Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #631 16 sierpnia 2015, 20:22

anencja Gotowa na wszystko
Ja urodzilam w 38+4 przez zaolanowane cc i teraz licze na podobne rozwiazanie, to by wypadlo przed swietami

Zgłoś nadużycie #632 16 sierpnia 2015, 20:22

AnnaKatarzyna Fajna mama
Martaxm, witaj :) ja tez widze dziewczynke :) w kolejnych usg juz bedzie pewniejsze kto siedzi w brzuszku ;) a u mnie druga dziewczyna w drodze i troche tych usg naogladalam sie :)

Zgłoś nadużycie #633 16 sierpnia 2015, 20:28

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja a moge wiedziec z jakiego powodu mialas planowane cc? Pytam bo moj pierwszy porod zaczal sie sn a zakonczyl cc. Jak bede rodzic Lenke to bede 22 miesiace od ostatniego ciecia i zastanawiam sie czy nie rozejdzie mi sie blizna jak bede rodzila sn...

Zgłoś nadużycie #634 16 sierpnia 2015, 20:50

AnnaKatarzynaa w chwili porodu bylam niecale 1.5roku po laparoskopowym usunieciu dosc duzego miesniaka macicy i gin stwierdzil ze bezpieczniej zrobic cc. Mi zreszta tez na tym.zalezalo.

Zgłoś nadużycie #635 16 sierpnia 2015, 21:17

AnnaKatarzyna Fajna mama
Rozumiem, a teraz jak gin Ci sugeruje? Po tym zabiegu i cc na pewno bardzo duze wskazania do cc. Ja z jednek strony chce sn a z drugiej boje sie komplikacji... rozejscua blizny lub pekniecia macicy... drobna ze mnie kobitka.

Zgłoś nadużycie #636 16 sierpnia 2015, 21:19

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Ja urodzilam w 38+4 przez zaolanowane cc i teraz licze na podobne rozwiazanie, to by wypadlo przed swietami

Anencja teraz też będziesz mieć planowane cc czy chcesz sn?

Zgłoś nadużycie #637 16 sierpnia 2015, 21:19

dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)

Zgłoś nadużycie #638 16 sierpnia 2015, 21:21

Ja syna rodziłam sn teraz też bym tak chciała

Zgłoś nadużycie #639 16 sierpnia 2015, 21:24

martaxm napisał(a)

Kochane przyszłe mamusie załączam dwa zdjęcia maluszka : - I zdjęcie 12 tydzień ciąży - II zdjęcie 16 tydzień ciąży Druga fota pochodzi z piątku. bazując na Waszym doświadczeniu jaką płeć maluszka obstawiacie? Bo otrzymałam na każdej wizycie sprzeczne informacje... Sama mam pewien typ, ale przeczy zdaniu lekarza. Ciekawa jestem Waszych opinii   :)

Martaxm ja nie pomogę, chyba mam słabą wyobraźnię ale ja tam nic nie widzę ;) w swoich usg też mam problem żeby cos zobaczyć zawsze lekarz mi mówi że to jest to a to jest to :) niestety ale ja nie jestem w stanie pomóc

Zgłoś nadużycie #640 16 sierpnia 2015, 21:41

martaxm Świeżo upieczona
Dziewczyny obyście miały rację :) tak marzy mi się wyśniona córunia
dr zasugerował ostatnio, że ten dyndelek na drugi zdjęciu to może być siusiak - i zbiło mnie to z tropu....Choć jak ogladam na innych zdjęciach jakoś mi to inaczej wygląda

Zgłoś nadużycie #641 16 sierpnia 2015, 21:57

madzik90 napisał(a)

Anencja teraz też będziesz mieć planowane cc czy chcesz sn?

Wolalabym cc, wlasciwie nie dopuszczam do siebie mysli, ze mialabym rodzic silami natury, mam nadzieje ze znajda sie wskazania.

Zgłoś nadużycie #642 16 sierpnia 2015, 22:01

AnnaKatarzyna napisał(a)

Rozumiem, a teraz jak gin Ci sugeruje? Po tym zabiegu i cc na pewno bardzo duze wskazania do cc. Ja z jednek strony chce sn a z drugiej boje sie komplikacji... rozejscua blizny lub pekniecia macicy... drobna ze mnie kobitka.

Na razie gin trzyma mnie w niepewnosci i tajemniczo sie usmiecha jak pytam :D ale rozumiemy sie dobrze i lubimy sie wiec licze, ze bedzie cc.
AnnaKatarZyna przy takim odstepie miedzy porodami jak u Ciebie chyba bezpieczniej cc,co?

Zgłoś nadużycie #643 17 sierpnia 2015, 7:50

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja no wlasnie mala przerwa miedzy porodami... moj gin mowi ze moge sn ale nie mowi tego z przekonaniem. Musze chyba jeszcze pojsc na konsultacje do lekarza ktory pracuje w szpitalu.

Zgłoś nadużycie #644 17 sierpnia 2015, 15:25

Milciak Gotowa na wszystko
Powiem Wam, że ja bym chciała urodzić sama siłami natury. Może dlatego, że jeszcze nie wiem co mnie czeka ;-)

Zgłoś nadużycie #645 17 sierpnia 2015, 15:29

Milciak Gotowa na wszystko
W czwartek idę na wizytę kontrolną i mam nadzieję, że już będę mogła pochwalić się co do płci bejbika. Tak mnie ta niewiadoma trzyma w niepewności...
Co do lekarza się Was zapytam i l4: żaden z Waszych gin nie robi problemu co do l4? Ja jeszcze pracuję, ale myślę, że już niedługo też będę chciała iść na zwolnienie. Tylko, że nasłuchałam się od innych ciężarnych przed gabinetem, że ten mój gin nie jest chętny na wypisywanie zwolnień jeśli nie ma wskazania.

Zgłoś nadużycie #646 17 sierpnia 2015, 17:16

AnnaKatarzyna Fajna mama
Milciak powinien Ci wypisac a jezeli odpowie N to popros go o oficjalne oswiadczenie ze gwarantuje ze Twojej ciazy nic nie zagraza w pracy i on bierze za to odpowiedzialnosc bo nie wyraza zgody na L4. Zmieni szybko zdanie. Ciaza to nie choroba owszem, ale kobieta zna swoj organizm i jezeli czuje ze jest juz jej ciezko w pracy, ze nie daje fizyczmie rady to powinna dostac L4.

Zgłoś nadużycie #647 17 sierpnia 2015, 17:20

martaxm Świeżo upieczona

AnnaKatarzyna napisał(a)

Martaxm, witaj :) ja tez widze dziewczynke :) w kolejnych usg juz bedzie pewniejsze kto siedzi w brzuszku ;) a u mnie druga dziewczyna w drodze i troche tych usg naogladalam sie :)

Mnie również tak podpowiada intuicja :) Choć na drugim zdjęciu lekarz uczepił się "dzyndzla" między nogami sugerując, że dziewczynki takiego nie mają...

Zgłoś nadużycie #648 17 sierpnia 2015, 18:10

Milciak napisał(a)

Powiem Wam, że ja bym chciała urodzić sama siłami natury. Może dlatego, że jeszcze nie wiem co mnie czeka ;-)

ja wiem co mnie czeka a chce sn :P wiesz to każdego indywidualna decyzja, zresztą każda kobieta inaczej znosi poród. Mój był trudny i ciężki choć jak na pierwszy raz krótki bo tylko 9 h.

Zgłoś nadużycie #649 17 sierpnia 2015, 18:14

Milciak napisał(a)

W czwartek idę na wizytę kontrolną i mam nadzieję, że już będę mogła pochwalić się co do płci bejbika. Tak mnie ta niewiadoma trzyma w niepewności...
Co do lekarza się Was zapytam i l4: żaden z Waszych gin nie robi problemu co do l4? Ja jeszcze pracuję, ale myślę, że już niedługo też będę chciała iść na zwolnienie. Tylko, że nasłuchałam się od innych ciężarnych przed gabinetem, że ten mój gin nie jest chętny na wypisywanie zwolnień jeśli nie ma wskazania.

Milciak to zależy od ginekologa. Ja z początku chodziłam do takiego co nikomu nei chciał wypisywać zwolnienia aż do końca ciaży jeśli nie było realnego zagrożenia życia. Zmieniłam gina poszłam do innej i wypisała mi zwolnienie w 15 tygodniu chyba i już do końca ciąży nei chodziłam do pracy. Tylko ze ja miałam dość ciężką pracę w niezbyt dobrych warunkach

Zgłoś nadużycie #650 17 sierpnia 2015, 18:23

AnnaKatarzyna napisał(a)

Milciak powinien Ci wypisac a jezeli odpowie N to popros go o oficjalne oswiadczenie ze gwarantuje ze Twojej ciazy nic nie zagraza w pracy i on bierze za to odpowiedzialnosc bo nie wyraza zgody na L4. Zmieni szybko zdanie. Ciaza to nie choroba owszem, ale kobieta zna swoj organizm i jezeli czuje ze jest juz jej ciezko w pracy, ze nie daje fizyczmie rady to powinna dostac L4.

dobry pomysł. Ale mój 1 ginekolog był takim chamem, jak mu powiedziałam jak pracuje  ciężko to mnie opierniczył jeszcze że to nie jego wina ze mam taką prace, że ciąża to nei choroba, i tego typu teksty. Wyszłam z płaczem z gabinetu bo tak mi pocisnął... I już nigdy więcej do niego nie poszłam