Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #811 1 września 2015, 12:11

anencja Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

nie no 2 raz już nei będę pić :D chyba że zgubią moją krew bo raz już miałam taki przypadek... Ale to bym się chyba wkurzyła... ;)

Masakra współczuje tych upałów u mnie temperatura całkiem względna po 20 pare stopni , więc jest nie źle

U mnie wczoraj i dziś masakrycznie gorąco. Byliśmy rano na rozpoczęciu roku a teraz siedzimy w domu. 33 w cieniu.

Zgłoś nadużycie #812 1 września 2015, 12:14

agunia10 napisał(a)

hej dziewczyny
dziwnie mi trochę bo mam nagle 3 godzinki wolnego, mąż zawiózł rano małego do przedszkola i zostawił po raz pierwszy, został bez płaczu ale obawiam się, ze jak sobie przypomni że jest tam sam albo jakieś dziecko mu się nie spodoba to będzie ryk. Już za godzinę idę po niego to zobaczymy. Pierwszy dzień to trochę krócej. Przeżywam to, w nocy mi się śni przedszkole i moje zapłakane dziecko, o 5 się obudziłam i nie mogłam spać a teraz mnie głowa ćmi. Poleżałam chwilę ale też nie mogę zasnąć, pewnie jak wrócę z małym to mnie ogromna senność ogarnie.

AnnaKatarzyna, rzeczywiście wyniki nie najlepsze, skąd taki wysoki cukier, a glukoza w normie? Od cc minie już 2 lata jak będziesz rodzić to już powinno być bezpiecznie. A czemu wtedy miałaś cc a teraz nie?

U nas upałów ciąg dalszy, my w niedzielę wybraliśmy się za Sanok nad rzeczkę, a nad zalewy i stawy jeździmy na Roztocze, nie jest daleko a jest spokojnie, dużo lasów, rzek, stawów. Ale to już chyba ostatni raz.

Co do wózka to najlepiej iść do sklepu i wypróbować jak się jeździ, jak się prowadzi, obejrzeć na żywo. W niektórych sklepach jest nawet coś takiego jak podłoże a to z kamienia, a to piasek, a to kostka, że można po tym pojeździć i zobaczyć jak się wózek zachowuje na różnym podłożu.

Marin widziałam to wiaderko, może i dziecko się lepiej czuje ale w zwykłej wanience też jest dobrze. A o ile pamiętam to wiaderko trochę kosztuje,

Madzik fajnie ci ze masz tak blisko morze, szkoda tylko że tak zimno.

Daj znać jak synek po 1 dniu. Ja tez tak przeżywała jak córka zaczynała. Tak mi było pusto w domu. A potem już się delektowalam spokojem hihi

Madzik tez daj znać jak Twój synuś. Dziś tylko rozpoczęcie czyn normalne zajęcia?

Zgłoś nadużycie #813 1 września 2015, 12:17

AnnaKatarzyna napisał(a)

Czesc Dziewczyny :)
Co do wozka to mamy z glowy bo po corce mamy baby activ balerina 3 w 1.
Poduszke dla ciezarnych tez mam po pierwszej corce, taka dluga fadolka, ale od kiedy skonczylam karmic to mąż ja przygarnol i ma do tej pory, jest tak ugniecina ze chyba nowa sobie uszyje.
Glukoza okropna zgadzam sie :/ ja mialam 3 razy krew pobietana i musialam 3 godziny z tylkiem w miejscu siedziec.

Byłam w sobote na usg. Z Lenka wszystko dobrze wazyla 521 g :) ja wyniki mam niestety słabe... cukier w moczu 1000 mg ! Gdzie dla kobiety w ciazy max to 100 mg, i ogolnie wszystko w moczu na plusie.... dał mi leki na stan zapalny. Oby przeszlo i oby to nie było wina nerek....
Pytalam tez czy po tak krotkim czasie od cc jest zagrozenie ze podczas porodu naturalnego blizna mi popeka a on powiedzial ze tak ale ze powinnam probowac sn a w trakcie porodu beda wkladac i mi reke do macicy i sprawdzac jak blizna sie trzyma... mysle ze na te wiesci przyjełam na twarzy kolor siny....
Ide jeszcze na konsultacje do innego lekarza.
Milego dnia dziewczyny to podobno ostatni taki upalny, przetrwajmy.

Ojej a skąd Taki słaby wynik moczu?
Masakra z tym sprawdzanie macicy!!! Chyba bym się nie pisała na taką przygodę ... koniecznie to skonsultuj z innym lekarzem !

Zgłoś nadużycie #814 1 września 2015, 13:40

AnnaKatarzyna Fajna mama
Oj to dla Was i maluszkow dzis dzien pelen wrazen :) gratulacje rozpoczwcia roku przedszkolnego :)
We krwi cukier mam ok nawet przy dolnej geanicy, test na obciazenie tez ok. Ten cukier w moczu moze byc od infekcji albo od slabszej pracy nerek. Dostalam lekarstwa, mam brac 8 dni i mam nadzieje ze kolejne wyniki beda lepsze :)
A to wiaderko widziałam :) jednak mam juz wanienke po pierwszym maluchu.

Zgłoś nadużycie #815 1 września 2015, 13:41

AnnaKatarzyna Fajna mama
Co do tego sprawdzania macicy to konentarz mojego meza: "a jak oni ta reke wsadza jak tam Dziecko jeszcze bedzie?" Przyznam ze mnie to tez intryguje...

Zgłoś nadużycie #816 1 września 2015, 14:13

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny :) dawno sie nie odzywalam,bo nie mialam mocy,po pracy bylam wykonczona,a jeszcze w domu trzeba cos porobic i korzystajac z pogody duzo podrozowalismy,bylismy w zoo,parku miniatur i ogolnie nasze rejony zwiedzalismy ;)

Ja juz po usg polowkowym,malenstwo plci nie ujawnilo,wiec nadal mamy Niespodzianke ;) przytylam 2kg od poczatku ciazy,wyniki mam ksiazkowe,a w polowie miesiaca glukoza:/

Wojtus po pierwszym dniu w przedszkolu bez mamy-rewelacyjnie :) poszedl do sali z usmiechem,buziaka dal i tyle go widzialam ;) posilki zjadl ladnie,dopiero jak pojechalam go odebrac sie rozplakal,bo stwierdzil,ze tesknil za mna ;) ale zapowiedzial juz,ze jutro pojdzie znowu do przedszkola :) opowiedzial mi co robil,co jadl,az jestem z niego dumna :)

Ja jestem bardzo zadowolona z przeniesienia,bo w przedszkolu jednak trzeba sporo energii i sil,a w szkole mam nauczanie indywidalne,wiec bez stresu ogarne jedna uczennice :)

Teraz Synus sie bawi,a ja chwile odsapne i odgrzeje obiad,dzis serwuje rosol i schabowe ;)

Milego dnia! :)

Zgłoś nadużycie #817 1 września 2015, 14:15

Milciak Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, ja wróciłam z pobytu na wsi gdzie nie miałam do Was dostępu i nadrabiam zaległości z forum ;-)

Zgłoś nadużycie #818 1 września 2015, 14:19

U mnie też dziś skwar niesamowity, aż w szoku jestem że taka pogoda na początku września.

Zgłoś nadużycie #819 1 września 2015, 14:51

AnnaKatarzyna Fajna mama
Wiolusia super ze wyniki ksiazkowe :)
Grarulacje dzielnego Synka !
Milciak mam nadzieje ze na wsi wypoczelas sobie :)
Upal faktycznie niesamowity :/ obu do jutra.
Moja Hania kima juz druga godzinke a ja w tym czasie ogarnelan lazienke, kuchnie i padam na twarz...

Zgłoś nadużycie #820 1 września 2015, 14:57

Milciak juz jutro ma być 20C za tydzień 14!

Wiolusia a to uparte dziecię masz 😆żeby na tym etapie jeszcze się nie ujawnić ☺ Super masz warunki pracy! A jak to jest ze tylko 1 uczennica? To jakieś nauczanie domowe czy jak? Synuś juz zaprawiony w bojach przedszKolnych to świetnie sobie poradził.

Moj dziecię w brzuchu coś od 2 dni mało aktywne. Nie czuję jakichś mocnych fikolkow jak to juz bywało tylko czasem kopniak a potem długo nic. Trochę się tym zaczynam stresować i co jakiś czas się wsłuchuje czy coś czuć ale rośnie to bywa. Staram się nie nakręcac. 😐a jak to jest u Was z ruchami? Są okresy spokojniejsze/ przestoju?

Zgłoś nadużycie #821 1 września 2015, 15:14

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja u mnie w brzuchu na codzien wariacje ale bywaly dni ze i spokoj byl.

Zgłoś nadużycie #822 1 września 2015, 15:30

motylek1909 Supermama

marysia0808 napisał(a)

hej dziewczyny :)
ja byłam w poniedziałek u ginki ale tylko samo badanie. Macica ok, z szyjką też wszystko w porządku. Kolejna wizyta ostatniego sierpnia już połówkowe usg to może teraz ja się dowiem co będzie :) gratuluję dziewczynek, sama bym chciała drugą dziewczynkę ale zobaczymy :)
mnie wczoraj coś kopnęło ale czy to już dzidziuś czy jelita tego nie wiem.
wózki na pewno polecam na pompowanych kołach tak jak Madzik pisze super się prowadzą w zimie i nie tylko. Teraz mam spacerówkę na piankowych to masakra, na każdy krawężnik muszę lekko podnosić wózek i w ogóle kiepsko się jeździ.
Marin ja też pochodzę z opolskiego :)

jak tam po połówkowym? poznałaś płec? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #823 1 września 2015, 15:59

madzik90 Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Czesc Dziewczyny :)
Co do wozka to mamy z glowy bo po corce mamy baby activ balerina 3 w 1.
Poduszke dla ciezarnych tez mam po pierwszej corce, taka dluga fadolka, ale od kiedy skonczylam karmic to mąż ja przygarnol i ma do tej pory, jest tak ugniecina ze chyba nowa sobie uszyje.
Glukoza okropna zgadzam sie :/ ja mialam 3 razy krew pobietana i musialam 3 godziny z tylkiem w miejscu siedziec.

Byłam w sobote na usg. Z Lenka wszystko dobrze wazyla 521 g :) ja wyniki mam niestety słabe... cukier w moczu 1000 mg ! Gdzie dla kobiety w ciazy max to 100 mg, i ogolnie wszystko w moczu na plusie.... dał mi leki na stan zapalny. Oby przeszlo i oby to nie było wina nerek....
Pytalam tez czy po tak krotkim czasie od cc jest zagrozenie ze podczas porodu naturalnego blizna mi popeka a on powiedzial ze tak ale ze powinnam probowac sn a w trakcie porodu beda wkladac i mi reke do macicy i sprawdzac jak blizna sie trzyma... mysle ze na te wiesci przyjełam na twarzy kolor siny....
Ide jeszcze na konsultacje do innego lekarza.
Milego dnia dziewczyny to podobno ostatni taki upalny, przetrwajmy.

o matko rzeczywiście zabrzmiało to troche... nie ciekawie z tą ręką.....
Co do wyników, mam nadzieję że się unormują eh....
super że z córeczka wszystko ok! ;)

Zgłoś nadużycie #824 1 września 2015, 16:01

Hej
dziewczyny te wasze upały dziś do mnie dotarły... 32 stopnie w cieniu a duchota taka że ledwo oddychać można masakra....

My po 1 dniu w przedszkolu i jestem mega pozytywnie zaskoczona :) Syn nie płakał wcale, był grzeczny zadowolony a co więcej jak przyszłam po niego nie chciał isc do domu :) Nie spodziewałam sie tego, ja sie stresowałam myślałam jak on sobie radzi a tu prosze ;) Jutro juz przynajmniej nie będę mieć wyrzutów sumienia że go zostawiam ;)

Zgłoś nadużycie #825 1 września 2015, 16:04

agunia10 napisał(a)

hej dziewczyny
dziwnie mi trochę bo mam nagle 3 godzinki wolnego, mąż zawiózł rano małego do przedszkola i zostawił po raz pierwszy, został bez płaczu ale obawiam się, ze jak sobie przypomni że jest tam sam albo jakieś dziecko mu się nie spodoba to będzie ryk. Już za godzinę idę po niego to zobaczymy. Pierwszy dzień to trochę krócej. Przeżywam to, w nocy mi się śni przedszkole i moje zapłakane dziecko, o 5 się obudziłam i nie mogłam spać a teraz mnie głowa ćmi. Poleżałam chwilę ale też nie mogę zasnąć, pewnie jak wrócę z małym to mnie ogromna senność ogarnie.

AnnaKatarzyna, rzeczywiście wyniki nie najlepsze, skąd taki wysoki cukier, a glukoza w normie? Od cc minie już 2 lata jak będziesz rodzić to już powinno być bezpiecznie. A czemu wtedy miałaś cc a teraz nie?

U nas upałów ciąg dalszy, my w niedzielę wybraliśmy się za Sanok nad rzeczkę, a nad zalewy i stawy jeździmy na Roztocze, nie jest daleko a jest spokojnie, dużo lasów, rzek, stawów. Ale to już chyba ostatni raz.

Co do wózka to najlepiej iść do sklepu i wypróbować jak się jeździ, jak się prowadzi, obejrzeć na żywo. W niektórych sklepach jest nawet coś takiego jak podłoże a to z kamienia, a to piasek, a to kostka, że można po tym pojeździć i zobaczyć jak się wózek zachowuje na różnym podłożu.

Marin widziałam to wiaderko, może i dziecko się lepiej czuje ale w zwykłej wanience też jest dobrze. A o ile pamiętam to wiaderko trochę kosztuje,

Madzik fajnie ci ze masz tak blisko morze, szkoda tylko że tak zimno.

matko to rzeczywiście miałaś sen. Jaz awsze jak mam jakieś zadanie do wykonania to mi sie to śni ze nie daje rady spóźniam się albo coś :/ Ja też czesto budze sie w nocy i zasnąć potem nie moge eh :/

mam nadzieje, ze Twój synek dobrze zniósł pobyt w przedszkolu, mam kilka koleżanek co dziś też 1 raz dziecko posyłały i jak na razie każde dziecko jest zadowolone nie płakało, tylko jednej koleżanki córka płakała więc może i u Ciebie będzie dobrze :) My matki zawsze nie potrzebnie sie stresujemy na zapas....

Zgłoś nadużycie #826 1 września 2015, 16:05

AnnaKatarzyna tak, dzięki, wypoczęłam troszkę.

A co do płci u mnie też jeszcze niewiadoma. Mam nadzieję, że w czwartek się już dowiem co mi tam w brzuszku sedzi.

Zgłoś nadużycie #827 1 września 2015, 16:06

Z ruchami też różnie bywa. Czasami mocniej kopie, są też dni spokojniejsze. Jak za długo nie czuję ruchów to też się stresuję że coś nie tak jest i wtedy popukam trochę w brzuszko.

Zgłoś nadużycie #828 1 września 2015, 16:09

Wiolusia napisał(a)

Hej Dziewczyny :) dawno sie nie odzywalam,bo nie mialam mocy,po pracy bylam wykonczona,a jeszcze w domu trzeba cos porobic i korzystajac z pogody duzo podrozowalismy,bylismy w zoo,parku miniatur i ogolnie nasze rejony zwiedzalismy ;)

Ja juz po usg polowkowym,malenstwo plci nie ujawnilo,wiec nadal mamy Niespodzianke ;) przytylam 2kg od poczatku ciazy,wyniki mam ksiazkowe,a w polowie miesiaca glukoza:/

Wojtus po pierwszym dniu w przedszkolu bez mamy-rewelacyjnie :) poszedl do sali z usmiechem,buziaka dal i tyle go widzialam ;) posilki zjadl ladnie,dopiero jak pojechalam go odebrac sie rozplakal,bo stwierdzil,ze tesknil za mna ;) ale zapowiedzial juz,ze jutro pojdzie znowu do przedszkola :) opowiedzial mi co robil,co jadl,az jestem z niego dumna :)

Ja jestem bardzo zadowolona z przeniesienia,bo w przedszkolu jednak trzeba sporo energii i sil,a w szkole mam nauczanie indywidalne,wiec bez stresu ogarne jedna uczennice :)

Teraz Synus sie bawi,a ja chwile odsapne i odgrzeje obiad,dzis serwuje rosol i schabowe ;)

Milego dnia! :)

To super że Twój synek też swietnie spędził dzień w przedszkolu, jak widać nie potrzebnie się wszystkie tak stresowałyśmy :)

AnnaKatarzyna napisał(a)

Co do tego sprawdzania macicy to konentarz mojego meza: "a jak oni ta reke wsadza jak tam Dziecko jeszcze bedzie?" Przyznam ze mnie to tez intryguje...

Anna ja nei wiem jak oni to sprawdzają, ale na samą myśl ten sposób mnie jakoś przeraża delikatnie mówiąc.... Choć w bólach to moze kobieta tego nei czuje wcale sama nie wiem...

anencja napisał(a)

Daj znać jak synek po 1 dniu. Ja tez tak przeżywała jak córka zaczynała. Tak mi było pusto w domu. A potem już się delektowalam spokojem hihi

Madzik tez daj znać jak Twój synuś. Dziś tylko rozpoczęcie czyn normalne zajęcia?

Dziś juz był normalny dzień w przedszkolu :) :)

anencja napisał(a)

U mnie wczoraj i dziś masakrycznie gorąco. Byliśmy rano na rozpoczęciu roku a teraz siedzimy w domu. 33 w cieniu.

No właśnie te upały do mnie dziś też dotarły :( :(

anencja napisał(a)

Wczoraj przez cały dzień znowu coś mi się zablokowalo i nie mogłam dodać posta. 😭

Anencja ja czasami też tak mam neiw eim o co chodzi... Może przeciążona strona albo coś... ;)

Zgłoś nadużycie #829 1 września 2015, 16:12

A ja dziś poszłąm do sklepu jak odprowadziłąm syna do przedszkola, zeby kupić mu jakiś prezent urodzinowy bo 4 września kończy 3 latka. Jakoś nie mogłam znaleść nic ciekawego, w końcu kupiłam mu puzzle ze świnką peppą, takie świeczki na tort, balony i to wszystko. Niestety skromnie ale cóż poradzić puki co mnei nie stać na żadne szaleństwa. W sobote upiekę jakieś ciasto , i tyle. Mam nadzieję że sie ucieszy :)

Zgłoś nadużycie #830 1 września 2015, 16:14

anencja napisał(a)

Milciak juz jutro ma być 20C za tydzień 14!

Wiolusia a to uparte dziecię masz 😆żeby na tym etapie jeszcze się nie ujawnić ☺ Super masz warunki pracy! A jak to jest ze tylko 1 uczennica? To jakieś nauczanie domowe czy jak? Synuś juz zaprawiony w bojach przedszKolnych to świetnie sobie poradził.

Moj dziecię w brzuchu coś od 2 dni mało aktywne. Nie czuję jakichś mocnych fikolkow jak to juz bywało tylko czasem kopniak a potem długo nic. Trochę się tym zaczynam stresować i co jakiś czas się wsłuchuje czy coś czuć ale rośnie to bywa. Staram się nie nakręcac. 😐a jak to jest u Was z ruchami? Są okresy spokojniejsze/ przestoju?

anencja ja mam tak samo... Ogólnie dzidzia ruchliwa bardzo skacze wierci się, czasami zastanawiam sie co tam sie dzieje że takie szaleństwa wyprawia ;) Alesą dni, że muszę się wsłuchiwać, poszturam brzuch czasem, położę się an lewy bok, albo zjem coś słodkiego żeby poczuć wyraźna aktywnosć...