Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1151 17 września 2015, 19:15

anencja Gotowa na wszystko

Fobia napisał(a)

to u mnie podobnie. luteina 2x, magnez forte 4x, i nospe forte raz badz dwa dziennie. Macica mi się zbytnio napina i również jeśli chce uniknąć szpitala to duuuuuzzzzzoooooo odpoczynku i zero dźwigania... a ja sama w domu z dzieckiem wiec nie mam pojęcia jak sobie poradzę bo zwykle odkurzanie mnie męczy i powoduje skurcze... na szczęście szyjka zamknięta i długa...
Ehhh AnnaKatarzyna jedziemy w tej ciąży na tym samym wòzku :/

Ja też na wspomagaczach. Duphaston, nospa forte i aspargin wszystko dwa razy dziennie po 1. Nospe przez jakiś czas ograniczałam ale skurcze były czestsze wiec juz nie kombinuje tylko biorę jak gin zalecił.
Ojjj. Tydzień temu po odkurzanie domu strasznie ciągnął mnie brzuch.

Zgłoś nadużycie #1152 17 września 2015, 19:24

madzik90 napisał(a)

u mnie też ! gorąco parno duszno już mnie głowa boli, i mam wrażenie że coś mnei łapie, jakaś zmęczona dzisiaj jestem idę wcześniej spać

dzięki, na szczęście nic nie bolało bo to martwy ząb a bolał mnie bo znowu jakaś ropa sie tam zebrała, jeszcze płukała mi czymś co śmierdziało jak domestos, do gardła mi troche wleciało to aż zaczeło mnie piec :/

O kurcze to paskudnie z tym płukaniem! A jest ryzyko ze to się odnowi?

Zgłoś nadużycie #1153 17 września 2015, 20:49

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

O kurcze to paskudnie z tym płukaniem! A jest ryzyko ze to się odnowi?

w czerwcu miałam też robiony ten ząb i też była tam ropa. A że jest do leczenia kanałowego, a nie mogę zrobić RTG to wyczyścili mi kanały po omacku. Więc skoro zebrała się znów ropa to najwidoczneij było źle. Mam nadzieje że teraz już te 3 miesiace wytrzymam, zrobie zdjęcie i wtedy porządnie mi zrobią już tego zęba

Zgłoś nadużycie #1154 17 września 2015, 20:50

madzik90 Gotowa na wszystko
Ja ide już spać, jakoś źle sie czuje przez ten upał, głowa mnei boli, wszystko mnie wkurza, zmęczona jestem chyba nie dosypiam ostatnio. Dobranoc wszystkim :)

Zgłoś nadużycie #1155 17 września 2015, 23:14

AnnaKatarzyna Fajna mama

Fobia napisał(a)

to u mnie podobnie. luteina 2x, magnez forte 4x, i nospe forte raz badz dwa dziennie. Macica mi się zbytnio napina i również jeśli chce uniknąć szpitala to duuuuuzzzzzoooooo odpoczynku i zero dźwigania... a ja sama w domu z dzieckiem wiec nie mam pojęcia jak sobie poradzę bo zwykle odkurzanie mnie męczy i powoduje skurcze... na szczęście szyjka zamknięta i długa...
Ehhh AnnaKatarzyna jedziemy w tej ciąży na tym samym wòzku :/

Przy malym dziecku nie ma szans na odpoczynek :/ ciekawe czym sa spowodowane te napiecia macicy.

Zgłoś nadużycie #1156 18 września 2015, 7:35

Madzialenka Zaprawiona w bojach
hej dziewczynki.. :) jak się czujecie? Mała kopała od samego rana, że już nie śpie od 5 :)
U mnie pogoda zapowiada się całkiem nieżle ale dobrze bo mam troszeczkę do załatwienia spraw na mieście. :)
Natalia1985 ja z tym kręgosłupem mam podobnie, ból czasami jest nie do zniesienia ale to podobno już tak jest w ciąży, mój ginekolog mi powiedział ze to z racji tego że przybieram na masie i brzuszek mi wypycha do przodu i tam coś obciąża bardzo na kręgosłup. Chodziłam na delikatne masaże ale mało co pomagają

Kobietki mam problem!!!! pierwszy raz od kąd jestem w ciąży nie mam się w co ubrać!!!! :( ((((
Mam dzisiaj spotkanie klasowe a z niektórymi nie widziałam się już z 7 lat :) przecież nie założę getrów i rozciągniętej koszulki!! :( Idę chyba na zakupy! Ale i tak we wszystkim będę wyglądała grubo :( ((

Zgłoś nadużycie #1157 18 września 2015, 8:02

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzialenka kup sobie cos :) to dobrze robi na nastroj a w nowej rzeczy bedziesz sie dobrze czula na takim spotkaniu :)

Zgłoś nadużycie #1158 18 września 2015, 8:10

AnnaKatarzyna Fajna mama
U mnie pogoda dzis calkiem przyjemna :)
Nie moge sie doczekac kiedy przyjdzie lozeczko Hani :) Jak sie pojawi to N je posklada, Hania sie do niego przeniesie a jej lozeczko trzeba troszke podmalowac bo pogryzla jeden szczebelek 😀
Chcialabym kupic jeszcze takie cotton light balls, daja takie fajne delikatne swiatlo, tylko dosc drogie sa.... :/ http://www.cottonballlights.pl/

Zgłoś nadużycie #1159 18 września 2015, 8:35

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej laseczki.
U mnie zdecydowana poprawa, jeszcze wieczorkiem czulam ten ból, ale jak sie polozylam to juz bylo ok ,wstalam tez bez bólu wiec jest dobrze :)
Madzialenka idz i kup sobie cos wygodnego. Nie jestes sama ;) wszystkie tu czujemy sie "grubiutkie".
Milego dnia. ;)

Zgłoś nadużycie #1160 18 września 2015, 9:19

Fobia Fajna mama
Natalia1985 ten bòl kregoslupa prawdopodobnie powoduje przesuniecie sie srodka ciezkosci Twojego ciała (brzuch rosnie kregoslup sie wygina ) przez co przesuwają sie kregi i uciskaja na nerwy.
przynajmniej ja tak mialam w jagòdkowej ciaży i mam też czasem teraz. Pociesze Cie ze jeli masz to samo to z czasem bd jeszcze gorzej :P ale jest kilka prostych cwiczen ktore mozna robic w ciazy ktore wzmacniaja miesnie i pomagaja utrzymac kregoslup wlasciwie :)

Zgłoś nadużycie #1161 18 września 2015, 9:22

Fobia Fajna mama
AnnaKatarzyna cottonballe byly niedawno w biedronce w calkiem niezlej cenie, zaluje ze wtedy nie kupilam bo w mojej biedrze juz ich nie ma : a co do łòzeczka dla Twojej starszej còry, moja J ma podobne :)

Zgłoś nadużycie #1162 18 września 2015, 9:38

Madzialenka napisał(a)

hej dziewczynki.. :) jak się czujecie? Mała kopała od samego rana, że już nie śpie od 5 :)
U mnie pogoda zapowiada się całkiem nieżle ale dobrze bo mam troszeczkę do załatwienia spraw na mieście. :)
Natalia1985 ja z tym kręgosłupem mam podobnie, ból czasami jest nie do zniesienia ale to podobno już tak jest w ciąży, mój ginekolog mi powiedział ze to z racji tego że przybieram na masie i brzuszek mi wypycha do przodu i tam coś obciąża bardzo na kręgosłup. Chodziłam na delikatne masaże ale mało co pomagają
Kobietki mam problem!!!! pierwszy raz od kąd jestem w ciąży nie mam się w co ubrać!!!! :( ((((
Mam dzisiaj spotkanie klasowe a z niektórymi nie widziałam się już z 7 lat :) przecież nie założę getrów i rozciągniętej koszulki!! :( Idę chyba na zakupy! Ale i tak we wszystkim będę wyglądała grubo :( ((

Ja tez się czuje jak kulka :D Mam kilka par ciążowych dzinsow ale cisna mnie i niewygodnie mimo ze rozmiar ok. Także chodze glownie w legginsach i tego typu sukienkach-tunikach. Wygodnie a w miare zgrabnie :)
ja ostatnio tez budze sie w okolicach 6 i juz nie moge spac . Potem o 20 wieczorem juz jestem nie do zycia ze zmeczenia...

Zgłoś nadużycie #1163 18 września 2015, 9:42

AnnaKatarzyna bardzo mi się podobają takie lampki! Na stelażu tego lozeczka które kupilas można fajnie zawiesić :)

Natalia ufff dobrze ze bol odpuscil!

Madzik oby dziś samopoczucie było lepsze! :*

Zgłoś nadużycie #1164 18 września 2015, 9:48

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

Fobia napisał(a)

Natalia1985 ten bòl kregoslupa prawdopodobnie powoduje przesuniecie sie srodka ciezkosci Twojego ciała (brzuch rosnie kregoslup sie wygina ) przez co przesuwają sie kregi i uciskaja na nerwy.
przynajmniej ja tak mialam w jagòdkowej ciaży i mam też czasem teraz. Pociesze Cie ze jeli masz to samo to z czasem bd jeszcze gorzej :P ale jest kilka prostych cwiczen ktore mozna robic w ciazy ktore wzmacniaja miesnie i pomagaja utrzymac kregoslup wlasciwie :)

Ojj oby nie gorzej:/ te bole to mam od jakiegos czasu, i caly czas w jednym miejscu, tak wlasnie od wczoraj wzielam sie za lekkie cwiczenia moze to one pomogly :)

Zgłoś nadużycie #1165 18 września 2015, 10:50

Milciak Gotowa na wszystko
Dziewczyny a dziś ja mam problem z napinaniem brzucha. Dziś już od 2 w nocy nie śpię, brałam nospe forte, czuję jak spina mi się brzucho na jakieś parę minut i później puszcza. No i tak od tej 2 w nocy prawie cały czas. Oczywiście już się zamartwiam ;-( czy to oznacza coś złego?

Zgłoś nadużycie #1166 18 września 2015, 11:11

Milciak, a nospa pomogła? Ja bym wzięła kolejna dawkę, a jak nie przejdzie to chyba bym pojechała do szpitala sprawdzic co się dzieje. Skurcze braxtona są nieregularne i zwykle przechodzą szybko. A jak Ty się męczysz od 2 w nocy to lepiej żeby zobaczył Cie lekarz.

Zgłoś nadużycie #1167 18 września 2015, 11:56

Milciak Gotowa na wszystko
Troszkę nospa pomogła bo czułam te spięcia tylko lżejsze. Wezmę jeszcze później nospę, trochę poleżę, i wybiorę się do lekarza jeśli nadal będę się tak czuła. Na razie jest troszkę lepiej, staram się nie panikować za bardzo...

Zgłoś nadużycie #1168 18 września 2015, 13:43

AnnaKatarzyna Fajna mama

Fobia napisał(a)

AnnaKatarzyna cottonballe byly niedawno w biedronce w calkiem niezlej cenie, zaluje ze wtedy nie kupilam bo w mojej biedrze juz ich nie ma : a co do łòzeczka dla Twojej starszej còry, moja J ma podobne :)

Super :) i jak sie sprawdza? Tez biale wybralam. Te z biedronki to nie byly chyba owiniete bawelna i tylko 4 kolorystyki do wyboru ale cena byla kuszaca.

Zgłoś nadużycie #1169 18 września 2015, 13:45

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

Ja tez się czuje jak kulka :D Mam kilka par ciążowych dzinsow ale cisna mnie i niewygodnie mimo ze rozmiar ok. Także chodze glownie w legginsach i tego typu sukienkach-tunikach. Wygodnie a w miare zgrabnie :)
ja ostatnio tez budze sie w okolicach 6 i juz nie moge spac . Potem o 20 wieczorem juz jestem nie do zycia ze zmeczenia...

Bardzo fajne te tuniki.

Zgłoś nadużycie #1170 18 września 2015, 13:50

AnnaKatarzyna Fajna mama

Milciak napisał(a)

Troszkę nospa pomogła bo czułam te spięcia tylko lżejsze. Wezmę jeszcze później nospę, trochę poleżę, i wybiorę się do lekarza jeśli nadal będę się tak czuła. Na razie jest troszkę lepiej, staram się nie panikować za bardzo...

Rozumiem obawy bo sama mialam to kilka dni temy :/ mialam tylko zwykla nospe, nie pomogla, cieply prysznic troszke pomogl, polozylam sie zwinelam w kulke i w koncu zasnelam, nastepnego dnia poszlam do gin. Szyjka zamkniete ale macica faktycznie napieta, dal nospe forte i luteine na 2 tygodnie, powiedzial ze powinno pomoc a jak jednak nie przejdzie to trzeba bedzie sie polozyc do szpitala na podawanie kroplowki rozkurczowej. Nie wiem czym jest spowodowane to napiecie :/