdy mówi,że mam mały brzuszek ja jestem dość niska bo mam tylko 160 wzrostu i teraz ważę 59 kg. Tylko przytyłam 4 kg ale lakerz mi powiedział,że tyje bardzo normalnie i nie mam co się przejmować.
Basen?> kurcze a ja się tak boję iść na basen czytałam tyle że nie wskazane w ciąży,że zaraski i sobie odpuściłam.
AnnaKatarzyna jak idzie szycie? Ja jeszcze sie nie wziełam zawsze coś innego jest do pracy. Myślałam, że może w tym tygodniu się wezmę a tu już trzeba robić wiązanki na Wszystkich Świętych (ale dobrze parę groszy wpadnie )
Byłam wczoraj u lekarza i sie na chwile pokazała i lekarz potwierdził,że będzie dziewczynka :) (ufff)
szyjka prawidłowa i moja księżniczka ma już 560 g.. :)

Zgłoś nadużycie #1237 22 września 2015, 9:16

Milciak Gotowa na wszystko
W kwestii basenu lekarz powiedział mi, że mogę brać probiotyki. To w kwestii bakterii, a jeśli chodzi o samo pływanie w ciąży jest bardzo wskazane bo nie dźwigasz swojego ciężaru ciała tak jak normalnie przy ćwiczeniach.

Zgłoś nadużycie #1238 22 września 2015, 9:35

AnnaKatarzyna Fajna mama

Madzialenka napisał(a)

hej dziewczynki, nie było mnie dwa dni a tu tyle do czytania.. :)
Madzik90 jak przyziębienie? mija już? Jeśli coś cię tam trzyma to zrób sobie taką miksturę (miód, cynamon, cytryna i zalej to gorącą wodą i wypij koniecznie ciepłe. Dosyć smaczne nawet :)
Milcik spokojnie jeszcze twój brzuszek urośnie :) nawet nie zauważysz kiedy. :) Mi też każdy mówi,że mam mały brzuszek ja jestem dość niska bo mam tylko 160 wzrostu i teraz ważę 59 kg. Tylko przytyłam 4 kg ale lakerz mi powiedział,że tyje bardzo normalnie i nie mam co się przejmować.
Basen?> kurcze a ja się tak boję iść na basen czytałam tyle że nie wskazane w ciąży,że zaraski i sobie odpuściłam.
AnnaKatarzyna jak idzie szycie? Ja jeszcze sie nie wziełam zawsze coś innego jest do pracy. Myślałam, że może w tym tygodniu się wezmę a tu już trzeba robić wiązanki na Wszystkich Świętych (ale dobrze parę groszy wpadnie )
Byłam wczoraj u lekarza i sie na chwile pokazała i lekarz potwierdził,że będzie dziewczynka :) (ufff)
szyjka prawidłowa i moja księżniczka ma już 560 g.. :)

To juz duza dziewczynka :)
Robisz wiazanki ? To prawda jak dodatkowy grosz wpadnie to nie zaszkodzi :)
Jezeli chodzi o szycie to przez te moje skurcze i slabe wyniki musialam zrezygnowac z reszty zamowien, tylko dla mojej Lenki uszyje. Ochraniacz poduszkowy 12 sztuk, pozniej bedzie mozna wykorzystac go na lozko jak poduchy, kocyk i podusie pod glowe. Zaczynam dopiero szyc jej zestaw.

Zgłoś nadużycie #1239 22 września 2015, 9:37

AnnaKatarzyna Fajna mama
A to my i poczatek 27 tygodnia :)

Zgłoś nadużycie #1240 22 września 2015, 9:45

O a ja się tak bałam iść na ten basen.
AnnaKatarzyna. tak robię wiązanki. Pracowałam dość długo w kwiaciarni.
Ja też chciałam te ochraniacze poduszkowe,póżniej można wykorzystać je.
Śliczny masz brzuszek :)

Zgłoś nadużycie #1241 22 września 2015, 9:54

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny.
Ja wczoraj jak sie wypuscilam w miasto to pol dnia mnie nie bylo , a jak wrocilam to juz na nic sily nie mialam i zasnelam jak male dziecko.czuje juz ten ciezar kolana zaczynaja bolec przy wstawaniu. Moja waga na dzis 60kg 7 na plusie a jeszcze tyle czasu. Dzis mam w planach wlosy zafarbowac, i troszke wziac sie za siebie. Piki co musze ogarnac troszke mieszkanie.
Madzialenka super ze wszystko u ciebie dobrze i u coreczki ;)
AnnaKatarzyna sliczne te twoje podusie, a brzusio bardzo zgrabny i nie duzy jak na 27 tydz ;)

Zgłoś nadużycie #1242 22 września 2015, 10:27

AnnaKatarzyna Fajna mama
Faktycznie basen to samo zdrowie dla ciezarnych tylko pod warunkiem ze nie ma infekcji drog rodnych lub tendencji do nich.
Woda powinna byc ozonowan a nie chlorowana. Chlor nie jest zbyt zdrowy gdy opijemy sie wody a w dodatku bardzo wysusza skore co moze sprzyjac rozstepom.
Ozonowana woda jest ok :)  
Zazdroszcze plywania, ja przy swoich infekcjach nie moge :(

Zgłoś nadużycie #1243 22 września 2015, 10:59

Hejka! Zmierzyłam obwód brzucha i mam 94cm. ☺

MARIN a bierzesz magnez? Nie pamiętam czy pisałaś.

Madzialenka a te wiązanki wstawiasz gdzieś do kwiaciarni czy masz swój zbyt?

Natalia ja wczoraj byłam u fryzjera zafarbowac włosy, tzn odrost. Od razu lepsze samopoczucie ☺

AnnaKatarzyna bardzo zgrabnie wyglądasz! Taka drobna kobietka ☺ fajny pomysł z tym ochraniaczem modułowym. Nie miałam pojęcia ze takie coś jest, dopiero natknęłam się kilka dni temu robiąc zakupy na allegro. Ja mam dwa tradycyjne po córce wiec na razie wystarczy.

Kompletuje juz na poważnie wyprawke. Kupiłam kosmetyki, przescieradla, podkłady, majtki di szpitala skoro tak polecalyscie ☺,smoczki, kocyk i sporo różnych pierdolek, drobiazgów. A jutro być może wybierzemy się po wózek. Juz zaczyna się spór , bo szanowny małżonek nie chce przyjąć do wiadomości, że wózek ma być ciemny: grafitowy, czarny, szary lub granatowy ☺ jestem zdecydowana na Tako 2w1 (fotelik mam maxi cosi po Laurce ) ale co do modelu, to ostatecznie wybiorę w sklepie, po obejrzeniu na żywo.

Zgłoś nadużycie #1244 22 września 2015, 11:05

MaM do Was pytanko. Mialyscie może do czynienia ze stelażem do wanienki? Mam na myśli taki najprostszy, tani. Jak ten na fotce poniżej. Czy to jest stabilne? Zastanawiam się nad kupnem. Mam na strychu taki stolik wysoki którego uzywalam do kąpania Laury ale jest dość duży, bardzo ciezki i nieforemny i zabierał sporo miejsca w łazience. I zastanawiam się nad stelażem. Ale że nie jest mi aż tak bardzo niezbędny to myślę o tej wersji najtańszej.

Zgłoś nadużycie #1245 22 września 2015, 11:16

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

anencja napisał(a)

MaM do Was pytanko. Mialyscie może do czynienia ze stelażem do wanienki? Mam na myśli taki najprostszy, tani. Jak ten na fotce poniżej. Czy to jest stabilne? Zastanawiam się nad kupnem. Mam na strychu taki stolik wysoki którego uzywalam do kąpania Laury ale jest dość duży, bardzo ciezki i nieforemny i zabierał sporo miejsca w łazience. I zastanawiam się nad stelażem. Ale że nie jest mi aż tak bardzo niezbędny to myślę o tej wersji najtańszej.

Anencja ja tez sie zastanawiam nad ta wanienka ze stelazem wiec rowniez czekam na opinie.

Zgłoś nadużycie #1246 22 września 2015, 11:56

Hej
u mnie dziś znowu zimno rano że szok tylko 9 stopni :/ Zaprowadziłam syna do przedszkola pojechałąm na rynek po świeżutkie mleko wiejskie (uwielbiam je takie tłuściutkie i pachnące :P ) spotkałąm koleżanke to z godzine gadałyśmy ona też w ciazy wiec tematów nie było końca :) Potem moja mama przyszła to razem zrobiłyśmy zaupy jeszcze w Lidlu i do domu taka zmęczona byłam i głodna jak nie wiem. 

Milciak

zazdroszczę ja też chciałam sie nauczyć ale zapał to mam słomiany nie wychodziło, a ja wody głębokiej sie boje więc odpuściłam :) A pływanie bardzo wskazane fakt, odciąża kręgosłup
Anencja ja jak mało sie ruszam to też zastygam jak emerytka, dlatego wolę latac coś robić, czas mi szybciej leci, i sie nie nudze. Co do stelaża ja nei miałam więc sie nie wypowiem :)
Marin ja te skórcze łydek też mam, czasami jak złapie mnie taki bolesny to jakby noge wyrywało, ale ogólnie bardziej jest to dla mnie denerwujące bo to takie uczuczucie że trzeba ciągle nogami przebierać - jak w tej reklamie :P Ja troche też już o porodzie myśle, ale ciągle mam w głowie że będzie lepiej niż zA 1 razem- mam nadzieje.... ;)
Madzialenka ja już prawie zdrowa troszke mnie tylko gardło boli jeszcze :*
super gratuluje córeczki!!! :)
AnnaKatarzyna te poduszki są wystrzałowe super takie w sam raz dla dziewczynki ;)
A jaki zgrabniutki brzusio super! ;)

Zgłoś nadużycie #1247 22 września 2015, 12:32

Nooo mi też już przyświeca realna wizja porodu ☺ Musze na następnej wizycie, w poniedziałek na poważnie przycisnąć gina co do sposobu porodu. Mam nadzieje ze w grę będzie wchodzić wyłącznie cc.
I właśnie z powodu tej wizji wzięłam się za wyprawke.
Madzik ja uwielbiam twaróg taki naturalny tlusty wiejski. 😊 Jakiś czas temu kupowalismy co tydzień od takiej gospodyni(nawet jej córki rozwozily do domu klientom) ale sprzedała krowę i się skończyło.

Zgłoś nadużycie #1248 22 września 2015, 12:40

Kochane powiedzcie jak wstawiacie zdjęcia ? (kurcze trochę technologi i człowiek się gubi) (eh :!)
Moja przyjaciółka ma taki stelaż i jest mega zadowolona podobno dużo lżej dla kręgosłupa :)

Anencja do ciąży pracowałam w kwiaciarni to tam tyko je robiłam bo na nic innego nie było czasu. w tym roku robię takiej babeczce co handluje zniczami,wiązankami itd pod cmentarzem. Zobaczymy co z tego wyjdzie bo jednak pod cmentarz przychodzi inny klient niż do kwiaciarni. Kilka lat temu próbowałam na własną rękę na targach ale to trzeba dużo kasy w to włożyć i na większa skale, bo jak ma się 30 wiązanek to nawet nikt się tym nie zainteresuje.

Kobietki moja mama powyciągała dużo ubranek po mojej dużo młodszej siostrze tylko,że one już są trochę zżółknięte bo jednak te 10 lat leżały w worku na strychu. Myślałam je wygotować i dodać troszeczkę wybielacza tylko nie wiem czy nie uczuli to mojego maleństwa. Tylko później bym uprała to w proszku specjalnym dla niemowlaczków. Co myślicie o tym/? warto spróbować?

Zgłoś nadużycie #1249 22 września 2015, 12:44

o nauczyłam się :) (brawo !)
AnnaKatarzyna ja chcę uszyć coś takiego :)

Zgłoś nadużycie #1250 22 września 2015, 12:53

coś uzupełnić? :)