Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #891 3 września 2015, 21:38

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Madzik ja tych wielkich podkładów poporodowych uzywalam tylko w szpitalu. Potem już podpaski XXL, one mieściły się w majty. ☺ nie krwawilam obficie ale za to dość długo. Ja pamiętam ze pRzed porodem kupiłam paczkę tych jednorazowek ale po porodzie okazały się ciasne i nie uzywalam.
Ja się zgłaszam do porodu w tym roku 😛
Dziewczyny, a może zrobimy tabelkę styczniowek ? Z podstawowymi informacjami, żeby się nie mylilo, kto, skad, płeć, imię dziecka itp.? Tylko czy któraś z Was wie jak to zrobić żeby tabelka była dostępna na forum na bieżąco? Ja nie umiem 😞

Ja bardzo obficie krwawiłam podpaski wymieniałam non stop. Zaraz po porodzie jak przewieźli mnei na sale to cała podpaska była zakrwawiona pościel i wszystko w około i to w ciągu pół godz... Ja zużyłam 3 paczki tych giga podpasek aż....

Ok można zrobić taką tabelkę, fajny pomysł, ja nie wiem czy umiem nigdy nie robiłam :) Jak ktoś umie to niech sie zgłosi a jak nie to ja moge pokombinować ale nie weim co z tego wyjdzie ;)

Zgłoś nadużycie #892 3 września 2015, 21:50

mój brzuch dziś :D

Zgłoś nadużycie #893 4 września 2015, 8:02

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

mój brzuch dziś :D

Madzik bardzo fajny domek ma Twoj Maluszek :)

Zgłoś nadużycie #894 4 września 2015, 8:05

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

Ja nie bardzo sobie wyobrażam jak noworodka trzymać w pionie w tym wiaderku. Ale pewnie są na to jakieś specjalne techniki, skoro ten rodzaj kąpieli zyskuje popularność.
Jak tam dziewczyny, robicie juz jakieś zakupy wyprawkowe? Ja na razie robie listę. Jutro wybieram się obejrzeć i moze zamówić juz komodę.
I mam pytanie w zw.z moja lista 😊 jaki kosmetyk planujecie kupić do kąpieli noworodka? Zakładając oczywiście ze nie będzie żadnych nadzwyczajnych problemów skórnych. Ja Laure do ukończenia 1 r.z.mylam oilatum, czyli emolientem z parafina. Nigdy nie było żadnych alergii, podrażnień itp. Teraz też tak planowałam ale nabrałam wątpliwości, czy parafina to jest odpowiedni specyfik dla skóry dziecka, czy nie lepiej postawić na coś naturalnego. Jest taka polska firma Sylveco która ma fajną linie naturalnych kosmetyków dla dzieci od 1 dnia życia z betulina. I mam dylemat. Czy postawić na oilatum (emolium, oilan itp.bo to to samo właściwie ) i nie dzielić włosa na czworo z parafina czy szukać czegoś nowego. Jakie macie pomysły na kąpiel noworodka?

Anencja pierwsze opakowanie to bedzie emolujum pozniej przejdziemy na olej kokosowy a pozniej jak mala bedzie wieksza przejdziemy na pielegnacje rosmana dla dzieci, maja dobre sklady :)

Zgłoś nadużycie #895 4 września 2015, 8:07

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

hej
odebrałam wyniki badań wszystko jest ok, nie mam cukrzycy, hiva, żółtaczki, ani niedoboru żelaza mocz też ok :) aż dziwne bo w poprzedniej ciaży i w ogóle całe życie miałam ciągle coś z nerkami. No ale sie ciesze ;) Dziś byłam po skeirowanie u lekarza rodzinnego na TSH i FT4- tarczyca, bo po 2 miesiącach miałam zrobić kontrolę. Jutro ide na pobranie krwi wyniki w poniedziałek. Mam nadzieje że już mi sie tam wszystko unormowało

Madzik trzyman kciuki za dobre wyniki. Ja sama mam slabe wyniki z moczu :/

Zgłoś nadużycie #896 4 września 2015, 8:09

AnnaKatarzyna Fajna mama

Milciak napisał(a)

Hej, właśnie jestem po usg połówkowym, maleństwo rozwija się prawidłowo, waży już 570g, wszystko w jak najlepszym porządku. No i zgodnie z moimi przeczuciami - dziewczyna! A raczej "nie widać gonad męskich". Ale się cieszę ;-)

Super ! :) 570 g to juz ładna waga :)

Zgłoś nadużycie #897 4 września 2015, 8:16

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

Umiesz szyć takie cuda? Wow. Fajny ten wieloryb. Duży on jest? Groszki mi się bardzo podobają.  Ja mam żółta pościel i ochraniacz do łóżeczka. Tzn.pościeli na początek nie będę używać a przescieradla do lozeczka  musze kupić nowe. 
Ja planuje kupić takie wypchane szyte literki na ścianę nad przewijak z imieniem ( jak juz imię wybierzemy), bo teraz tam wiszą zdjęcia w szklanych ramkach a wole żeby takie coś nad dzieckiem nie wisiało wiec jak zdejme to zostaną gwoździe które musze zagospodarować albo zasłonić czymś. I właśnie wymyśliłam napis z imieniem dziecka.

Fajnie takie literki wygladaja :)
Wlasnie sie zastanawiam jak duzego zrobic tego ryba ;) przescieradla dla dziewczyn poszyje chyba z poscieli ktora dostalam od Mamy. Ma chyba z 20 lat a nigdy nie byla uzywana i jest w bardzo dobrym stanie. Na przescieradla bedzie ok :)

Zgłoś nadużycie #898 4 września 2015, 8:23

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzik szycie to dla mnie... nie tyle co pasja, bo nie szaleje za tym ale lubie efekty 😀 to ze moge zrobic cos innego czego nie znajde w sklepie. Poscielele, kocyki dla dzieci maja teraz czesto powtarzalne wzory, owieczki, sowy, dinozaury, ładne oczywiscie :) ale identyczne wszedzie. A ja chcialam cos innego :)

Zgłoś nadużycie #899 4 września 2015, 8:27

AnnaKatarzyna Fajna mama
Co do majtow poporodowych to ja bylam po cc a mimo to sie przydaly bo mocno krwawilam, to chyba zalezy od organizmu. W szpitalu najlepiej sie sprawdzaly, bo wywalasz nakladasz nowe, w domu tez jeszcze korzystalam. Teraz kupie wiecej bo maz wykonal do mnie z 30 telefonow jak go wyslalam do sklepu po pierwszym porodzie jak mi zabraklo.

Zgłoś nadużycie #900 4 września 2015, 8:48

AnnaKatarzyna Fajna mama
24 tydzien i dom Lenki :) Co do imion to ja chcialam Helenke ale mojemu N sie nie podoba, woli Lene.

Zgłoś nadużycie #901 4 września 2015, 9:03

anencja Gotowa na wszystko
A to mój brzuch dziś rano.
Wczoraj odbyliśmy poważna dyskusje o wyborze i imienia i wstępnie stanęło na Lidii. Ale to tak bardzo wstępnie.

Zgłoś nadużycie #902 4 września 2015, 9:11

Córka w przedszkolu, mąż w pracy. Czas na kawę i relaks 😇
po południu jedziemy do sklepu dziecięcego na rekonesans wózków, mebli itp.
Komodę z przewijakiem  mam wybrana wstępnie w necie taka. Chce obejrzeć ja jeszcze na żywo i przymierzyć się,  bo potrzebuje dość wysokiego mebla, mam 171cm. Jak kupowalam dla córki to nie zwróciłam uwagi na wysokość i potem bolały mnie plecy jak przy przewijaniu itp musiałam się lekko  pochylac.

Zgłoś nadużycie #903 4 września 2015, 9:17

AnnaKatarzyna napisał(a)

Madzik szycie to dla mnie... nie tyle co pasja, bo nie szaleje za tym ale lubie efekty 😀 to ze moge zrobic cos innego czego nie znajde w sklepie. Poscielele, kocyki dla dzieci maja teraz czesto powtarzalne wzory, owieczki, sowy, dinozaury, ładne oczywiscie :) ale identyczne wszedzie. A ja chcialam cos innego :)

Chciałabym nauczyć się szyć. Mam maszynę ale potrafię zrobić tylko proste przeszycia, podwinac spodnie, skrócić coś, zaszyc dziurę ☺ chociaż nie wiem czy bym podołala jakimś większym wyzwaniom z moim brakiem cierpliwości.

Zgłoś nadużycie #904 4 września 2015, 11:19

Madzik sto lat dla Twojego trzylatka!!!!

Zgłoś nadużycie #905 4 września 2015, 11:30

Madzialenka Zaprawiona w bojach
U nie pierwsza dzidzia więc nie bardzo wiem co kupować dla niej a tym bardziej co dla siebie do szpitala... Ale czy nie jest jeszcze za wcześno na takie zakupy? U mnie na Usg wyszło że dziewczynka ale dużo słyszę ze może lekarz sie pomylić. Kochane dziewczynki co ja muszę mieć do szpitala? Na każdym forum jest co innego a ja już głupieje.

Zgłoś nadużycie #906 4 września 2015, 12:15

AnnaKatarzyna Fajna mama

anencja napisał(a)

Chciałabym nauczyć się szyć. Mam maszynę ale potrafię zrobić tylko proste przeszycia, podwinac spodnie, skrócić coś, zaszyc dziurę ☺ chociaż nie wiem czy bym podołala jakimś większym wyzwaniom z moim brakiem cierpliwości.

Oj z ta cierpliwoscia to faktycznie ciezko :/ wczoraj szylam okladki na ksiazeczki zdrowia i jedna o kilka milimetrow za mala zrobilam : musialam pruc i poprawiac.

Zgłoś nadużycie #907 4 września 2015, 12:21

AnnaKatarzyna Fajna mama

Madzialenka napisał(a)

U nie pierwsza dzidzia więc nie bardzo wiem co kupować dla niej a tym bardziej co dla siebie do szpitala... Ale czy nie jest jeszcze za wcześno na takie zakupy? U mnie na Usg wyszło że dziewczynka ale dużo słyszę ze może lekarz sie pomylić. Kochane dziewczynki co ja muszę mieć do szpitala? Na każdym forum jest co innego a ja już głupieje.

Pewnosc 100 % jest jak dziecko juz mamy na rekach :) sa przypadki ze lekarze sie myla, zalezy jeszcze jak czesto usg jest wykonywane.
Czesc rzeczy mysle ze warto zaczac powoli kupowac bo brzuchy co raz wieksze i nigdy nie wiadomo czy pozniej bedzie sila i mozliwosc na zakupy. W pierwszej ciazy zaczelam wszystko stopniowo kupowac od 6 miesiaca. Bylo to wygodne, nie wydalam na raz duzej kasy tylko stopniowo kazdego miesiaca a to lzej dla portfela. A w szpitalu wyladowalam sporo przed terminem porodu.

Zgłoś nadużycie #908 4 września 2015, 12:27

AnnaKatarzyna napisał(a)

Anencja pierwsze opakowanie to bedzie emolujum pozniej przejdziemy na olej kokosowy a pozniej jak mala bedzie wieksza przejdziemy na pielegnacje rosmana dla dzieci, maja dobre sklady :)

ja właśnie oleju kokosowego chce używać od początku jeśli zaistnieje taka potrzeba sama go używam do smarowania siebie czy syna ;)

Zgłoś nadużycie #909 4 września 2015, 12:29

AnnaKatarzyna napisał(a)

Madzik trzyman kciuki za dobre wyniki. Ja sama mam slabe wyniki z moczu :/

ja przed ciążą oczyszczałam nerki, i od tego czasu jakimś cudem nie mam żadnych problemów z nimi a tak to miałam notorycznie, a w poprzedniej ciaży non stop furagina....

Zgłoś nadużycie #910 4 września 2015, 12:30

AnnaKatarzyna napisał(a)

no ale i tak jestem pełna podziwu że Ci sie chce i że umiesz :)
Ja jako mała dziewczynka szyłam dużo ubranek dla lalek, teraz jedynie zaszywam dziury przyszywam jak coś sie urwie, i tyle :P :P