Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #1071 13 września 2015, 18:28

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

WitaM niedzielne ☺ u nas dziś piękna pogoda. Zaliczyłam juz spacerek rowerkiem z corka a teraz hustamy się w ogrodzie. W tv zapowiadają upały w tygodniu.  No ciekawe. 
Agunia delektUJ się spokojem 😀 super ze młody juz zdrowieje. U nas w piątek wychowawczyni mówiła ze wszystkie dzieciaki z katarem i nawet nie wyszli w zw.z tym na podwórko.  Na szczęście Laure ominęło jak na razie, bo po tej informacji bylam pewna, ze w weekend zacznie kichac albo kaslac ale nie. Odpukać.

mój dalej zasmarkany chodzi ale na szczęście tylko to. Najważneijsze żeby poważniej mi nei chorował

Zgłoś nadużycie #1072 13 września 2015, 18:32

Marin Gotowa na wszystko
Hej. Madzik naprawdę za 400zł miesięcznie ciężko wyżyć więc walcz o swoje i przyspiesz jak tylko się uda rozprawę. Po urodzeniu jeśli Ci się będzie należało 1000zł to zawsze coś plus alimenty, dasz radę.
Ja cały weekend leniuchowałam, wczoraj byłam na zakupach dla siebie, kupiłam kurtkę na jesień (chociaż od jutra ma wrócić lato), koszule i bieliznę do szpitala, już powoli kompletuję sobie wyprawkę. Dziś kupiliśmy okazyjnie łóżeczko Klupś za 150zł :-)
Ja też jeszcze nie mam kreski na brzuchu, ale pępek już mi zaczyna wychodzić na wierzch :-)
Mój maluszek też mnie nieźle kopie. Milciak ja też się budzę co noc ok. 4 i słyszałam że potem dzidzia o tych samych porach budzi się do karmienia. Zobaczymy
Udanego wieczorku :-)

Zgłoś nadużycie #1073 13 września 2015, 19:54

Milciak Gotowa na wszystko
To mam tak samo, że kreski na podbrzuszu nie mam, za to pępek już na wierzchu mam. Jak jest jakaś bardziej obcisła bluzka to wystaje mi pępol ;-)

Zgłoś nadużycie #1074 14 września 2015, 7:08

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

To
jest sprawa o alimenty tylko. O rozwód nie skłądałam bo to już w
ogóle by sie wlekło sto lat chyba. Tak mi adwokat mówił. W
postanowieniu jest że tyklko 400zł na syna a na mnei nic. To nei
wiem kto ma mnie utrzymywac teraz matka? Mops? Niby z jakiej racji?
Ja chyba w 6 miesiącu ciaży pracy sobie nei znajde to logiczne.
Paranoja do kwadratu. Ja sie odwołam oczywiście bo to śmiech an
sali jest. Ja miałam iść złożyć to postanowienie sądu do
komornika ale nie pójdę bo po co jak na razie on mi płaci więcej
niż w postanowieniu. No oprócz alimentów na syna składałam pozew
na utrzymanie w czasie ciaży i porodu i to odrzucili i właśnie nie
rozumiem czemu. Ide w przyszłym tyg do adwokata to napisze mit o
porządnie bo wszystkie poprzednie wnioski sama pisałam a że jako
przeciętny człowiek na prawie sie nie znam, to moze coś źle było.
Oby tylko zasądzili mi do tego lutego więcej bo ja nei wiem co już
zrobie :/

ja kupuje w ciucholandach. te rzeczy są już "odkażone" ;) zresztą i tak się je potem pierze i prasuje w wysokiej temperaturze. A nie raz można złapać na prawde nie złe okazje. Ja osobiście dla siebie nigdy tam nic znaleść nie moge ale , ale dla dzieci tam są bardzo ładne rzeczy, raz nawet z metką znalazłam

Oby adwokat sie sprawdzil i pomogl, swoja droga ont tez kosztuje :/
Co do ciuchow z lumpka to moj dziadek mial ostatnio farta, kupil sobie marynarke przyniosl do domu babcia chce wyprac i kieszenie przeglada a tam dziura a w dziurze 800 dolarow ! :)

Zgłoś nadużycie #1075 14 września 2015, 8:37

Madzialenka Zaprawiona w bojach
AnnaKatarzyna ale miał farta ten Twój dziadek.
Madzik90 a nie da się jakoś z tym Twoim mężem poskladać waszego małżeństwa?
U mnie pogoda listopadowa a ja czekam od 8 w kolejce do lekarza. Glukoze mam podwyższona :( ech.. zobaczymy co teraz lekarz powie.

Zgłoś nadużycie #1076 14 września 2015, 10:42

anencja Gotowa na wszystko
Ja dla noworodka nie kupowalam w lumpexach nigdy, ale dla corki tak od roku wzwyz mnostwo swietnych ubran kupilam. Plaszczyki, kaszulki, tuniki w bohaterami z bajek. Za grosze. Dla siebie tez nie rzz trafil!am cos super. Takze ja jestem za ☺
Wow AnnaKatarzyna ale szczescie mial dziadek. Ja raz znalazlam monete iles tam pensow ☺ 
Madzialenka glukoza z obciazeniem wyszla kiepsko? Daj znac co lekarz powiedzial.

Zgłoś nadużycie #1077 14 września 2015, 10:50

Marin napisał(a)

Hej. Madzik naprawdę za 400zł miesięcznie ciężko wyżyć więc walcz o swoje i przyspiesz jak tylko się uda rozprawę. Po urodzeniu jeśli Ci się będzie należało 1000zł to zawsze coś plus alimenty, dasz radę.
Ja cały weekend leniuchowałam, wczoraj byłam na zakupach dla siebie, kupiłam kurtkę na jesień (chociaż od jutra ma wrócić lato), koszule i bieliznę do szpitala, już powoli kompletuję sobie wyprawkę. Dziś kupiliśmy okazyjnie łóżeczko Klupś za 150zł :-)
Ja też jeszcze nie mam kreski na brzuchu, ale pępek już mi zaczyna wychodzić na wierzch :-)
Mój maluszek też mnie nieźle kopie. Milciak ja też się budzę co noc ok. 4 i słyszałam że potem dzidzia o tych samych porach budzi się do karmienia. Zobaczymy
Udanego wieczorku :-)

Super cena za lozeczko! Wlasnie! Musze dopisac do listy zakupow koszule do szpitala.
Ja nie zauwazylam zaleznosci miedzy aktywnoscia w brzuchu a po urodzeniu u corki. Ale moze dlatego, ze cala ciaze spalam bez problemow, nigdy kopniaki mnie nie budzily i jakichs stalych por aktywnosci czy spania nie zaobserwowalam. Z nockami nie bylo natomiast zle,bo corka jadla o 23 a potem juz rano ok.7 czyli wlasciwie noce byly przespane. Oby teraz tez tak bylo...

Zgłoś nadużycie #1078 14 września 2015, 10:56

Madzik a jestes zarejestrowana w PUP jako bezrobotna? Ja szukam od jakiegos czasu w necie informacji o tym zasilku 1000 zl i nie moge znalezc nic aktualnego. Ostatnie info sa z czerwca, ze sejm uchwalil te zmiany ale nic nie widze co dzialo sie potem, i czy w ogole... Po sejmie przeciez jest jeszcze senat i porezydent i dopiero wejscie w zycie a na ten temat nic nie moge znalezc...

Od wczoraj rozklada mnie jakies przeziebienie, czuje kluche w gardle i zapchany nos...na szczescie na razie nic bardziej sie nie rozwija. Zawiozlam corke do przedszkola i zamierzam przelezec caly dzien. Caly tzn do 14 ☺

Zgłoś nadużycie #1079 14 września 2015, 11:42

AnnaKatarzyna napisał(a)

Oby adwokat sie sprawdzil i pomogl, swoja droga ont tez kosztuje :/
Co do ciuchow z lumpka to moj dziadek mial ostatnio farta, kupil sobie marynarke przyniosl do domu babcia chce wyprac i kieszenie przeglada a tam dziura a w dziurze 800 dolarow ! :)

AnnaKatarzyna adwokata mam za darmo w MOPSie, jutro się tam wybieram, neich napisze mi porządnie te pisma bo ja widać źle to robię...
Wow to Twój dziadek miał mega farta!!! :D No nie źle :D Ja kiedyś torebke kupiłąm to znalazłam w kieszeni jakąś monete już nie pamiętam ile to było, w każdym razie nei wiele warta :P

Madzialenka napisał(a)

AnnaKatarzyna ale miał farta ten Twój dziadek. 
Madzik90 a nie da się jakoś z tym Twoim mężem poskladać waszego małżeństwa? 
 U mnie pogoda listopadowa a ja czekam od 8 w kolejce do lekarza. Glukoze mam podwyższona :( ech.. zobaczymy co teraz lekarz powie.

Madzialenka nie ma już takiej opcji. Po tym co on wyprawia ja najchętniej nie chciałabym go widzieć już nigdy w życiu. nie znałam go od tej strony, i nie chce mieć z nim już nic do czynienia.
jak glukoza podwyższona to co oznacza że cukrzyca ?? Nie martw się jeśli tak, to w ciazy zcesto tak jest potem samo mija :*

anencja napisał(a)

Super cena za lozeczko!  Wlasnie! Musze dopisac do listy zakupow koszule do szpitala. 
Ja nie zauwazylam zaleznosci miedzy aktywnoscia w brzuchu a po urodzeniu u corki. Ale moze dlatego, ze cala ciaze spalam bez problemow, nigdy kopniaki mnie nie budzily i jakichs stalych por aktywnosci czy spania nie zaobserwowalam.  Z nockami nie bylo natomiast zle,bo corka jadla o 23 a potem juz rano ok.7 czyli wlasciwie noce byly przespane. Oby teraz tez tak bylo...

Ja jedną koszule mam, ale jakoś mi się dziwnie skróciła :/ No ale trudno. A dziś jade po następną , jakaś babka za darmo oddaje to wezmę przyda się

anencja napisał(a)

Madzik a jestes zarejestrowana w PUP jako bezrobotna? Ja szukam od jakiegos czasu w necie informacji o tym zasilku 1000  zl i nie moge znalezc nic aktualnego. Ostatnie info sa z czerwca, ze sejm uchwalil te zmiany ale nic nie widze co dzialo sie potem, i czy w ogole... Po sejmie przeciez jest jeszcze senat i porezydent i dopiero wejscie w zycie a na ten temat nic nie moge znalezc...
Od wczoraj rozklada mnie jakies przeziebienie, czuje kluche w gardle i zapchany nos...na szczescie na razie nic bardziej sie nie rozwija. Zawiozlam corke do przedszkola i zamierzam przelezec caly dzien. Caly tzn do 14 ☺

Anencja tak jestem zarejestrowana w PUP tylko oni nei wiedzą że w ciaży jestem i zastanawiam się czy mnei nie wyrzucą jak się dowiedzą. nie wiecie jak to jest?
Anencja z tego co wiem to to już zostało zatwierdzone przez senat , więc z tego co słyszałam to jest już zaklepane...
Mnie też gardło coś bolało pare dni temu ale jakoś samo przeszło. teraz taka pogoda do kitu to sie zacznie... Mój syn dalej zasmarkany nie wiem czemu aż tydzień już. Ale nie zaraża,bo śpimy razem on akszle chucha na mnei a mi nic nie jest.

Zgłoś nadużycie #1080 14 września 2015, 11:56

Madzik jakis czas temu zmienily sie zasady "Bycia bezrobotnym". Sa trzy kategorie bezrob. Pierwsza to tacy ktorzy poszukuja pracy faktycznie, druga nie pamietam i trzecia to bezrobotni tylko zarejestrowani ale nie szukajacy pracy. I wlasnie to moga byc kkbiety w ciazy i potem w okresie macierzynskiego. Kiedys tego nie bylo. Mozesz wyslac do PUP karte ciazy (kopie) to nie beda Cie niepokoic z wizytami czy ofertami pracy. Ale lepiej dowiedz sie w swoim urzedzie.
Mowisz ze to juz pewnie w tym 1000?
 Katar u przedsszkolaka to chyba stan permanentny. 😊 moja corka od kwietnia do czerwca ciagle kaslala. Osluchowo czysta, zdrowa, a kaszel byl. Laryngolog przepisal spray do nosa, syrop na refluks i drugi na alergie i cos z tych rzeczy pomoglo bo kaszel minal... Albo minal po prostu sam ☺ takze u przedszkolaka niestety ciagle cos!

Zgłoś nadużycie #1081 14 września 2015, 11:58

Hej
U mnie dalej pogoda jesienna ale już chociaż słońce co nei co prześwituje przez chmury ;) Jakos ciężko mi uwierzyć ze znowu upały mają przyjść. Ja już wszystkie letnie rzeczy wywaliłam na strych ;/ Dziwna ta pogoda jakieś anomalie raz zima potem lato....
Zaprowadziłąm rano syna do przedszkola, potem poleciałąm do dentysty sie zapisać, a jutro ide do tego prawnika mam nadzieje że mnei pocieszy troche i coś zaradzi na to wszystko eh...

Jutro też musze isć do endokrynologa, znalazłam tańszego za 60zł tylko a nie 120, napisałam do męża z czego mam zapłacić, a on ze dał mi alimenty. A ja że niby dlaczego z pieniędzy syna mam płacić za coś co dotyczy 2 dziecka? Pieprzy bez myślenia już totalnie. Ale niby mi da te 6 dych zobaczymy jak nie to nie pójdę do lekarza najwyżej

Zgłoś nadużycie #1082 14 września 2015, 12:02

anencja napisał(a)

Madzik jakis czas temu zmienily sie zasady "Bycia bezrobotnym". Sa trzy kategorie bezrob. Pierwsza to tacy ktorzy poszukuja pracy faktycznie, druga nie pamietam i trzecia to bezrobotni tylko zarejestrowani ale nie szukajacy pracy. I wlasnie to moga byc kkbiety w ciazy i potem w okresie macierzynskiego. Kiedys tego nie bylo. Mozesz wyslac do PUP karte ciazy (kopie) to nie beda Cie niepokoic z wizytami czy ofertami pracy. Ale lepiej dowiedz sie w swoim urzedzie.
Mowisz ze to juz pewnie w tym 1000?

anencja z tego co słyszałam to jest pewne ale mówie to co mówią inni ;) Ja też jestem nastawiona na ten tysiąc zł miesięcznie bo tylko dzięki temu mam szansę wyjść na jakąś prostą. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby jednak tego nie dali. moja mama ma koleżankę w MOPSie to mogę się zapytać jej, oni już powinni o tym wiedzieć bo to MOPS będzie wypłacał tą kasę chyba z tego co czytałam.
No właśnie wiem ze są jakieś kategorie bezrobotnych ale nie wiem dokładnie o co w tym chodzi, ja dotychczas ukrywałam ciążę bo bałam się ze mnie wypiszą. Będę musiała się tam przejść i zapytać bo w listopadzie znowu mam się stawić....

Co do kataru, to mój syn ma prześwitujące gluty, więc nie wskazuje to na stan chorobowy bo wtedy były by żółte czy zielone. Zresztą on nie am gorączkiz achowuje sie normlanie, tylko leci mu z nosa. Pierwszy raz ma coś takiego, ale póki co nie widzę powodu do niepokoju.

Zgłoś nadużycie #1083 14 września 2015, 12:06

No wlasnie nie wiem czy to mops czy zus, tak jak zasilek macierzynski. Jak masz kogos zorientowanego to zapytaj i daj znac 😀
O tych kategoriach bezrobotnych mowil mi gosc z PUP.

Zgłoś nadużycie #1084 14 września 2015, 12:14

anencja napisał(a)

No wlasnie nie wiem czy to mops czy zus, tak jak zasilek macierzynski. Jak masz kogos zorientowanego to zapytaj i daj znac 😀
O tych kategoriach bezrobotnych mowil mi gosc z PUP.

mi sie wydaje że MOPS bo jak rozmawiałam z tą koleżanką mojej mamy, to ona coś o tym wspominała w takiej formie zabrzmiało że to oni chyba będą wypłacać

Zgłoś nadużycie #1085 14 września 2015, 18:12

madzik nie masz powodu, żeby się bać wypisania z PUP z powodu ciąży, bo w Polsce każda ciężarna jest automatycznie ubezpieczona i może korzystać z państwowej opieki zdrowotnej nawet jak nigdzie nie jest zarejestrowana.

Zgłoś nadużycie #1086 14 września 2015, 18:21

Jestem po wizycie u nowego gina, zmieniłam prowadzącego, bo tak jak wcześniej pisałam miałam z poprzednim pewne przejścia, po jednej z wizyt to aż się popłakałam. No i miałam stresa teraz przed tym nowym, co powie na to, że chcę zmienić lekarza (dodam że na nfz w tej samej placówce), ale okazał się w porządku. Całkowicie inne podejście do pacjentki. Także jestem happy. No i wskoczyło mi żelazo w końcu trochę wyżej (dosłownie na dolną granicę, hi hi).

Zgłoś nadużycie #1087 14 września 2015, 18:24

A zapytam się Was jeszcze o wyniki glukozy, może bardziej się orientujecie. Bo cukier na czczo, i po 1h mam w normie, za to po 2h bardzo niski wynik = 40. Ale lekarz nic na to nie powiedział. Nie myślicie, że to zbyt nisko?

Zgłoś nadużycie #1088 14 września 2015, 19:14

o matko ja na tych wynikach sie nie znam Milciak, ale jak lekarz Ci tak powiedział to chyba jest ok? Ja nawet nie pamiętam ile miałąm bo wyniki zabiera mi gin.

To super że ten lekarz jest lepszy, niestety często sie wypalają i aż strach do takiego chodzić :/

Zgłoś nadużycie #1089 14 września 2015, 19:15

a mi ostatnio ciągle się w głowie kręci, stoje i jakieś takie zawirowania mam

Zgłoś nadużycie #1090 14 września 2015, 20:05

Marin Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

A zapytam się Was jeszcze o wyniki glukozy, może bardziej się orientujecie. Bo cukier na czczo, i po 1h mam w normie, za to po 2h bardzo niski wynik = 40. Ale lekarz nic na to nie powiedział. Nie myślicie, że to zbyt nisko?

Ja też się nie znam, ja miałam 104 i lekarz powiedział ze jest ok