Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #871 3 września 2015, 16:24

anencja Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Czesc dziewczyny, mniej sie odzywam bo dostalam materialy i musze uszyc zamowienia i dla mojej Lenki tez uszyje wyprawke do lozeczka :) jak zrobie to wstawie foty a na razie pokaze wam materialy ktore dla niej wybralam.
I jeszcze wieloryba jak na zdjeciu jej uszyje. Musze teraz nadrobic zalegle posty i zobaczyc co u Was :)

Umiesz szyć takie cuda? Wow. Fajny ten wieloryb. Duży on jest? Groszki mi się bardzo podobają.  Ja mam żółta pościel i ochraniacz do łóżeczka. Tzn.pościeli na początek nie będę używać a przescieradla do lozeczka  musze kupić nowe. 
Ja planuje kupić takie wypchane szyte literki na ścianę nad przewijak z imieniem ( jak juz imię wybierzemy), bo teraz tam wiszą zdjęcia w szklanych ramkach a wole żeby takie coś nad dzieckiem nie wisiało wiec jak zdejme to zostaną gwoździe które musze zagospodarować albo zasłonić czymś. I właśnie wymyśliłam napis z imieniem dziecka.

Zgłoś nadużycie #872 3 września 2015, 18:46

Marin Gotowa na wszystko
Witaj Madzialenko. Ja też będę się słuchać doświadczonych koleżanek odnośnie wyprawki. Mam już przygotowaną listę co potrzeba dla mnie i dla maluszka ale jeszcze chyba jest troszkę czasu.
Na razie mam wanienkę ze stojakiem od kolezanki i kilka ciuszków.
A czy te majtki poporodowe są przydatne? mam je na liście ale nie wiedziałam czy tego się faktycznie używa.
Madzik super że wyniki ok.
Kolejna dziewczynka przybyłą na forum. Ciekawe czy więcej będzie dziewczynek czy chłopców?
Anencja świetny pomysł z tym imieniem nad łóżeczkiem, tylko wybór imienia trudny :-) Dla dziewczynki miałam kilka pomysłów a dla chłopca ciężko się zdecydować :-(

Zgłoś nadużycie #873 3 września 2015, 18:58

Marin ja nie uzywalam tych majtek. Ale ja miałam cc a przy porodzie siłami natury one chyba bardziej przydatne . Jakie masz typy na imię?

Zgłoś nadużycie #874 3 września 2015, 19:20

Milciak Gotowa na wszystko
Oj a ja pierwszy raz słyszę o takich majtkach. Zielona całkowicie jestem. Listy też jeszcze żadnej nie tworzyłam. Widzę, że chyba najwyższy czas bo Wy już takie macie.

Zgłoś nadużycie #875 3 września 2015, 19:35

Marin Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Marin ja nie uzywalam tych majtek. Ale ja miałam cc a przy porodzie siłami natury one chyba bardziej przydatne . Jakie masz typy na imię?

Oczywiście się sprzeczamy, pomiędzy Kornelem a Emilem, podoba mi się jeszcze Julian.
A Ty jakie masz typy?

Zgłoś nadużycie #876 3 września 2015, 19:37

Marin Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Oj a ja pierwszy raz słyszę o takich majtkach. Zielona całkowicie jestem. Listy też jeszcze żadnej nie tworzyłam. Widzę, że chyba najwyższy czas bo Wy już takie macie.

Ja jestem straszną panikarą więc tak po cichu już bym spakowała torbę do szpitala i kupiła wyprawkę dla dzidzi, ale jeszcze się powstrzymuję :-)

Zgłoś nadużycie #877 3 września 2015, 20:02

Marin napisał(a)

Ja jestem straszną panikarą więc tak po cichu już bym spakowała torbę do szpitala i kupiła wyprawkę dla dzidzi, ale jeszcze się powstrzymuję :-)

Ja w pierwszej ciąży też tak podchodziłam, że już na początku chciałam kupować wózek i inne rzeczy. Ale zdarzył się zonk -poronienie. Dlatego może teraz odwlekam długo, bo się boję nadal zapeszyć, żeby coś złego się nie stało z dzieciątkiem. Może to głupie, nie wiem.

Zgłoś nadużycie #878 3 września 2015, 20:05

Marin Gotowa na wszystko
Milciak ja głównie dlatego też się powstrzymuję - żeby nie zapeszyć. Musimy być dobrej myśli, maluchy rosną i wszystkie wyniki są ok to musi być dobrze!
Zobaczymy która pierwsza podzieli się tą wspaniałą wiadomością o przyjściu na świat maluszka?

Zgłoś nadużycie #879 3 września 2015, 20:31

Milciak a w ktorym tygodniu ciazy poronilas? Ja pierwsza ciaze poronilam ale b.wczesnie, w 6tc, jeszcze zanim zaczelo bic serce.

Marin ojjjj my tez nie mamy zgody co do imienia. Moje ulubione - Ewa - maz z marszu kategorycznie odrzucil. Ja odrzucam jego -oliwia, bo choc bardzo ladne, to baaaaardzo popularne teraz. Moze Marta, albo Lidia, albo Liwia. Jeszcze na powaznie sie nie zastanawialismy.

Zgłoś nadużycie #880 3 września 2015, 20:35

Ja straciłam pierwszą ciąże w 11 tygodniu.

Zgłoś nadużycie #881 3 września 2015, 20:36

A co do imienia to dla dziewczynki najbardziej w tym momencie podoba mi się Iga

Zgłoś nadużycie #882 3 września 2015, 20:53

Marin Gotowa na wszystko
Tyle jest tych imion a tak trudno coś wybrać, a wiele koleżanek mi mówi że miały wybrane imiona a jak się dziecko urodziło to nagle zmieniały bo to wybrane nie pasowało. Ciekawe :-)

Zgłoś nadużycie #883 3 września 2015, 21:00

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

No ja właśnie też córkę kąpałam co 2-3 dni. Codzienne tylko pupę, twarz i rączki ale to na przewijaku woda gotowana z miseczki, wacikami. Dzieci bedziemy mieć zimowe, wiec nie będą się tak pocic czy kurzyc jak urodzone latem wiec tez uważam ze nie ma potrzeby kąpać codziennie.
Ja teraz się naczytalam sporo złego o oilatum.
Gratuluję wzorcowych wyników. Oby tak dalej!  👍  a tarczyca może mieć zły wpływ na ciążę na tym etapie?
Madzialenka witaj! Ja mam większość rzeczy po córce i teraz tez ma być dziewczynka wiec prawie wszystko mam, łącznie z ubrankami. Musze dokupić kosmetyki,  szafkę do pokoju i trochę drobiazgów . Planuje też zakup wózka ale tylko spacerówki czyli to raczej wiosna dopiero. I ogolnie juz się przymierzam do rozpoczęcia zakupów. .pewnie większość rzeczy zamówię przez net. Taniej i wygodniej .

no taki sposób mycia noworodka jest chyba najkorzystniejszy dla jego delikatnej skóry :)  
Mnie gin nastraszyła że moge poronić przez niedoczynność tarczycy i takie tam. Ale byłam u endokrynologa-ginekologa, teraz byłam u innego endokrynologa i powiedzieli że to TSH wcale nie jest takie niskie tylko lekko zaniżone i mam sie nie martwić

Zgłoś nadużycie #884 3 września 2015, 21:04

anencja napisał(a)

Ja wolę z mięsem albo kapusta i grzybami 😛 jagody za to uwielbiam na surowo.
Dziś ugotowałam ogórkowa. Mega kwaśna 😈 nawet moja córka jadła ze smakiem, co jej się nie zdarza często.

ja uwielbiam wszystkie pierogi :) :)
o kapuśniaku dawno nie jadłam też bym zjadła :P

Zgłoś nadużycie #885 3 września 2015, 21:06

Milciak napisał(a)

Hej, właśnie jestem po usg połówkowym, maleństwo rozwija się prawidłowo, waży już 570g, wszystko w jak najlepszym porządku. No i zgodnie z moimi przeczuciami - dziewczyna! A raczej "nie widać gonad męskich". Ale się cieszę ;-)

super cieszę się razem z Tobą że z dzieckiem wszystk ook, gratuluję dziewczynki! ;)

Zgłoś nadużycie #886 3 września 2015, 21:10

Marin napisał(a)

Witaj Madzialenko. Ja też będę się słuchać doświadczonych koleżanek odnośnie wyprawki. Mam już przygotowaną listę co potrzeba dla mnie i dla maluszka ale jeszcze chyba jest troszkę czasu.
Na razie mam wanienkę ze stojakiem od kolezanki i kilka ciuszków.
A czy te majtki poporodowe są przydatne? mam je na liście ale nie wiedziałam czy tego się faktycznie używa.
Madzik super że wyniki ok.
Kolejna dziewczynka przybyłą na forum. Ciekawe czy więcej będzie dziewczynek czy chłopców?
Anencja świetny pomysł z tym imieniem nad łóżeczkiem, tylko wybór imienia trudny :-) Dla dziewczynki miałam kilka pomysłów a dla chłopca ciężko się zdecydować :-(

no właśnie amm wrażenie że chyba jest tu więcej dziewczynek już niż chłopców albo się mylę.... ;)
Co do majtek nie wiem jakie jest krwawienie przy cc , ja rodziłam naturalnie i bartdzo mi się przydały takie gatki.  Nie są drogie tam 10 czy 15 zł za 5 sztuk chyba... Te wielkie podpaski akurat nadawały sie do tych wielkich gaci, no i jak coś przeciekło to nie był problem bo to jednorazowe były, a nie chciałam brudzić moich normalnych majtek. Zreszta ja nie wiem jak taka giga podpaska ma wejść w normalne majty - Anencja jak Ty to zrobilaś ?? :)

AnnaKatarzyna napisał(a)

Czesc dziewczyny, mniej sie odzywam bo dostalam materialy i musze uszyc zamowienia i dla mojej Lenki tez uszyje wyprawke do lozeczka :) jak zrobie to wstawie foty a na razie pokaze wam materialy ktore dla niej wybralam.
I jeszcze wieloryba jak na zdjeciu jej uszyje. Musze teraz nadrobic zalegle posty i zobaczyc co u Was :)

wow zajmujesz sie profesjonalnie takimi rzeczami czy to taka pasja? :)

Milciak napisał(a)

Tylko data porodu z usg wyszła mi 31 grudnia, więc będę zaciskać nogi do Nowego Roku.

ja mam termin na 28 grudnia też chce wytrzymać do stycznia mam nadzieje ze sie uda ;)

Zgłoś nadużycie #887 3 września 2015, 21:13

Marin napisał(a)

Milciak ja głównie dlatego też się powstrzymuję - żeby nie zapeszyć. Musimy być dobrej myśli, maluchy rosną i wszystkie wyniki są ok to musi być dobrze!
Zobaczymy która pierwsza podzieli się tą wspaniałą wiadomością o przyjściu na świat maluszka?

hehe to zawsze jest niespodzianka ciekawe która pierwsza sie rozpakuje ;) ale sporo tu nas co maja termin na koniec grudnia więc pewnie jeszcze w tym roku któraś z nas urodzi ;)

Zgłoś nadużycie #888 3 września 2015, 21:14

Milciak napisał(a)

Ja straciłam pierwszą ciąże w 11 tygodniu.

oj bardzo mi przykro Milciak :( Ale teraz już masz 22 tydzien więc już na pewno wszystko będzie ok ;)

Zgłoś nadużycie #889 3 września 2015, 21:15

Marin napisał(a)

Tyle jest tych imion a tak trudno coś wybrać, a wiele koleżanek mi mówi że miały wybrane imiona a jak się dziecko urodziło to nagle zmieniały bo to wybrane nie pasowało. Ciekawe :-)

ja tak miałam :) pół ciaży miał być Marcel a po porodzie mi nie pasowało i wyszedł Łukasz ;) teraz obstawiam na Lilianę no chyba że znowu coś mi sie pozmienia ;0

Najlepiej to usiąść z kalendarzem albo wejsc w google imiona meskie damskie i spisywać które sie podobaja :P

Zgłoś nadużycie #890 3 września 2015, 21:31

Madzik ja tych wielkich podkładów poporodowych uzywalam tylko w szpitalu. Potem już podpaski XXL, one mieściły się w majty. ☺ nie krwawilam obficie ale za to dość długo. Ja pamiętam ze pRzed porodem kupiłam paczkę tych jednorazowek ale po porodzie okazały się ciasne i nie uzywalam.
Ja się zgłaszam do porodu w tym roku 😛
Dziewczyny, a może zrobimy tabelkę styczniowek ? Z podstawowymi informacjami, żeby się nie mylilo, kto, skad, płeć, imię dziecka itp.? Tylko czy któraś z Was wie jak to zrobić żeby tabelka była dostępna na forum na bieżąco? Ja nie umiem 😞