Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #851 2 września 2015, 20:00

Marin Gotowa na wszystko
Mój synuś długo nie dawał znaków i czasami też się martwiłam czy wszystko ok, ale teraz od kiedy czuję ruchy są dni że bardzo rzadko się rusza a są takie dni że wierci się jak szalony :-) Szczególnie jak się wieczorem położę :-)

Jeśli chodzi o wiaderko do kąpania to też nie jestem do niego przekonana więc pozostanę przy tradycyjnej wanience tyle że na stojaku bo podobno o wiele wygodniej.

Zgłoś nadużycie #852 3 września 2015, 10:50

anencja Gotowa na wszystko
Ponoc z naturalnych sposobów pomagają tez migdały. Tzn mi nie pomagały ale może ktorejs z Was sprawdzi się ta metoda.

Zgłoś nadużycie #853 3 września 2015, 10:59

Marin napisał(a)

Mój synuś długo nie dawał znaków i czasami też się martwiłam czy wszystko ok, ale teraz od kiedy czuję ruchy są dni że bardzo rzadko się rusza a są takie dni że wierci się jak szalony :-) Szczególnie jak się wieczorem położę :-)
Jeśli chodzi o wiaderko do kąpania to też nie jestem do niego przekonana więc pozostanę przy tradycyjnej wanience tyle że na stojaku bo podobno o wiele wygodniej.

Ja nie bardzo sobie wyobrażam jak noworodka trzymać w pionie w tym wiaderku. Ale pewnie są na to jakieś specjalne techniki, skoro ten rodzaj kąpieli zyskuje popularność.
Jak tam dziewczyny, robicie juz jakieś zakupy wyprawkowe? Ja na razie robie listę. Jutro wybieram się obejrzeć i moze zamówić juz komodę.
I mam pytanie w zw.z moja lista 😊 jaki kosmetyk planujecie kupić do kąpieli noworodka? Zakładając oczywiście ze nie będzie żadnych nadzwyczajnych problemów skórnych. Ja Laure do ukończenia 1 r.z.mylam oilatum, czyli emolientem z parafina. Nigdy nie było żadnych alergii, podrażnień itp. Teraz też tak planowałam ale nabrałam wątpliwości, czy parafina to jest odpowiedni specyfik dla skóry dziecka, czy nie lepiej postawić na coś naturalnego. Jest taka polska firma Sylveco która ma fajną linie naturalnych kosmetyków dla dzieci od 1 dnia życia z betulina. I mam dylemat. Czy postawić na oilatum (emolium, oilan itp.bo to to samo właściwie ) i nie dzielić włosa na czworo z parafina czy szukać czegoś nowego. Jakie macie pomysły na kąpiel noworodka?

Zgłoś nadużycie #854 3 września 2015, 12:27

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Witam..
Jeszcze się tu nie odzywałam,ale teraz mam więcej czasu to napewno będę dzieliła się z Wami moją radością.
U mnie 21 tydz i będzie dziewczynka. Moja pierwsza dzidzia wiec jestem we wszystkim ciemna..
Jak się czujecie? W końcu mijają te upały to da się jakoś funkcjonować i zaczęłam troszeczkę kupować dla naszej księżniczki. Czy Wy już macie skompletowaną cała wyprawkę ? Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #855 3 września 2015, 13:12

madzik90 Gotowa na wszystko
hej
odebrałam wyniki badań wszystko jest ok, nie mam cukrzycy, hiva, żółtaczki, ani niedoboru żelaza mocz też ok :) aż dziwne bo w poprzedniej ciaży i w ogóle całe życie miałam ciągle coś z nerkami. No ale sie ciesze ;) Dziś byłam po skeirowanie u lekarza rodzinnego na TSH i FT4- tarczyca, bo po 2 miesiącach miałam zrobić kontrolę. Jutro ide na pobranie krwi wyniki w poniedziałek. Mam nadzieje że już mi sie tam wszystko unormowało

Zgłoś nadużycie #856 3 września 2015, 13:21

anencja napisał(a)

U mnie dziecię dzis wyraźnie się ozywilo. tyle że znowu mam wzdęcia 😕 zgagi w tej ciąży jeszcze nie doświadczyłam ale w poprzedniej strasznie cierpiałam z tego powodu wiec wiem co czujecie.
Czym się ratujecie na zgage?

Madzik ja bym zadzwoniła dla czystego sumienia.
Wiesz...różne cuda się zdarzają w czasie doreczania pism, w sekretariacie pracują tylko ludzie i zdarzają się omylki.

Mnie wieczorami często swędzi brzuch i piersi, zwłaszcza piersi. to na pewno od rozciągania skóry. Na szczęście rozstępów nie widać.

Może masz racje, nie długo ide donieść jeszcze papiery, a sąd mam blisko to podejde zapytam....

Brzuch jak swędzi to ja rozumiem, że skóra sie rozciąga ale czemu takie suche nogi mam? No jak wiór dosłownie... Jak sie nie nasmaruje czymś to drapie sie jakby pchły mnei oblazły

Co do zgagi, ja miałam już kilka razy ale to przeważnie jak mi sie odbiło i cofneło mi sie troche do gardła więc po chwili to mijało.... W poprzedniej ciazy też miałam zgagi ale nie jakieś strasznie uciążliwe, pamiętam że migdały jadłam albo imbir rozcieńczony w odrobinie wody

Zgłoś nadużycie #857 3 września 2015, 13:22

Milciak napisał(a)

madzik90 ja również odczuwam bardziej napiętą skórę ale staram się po prostu smarować ciało 2 razy dziennie, żeby je nawilżyć. Wtedy tak nie ciągnie bardzo, no i mam nadzieję, że uchronię się od rozstępów tym sposobem.

No ja też staram sie smarować ale w rezultacie wychodzi to raz dziennie tylko przy wieczornej kąpieli. Z poprzedniej ciaży rozstępy mam jedynie na piersiach, mam nadzieje że w tej nei zrobią mi sie nowe :)

Zgłoś nadużycie #858 3 września 2015, 13:29

anencja napisał(a)

Ja nie bardzo sobie wyobrażam jak noworodka trzymać w pionie w tym wiaderku. Ale pewnie są na to jakieś specjalne techniki, skoro ten rodzaj kąpieli zyskuje popularność.
Jak tam dziewczyny, robicie juz jakieś zakupy wyprawkowe? Ja na razie robie listę. Jutro wybieram się obejrzeć i moze zamówić juz komodę.
I mam pytanie w zw.z moja lista 😊 jaki kosmetyk planujecie kupić do kąpieli noworodka? Zakładając oczywiście ze nie będzie żadnych nadzwyczajnych problemów skórnych. Ja Laure do ukończenia 1 r.z.mylam oilatum, czyli emolientem z parafina. Nigdy nie było żadnych alergii, podrażnień itp. Teraz też tak planowałam ale nabrałam wątpliwości, czy parafina to jest odpowiedni specyfik dla skóry dziecka, czy nie lepiej postawić na coś naturalnego. Jest taka polska firma Sylveco która ma fajną linie naturalnych kosmetyków dla dzieci od 1 dnia życia z betulina. I mam dylemat. Czy postawić na oilatum (emolium, oilan itp.bo to to samo właściwie ) i nie dzielić włosa na czworo z parafina czy szukać czegoś nowego. Jakie macie pomysły na kąpiel noworodka?

Zgłoś nadużycie #859 3 września 2015, 13:29

Co do kąpieli, ja też syna kąpałam w tych cudach a teraz myślę że naturalne szare mydełko będzie ok. takiego maleństwa nie trzeba codziennie mydlić zreszta to nie wskazane nawet. Kąpać można np w wodzie z dodatkiem naparu z rumianku. Codzienne szorowanie strasznie skóre wysusza a tego wolałabym uniknąć. W ogóle przez pierwsze kilka dni nie zamierzam kąpać dziecka, bo ma na sobie tą maź płodową, syna kąpałam po 3 dniach dopiero. Mam nadzieje ze nie będzie żadnych problemów skórnych, na razie tak sie nastawiam. Jeśli coś sie zmieni to dokupie to czy tamto ;)

Zgłoś nadużycie #860 3 września 2015, 13:30

Ja puki co mam liste zrobioną do szpitala co ma być w torbie, i takie rzeczy dla mnei po porodzie te majtki jednorazowe, podpaski x x x l :) podkłady i takie tam....

Zgłoś nadużycie #861 3 września 2015, 13:32

Madzialenka napisał(a)

Witam..
Jeszcze się tu nie odzywałam,ale teraz mam więcej czasu to napewno będę dzieliła się z Wami moją radością.
U mnie 21 tydz i będzie dziewczynka. Moja pierwsza dzidzia wiec jestem we wszystkim ciemna..
Jak się czujecie? W końcu mijają te upały to da się jakoś funkcjonować i zaczęłam troszeczkę kupować dla naszej księżniczki. Czy Wy już macie skompletowaną cała wyprawkę ? Pozdrawiam

Hej Mardzialenka moja imienniczko :)
Ja mam sporo rzeczy po synku, więc na razie nic jeszcze nie kupuje. A podobno też mam mieć córkę :)

Zgłoś nadużycie #862 3 września 2015, 13:51

A ja wcinam sobie właśnie pierogi z jagodami które przed chwilą lepiłam z mama :) mniam ;)

Zgłoś nadużycie #863 3 września 2015, 14:29

madzik90 napisał(a)

Co do kąpieli, ja też syna kąpałam w tych cudach a teraz myślę że naturalne szare mydełko będzie ok. takiego maleństwa nie trzeba codziennie mydlić zreszta to nie wskazane nawet. Kąpać można np w wodzie z dodatkiem naparu z rumianku. Codzienne szorowanie strasznie skóre wysusza a tego wolałabym uniknąć. W ogóle przez pierwsze kilka dni nie zamierzam kąpać dziecka, bo ma na sobie tą maź płodową, syna kąpałam po 3 dniach dopiero. Mam nadzieje ze nie będzie żadnych problemów skórnych, na razie tak sie nastawiam. Jeśli coś sie zmieni to dokupie to czy tamto ;)

No ja właśnie też córkę kąpałam co 2-3 dni. Codzienne tylko pupę, twarz i rączki ale to na przewijaku woda gotowana z miseczki, wacikami. Dzieci bedziemy mieć zimowe, wiec nie będą się tak pocic czy kurzyc jak urodzone latem wiec tez uważam ze nie ma potrzeby kąpać codziennie.
Ja teraz się naczytalam sporo złego o oilatum.
Gratuluję wzorcowych wyników. Oby tak dalej!  👍  a tarczyca może mieć zły wpływ na ciążę na tym etapie?
Madzialenka witaj! Ja mam większość rzeczy po córce i teraz tez ma być dziewczynka wiec prawie wszystko mam, łącznie z ubrankami. Musze dokupić kosmetyki,  szafkę do pokoju i trochę drobiazgów . Planuje też zakup wózka ale tylko spacerówki czyli to raczej wiosna dopiero. I ogolnie juz się przymierzam do rozpoczęcia zakupów. .pewnie większość rzeczy zamówię przez net. Taniej i wygodniej .

Zgłoś nadużycie #864 3 września 2015, 14:38

madzik90 napisał(a)

A ja wcinam sobie właśnie pierogi z jagodami które przed chwilą lepiłam z mama :) mniam ;)

Ja wolę z mięsem albo kapusta i grzybami 😛 jagody za to uwielbiam na surowo.
Dziś ugotowałam ogórkowa. Mega kwaśna 😈 nawet moja córka jadła ze smakiem, co jej się nie zdarza często.

Zgłoś nadużycie #865 3 września 2015, 15:33

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej.
Witamy Cie Madzialenko :)
Ja swoja corke kapalam w rumianku tylko, i co 2 dzien. Co do wyprawkii to jeszcze nie mam na dniach bede robic liste dopiero. U mnie ciezko z ubrankami bo jeszcze plec nie jest potwierdzona, a ze wzgledu ze nie mieszkam w PL to tym bardziej nie ma tutaj takich uniwersalnych ciuszkow tylko róz lub niebieski wiec wstrzymam sie do kolejnej wizyty zeby miec pewnosc, pozostale rzeczy powoli kompletuje.

Zgłoś nadużycie #866 3 września 2015, 16:02

Milciak Gotowa na wszystko
Hej, właśnie jestem po usg połówkowym, maleństwo rozwija się prawidłowo, waży już 570g, wszystko w jak najlepszym porządku. No i zgodnie z moimi przeczuciami - dziewczyna! A raczej "nie widać gonad męskich". Ale się cieszę ;-)

Zgłoś nadużycie #867 3 września 2015, 16:03

Ja jeszcze nie mam nic dla dzieciątka, bo nie znałam płci. Ale teraz już powoli mogę zacząć myśleć o wyprawce.

Zgłoś nadużycie #868 3 września 2015, 16:04

Tylko data porodu z usg wyszła mi 31 grudnia, więc będę zaciskać nogi do Nowego Roku.

Zgłoś nadużycie #869 3 września 2015, 16:17

AnnaKatarzyna Fajna mama
Czesc dziewczyny, mniej sie odzywam bo dostalam materialy i musze uszyc zamowienia i dla mojej Lenki tez uszyje wyprawke do lozeczka :) jak zrobie to wstawie foty a na razie pokaze wam materialy ktore dla niej wybralam.
I jeszcze wieloryba jak na zdjeciu jej uszyje. Musze teraz nadrobic zalegle posty i zobaczyc co u Was :)

Zgłoś nadużycie #870 3 września 2015, 16:18

Milciak super ze juz potwierdzone 😀 o braku gonad hihi
mi po polowkowym termin przesunął się do 25.12.