Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #791 30 sierpnia 2015, 19:44

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Ja mam ekspres ale taki prosty, bez mlynka itp, ale czesciej pije kawe ze zwyklej kawiarki na stawianej na gaz bo jest mniej roboty. A kawa wychodzi rownie smaczna. Polecam kawiarke w 100% jako substytut ekspresu zwlaszcza ze kosztuje juz od kilkudziesieciu zlotych.  
Moja corka do przeszlo 3 lat tez byla ze mna w domu i w przedszkolu.sie swietnie odnalazla takze i Wasi synkowie dadza rade!

no mam nadzieje ;) puki co syn jest zafascynowany i ciągle się pyta kiedy do przedszkola idzie ;) zobaczymy jak to będzie we wtrorek... ;)

Zgłoś nadużycie #792 30 sierpnia 2015, 19:44

anencja Gotowa na wszystko
Natalia fajny ten wózek. Nie natknelam się na ten model jeszcze . A  myślałam że obejrzałam wszystko co się da 😉 Ciekawe czy można go kupić bez gondoli... Na allegro widzę tylko w zestawie 3w1 i 2w1.

Zgłoś nadużycie #793 30 sierpnia 2015, 19:45

anencja napisał(a)

Ja latem, tzn w upały całkowicie wykreslam rosół z jadłospisu. Zbyt rozgrzewające. Dziś zrobiłam leczo z dyni i cukinii.

oj tak rosół mocno rozgrzewający, ale ja tak uwielbiam że i w upał bym zjadła! :D

Zgłoś nadużycie #794 30 sierpnia 2015, 19:48

hej
ja dziś znów pojechałam na palżę, ale było tak zimno, zmarzłam jak nie wiem. A ludzi się kąpali nie wiem jakim cudem brrr
Jestem tak wykończona ze ide spać zaraz. Tym bardziej że musze wstać o 6 bo ide na glukozę.... :(

Zgłoś nadużycie #795 30 sierpnia 2015, 20:45

Madzik zazdroszcze morza blisko :) powodzenia na glukozie. Daj czadu :D :D
Ja sie tak chwalilam moim leczo na obiad a mecza mnie po nim teraz mega bolesne wzdecia :( i gazy. Na deser zjadlam spora garsc sliwek i tym sie dodatkowo dobilam. Kiepsko sie czuje.

Zgłoś nadużycie #796 30 sierpnia 2015, 20:56

Marin Gotowa na wszystko
Madzik powodzenia na glukozie. Na samą myśl mi słabo ;-)
Ja już też przejrzałam ze 100 modeli wózków i kilka pozytywnych komentarzy od sprawdzonych mamusiek słyszałam o Tako. Na OLX jest tego masę i chyba coś wybierzemy. Chcemy kupić używany bo latem pewnie kupimy już jakąś porządną spacerówkę.
Anencja ja ostatnio najadłam się grochówki, a potem gruszek i jeżyn, myślałam że mnie rozerwie więc domyślam się co czujesz :-)

Zgłoś nadużycie #797 30 sierpnia 2015, 21:02

Marin to bardzo dobry pomysł żeby rozdzielić zakup wózka na 2 raty. Po ok.pół roku z gondola będziesz juz miała mniej więcej wyrobione zdanie co i jak.
Ojaaa grochowka i owoce to mieszanka naprawdę wybuchowa!
Tako przeglądałam ale ta firma ma chyba z milion modeli i dałam sobie spokój.  😑 zapamiętałam jeden który mi zapadł w pamięci Tako max one. Ale w necie widzę je tylko w zestawach. Musze się wybrać do jakiegoś duzego sklepu i wtedy coś postanowić bo widzę ze w necie tracę tylko czas.

Zgłoś nadużycie #798 31 sierpnia 2015, 11:31

anencja napisał(a)

Madzik zazdroszcze morza blisko :) powodzenia na glukozie. Daj czadu :D :D
Ja sie tak chwalilam moim leczo na obiad a mecza mnie po nim teraz mega bolesne wzdecia :( i gazy. Na deser zjadlam spora garsc sliwek i tym sie dodatkowo dobilam. Kiepsko sie czuje.

ojj współczuję, mnie ostatnio też wzdęcia męczą, i zgaga nawiedza mnie ostatnio :( :/

Zgłoś nadużycie #799 31 sierpnia 2015, 11:33

Hej
no więc ja już po tej obrzydliwej wstrętnej glukozie. Tak obleśna była że wolałabym chyba sok z cytryny pić. I 3 razy krew mi pobierali na czczo potem musiałam to wypić, i jeszcze dwa razy w odstępach co godz ... dziwne bo w 1 ciąży robiłam to całkiem inaczej. Piłam ta glukozę w domu pamiętam, i pojechałam na 1 pobranie krwi. Ciekawe czemu tak. A Wy jak miałyście?
No i jak wracałam to tak nie dobrze mi się zrobiło, myślałam że zemdleje zaraz :/

Zgłoś nadużycie #800 31 sierpnia 2015, 11:37

Marin napisał(a)

Madzik powodzenia na glukozie. Na samą myśl mi słabo ;-)
Ja już też przejrzałam ze 100 modeli wózków i kilka pozytywnych komentarzy od sprawdzonych mamusiek słyszałam o Tako. Na OLX jest tego masę i chyba coś wybierzemy. Chcemy kupić używany bo latem pewnie kupimy już jakąś porządną spacerówkę.
Anencja ja ostatnio najadłam się grochówki, a potem gruszek i jeżyn, myślałam że mnie rozerwie więc domyślam się co czujesz :-)

Co do wózka ja też używany kupuje, więc firma to mi tam rybka akurat... I tak krótko jeździ się głębokim, spacerówkę wolałabym jakąś solidną. Ale mam po synku, tylko trzeba ją naprawić bo coś pękło. No chyba że się nie uda to trzeba będzie nową kupić....

Zgłoś nadużycie #801 31 sierpnia 2015, 13:49

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki :)
Jak dzis u was samopoczucie? Ja dzis mam takiego lenia na maxa nic mi sie nie chce:/
Ja jeszcze nie mialam glukozy, zapytam nastepnym razem jak bede u lekarza, choc nie spieszy mi sie :D :D

Zgłoś nadużycie #802 31 sierpnia 2015, 19:43

Marin Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Marin to bardzo dobry pomysł żeby rozdzielić zakup wózka na 2 raty. Po ok.pół roku z gondola będziesz juz miała mniej więcej wyrobione zdanie co i jak.
Ojaaa grochowka i owoce to mieszanka naprawdę wybuchowa!
Tako przeglądałam ale ta firma ma chyba z milion modeli i dałam sobie spokój.  😑 zapamiętałam jeden który mi zapadł w pamięci Tako max one. Ale w necie widzę je tylko w zestawach. Musze się wybrać do jakiegoś duzego sklepu i wtedy coś postanowić bo widzę ze w necie tracę tylko czas.

Anencja wiem że jest dużo modeli Tako ale musiałam ograniczyć szukanie bo tak jak mówisz są setki wózków i ciężko coś wybrać.

Zgłoś nadużycie #803 31 sierpnia 2015, 19:46

Marin Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

Hej
no więc ja już po tej obrzydliwej wstrętnej glukozie. Tak obleśna była że wolałabym chyba sok z cytryny pić. I 3 razy krew mi pobierali na czczo potem musiałam to wypić, i jeszcze dwa razy w odstępach co godz ... dziwne bo w 1 ciąży robiłam to całkiem inaczej. Piłam ta glukozę w domu pamiętam, i pojechałam na 1 pobranie krwi. Ciekawe czemu tak. A Wy jak miałyście?
No i jak wracałam to tak nie dobrze mi się zrobiło, myślałam że zemdleje zaraz :/

Madzik ja piłam na czczo glukozę i po 2 godz. pobierali mi krew,
Trzymam kciuki zebyś drugi raz nie musiała pić tego świństwa. Dobrze że masz już to za sobą :-)

Zgłoś nadużycie #804 31 sierpnia 2015, 19:55

Marin Gotowa na wszystko
Dziś u nas okropny upał a jutro ma być jeszcze gorzej - 35 stopni. W pracy zepsuła się klima więc dziś ledwo żyłam. Myślałam że przyjdę do domu i padnę ale zjadłam obiad i ożyłam. Nawet ugotowałam na jutro barszczyk.
Czy któraś z Was śpi z poduszką dla ciężarnych. Właśnie zamówiłam na allegro, jutro przyjdzie, ciekawe czy będzie wygodna. Do tej pory zwijałam kołdrę między nogi :-)
A widziałyście albo któraś z Was miała dla dzidzi wiaderko do kąpieli? Mój partner parę lat temu jechał specjalnie do Holandii po nie dla szefa. Wczoraj pokazywał mi na allegro, piszą że dziecko się czuje jak w łonie matki ale nie jestem do niego przekonana, chyba jestem starej daty i będę kapać w tradycyjnej wanience :-)

Zgłoś nadużycie #805 31 sierpnia 2015, 20:00

Marin napisał(a)

Dziś u nas okropny upał a jutro ma być jeszcze gorzej - 35 stopni. W pracy zepsuła się klima więc dziś ledwo żyłam. Myślałam że przyjdę do domu i padnę ale zjadłam obiad i ożyłam. Nawet ugotowałam na jutro barszczyk.
Czy któraś z Was śpi z poduszką dla ciężarnych. Właśnie zamówiłam na allegro, jutro przyjdzie, ciekawe czy będzie wygodna. Do tej pory zwijałam kołdrę między nogi :-)
A widziałyście albo któraś z Was miała dla dzidzi wiaderko do kąpieli? Mój partner parę lat temu jechał specjalnie do Holandii po nie dla szefa. Wczoraj pokazywał mi na allegro, piszą że dziecko się czuje jak w łonie matki ale nie jestem do niego przekonana, chyba jestem starej daty i będę kapać w tradycyjnej wanience :-)

Marin nie wiem nawet co to jest to wiaderko :P :P
Ja poduszki nie mam, szkoda bo męczę sie juz ze spaniem strasznie. Też zwijam kołdre między nogi ale musze wyszukać jakąś poduche i sobie wkładać bo strasznei mi już nie wygodnie.....

Zgłoś nadużycie #806 31 sierpnia 2015, 20:02

Marin napisał(a)

Madzik ja piłam na czczo glukozę i po 2 godz. pobierali mi krew,
Trzymam kciuki zebyś drugi raz nie musiała pić tego świństwa. Dobrze że masz już to za sobą :-)

nie no 2 raz już nei będę pić :D chyba że zgubią moją krew bo raz już miałam taki przypadek... Ale to bym się chyba wkurzyła... ;)

Masakra współczuje tych upałów u mnie temperatura całkiem względna po 20 pare stopni , więc jest nie źle

Zgłoś nadużycie #807 1 września 2015, 8:41

AnnaKatarzyna Fajna mama
Czesc Dziewczyny :)
Co do wozka to mamy z glowy bo po corce mamy baby activ balerina 3 w 1.
Poduszke dla ciezarnych tez mam po pierwszej corce, taka dluga fadolka, ale od kiedy skonczylam karmic to mąż ja przygarnol i ma do tej pory, jest tak ugniecina ze chyba nowa sobie uszyje.
Glukoza okropna zgadzam sie :/ ja mialam 3 razy krew pobietana i musialam 3 godziny z tylkiem w miejscu siedziec.

Byłam w sobote na usg. Z Lenka wszystko dobrze wazyla 521 g :) ja wyniki mam niestety słabe... cukier w moczu 1000 mg ! Gdzie dla kobiety w ciazy max to 100 mg, i ogolnie wszystko w moczu na plusie.... dał mi leki na stan zapalny. Oby przeszlo i oby to nie było wina nerek....
Pytalam tez czy po tak krotkim czasie od cc jest zagrozenie ze podczas porodu naturalnego blizna mi popeka a on powiedzial ze tak ale ze powinnam probowac sn a w trakcie porodu beda wkladac i mi reke do macicy i sprawdzac jak blizna sie trzyma... mysle ze na te wiesci przyjełam na twarzy kolor siny....
Ide jeszcze na konsultacje do innego lekarza.
Milego dnia dziewczyny to podobno ostatni taki upalny, przetrwajmy.

Zgłoś nadużycie #808 1 września 2015, 10:04

agunia10 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny
dziwnie mi trochę bo mam nagle 3 godzinki wolnego, mąż zawiózł rano małego do przedszkola i zostawił po raz pierwszy, został bez płaczu ale obawiam się, ze jak sobie przypomni że jest tam sam albo jakieś dziecko mu się nie spodoba to będzie ryk. Już za godzinę idę po niego to zobaczymy. Pierwszy dzień to trochę krócej. Przeżywam to, w nocy mi się śni przedszkole i moje zapłakane dziecko, o 5 się obudziłam i nie mogłam spać a teraz mnie głowa ćmi. Poleżałam chwilę ale też nie mogę zasnąć, pewnie jak wrócę z małym to mnie ogromna senność ogarnie.

AnnaKatarzyna, rzeczywiście wyniki nie najlepsze, skąd taki wysoki cukier, a glukoza w normie? Od cc minie już 2 lata jak będziesz rodzić to już powinno być bezpiecznie. A czemu wtedy miałaś cc a teraz nie?

U nas upałów ciąg dalszy, my w niedzielę wybraliśmy się za Sanok nad rzeczkę, a nad zalewy i stawy jeździmy na Roztocze, nie jest daleko a jest spokojnie, dużo lasów, rzek, stawów. Ale to już chyba ostatni raz.

Co do wózka to najlepiej iść do sklepu i wypróbować jak się jeździ, jak się prowadzi, obejrzeć na żywo. W niektórych sklepach jest nawet coś takiego jak podłoże a to z kamienia, a to piasek, a to kostka, że można po tym pojeździć i zobaczyć jak się wózek zachowuje na różnym podłożu.

Marin widziałam to wiaderko, może i dziecko się lepiej czuje ale w zwykłej wanience też jest dobrze. A o ile pamiętam to wiaderko trochę kosztuje,

Madzik fajnie ci ze masz tak blisko morze, szkoda tylko że tak zimno.

Zgłoś nadużycie #809 1 września 2015, 12:06

Wczoraj przez cały dzień znowu coś mi się zablokowalo i nie mogłam dodać posta. 😭

Zgłoś nadużycie #810 1 września 2015, 12:09

Marin napisał(a)

Ja mam taką poduszkę z poprzedniej ciąży śpię z nia od ponad miesiąca i nie wyobrażam sobie nocy bez 😁 duża wygoda przy spaniu na boku.

Wiaderko znam ale nie używałam nigdy. To chyba trzeba umieć odpowiednio utrzymać dziecko w pionie. Sama nie wiem . Ja miałam zwykła wanienke plus taki wkład dla noworodka i to było dla mnie ok.