Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1191 19 września 2015, 6:49

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dzien dobry :) co do pieluch i chusteczek nawilzajacych to niestety moje pierwsze dziecie urodzilo sie wrazliwcem i musielismy do przewijania uzywac cieplej wodyi suchych chustek, moczylismy je w tej wodzie i tak do 3 miesiaca. A pampersow dady dostalismy jedna paczke w prezencie i u nas sie nie sprawdzily bo znacznie czesciej trzeba bylo je zmieniac niz pampersy i w sumie jak przeliczylam to finansowo wyjchodzi tyle samo przy ilosci przebierania. A przy noworodku to pampersy ida jak woda. Ale wiem ze ogolnie firme dada Mamy chwala.

Zgłoś nadużycie #1192 19 września 2015, 7:22

Madzialenka Zaprawiona w bojach
witam .
jak mineła noc? Ja po spotkaniu klasowym świetnie, fajnie się tak spotkać po latach... Tylko w zamian pokłóciłam się strasznie z moim facetem.. ech! :(
Madziak90 ja mam ostatnio te same obawy,że może lekarz się pomylił na USG, tym bardziej, że na nastepnych zawsze się chowała. A kupiłam tyle fajnych ubranek. :)
Anencja te tuniki są naprawde fajne. :)
kupiłam sobie wczoraj getry (oczywiście), tunikę i 2 staniki ( bo cyce mi rosną jak szalone ) :) mogłyby już takie zostać! :)

Zgłoś nadużycie #1193 19 września 2015, 8:13

AnnaKatarzyna Fajna mama
Oj z tymi cycami... to bylo moje najwieksze utrapienie pi pierwszej ciazy i karmieniu. Byly wielkie a jak skonczylam karmic to wygladaly bardzo slabo :/ zaczely powoli wracac do siebie ale druga ciaza chyba je wykonczy :/

Zgłoś nadużycie #1194 19 września 2015, 9:21

anencja Gotowa na wszystko
Ja z chęcią dołączę się do narzekajacych na samopoczucie ☺ nie trzeba mnie specjalnie zachęcać hihi zawsze się coś znajdzie.

Madzialenka super ze dobrze się bawilas! A facet co tam przeskrobal?

Madzik a kiedy ostatni raz miałaś podglądanie płci?

Co do pieluch to ja te pierwsze Newborn uzywalam pampers premium. Są drogie ale podobnie jak AnnaKatarzyna uważam ze warto. Ani razu Laura nie miała odparzenia (one mają taką dodatkowa siateczke, przynajmniej 4 lata temu mialy) i ani razu mała się nie prZesikala ani przekupkala ☺ po ok.3 mcach przerzucilam się na Dady albo Rossmanowskie. Tyle że moje dziecie nie było nigdy wymagające jeśli chodzi o pieluchy także spokojnie te tańsze (także takich marek sklepowych z Polo Marketu czy Carrefour ) w pozniejszym okresie jak najbardziej nam pasowaly. Także warto poeksperymentować jak juz dziecie ciut urośnie bo czasem nie warto przeplacac.

Zgłoś nadużycie #1195 19 września 2015, 9:36

AnnaKatarzyna napisał(a)

Oj z tymi cycami... to bylo moje najwieksze utrapienie pi pierwszej ciazy i karmieniu. Byly wielkie a jak skonczylam karmic to wygladaly bardzo slabo :/ zaczely powoli wracac do siebie ale druga ciaza chyba je wykonczy :/

Jak długo karmilas? Ja 5 mcy tylko i po tym okresie piersi były w miarę ok. Potem dopiero spadły mi pociązowe kilogramy i okazało się ze z piersi zostały piegi jak to mówił mój mąż 😆😆☺☺

Zgłoś nadużycie #1196 19 września 2015, 10:12

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej
Ehh dziewczyny z tymi cyckami to ja tez ponarzekam,w pierwszej ciazy sporo mi urosly, i mogly takie zostac ale tak sie nie stalo..karmilam tylko 3 mies i pokarm zanikl, i wrocily do wczesniejszego stanu czyli roz 75B, na ta chwile urosly troszke i na poczatku bolaly a teraz spokuj zobaczymy pod koniec ciazy czy sie cos zmieni.Co do pieluszek to mam zakupione 2 paczki narazie z pampersa, i nawilzajace tez 3 paczki,za kazdym razem jak sa jakies promocje to cos kupuje najczesciej w rossmanie bo bliziutko mam.pewnie z czasem tez pokombinuje z tymi pieluchami i sie okaze ktore sa odpowiednie.
Milego dnia mamusie ;)

Zgłoś nadużycie #1197 19 września 2015, 11:33

Milciak Gotowa na wszystko
Hej, a ja powiem Wam, że przed ciążą miałam cyce, a teraz to już balony. Tylko problem ze stanikami dla mnie polega na tym, że mam mały obwód pod biustem (65 lub 70) a dużą miseczkę. Więc zakupy stanikowe tylko w sklepach braffiterskich. A teraz w ciąży mam większy problem z tymi stanikami. Na szczęście staniki sportowe są dobre bo rozciągliwe :-)

Zgłoś nadużycie #1198 19 września 2015, 11:35

agunia10 Gotowa na wszystko
Hej nas dzis pada ale tak cichutko, zero wiatru, chyba nawet wole taka pogode niz te potworne wichury.
Wczoraj bylam na biopsji tarczycy, troche bolalo ale wszystko bylo w porzadku, potem siedzialam z wacikiem przy szyi w pokoju pielęgniarek i tak mi się zrobiło słabo ze za chwile bym tam padła. Położyli mnie tam, dali wodę i za chwilę mi przeszło.

Marino nie męcz się i idź na zwolnienie, odpoczniesz sobie trochę bo po porodzie czas się skurczy. Fajnie ze dostałaś taka wyprawkę od swojego giną. Ja się nie spodziewam ale po porodzie w szpitalu dostałam takie pudełko prezentowe z próbkami, bardzo miłe to było.

Anencja pół paczki chusteczek na jedną kupę, no to zdolny twój mąż. :-)

Zgłoś nadużycie #1199 19 września 2015, 11:48

agunia10 Gotowa na wszystko
Mi piersi urosły na początku ciąży i na razie nie rosną wiec z biustonoszem nie mam problemów, mogłyby takie już zostać ale na pewno niestety spadną po ciąży.

Ja w niektóre spodnie się jeszcze mieszcze, zastanawiam sie co będzie za miesiąc dwa, no i nie wiem czy kupować jakąś kurtkę czy chodzić w rozpiętej bo w tych co mam na pewno się nie dopne. A w grudniu styczniu może być jednak zimno.

Zgłoś nadużycie #1200 19 września 2015, 11:59

Madzialenka Zaprawiona w bojach
No ja przed ciążą to 75B i to koniecznie z push upem a teraz już 85 i czasem małe :)
Anencja: miał czekać na mnie a przyszedł do niego sąsiad i już się do niczego nie nadawał :) i jeszcze się kłócił ze mną,że za rzadko wychodzę i on nie ma kiedy się spotkać z sąsiadem. :( eh Ci faceci zostawić ich na chwilę. :)
A ja szykuję się na weselicho ! :) (już mam ich dosyć) ani nie potańczę, ani nie popije... chociaż dobrze że mogę zjeść tych różnych smakołyków chociaż z tym moim cukrem to nie za bardzo :)

Zgłoś nadużycie #1201 19 września 2015, 12:20

A propos przewijania przez tatusiów ☺
https://youtu.be/I1LI7ndOcGU
Agunia w kurtkę czy plaszcz lepiej się zaopatrzyc bo w rozpietym to angina gotowa. W necie jest spory wybór używanych,  kobiety sprzedają fajne ciuszki w dobrych cenach tylko trzeba poszperać.  
Madzialenka oj wiem jak to jest na takich zabawach jak nie można ani kieliszka łyknać 😉 lipa totalna ale za to na drugi dzień inni mają kaca a my nie. To jest plus ☺

Zgłoś nadużycie #1202 19 września 2015, 17:24

Marin Gotowa na wszystko
Ja z moich cycuszków się cieszę (mój Luby chyba jeszcze bardziej), przed ciążą 75B a teraz 80C :-) Naprawdę mogłoby tak zostać.
Madzialenka ja ostatnio jak się spotkałam z przyjaciółką a nasi faceci poszli na piwko to gdybyśmy o północy nie zadzwoniły to o mały włos wylądowali by na imprezie i jeszcze byli zdziwieni o co nam chodzi. No o nic przecież. Ja w ciąży, moja przyjaciółka z dwójką dzieci a oni w kawalerów chcieli się bawić. Ach te chłopy!
Jak chwalicie te Pampersy to może warto na początek się na nie skusić.
Ja już kurtkę na jesień kupiłam, dużo szukałam w necie, naprawdę jest tego dużo. Jednak znalazłam nową, wymarzoną taką samą jak w necie, a mogłam przymierzyć i będzie praktyczna także po ciąży
http://allegro.pl/pikowana-kurtka-parka-dresowe-rekawy-zip-kaptur-l-i5602132667....
Brzuszek w niej wygląda super i jest mega wygodna.
Uciekam się trochę ogarnąć bo jedziemy ze znajomymi do kina na "Everest"> Milego wieczorku

Zgłoś nadużycie #1203 19 września 2015, 17:49

Marin a rękawy tej kurtki są ocieplane? I czy brzuch z 9 mca ciąży się zmieści? Spodobała mi się ta kurtka. Moze tez taka kupie. Czarna z szarymi rękawami. Który kolor kupujesz?
Jak Wam mija sobota? Ja jetem dumna z siebie, bo umylam 4 okna. odswiezylam fotelik samochodowy niemowlęcy (wypralam tapicerkę ) i materacyk z łóżeczka (wypralam obicie i wywietrzylam ). Brawo JA ☺

Zgłoś nadużycie #1204 19 września 2015, 18:27

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

Jak długo karmilas? Ja 5 mcy tylko i po tym okresie piersi były w miarę ok. Potem dopiero spadły mi pociązowe kilogramy i okazało się ze z piersi zostały piegi jak to mówił mój mąż 😆😆☺☺

4 miesiace, ale mysle ze to wina laktatora bo w 4 miesiacu coreczka trafila do szpitala, ja bylam razem z nia. Muala zachlustowe zapalenie pluc i nie miala sily ciagnac z piersi i co 3 godziny przez cala dobe musialam odciagac laktatorem :/ i chyba tak wyciagnol mi te piersi :( Przed ciaza byly duze, w ciazy urosly do rozmiaru balonow a pozniej powietrze zeszlo i zostaly duze ale plaskie :(

Zgłoś nadużycie #1205 19 września 2015, 19:37

O kurcze zachlystowe zapalenie płuc. Już kolejne dziecko słyszę, to przechodziło. .
A to było od jednorazowego krztuszenia czy jak?
Nooo laktator wyciąga skórę strasznie. Pod koniec karmienia kupiłam medele żeby jeszCe podciągnąć laktacje ale nie wyszło. Dodatkowo zachorowałam na angine i musiałam brać leki wiec zdecydowałam o zakończeniu karmienia piersią.
Milciak jak dziś sytuacja ze skurczami?

Zgłoś nadużycie #1206 19 września 2015, 23:27

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

O kurcze zachlystowe zapalenie płuc. Już kolejne dziecko słyszę, to przechodziło. .
A to było od jednorazowego krztuszenia czy jak?
Nooo laktator wyciąga skórę strasznie. Pod koniec karmienia kupiłam medele żeby jeszCe podciągnąć laktacje ale nie wyszło. Dodatkowo zachorowałam na angine i musiałam brać leki wiec zdecydowałam o zakończeniu karmienia piersią.
Milciak jak dziś sytuacja ze skurczami?

Urodzila sie w 38 tyg ciazy i miala jeszcze nie do konca wyksztalcony uklad oddechowy, jak ulewala to wylatywalo jej tez noskiem. Bralam na logike ze skoro wylatuje noskiem to moze splywac na pluca. Pytalam lekarki a ona ze nie, ze przesadzam, ona nic nie slyszy. Zmienilam pediatre i ta druga przyznala mi racje, dala skierowanie do szpitala tam zrobili przeswietlenie i zapalenie juz bylo przewlekle. Dali antybiotyk i pomoglo, wyzdrowiala ale ja przez te dni wysiadlam psychicznie i jeszcze jakis czas po powrocie do domu bylo ciezko mi sie pozbierac. Mala byla bardzo dzielna.

Zgłoś nadużycie #1207 20 września 2015, 12:04

Milciak Gotowa na wszystko
Hejka, już lepiej ze skurczami, dzięki.
Wczoraj jeszcze miałam te spięcia (w nocy mnie wybudzały) ale już nie tak częste, wzięłam jeszcze nospe. A dziś już lepiej. Mam nadzieję, że już ich nie będę miała i nie będę musiała jutro wybierać się do lekarza.

Zgłoś nadużycie #1208 20 września 2015, 12:16

madzik90 Gotowa na wszystko
hej
a ja chora :( troche mam katar ale dziś strasznie gardło mnie boli :( Wczoraj byliśmy na plaży, bo była tak ładna pogoda, a dziś juz pochmurno chyba będzie padać....
jeśli chodzi o chusteczki nawilżane i pampersy to naprawde nie ma reguły. Mam koleżankę i jej córka musiała używać tylko dady bo od wszystkich innych miałą odparzenia. czasami dziecko toleruje tylko jedne pampersy, nie koniecznie te najdroższe różnie to bywa zależy od dziecka :) U nas akurat problemu nei było syn miał różne pampersy z belli huggies pampers dada i wszystkie zawsze dobrze tolerował.
Madzialenka  super że spotkanie klasowe się udało. ja cały zcas sie zastanawiam czy na pewno bedzie dziewczynka nastepne usg z tego co wyczytałam miedzy 28-32 tyg to zobaczymy, ale mam już tyle sukienek różowych rzeczy że wolałabym aby znowu potwierdzono że to dziewczynka :P Już sie napaliłam :P
Ja bez push up-ów to bym z domu nie wyszła :D
Ja przed ciążami miałąm rozmiar 75b po zakończeniu karmienia syna (9miesięcy) spadły mi do dużego A albo maleńkiego B coś okropnego nie mogłam patrzeć na siebie. Fakt faktem że jestem dość chuda więc spodziewałam sie że za wiele tam nei zostanie tym bardziej że przed ciążą ważyłam 64 kg a po ciąży 54 więc wyglądałam już jak kościotrup a cycki to coś okropnego. teraz mi się zwiększyły i jakby mi takei zostały to bym byłą szczęśliwa. Ale teraz po 2 ciąży i karmieniu to już za wiele pewnie nie zostanie :(
Anencja  ja miałam na połówkowym powiedziane że to cóka i tyle. więc tylko raz. Dlatego czuje takaą niepewność cały czas bo różnie to bywa :P
ja wczoraj też sie napracowałam wstawiłam 2 pralki odkurzyłam zmyłam podłogi i obiad zrobiłam miałam już dosyć po wszystkim :P
Agunia  co masz z tarczycą że byłąś na biopsji ??
Ja kurtke zimową taką wiekszą mam, moja mama mi dała kiedyś i tak zostawiłam ją sobie właśnie z myślą o ciaży. Nie wiem jaki będę mieć brzuch w grudniu ale mam nadzieje ze w ta kurtke sie zmieszcze :P
Anna Katarzyna  o matko współczuje, takich przeżyć :( Ja też laktatora używałam bo przez 4 miesiace miałam taką produkcje pokarmu jak mleczna krowa. Cały blok dzieci bym wykarmiła. Takie nie pozorne piersi a produkcja była na gigantyczna skale. Musiałam odciągać mleko i wylewać bo piersi mi rozsadzało dosłownie. Nawał niby może być z samego poczatku a ja 4 miesiace sie męczyłam :/

Zgłoś nadużycie #1209 20 września 2015, 12:18

madzik90 Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Hejka, już lepiej ze skurczami, dzięki.
Wczoraj jeszcze miałam te spięcia (w nocy mnie wybudzały) ale już nie tak częste, wzięłam jeszcze nospe. A dziś już lepiej. Mam nadzieję, że już ich nie będę miała i nie będę musiała jutro wybierać się do lekarza.

Milciak dobrze że już jest lepiej :*

Zgłoś nadużycie #1210 20 września 2015, 12:42

Marin Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Marin a rękawy tej kurtki są ocieplane? I czy brzuch z 9 mca ciąży się zmieści? Spodobała mi się ta kurtka. Moze tez taka kupie. Czarna z szarymi rękawami. Który kolor kupujesz?
Jak Wam mija sobota? Ja jetem dumna z siebie, bo umylam 4 okna. odswiezylam fotelik samochodowy niemowlęcy (wypralam tapicerkę ) i materacyk z łóżeczka (wypralam obicie i wywietrzylam ). Brawo JA ☺

Anencja niestety rękawy nie są ocieplane. Kyrtka jest z tyłu regulowana sciągaczem. Przed ciążą nosiłąm rozmiar M, tą kurtkę mam XL (podobno zaniżona rozmiarówka). Mam już dość duży brzuszek a zapasu jeszcze ho ho :-) . Mam granatową z szarymi rękawami, nie wiem czy jest czarna, chyba ten granat tak na zdjęciach wygląda.
Brawo TY za te porządki :-)