Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1111 16 września 2015, 12:24

anencja Gotowa na wszystko
Madzik jak sprawa rozwodowa bedzie w toku (w sadzie okregowym) to sad rejonowy nie bedzie mogl osobno rozpoznawac alimentowbna syna tylko przekaze sprawe do lacznego rozpoznania okregowi - z rozwodem. Nie moga byc 2 takie sprawy w toku jednoczesnie. Dopytaj prawnika w tej kwestii, zebys nie stracila na tym czasowo.

Zgłoś nadużycie #1112 16 września 2015, 13:32

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Madzik jak sprawa rozwodowa bedzie w toku (w sadzie okregowym) to sad rejonowy nie bedzie mogl osobno rozpoznawac alimentowbna syna tylko przekaze sprawe do lacznego rozpoznania okregowi - z rozwodem. Nie moga byc 2 takie sprawy w toku jednoczesnie. Dopytaj prawnika w tej kwestii, zebys nie stracila na tym czasowo.

ja nie wiem jak to jest. Napisała mi maila że sprawe rozwodową i ten pozew o zaspokajanie potrzeb rodziny można dać razem. i tak jeszcze do niej będę musiała isć to zobacze co pwoie

Zgłoś nadużycie #1113 16 września 2015, 15:48

AnnaKatarzyna i jak, konsultowalas się z ginem?

Zgłoś nadużycie #1114 16 września 2015, 16:23

Fobia Fajna mama

AnnaKatarzyna napisał(a)

Gratuluje Synka :)
To mnie nastraszylas.... ja tez man corke 1,5 roku i nie ma szans abym plackiem lezala. Jeszcze na 4 pietrze mieszkam... dzwonilam do lekarza, powiedzial abym dzis przyjechala a wiec na 16.10 mam wizyte, dam znac po.

oby to były tylko skurcze przepowiadające! czekam na wiadomosci :)

Zgłoś nadużycie #1115 16 września 2015, 16:32

Fobia Fajna mama

anencja napisał(a)

Fobia witaj ☺ wreszcie jest kolejny chlopczyk ☺ ja tez bralam fenoterol w 1.ciazy. Kiepsko sie po nim czulam, najgorsze bylo kolatanie serca...  Jak odstawilam to juz na 2.dzien zaczely sie regularne skurcze. Tyle ze sie wyciszyly i urodzilam przez cc. Dopiero od Ciebie sie dowiedzialam ze wycofano ten lek.

nawet mi nie mòw a kolataniu serca bo ja ten problem mam do dzis ; dlatego tez Fenoterol wycofali bo miał zbyt dużo skutkòw ubocznych... a po odstawieniu tez niemal od razu urodzilam z tym ze mialam 2cm rozwarcia juz od 29tc wiec w sumie szybko poszło :)

Zgłoś nadużycie #1116 16 września 2015, 16:34

Fobia Fajna mama

Natalia1985 napisał(a)

Hej.
Gratuluje synka, na kiedy masz termin?
)

17 stycznia :)

Zgłoś nadużycie #1117 16 września 2015, 16:50

Fobia napisał(a)

nawet mi nie mòw a kolataniu serca bo ja ten problem mam do dzis ; dlatego tez Fenoterol wycofali bo miał zbyt dużo skutkòw ubocznych... a po odstawieniu tez niemal od razu urodzilam z tym ze mialam 2cm rozwarcia juz od 29tc wiec w sumie szybko poszło :)

Kurcze to nieciekawie, zwłaszcza ze nie ma odpowiednika jak czytam...mimo że czułam się źle to jednak miałam spokój psychiczny biorąc ten lek. Hmmm...

Zgłoś nadużycie #1118 16 września 2015, 17:29

Marin Gotowa na wszystko
Fobia cieszę się że mój synuś już nie jest rodzynkiem na forum :-)
A co do własnej działalności to mam bardzo dobre źródło, więc raczej zaryzykuję - warto bo są to pieniądze w wysokości 5000zł a nie 400zł miesięcznie.
Ja mam wrażenie ze mi się czasem strasznie napina brzuch jakby mi miało skórę rozerwać.
Madzik dobrze by było, żebyś załatwiła za jedną rozprawą wszystko, mniej stresu dla Ciebie. Będzie dobrze, jeszcze troszkę wytrzymaj.

Zgłoś nadużycie #1119 16 września 2015, 17:35

Fobia Fajna mama

Marin napisał(a)

Fobia cieszę się że mój synuś już nie jest rodzynkiem na forum :-)
A co do własnej działalności to mam bardzo dobre źródło, więc raczej zaryzykuję - warto bo są to pieniądze w wysokości 5000zł a nie 400zł miesięcznie.

czyli najwyzsza skladke bd płaciła tak? a nie złapią Cię już te nowe przepisy?
sama prowadze dzialalnosc I bylam pewna ze nowe przepisy juz obowiazuja wiec nawet sie nie orientowałam jak to dokładnie wyglada, a teraz sie zastanawiam bo moze i ja bym podniosla skladke ...

Zgłoś nadużycie #1120 16 września 2015, 17:36

Fobia Fajna mama

anencja napisał(a)

Kurcze to nieciekawie, zwłaszcza ze nie ma odpowiednika jak czytam...mimo że czułam się źle to jednak miałam spokój psychiczny biorąc ten lek. Hmmm...

mysle tak samo :)

Zgłoś nadużycie #1121 16 września 2015, 18:36

Teraz nie wystarczy wlasnie zapalcic 1 podwyzszona skladke zeby miec wysoki zasilek. Teraz jest to liczone proporcjonalnie do ilosci oplaconych skladek. Tzn.wysokosc zasilku ktory bedzie przyslugiwal przyrastac bedzie z kazda oplacona podwyzszona skladka.

Zgłoś nadużycie #1122 16 września 2015, 19:28

Marin Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Teraz nie wystarczy wlasnie zapalcic 1 podwyzszona skladke zeby miec wysoki zasilek. Teraz jest to liczone proporcjonalnie do ilosci oplaconych skladek. Tzn.wysokosc zasilku ktory bedzie przyslugiwal przyrastac bedzie z kazda oplacona podwyzszona skladka.

Anencja tak będzie od nowego roku

Zgłoś nadużycie #1123 16 września 2015, 19:33

Marin Gotowa na wszystko

Fobia napisał(a)

czyli najwyzsza skladke bd płaciła tak? a nie złapią Cię już te nowe przepisy?
sama prowadze dzialalnosc I bylam pewna ze nowe przepisy juz obowiazuja wiec nawet sie nie orientowałam jak to dokładnie wyglada, a teraz sie zastanawiam bo moze i ja bym podniosla skladke ...

Trzeba najpóźniej 31 grudnia!!! złożyć wniosek o zasiłek macierzyński (jeśli do tego czasu się nie rozpakujemy :-) ), a o zasiłek można się starać 6 tygodni przed planowaną datą porodu więc my jeszcze łapiemy się na stare przepisy.
Podlegasz do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego? Jesli tak to trzeba się wyrejestrować i ponownie zgłosić, ale o to jak to dokładnie zrobić musisz popytać w dobrym biurze rachunkowym lub w zus (jeśli masz tam jakieś znajomości bo inaczej nie powiedzą).

Zgłoś nadużycie #1124 16 września 2015, 19:56

Marin jesteś pewna że zmiany nie od 01.11?
Wyrejestrowac się z chorobowego trzeba było co najmniej na miesiąc i dopiero ponownie zarejestrować z nową składka. Musiala byc przerwa miesieczna. Gorzej jak w tym czasie coś się wydarzyloby...

Zgłoś nadużycie #1125 16 września 2015, 20:09

Marin Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Marin jesteś pewna że zmiany nie od 01.11?
Wyrejestrowac się z chorobowego trzeba było co najmniej na miesiąc i dopiero ponownie zarejestrować z nową składka. Musiala byc przerwa miesieczna. Gorzej jak w tym czasie coś się wydarzyloby...

Tak jestem pewna, zmiany miały wejść od listopada ale nie zdążą zatwierdzić ustawy i wejdzie dopiero od stycznia. Nawet w tv o tym ostatnio mówili.
Dokładnie to przerwa nie może być dłuższa jak 30 dni! No w tym czasie trzeba chuchać na zimne, ale wiele kobiet ryzykuje i potem korzysta przez rok z nie małych pieniędzy. Kto nie ryzykuje ten nie ma, chociaż powiem że się dygam :-)

Zgłoś nadużycie #1126 16 września 2015, 20:16

A to widocznie przegapiłam 😀

Zgłoś nadużycie #1127 16 września 2015, 21:06

Marin napisał(a)

Anencja tak będzie od nowego roku

no włąśnie ja też słyszałam że po protestach przesuneli ta ustawe na początek roku, ale marin jesteś pewna że urodzisz w grudniu?

Zgłoś nadużycie #1128 16 września 2015, 21:08

Marin to mam nadzieję że Ci sie uda ;) ja tam na tych sprawach się kompletnie nie znam więc nie będę się w to bawić, bo znając moje szczęście i tak by z tego nic nie wyszło :P

Zgłoś nadużycie #1129 16 września 2015, 21:08

Wiecie, dzisiaj jak zaprowadzałam syna do przedszkola, jak często się zdarza strasznie sie zamyśliłam aż się wyłączyłam z rzeczywiostości. W tym czasie syn do mnie mówił jak zwykle to samo - czy po niego potem przyjdę do przedszkola. Ja byłam tak zamyślona, on się mnie pytał kilka razy aż sie popłakał a ja sie ocknełam dopiero. :( Ale byłam zła na siebie, ja neiwiem nigdy nic podobnego mi sie nei zdarzało, a teraz w tej ciąży tak potrafie sie zawiesić że wyłączam się całkowicie z rzeczywistości... :/

Zgłoś nadużycie #1130 17 września 2015, 7:54

AnnaKatarzyna Fajna mama
Czesc dziewczyny :) bylam wczoraj na tej wizycie. Szyjka zamknieta, dzicia ok wazy 770 g, macica faktycznie napieta, dostalam nospe forte i luteine w globulkach wszystko 2 x. Mam brac do kolejnej wizyty 30.09 i powiedzial ze powinno pomoc i odstawimy. Mam nie dzwigac.. czyli Hania bedzie wychodziloa na dwor dopiero o 17 jak Tata wroci z pracy bo ja z ostatniego pietra nie moge jej znosic.