Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #911 4 września 2015, 12:32

madzik90 Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Co do majtow poporodowych to ja bylam po cc a mimo to sie przydaly bo mocno krwawilam, to chyba zalezy od organizmu. W szpitalu najlepiej sie sprawdzaly, bo wywalasz nakladasz nowe, w domu tez jeszcze korzystalam. Teraz kupie wiecej bo maz wykonal do mnie z 30 telefonow jak go wyslalam do sklepu po pierwszym porodzie jak mi zabraklo.

mi tych gaci starczylo miałam 2 opakowania chyba... Ale miałam za mało kupionych tych giga podpasek , tylko jedno opakowanie a zużyłam w sumie 3

Zgłoś nadużycie #912 4 września 2015, 12:33

AnnaKatarzyna napisał(a)

24 tydzien i dom Lenki :) Co do imion to ja chcialam Helenke ale mojemu N sie nie podoba, woli Lene.

wow bardzo ładny i zgrabny brzuszek :D

Zgłoś nadużycie #913 4 września 2015, 12:35

anencja napisał(a)

Córka w przedszkolu, mąż w pracy. Czas na kawę i relaks 😇
po południu jedziemy do sklepu dziecięcego na rekonesans wózków, mebli itp.
Komodę z przewijakiem  mam wybrana wstępnie w necie taka. Chce obejrzeć ja jeszcze na żywo i przymierzyć się,  bo potrzebuje dość wysokiego mebla, mam 171cm. Jak kupowalam dla córki to nie zwróciłam uwagi na wysokość i potem bolały mnie plecy jak przy przewijaniu itp musiałam się lekko  pochylac.

oo to jesteśmy dokładnie tego samego wzrostu :D
Komoda bardzo ładna :)

Zgłoś nadużycie #914 4 września 2015, 12:37

Madzialenka napisał(a)

U nie pierwsza dzidzia więc nie bardzo wiem co kupować dla niej a tym bardziej co dla siebie do szpitala... Ale czy nie jest jeszcze za wcześno na takie zakupy? U mnie na Usg wyszło że dziewczynka ale dużo słyszę ze może lekarz sie pomylić. Kochane dziewczynki co ja muszę mieć do szpitala? Na każdym forum jest co innego a ja już głupieje.

Ja nic nie kupuje, co do wózka to kupie chyba uniwersalny kolor... Właśnie aj znam takie przypadki co miała być np dziewczynka a wyszedł chłopak ;) A tu wszystko różowe kupione. To dopiero musi być problem ;)
ja mam taką liste do szpitala:

Dokumenty:

- dowód tożsamości
- karta
przebiegu ciąży
Wyniki badań:
- grupa krwi
i czynnik Rh (oryginał),
- przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na
obecność przeciwciał anty Rh,
- ostatnia morfologia i
badanie moczu,
- zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na
nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej, 
- odczyn WR - badanie w
kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży),
- wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży,
- wynik
badania na obecność HIV,
- wynik posiewu z przedsionka pochwy
i odbytu w kierunku Streptoccocus agalactiae - wykonanego po 35
tygodniu ciąży,
- wszystkie wyniki badań usg wykonane w
obecnej ciąży,
- inne istotne wyniki badań i/lub konsultacji
np.: konsultacja okulistyczna, kardiologiczna, ortopedyczna itd
Na
czas porodu:

- coś do jedzenia i
picia – niegazowana woda mineralna (z ustnikiem 0,7), woda n/g
1,5l, banany, czekolada, kanapki dla osoby towarzyszącej,
-
aparat fotograficzny
- koszula do porodu
Dla
mamy po porodzie;

- 2 koszule przystosowane do
karmienia
- 8 par majtek (najlepiej siatkowe, jednorazowe),
-
przybory toaletowe, kosmetyki, klapki pod prysznic, antyperspirant,
maszynka do golenia, żel pod prysznic, ręczniki 2 szczotka do
włosów, szczotka i pasta do zębów, tantum rosa w saszetkach, krem
do rąk, papier toaletowy, mydło
- 2 ręczniki,
-
3 opakowania poporodowych dużych podpasek (np. Bella),
-
poduszeczka „jasiek” - przyda się do karmienia,
- 2
staniki do karmienia i wkładki laktacyjne,
- telefon komórkowy
i ładowarka.
- talerz, kubek, sztućce
- książka
-
laktator
Dla dziecka na trzydniowy pobyt w
szpitalu:

- najmniejszy rozmiar jednorazowych
pieluch, mokre chusteczki
-10 pieluch tetrowych,
-
bawełniana cienka czapeczka
- 5 par śpioszków, 5 par body
-
2 pary skarpetek 
- ręcznik kąpielowy
- kocyk , rożek.
-
zasypka do pupy
- smoczek
+ciuchy na wyjście
Na
powrót do domu;
- ubranie dla mamy
- odpowiednie
do pogody ubranko dla dziecka,
- fotelik samochodowy dla
noworodka.

Zgłoś nadużycie #915 4 września 2015, 12:45

hej
zaprowadziłąm młodego do przedszkola, znowu troszkę płakał, ale szybko pewnie znowu przestał :)
Ja poszłam jeszcze załatwić parę spraw, potem ciasto robiłam, a zaraz obiad jeszcze musze i z powrotem do przedszkola. U mnie dziś zimno, mokro i pochmurno :( już liście z drzew lecą chyba jesień idzie....

Anencja dziękuję za życzonka dla mojego synka :*

Zgłoś nadużycie #916 4 września 2015, 16:49

agunia10 Gotowa na wszystko
U nas dzis tez juz jesien , we wt. bylo 35 a dziś 18, no i jak organizm ma nie zwariowac. Moje dziecko dziś tez buczalo jak zostało w przedszkolu, właściwie już przed przedszkolem zaczął poplakiwac ale potem już się ładnie bawił i było ok. Oby nie było gorzej.
Ja byłam dziś u diabetolog, nie jest źle, ona mi że dieta dieta a ja byłam akurat po zapiekance ale ciężko kupić na mieście coś zdrowego i dietetycznego.
Madzik to cie nastraszyla ta ginekolog, przecież skoro jesteś pod opieką endokrynologa to wszystko powinno być dobrze.

AnnaKatarzyna fajnie ze umiesz szyć, możesz sobie uszyć coś oryginalnego i niebanalnego. Ja dawno dawno coś szylam robiłam na drutach ale całkiem to zarzucilam.

Co do majtek i podpasek tez używałam, przydały mi się. Po cc krwawilam jakieś 2 tygodnie. Ja jeszcze o wyprawce nie myślę, choć na pewno trzeba bedzie dużo rzeczy dokupić. Dużo mam po małym, pewnie dlatego tak się nie spieszę

Zgłoś nadużycie #917 4 września 2015, 17:33

anencja Gotowa na wszystko
Co do przedmiotow potrzebnych w szpitalu dla dziecka to mogę podpowiedzieć żeby dowiedzieć się co zapewnia szpital a czego nie. Zwłaszcza chodzi mi o pieluchy, ubranka, kosmetyki pielęgnacyjne, czy mokre chusteczki. U mnie tylko chustki trzeba było mieć swoje. Pieluchy happy, kosmetyki nivea baby zapewnial szpital. Ale też muszę się dowiedzieć czy to się nie zmieniło.

Kupiłam komodę 😀 z rabatem wyszło taniej niż w necie o jakieś 40 zł 😀 No i raczej zmieniliśmy plany co do wozka. Moj ulubieniec Graco Evo xt odpada, bo całkowicie nie nadaje się na moje bezdroża wiejskie. Najfajniejsze spacerówki takie ktore mi pasowaly w 100% były w zestawach 2w1 z gondola. Ale pani proponowała i polecała zestawy Tako i Coto baby w rozsądnych cenach, już nie pamiętam jakie modele bo full tego dziś przejrzałam ale jest w czym wybierać. I chyba się zdecydujemy na cały zestaw nowy (bez fotelika) ale z takiej średniej półki cenowej.

Co do kolorów to ja preferuje wózki w neutralnych kolorach jeśli chodzi o płeć. A najbardziej podobają mi się ciemne, szare, grafitowe, a nawet czarne. Zobaczymy czy takie kolory uda mi się przeforsować u męża bo on preferuje bardziej kolorowe wózki 😆

Zgłoś nadużycie #918 4 września 2015, 17:35

Tak polecacie te majty jednorazowe ze chyba w tej ciąży się na nie skuszę. Tylko jakiś rozsądnie duży rozmiar żebym w nie weszla po porodzie bez problemu.

Zgłoś nadużycie #919 4 września 2015, 17:35

Marin Gotowa na wszystko
Madzik to naprawdę Cię ten lekarz nastraszył, nic się nie martw skoro specjalista powiedział, że nie ma obaw.
Również życzę wszystkiego najlepszego Synusiowi i miłego świętowania :-)
Fajnie, że piszecie o tych majtkach, teraz wiem, że na pewno muszę je kupić.
Ja też zrobić listy nie umiem, ale może któraś z nas jest uzdolniona w tych sprawach.

Zgłoś nadużycie #920 4 września 2015, 18:47

anencja napisał(a)

Co do przedmiotow potrzebnych w szpitalu dla dziecka to mogę podpowiedzieć żeby dowiedzieć się co zapewnia szpital a czego nie. Zwłaszcza chodzi mi o pieluchy, ubranka, kosmetyki pielęgnacyjne, czy mokre chusteczki. U mnie tylko chustki trzeba było mieć swoje. Pieluchy happy, kosmetyki nivea baby zapewnial szpital. Ale też muszę się dowiedzieć czy to się nie zmieniło.

Kupiłam komodę 😀 z rabatem wyszło taniej niż w necie o jakieś 40 zł 😀 No i raczej zmieniliśmy plany co do wozka. Moj ulubieniec Graco Evo xt odpada, bo całkowicie nie nadaje się na moje bezdroża wiejskie. Najfajniejsze spacerówki takie ktore mi pasowaly w 100% były w zestawach 2w1 z gondola. Ale pani proponowała i polecała zestawy Tako i Coto baby w rozsądnych cenach, już nie pamiętam jakie modele bo full tego dziś przejrzałam ale jest w czym wybierać. I chyba się zdecydujemy na cały zestaw nowy (bez fotelika) ale z takiej średniej półki cenowej.

Co do kolorów to ja preferuje wózki w neutralnych kolorach jeśli chodzi o płeć. A najbardziej podobają mi się ciemne, szare, grafitowe, a nawet czarne. Zobaczymy czy takie kolory uda mi się przeforsować u męża bo on preferuje bardziej kolorowe wózki 😆

no dokłądnie wiele zależy od szpitala, ja napisałam swoją osobistą listę, wiadomo że można sobie coś dopisać albo odjąć każdy preferuje co innego :)
Super że kupiłaś tą komode :)
Mi też podobają sie ciemne wózki przynajmniej sie nie brudzą tak szybko. Kiedyś widziałam dziewczyne z białym jak śneig wózkiem - współczuje czyszczenia no ale każdy lubi co innego ;)

Zgłoś nadużycie #921 4 września 2015, 18:59

Marin Gotowa na wszystko
Mi się bardzo podobają wózki w odcieni zieleni albo turkusu. Znajoma ma do sprzedania jaśniutki kremowy i namawia mnie na kupno, ale tak jak Madzik mówisz chyba codziennie bym go szorowała :-)

Zgłoś nadużycie #922 4 września 2015, 19:01

Marin napisał(a)

Mi się bardzo podobają wózki w odcieni zieleni albo turkusu. Znajoma ma do sprzedania jaśniutki kremowy i namawia mnie na kupno, ale tak jak Madzik mówisz chyba codziennie bym go szorowała :-)

no tym bardziej że rodzimy w okresie zimowym , nie wiem jak u Was ale u mnei w zeszłym roku śnieg leżał tydzien ;) sanki użyłam dosłownie 2 razy. A tak to błoto chlapa i nic więcej

Zgłoś nadużycie #923 4 września 2015, 20:26

Madzik i jak masz pomysł jak można tabelkę wrzucic na forum? Jakie dane proponujecie do tabelki?

Marin sama gondole może i bym kupiła jasna bo będzie krótko użytkowana i do dziecka które nie używa jeszcze butów 😀 spacerówka jasna to dopiero musi być masakra.

Zgłoś nadużycie #924 4 września 2015, 21:07

Milciak Gotowa na wszystko
A my dziś z mężulem wzięliśmy się spontanicznie za pokój dla dzieciątka. Przerabiamy sypialnię tak, żeby było więcej miejsca i kącik z komodami, łóżeczkiem i przewijakiem. Wstawię zdjęcie jak skończymy :-)

Zgłoś nadużycie #925 4 września 2015, 21:08

Milciak Gotowa na wszystko
madzik90 dzięki za listę, rozjaśniła mi trochę sytuację.

Zgłoś nadużycie #926 5 września 2015, 10:24

Milciak super, czekamy na fotki z efektami. Moja komoda kupiona ale skręcenie jej to już zupełnie inna bajka. 😆 znając mojego męża odlezy teraz jakiś miesiąc w kartonie. 😉

Ja z kolei dziś po śniadaniu, wzięłam się za przeglądanie kartonu ciuszków najmniejszych które mam po córce. I widzę że nic nie musze kupować. Może symbolicznie jakiś jeden komplecik.

U mnie dziś słonecznie ale wieje bardzo zimny wiatr.

Zgłoś nadużycie #927 5 września 2015, 20:15

anencja napisał(a)

Madzik i jak masz pomysł jak można tabelkę wrzucic na forum? Jakie dane proponujecie do tabelki?

Marin sama gondole może i bym kupiła jasna bo będzie krótko użytkowana i do dziecka które nie używa jeszcze butów 😀 spacerówka jasna to dopiero musi być masakra.

już zrobiłam tabelkę mam nadzieje ze sie tu wstawi :) ale musze ja uzupełnić. Wpisałam tak- nick, wiek, miejscowość data porodu, płeć imie dziecka, waga dziecka i długość-po porodzie :) Wpisać coś jeszcze? :) Aha no i nie wiem jka ją uzupełnić , bo na pamięć nie pamiętam co kto i jak :) to jak coś możecie mi pisać na priv te dane to uzupełnie i wtedy wstawie

Zgłoś nadużycie #928 5 września 2015, 20:17

hej
u mnie dziwna pogoda raz słońce raz chmury, cały dzien wieje a teraz pada. Chodzimy w polarach i jeszcze zimno. A moje dziecie już ma katar z przedszkola eh :/

Zgłoś nadużycie #929 6 września 2015, 10:39

Madzik może jeszcze ewentualne rodzeństwo? Zaraz poszukam jak się wysyła prywatne wiadomości .

Może katar nie od przedszkola tylko po prostu od nagłej zmiany pogody?

Milciak jak przemeblowanie?

U nas dziś typowo jesiennie 13.5C ciemno i wietrznim ale nie narzekam bo ostatnie upały były nie do wytrzymania. Czaś garderobę przejrzeć w które ubrania jesienne zmieści się brzuchal. 😉

Zgłoś nadużycie #930 6 września 2015, 12:12

Hej
moj jeszcze niestety mąż zjawił sie łaskawie po dziecko, co prawda z dwu godzinnym opóźnieniem , a ja siedze rycze nie wiem czemu i sie uspokoić nie moge :( ja do niego że bedę z pieniedzy które płaci na Łukasza kupowała wyprawke i na chwile obecną moja matka utrzymuje jego syna a on sie smieje i mowi ze pieneidzy do reki mi nie da mam zrobic liste i mi kupi co trezba. A ja że placic alimenty to jego pieprzony obowiązek i nei zycze sobie zeby przychpdzil do mnei z zakupami ktorych zreszta i tak nigdy by nei zrobil. A ten sie cieszy i sobie poszedl....

ja do czasu rozprawy to chyba osiwieje albo zawału dostane jakiegoś. Od pewnego czasu znowu mam nerwo bóle , jak ide spać tak mnie kłuje wszystko w klatce piersiowej że oddychać aż nie moge. A to wszystko od stresu kiedyś też to miałam, a teraz znowu wróciło. Wykończe sie chyba psychicznie przez tego frajera :(