Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1091 14 września 2015, 20:12

Marin Gotowa na wszystko
Madzik ja slyszalam o roznych okrucienstwach ze strony PUP, ze wykreslają z listy jak kobiety mają male dzieci i narazie nie planują isc do pracy, nie wiem jak jest z ciezarnymi ale jak mozesz to dowiedz się "na boku" jak to jest.
Z tym 1000zl tez czytalam bo pracuję jeszcze m-c i konczy mi się umowa a ze to jest umowa na czas zastępstwa to nie ma obowiązku jej przedłużyc :-( Rozmyslam coraz bardziej nad otwarciem dzialalnosci gosp. Zobaczymy co z tego wyjdzie, w ostatecznosci mam szansę zatrudnienia u znajomej, oczywiscie fikcyjnego, trzeba sobie jakos radzic.
Madzik nie myslalas o tym zeby u kogos się zatrudnic, nikt znajomy nie moze Ci pomóc?

Zgłoś nadużycie #1092 14 września 2015, 22:13

agunia10 Gotowa na wszystko
hej
mały poszedł dziś do przedszkola, trochę w domu popłakał i się buntował ale potem już było ok. Może jeszcze kilka razy będzie bunt ale wszystko idzie w dobrym kierunku, oby tylko jak najmniej chorował.

Milciak, ten wynik rzeczywiście bardzo niski, wygląda na niedocukrzenie, może powinnaś dopytać lekarza. Zapytaj póki co tu na forum ciąża, cukrzyca ciążowa, dziewczyny się tam naprawdę dobrze znają.

A ja dziś byłam u gina, ale niewiele się dowiedziałam, nawet usg nie zrobił i zaczynam się zastanawiać za co ja płacę 120 zł, nie podoba mi się to, a taki jest niby chwalony, nie wiem może powinnam się więcej domagać.

Zgłoś nadużycie #1093 15 września 2015, 7:14

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Marin w swoją działalność się nie baw bo teraz od lipca (bodajże) zmieniły się przepisy i żeby dostać jakieś świadczenia w ciąży to musisz prowadzić działalność przynajmniej 3 lata :( koszmar jakiś ..I z tego co wiem to każda kobieta w ciąży jest pod ochroną wiec nie mogą wyrzucić z PUP ( ale jeszcze doczytajcie o tym dokładnie)
No ja dzisiaj idę do szpitala podobno na 3-4 dni maja mi skontrolować ten cukier :(
boję się jak cholera!!!!!!
Trzymajcie się :)

Zgłoś nadużycie #1094 15 września 2015, 8:17

AnnaKatarzyna Fajna mama

agunia10 napisał(a)

hej
mały poszedł dziś do przedszkola, trochę w domu popłakał i się buntował ale potem już było ok. Może jeszcze kilka razy będzie bunt ale wszystko idzie w dobrym kierunku, oby tylko jak najmniej chorował.

Milciak, ten wynik rzeczywiście bardzo niski, wygląda na niedocukrzenie, może powinnaś dopytać lekarza. Zapytaj póki co tu na forum ciąża, cukrzyca ciążowa, dziewczyny się tam naprawdę dobrze znają.

A ja dziś byłam u gina, ale niewiele się dowiedziałam, nawet usg nie zrobił i zaczynam się zastanawiać za co ja płacę 120 zł, nie podoba mi się to, a taki jest niby chwalony, nie wiem może powinnam się więcej domagać.

Agunia przy wizycie prywatnej to juz moglby robic Ci usg zawsze, w koncu placisz niemala kase. Ja wizyte mam dopiero 30 wrzesnia.

Zgłoś nadużycie #1095 15 września 2015, 8:18

AnnaKatarzyna Fajna mama

Madzialenka napisał(a)

Marin w swoją działalność się nie baw bo teraz od lipca (bodajże) zmieniły się przepisy i żeby dostać jakieś świadczenia w ciąży to musisz prowadzić działalność przynajmniej 3 lata :( koszmar jakiś ..I z tego co wiem to każda kobieta w ciąży jest pod ochroną wiec nie mogą wyrzucić z PUP ( ale jeszcze doczytajcie o tym dokładnie)
No ja dzisiaj idę do szpitala podobno na 3-4 dni maja mi skontrolować ten cukier :(

Niech Ci skontroluja i wypuszczaja do domu a na razie wez dobra ksiazke i dasz rade :) najwazniesze zdrowko Twoje i Maluszka.

Zgłoś nadużycie #1096 15 września 2015, 8:25

AnnaKatarzyna Fajna mama
U mnie brak nowosci ale to dobrze :) Mała w brzuchu sie wierci, wieczorami szyje i przyznam sie ze jestem juz zla na siebie, bo nie potrafilam odmowic i chyba na poczatku listopada to wszystko skoncze a mialam juz przygotowywac sie na przyjscie Lenki. Trzeba dwie sciany w domu odmalowac, Maz musi szafe w zabudowie zrobic na przedpokoju. Tyle chociaz ze łozeczko dla starszej zamowilam i jak przyjdzie to beda ja uczyc spania na tym a jej niemowlence przejmie Lenka.
Podsylam zdjecie tego lozeczka i linka do strony na fb gdzie dodaje czasem fotki rzeczy ktore uszyje.
https://m.facebook.com/profile.php?id=579705335465232

Zgłoś nadużycie #1097 15 września 2015, 12:44

Milciak Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna piękne te łóżeczko dla córki. A Twoje dzieła, które pokazałaś na fb cudowne są.

Zgłoś nadużycie #1098 15 września 2015, 17:43

Marin Gotowa na wszystko

Madzialenka napisał(a)

Madzialenka przepisy o których mówisz zmienią się od stycznia 2016r., wszystko dokladnie na bieżąco kontroluję, mam dobre źródło :-)
Nie martw się szpitalem, to dla Waszego dobra. Odpoczywaj :-)

Zgłoś nadużycie #1099 15 września 2015, 17:45

Marin Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna śliczne są te twoje cudeńka. Cały czas nie mogę wyjść z podziwu, że masz to siłę :-)

Zgłoś nadużycie #1100 16 września 2015, 9:07

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dziewczyny czy obkurcza Wam sie juz czasem brzuch? Mialam wczoraj znowu skurcze... wizyte mam 30.09 zadzwonie po 10 do swojego gin i zapytam czy mam przyjsc wczesniej ale nie wiem czy nie przesadzam....w ostatnich wynikach wyszla mi infekcja a czytalam ze to moze przyczynic sie do wczesniejszego porodu a wiec moze lepiej chuchac na zimne. Oczywiscie na infekcje dostalam leki ale tak na prade od poczatku ciazy mam slabe wyniki z moczu i mimo zmiany lekow ciagle cos nie gra...

Zgłoś nadużycie #1101 16 września 2015, 9:40

Fobia Fajna mama
hej .
czasem Was podczytuje ale jakoś nie mogę się wbić w temat. ale teraz napisze.
Madzik co do własnej działalności ja bym się na Twoim miejscu grubo zastanowiła bo jeśli nawet nie złapią Cię nowe przepisy to i tak będziesz musiała płacić miesięcznie składkę zdrowotną (ok 430zl), a dostaniesz psie pieniądze, już niepamiętanie dokładnie ale chyba ok 700zl a po 6miesiacach niecałe 400. Wg mnie się to nie opłaca chyba że zależy Ci tylko na ubezpieczeniu. Do tego jeśli nie potrafisz sama się rozliczać musisz zatrudnić jakaś księgowa by "prowadziła" Ci firmę koszt ok 100zł msc. I stres ze US Cie możne skontrolować a to już nie małe pieniądze kosztuje.....
Wiec sie dobrze zastanów :) ja na Twoim miejscu wybrałabym fikcyjne zatrudnienie u znajomej :) bo jesli ona juz dlugo prowadzi działalność ma mniejsze prawdopodobieństwo kontroli US :)

Zgłoś nadużycie #1102 16 września 2015, 9:49

Fobia Fajna mama

AnnaKatarzyna napisał(a)

Dziewczyny czy obkurcza Wam sie juz czasem brzuch? Mialam wczoraj znowu skurcze... wizyte mam 30.09 zadzwonie po 10 do swojego gin i zapytam czy mam przyjsc wczesniej ale nie wiem czy nie przesadzam....w ostatnich wynikach wyszla mi infekcja a czytalam ze to moze przyczynic sie do wczesniejszego porodu a wiec moze lepiej chuchac na zimne. Oczywiscie na infekcje dostalam leki ale tak na prade od poczatku ciazy mam slabe wyniki z moczu i mimo zmiany lekow ciagle cos nie gra...

AnnaKatarzyna ja w pierwszej ciazy mialam przedwczesne skorcze ok 27tc, a w 29 trafilam na tydzien do szpitala imjuz do konca ciazy pralam Fenoterol (juz wycofany lek) i musialam lezec plackiem w lozku ( wstawalam tylko siku i by jechac na wizyte do lekarza) urodzilam w 38tc 4 dni po odstawieniu lekow :)
teraz tez mam juz skorcze dosc mocne i rowniez sie stresuje, bo na codziwn jestem sama z corka i psem w domu, mąż pracuje poza domem i jest z nami tylko kilka dni w miesiacu :( wiec nie ma szans bym mogła tylko lezec...
Jutro wizyta, zobaczymy co lekarka mi zaleci. Magnez forte i nospe forte juz biore i zadnej roznicy nie ma...

A na marginesie dodam że spodziewamy sie synka do kompletu :) Wiec bedzie juz 2chlopcow na forum :)

Zgłoś nadużycie #1103 16 września 2015, 10:20

AnnaKatarzyna Fajna mama

Fobia napisał(a)

AnnaKatarzyna ja w pierwszej ciazy mialam przedwczesne skorcze ok 27tc, a w 29 trafilam na tydzien do szpitala imjuz do konca ciazy pralam Fenoterol (juz wycofany lek) i musialam lezec plackiem w lozku ( wstawalam tylko siku i by jechac na wizyte do lekarza) urodzilam w 38tc 4 dni po odstawieniu lekow :)
teraz tez mam juz skorcze dosc mocne i rowniez sie stresuje, bo na codziwn jestem sama z corka i psem w domu, mąż pracuje poza domem i jest z nami tylko kilka dni w miesiacu :( wiec nie ma szans bym mogła tylko lezec...
Jutro wizyta, zobaczymy co lekarka mi zaleci. Magnez forte i nospe forte juz biore i zadnej roznicy nie ma...

A na marginesie dodam że spodziewamy sie synka do kompletu :) Wiec bedzie juz 2chlopcow na forum :)

Gratuluje Synka :)
To mnie nastraszylas.... ja tez man corke 1,5 roku i nie ma szans abym plackiem lezala. Jeszcze na 4 pietrze mieszkam... dzwonilam do lekarza, powiedzial abym dzis przyjechala a wiec na 16.10 mam wizyte, dam znac po.

Zgłoś nadużycie #1104 16 września 2015, 10:47

madzik90 Gotowa na wszystko

Marin napisał(a)

Madzik ja slyszalam o roznych okrucienstwach ze strony PUP, ze wykreslają z listy jak kobiety mają male dzieci i narazie nie planują isc do pracy, nie wiem jak jest z ciezarnymi ale jak mozesz to dowiedz się "na boku" jak to jest.
Z tym 1000zl tez czytalam bo pracuję jeszcze m-c i konczy mi się umowa a ze to jest umowa na czas zastępstwa to nie ma obowiązku jej przedłużyc :-( Rozmyslam coraz bardziej nad otwarciem dzialalnosci gosp. Zobaczymy co z tego wyjdzie, w ostatecznosci mam szansę zatrudnienia u znajomej, oczywiscie fikcyjnego, trzeba sobie jakos radzic. 
Madzik nie myslałaś o tym żeby u kogoś się zatrudnić, nikt znajomy nie może Ci pomóc?

Marin pytałam po znajomych nikt mnie nie chciał. Ale teraz na samą końcówkę to po co mi to już.... A z tą działalnością gospodarczą to poczytaj i dowiedz się dokładnie bo z tego co słyszałam jakieś zmiany weszły i jak prowadzi się krócej niż rok (chyba) to po urodzeniu będziesz dostawała bardzo niski macierzyński. Więc nie wiem czy to się opłaca, już lepiej być bezrobotnym i dostać gwarantowany tysiąc. Musisz się dowiedzieć co i jak ale czytałam coś na ten temat... Wiem że to paranoja no ale cóż żyjemy w kraju miliona absurdów

Zgłoś nadużycie #1105 16 września 2015, 10:48

Madzialenka napisał(a)

o jej Madzialenka mam nadzieje że wszystko będzie dobrze trzymaj się :*

Zgłoś nadużycie #1106 16 września 2015, 10:49

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

Fobia napisał(a)

Hej.
Gratuluje synka, na kiedy masz termin?
Czekamy na wiesci od lekarza, AnnaKatarzyna daj znac jak bedziesz mogla.
Zycze wam samych dobrych wiesci ;)

Zgłoś nadużycie #1107 16 września 2015, 10:49

AnnaKatarzyna napisał(a)

U mnie brak nowosci ale to dobrze :) Mała w brzuchu sie wierci, wieczorami szyje i przyznam sie ze jestem juz zla na siebie, bo nie potrafilam odmowic i chyba na poczatku listopada to wszystko skoncze a mialam juz przygotowywac sie na przyjscie Lenki. Trzeba dwie sciany w domu odmalowac, Maz musi szafe w zabudowie zrobic na przedpokoju. Tyle chociaz ze łozeczko dla starszej zamowilam i jak przyjdzie to beda ja uczyc spania na tym a jej niemowlence przejmie Lenka.
Podsylam zdjecie tego lozeczka i linka do strony na fb gdzie dodaje czasem fotki rzeczy ktore uszyje.
https://m.facebook.com/profile.php?id=579705335465232

Wow cudne to łóżko!!!!!!!!!!! :D :D

AnnaKatarzyna napisał(a)

Gratuluje Synka :)
To mnie nastraszylas.... ja tez man corke 1,5 roku i nie ma szans abym plackiem lezala. Jeszcze na 4 pietrze mieszkam... dzwonilam do lekarza, powiedzial abym dzis przyjechala a wiec na 16.10 mam wizyte, dam znac po.

AnnaKatarzyna daj znać co i jak koniecznie

AnnaKatarzyna napisał(a)

ja też mam te skurcze ale nie są one bolesne

Fobia napisał(a)

Witaj Fobia :)
Gratuluję synka :)
Ojej to nie dobrze jak amsz te skurcze, mam nadzieję ze tym razem obejdzie się bez lekó i dotrwasz spokojnie do końca ciąży

Zgłoś nadużycie #1108 16 września 2015, 10:51

Hej
ja wczoraj znowu nie mogłam dodawać postów :/
 Byłam u prawnika wczoraj i wszystko już sie wyjaśniło. źle zformułowałam pismo, i dlatego zostało odrzucone eh... w szkole powinni uczyć podstaw prawa. Mówię do mecenas , że chyba chyba wiadomo było o co mi chodzi a że nie określiłam to ich terminem, to nie am sie co dziwić nie skończyłam prawa żeby znać takei zsczegóły. No ale już trudno, teraz neistety musze złożyć kolejny wniosek o "przyczynienie się do zaspokojenia poterzeb rodziny" . No i szkoda, bo nie mogę dołączyć już tergo do sprawy o alimenty dla Łuaksza, tylko to będzie koeljna sprawa. No ale nic najważneijsze żeby zasądzili wreszcie póki co jakieś pieniądze na mnie, bo już mam dosyć bezkarności tego gnoja
U mnie w końcu normalna pogoda, słońce wyszło, i temperatura po 20 pare stopni w dzień. :) odrazu lepiej się czuję. dziś zaprowadziłam syna do przedszkola to płakał za mną nei weim co mu się stało bo już ostatnio sam chętnie zostawał 

Zgłoś nadużycie #1109 16 września 2015, 11:25

anencja Gotowa na wszystko
Fobia witaj ☺ wreszcie jest kolejny chlopczyk ☺ ja tez bralam fenoterol w 1.ciazy. Kiepsko sie po nim czulam, najgorsze bylo kolatanie serca...  Jak odstawilam to juz na 2.dzien zaczely sie regularne skurcze. Tyle ze sie wyciszyly i urodzilam przez cc. Dopiero od Ciebie sie dowiedzialam ze wycofano ten lek.
AnnaKatarzyna ja miewam skurcze. Ale tak roznie z tym bywa. Czasem sa dni ze nie mam ani razu a czasem ze co jakis czas mnie lapie... Sa one jednak bezbolesne, nieregularne i przechodza jak usiade, odpoczne. Wczoraj duzo chodzilam po miescie i potem dosc czesto napinala mi sie macica. A Ty masz dalej z bolami ledzwiowymi? Sa mocniejsze niz te o ktorych pisalas miesiac temu?
Sliczne to lozeczko! My rok temu tez kupilismy dla corki "dorosle" lozko ale poki co sie nie przyjelo ☺ 
Piekne Twoje dziela! Ogladalam na fb.
Madzik tak to roznie bywa z przedszkolem. Nie przejmuj sie, gorszy okres minie. Dobrze ze juz wyjasnilas wszystko z prawnikiem. Napisze Ci teraz profesjonalnie zazalenie i nowy pozew? Ja tez nie moglam dodawac postow wczoraj. 
Madzialkenka trzymaj sie dzielnie! Daj znac jak sytuacja. 
Wczoraj zrobilam pierwsze zakupy wyprawkowe w rossmanie. Kupilam plyn do prania dzidciecych ubranek, kilka tetrowych kolorowych pieluch (moja corka do dzis z 1 taka spi jako przytulanka 😃) masc bepanthen i pieciopak chustek nawilzanych. Jutro kolejna partie zamowie przez net (koszule nocna, majty 1razowe, przescieradla do lozeczka, reczniki, plyn do kapieli). 
Zapomnialam jak to jest z podawaniem wit.K i D noworodkowi. Pamietam ze corce dawalam ale nie pamietam kiedy i w jakiej formie. Podpowiecie? Bede robila zakupy apteczne i chce wszystko za 1 zamachem nabyc.

Zgłoś nadużycie #1110 16 września 2015, 11:43

anencja napisał(a)

Fobia witaj ☺ wreszcie jest kolejny chlopczyk ☺ ja tez bralam fenoterol w 1.ciazy. Kiepsko sie po nim czulam, najgorsze bylo kolatanie serca...  Jak odstawilam to juz na 2.dzien zaczely sie regularne skurcze. Tyle ze sie wyciszyly i urodzilam przez cc. Dopiero od Ciebie sie dowiedzialam ze wycofano ten lek.
AnnaKatarzyna ja miewam skurcze. Ale tak roznie z tym bywa. Czasem sa dni ze nie mam ani razu a czasem ze co jakis czas mnie lapie... Sa one jednak bezbolesne, nieregularne i przechodza jak usiade, odpoczne. Wczoraj duzo chodzilam po miescie i potem dosc czesto napinala mi sie macica. A Ty masz dalej z bolami ledzwiowymi? Sa mocniejsze niz te o ktorych pisalas miesiac temu?
Sliczne to lozeczko! My rok temu tez kupilismy dla corki "dorosle" lozko ale poki co sie nie przyjelo ☺ 
Piekne Twoje dziela! Ogladalam na fb.
Madzik tak to roznie bywa z przedszkolem. Nie przejmuj sie, gorszy okres minie. Dobrze ze juz wyjasnilas wszystko z prawnikiem. Napisze Ci teraz profesjonalnie zazalenie i nowy pozew? Ja tez nie moglam dodawac postow wczoraj. 
Madzialkenka trzymaj sie dzielnie! Daj znac jak sytuacja. 
Wczoraj zrobilam pierwsze zakupy wyprawkowe w rossmanie. Kupilam plyn do prania dzidciecych ubranek, kilka tetrowych kolorowych pieluch (moja corka do dzis z 1 taka spi jako przytulanka 😃) masc bepanthen i pieciopak chustek nawilzanych. Jutro kolejna partie zamowie przez net (koszule nocna, majty 1razowe, przescieradla do lozeczka, reczniki, plyn do kapieli). 
Zapomnialam jak to jest z podawaniem wit.K i D noworodkowi. Pamietam ze corce dawalam ale nie pamietam kiedy i w jakiej formie. Podpowiecie? Bede robila zakupy apteczne i chce wszystko za 1 zamachem nabyc.

Anencja co do wit D to ja sama łykam codziennie więc tak czy siak dziecko będzie dostawało witaminę razem z pokarmem.
Co do pozwu musze napisać osobny teraz, dostałam maila przed chwila od adwokata że można odrazu o rozwód złożyć to by było dobrze dla mnie wszystko za jednym zamachem i tak czekają mnie 3 rozprawy już więc jak dwie załatwi się na jednej to już coś mniej stresu.

ja 2 koszule do karmienia już sobie załatwiłam, a 3 mam w domu to tyle starczy.
ja też już chętnie bym zrobiła te zakupy no ale muszę się wstrzymać na razie. Może jak przyznają mi zabezpieczenie na mnei to będę miała więcej pieniążków żeby coś kupić. teoretycznie zostały jeszcze 3 miesiace to powinno się coś ruszyć.