Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1171 18 września 2015, 15:03

anencja Gotowa na wszystko
Ja w 1.ciąży brałam nospe forte X 3. Także jak mniejsza dawka nie pomaga to możecie brać tak. Ten lek jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. A ryzyko z przedwczesnych skurczy ogromne.

Zgłoś nadużycie #1172 18 września 2015, 17:48

Marin Gotowa na wszystko
Hej. Tylko wczoraj mnie nie było a tu tyle do czytania :-)
Mnie strasznie bolą plecy, to siedzenie w pracy strasznie mi daje w kość. Za tydzień mam wizytę u lekarza i poproszę o L4 bo nie daję już rady. Dużo pomaga mi spanie z poduszką dla ciężarnych, jest naprawdę wygodna :-) Budzę się siusiu regularnie co noc o 2 i o 4 a o 6 jak mi dzwoni budzik do pracy to wstaję jak Zombie.
Na szczęście już mamy weekend, jabłecznik mi się piecze, może ogarnę troszkę kuchnię i odpoczywam.
Dostałam już troszkę ciuszków od koleżanek, ciary mi przechodzą jak je oglądam, wczoraj się prawie poryczałam, zaczynam się chyba rozklejać :-)

Zgłoś nadużycie #1173 18 września 2015, 18:04

meg86 Gotowa na wszystko
Dziewczyny przepraszam że się wtrące mam pytanie dziś zaczęłam 17 tydzień termin mam na 4 marca i od paru dni pobolewa mnie brzuch przy siadaniu wstawaniu czasem mi się jakoś naprezy czy mieliście takie same objawy? Czy to powód do niepokoju? :-(

Zgłoś nadużycie #1174 18 września 2015, 18:48

Milciak Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Ja w 1.ciąży brałam nospe forte X 3. Także jak mniejsza dawka nie pomaga to możecie brać tak. Ten lek jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. A ryzyko z przedwczesnych skurczy ogromne.

Anencja 3x dziennie po jednej tabl czy 3 tabletki naraz?

Na razie po południu jest troszkę lepiej, tylko od czasu do czasu mam spięcie brzucha.

Zgłoś nadużycie #1175 18 września 2015, 18:53

Milciak Gotowa na wszystko
Odnośnie biedronki, teraz (przynajmniej u mnie) jest promo na higieniczne rzeczy dla niemowlaków i małych dzieci: płyny, proszki, chusteczki, pieluchy i inne. Ja zakupiłam 4 paczki (po 72szt) chusteczek nawilżanych dla niemowląt i do tego pojemnik do tych chusteczek za ok 17zł. Natknęłam się przez przypadek jak byłam na zakupach.

Zgłoś nadużycie #1176 18 września 2015, 19:10

Marin Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Odnośnie biedronki, teraz (przynajmniej u mnie) jest promo na higieniczne rzeczy dla niemowlaków i małych dzieci: płyny, proszki, chusteczki, pieluchy i inne. Ja zakupiłam 4 paczki (po 72szt) chusteczek nawilżanych dla niemowląt i do tego pojemnik do tych chusteczek za ok 17zł. Natknęłam się przez przypadek jak byłam na zakupach.

Milciak dokladnie taki sam zestaw chusteczek kupilam calkiem przypadkowo ale promocja jest niezła. W Rossmanie reklamują teraz Pampersy w promocji ale chyba się zdecyduję na Dady w Biedronce (jedną pieluszkę dostałam od gina z małą saszetką płynu do prania, krem na odparzenia i coś tam jeszcze). Dostałyście taką wyprawkę od swojego lekarza?

Zgłoś nadużycie #1177 18 września 2015, 19:12

Milciak napisał(a)

Anencja 3x dziennie po jednej tabl czy 3 tabletki naraz?

Na razie po południu jest troszkę lepiej, tylko od czasu do czasu mam spięcie brzucha.

Trzy razy po jednej.

Zgłoś nadużycie #1178 18 września 2015, 19:15

Milciak napisał(a)

A to chustki Dada? Bo jeśli tak to są super. Polecam kupować jak jest promocja bo one idą jak woda przy niemowlaku ☺ przynajmniej u nas tak było. Zwłaszcza jak mąż przewijal po kupie to szło pół paczki na raz hihi

Zgłoś nadużycie #1179 18 września 2015, 19:17

Marin ja nie dostalam tej paczki od lekarza . Wiem ze niektóre szpitale tez dają takie pudeleczka z roznosciami przy wypisie z noworodkiem ale u mnie nie dawali jak rodziłam.

Zgłoś nadużycie #1180 18 września 2015, 19:54

madzik90 Gotowa na wszystko

Madzialenka napisał(a)

hej dziewczynki.. :) jak się czujecie? Mała kopała od samego rana, że już nie śpie od 5 :)
U mnie pogoda zapowiada się całkiem nieżle ale dobrze bo mam troszeczkę do załatwienia spraw na mieście. :)
Natalia1985 ja z tym kręgosłupem mam podobnie, ból czasami jest nie do zniesienia ale to podobno już tak jest w ciąży, mój ginekolog mi powiedział ze to z racji tego że przybieram na masie i brzuszek mi wypycha do przodu i tam coś obciąża bardzo na kręgosłup. Chodziłam na delikatne masaże ale mało co pomagają

Kobietki mam problem!!!! pierwszy raz od kąd jestem w ciąży nie mam się w co ubrać!!!! :( ((((
Mam dzisiaj spotkanie klasowe a z niektórymi nie widziałam się już z 7 lat :) przecież nie założę getrów i rozciągniętej koszulki!! :( Idę chyba na zakupy! Ale i tak we wszystkim będę wyglądała grubo :( ((

noo ja mam ten sam problem :/ ciągle chodze w tym samym bo wiadomo że już normlanej bluzki nei założę. W spodnie wchodze wszystkie, jedyne co musze guzik mieć rozpięty i nie co rozporek ale zakładam pasek, długa bluzka to nie widać :P Ale chciałabym już założyć moje ulubione bluzki kurtki czy koszulki , ale to za 3 miesiace dopiero ;)

Zgłoś nadużycie #1181 18 września 2015, 20:10

Natalia   dobrze że już z Tobą lepiej, nie przemęczaj sie już zbytnio :)
Fobia   fajne to łóżeczko Twojej córy taki mini domek musi jej się chyba bardzo podobać co? :)
Anencja   ja mam to samo budze sie nad ranem nie wiem po co i już spać nei moge a potem nie przytomna chodze, a o popołudniowej drzemce jedynie mogę pomarzyć...
Milciak   co do spinania brzucha to normalne, chyba że masz te spięcia często regularnie lub są olesne to lepiej jechać na IP....

Marin napisał(a)

Hej. Tylko wczoraj mnie nie było a tu tyle do czytania :-)
Mnie strasznie bolą plecy, to siedzenie w pracy strasznie mi daje w kość. Za tydzień mam wizytę u lekarza i poproszę o L4 bo nie daję już rady. Dużo pomaga mi spanie z poduszką dla ciężarnych, jest naprawdę wygodna :-) Budzę się siusiu regularnie co noc o 2 i o 4 a o 6 jak mi dzwoni budzik do pracy to wstaję jak Zombie. 
Na szczęście już mamy weekend, jabłecznik mi się piecze, może ogarnę troszkę kuchnię i odpoczywam.
Dostałam już troszkę ciuszków od koleżanek, ciary mi przechodzą jak je oglądam, wczoraj się prawie poryczałam, zaczynam się chyba rozklejać :-)

Ja też wstaje 1-2 razy w nocy na siku....
Co do bóli pleców mam to samo cieżko siedzieć juz dłuższą chwile albo stać w jednej pozycji
Hehe co do rozklejania ja mam to samo, wczoraj oglądałam coś w tv i pokazywali małego słonia co wpadł do starej studni i pomagali mu wyjść i jak mu sie udało to sie poryczałam :P
Oh Marin Marin znowu kusisz tymi wypiekami, mi odrazu w brzuchu burczy!! :)
idź idź na to zwolnienie już w 6 miesiacu ciąży to łaski nie robi musi Ci dać!

Marin napisał(a)

Milciak dokladnie taki sam zestaw chusteczek kupilam calkiem przypadkowo ale promocja jest niezła. W Rossmanie reklamują teraz Pampersy w promocji ale chyba się zdecyduję na Dady w Biedronce (jedną pieluszkę dostałam od gina z małą saszetką płynu do prania, krem na odparzenia i coś tam jeszcze). Dostałyście taką wyprawkę od swojego lekarza?

Ja nic nie dostałam. Co do pampersów też będę kupować dady :) Mój syn używał i było ok

anencja napisał(a)

A to chustki Dada? Bo jeśli tak to są super. Polecam kupować jak jest promocja bo one idą jak woda przy niemowlaku ☺ przynajmniej u nas tak było. Zwłaszcza jak mąż przewijal po kupie to szło pół paczki na raz  hihi

anencja pamiętam że wziełam do szpitala całą paczkę i w 3 dni zużyłam, bo jak dziecko mi zrobiło tą smółkę to można wycierać wycierać a to jak prawdziwa smoła sie lepi i ciężko to zmyć :P

Zgłoś nadużycie #1182 18 września 2015, 20:18

meg86 napisał(a)

Dziewczyny przepraszam że się wtrące mam pytanie dziś zaczęłam 17 tydzień termin mam na 4 marca i od paru dni pobolewa mnie brzuch przy siadaniu wstawaniu czasem mi się jakoś naprezy czy mieliście takie same objawy? Czy to powód do niepokoju? :-(

wszystko się rozciąga w brzuchu więc może tak być, jednak jak ból jest silny to jedz na IP lub do lekarza

Zgłoś nadużycie #1183 18 września 2015, 20:24

meg86 Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

wszystko się rozciąga w brzuchu więc może tak być, jednak jak ból jest silny to jedz na IP lub do lekarza

Dziękuję za odpowiedź
Nie ból jakiś silny nie jest i nie boli ciągle ale właśnie pojawiły się takie klucia i jakby napinania więc się zaniepokoilam bo wcześniej tego nie miałam a syna rodzilam 3 lata temu i już nie bardzo kojarzę czy takie coś mialam

Zgłoś nadużycie #1184 18 września 2015, 20:27

meg86 napisał(a)

Dziękuję za odpowiedź
Nie ból jakiś silny nie jest i nie boli ciągle ale właśnie pojawiły się takie klucia i jakby napinania więc się zaniepokoilam bo wcześniej tego nie miałam a syna rodzilam 3 lata temu i już nie bardzo kojarzę czy takie coś mialam

kłucia też są normalne, no nie wiem ciężko określić tak na odległość ;) Ale z tego co piszesz chyba raczej nie ma powodów do niepokoju, ale sama obserwuj i zdaj sie na intuicję ;)

Zgłoś nadużycie #1185 18 września 2015, 20:53

Hej
ja dziś znowu sobie załatwiłam ciuszki, ale trafiłam na tak piękne jak nowe ze sklepu, bardzo się cieszę a jednocześnie sie zastanawiam czy aby na pewno będzie dziewczynka, bo z tymi usg różnie bywa :P A takie cudeńka dostałam że aż żał było by oddawac gdyby jednak chłopak sie okazał :D
Od paru dni ciągle kolka mnie łapie. Nawet jak nie idę szybko to mnie kłuje w boku tak bardzo że musze odpocząć. ah trzeci trymestr tuż tuż zaczynam to już powoli odczuwać....

Zgłoś nadużycie #1186 18 września 2015, 21:20

Marin Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

Hej
ja dziś znowu sobie załatwiłam ciuszki, ale trafiłam na tak piękne jak nowe ze sklepu, bardzo się cieszę a jednocześnie sie zastanawiam czy aby na pewno będzie dziewczynka, bo z tymi usg różnie bywa :P A takie cudeńka dostałam że aż żał było by oddawac gdyby jednak chłopak sie okazał :D
Od paru dni ciągle kolka mnie łapie. Nawet jak nie idę szybko to mnie kłuje w boku tak bardzo że musze odpocząć. ah trzeci trymestr tuż tuż zaczynam to już powoli odczuwać....

Madzik super, że sobie radzisz i organizujesz wszystko dla maluszka.
Straszysz tym 3 trymestrem, ale jak ja przez 6 m-cy mówiłam wszystkim dookoła że dobrze się czuję tak teraz się to nagle zmienia i zaczynam odczuwać to i tamto. Pewnie nim się obejrzymy będziemy z bobaskami w domu :-)
Jak zwykle zapraszam na ciacho, wyszło pyszne bo już nie mogłam się powstrzymać i lekko ciepłe ukroiłam. Oby mi nie zaszkodziło :-)

Zgłoś nadużycie #1187 18 września 2015, 21:23

Marin napisał(a)

Madzik super, że sobie radzisz i organizujesz wszystko dla maluszka.
Straszysz tym 3 trymestrem, ale jak ja przez 6 m-cy mówiłam wszystkim dookoła że dobrze się czuję tak teraz się to nagle zmienia i zaczynam odczuwać to i tamto. Pewnie nim się obejrzymy będziemy z bobaskami w domu :-)
Jak zwykle zapraszam na ciacho, wyszło pyszne bo już nie mogłam się powstrzymać i lekko ciepłe ukroiłam. Oby mi nie zaszkodziło :-)

ja tak samo do tej pory czułam sie rewelacyjnie, teraz pomału zaczyna mi dokuczać to i tamto :/

Zgłoś nadużycie #1188 18 września 2015, 21:28

Marin Gotowa na wszystko
To teraz już zaczniemy narzekać jak stare dewoty, haha

Zgłoś nadużycie #1189 18 września 2015, 21:42

Marin napisał(a)

To teraz już zaczniemy narzekać jak stare dewoty, haha

no an pewno :P moja koleżanka ciągle wspomina jak jej narzekałam w ciązy :P Ale wtedy ostatnie miesiace przypadały mi w upalne lato więc było jeszcze gorzej :P Tymczasem ja lece bo plecy bolą ehhh :D

Zgłoś nadużycie #1190 18 września 2015, 22:26

Marin Gotowa na wszystko
Ja tez idę się wygodnie wyłożyć. Kolorowych snów