Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #611 15 sierpnia 2015, 14:17

Milciak Gotowa na wszystko
Hej Brzusztaki, ja dziś elegancko aktywnie wypoczywam jak na sobotę przystało ;-)
Basen już zaliczony, teraz obiadek gotuję (makaron ze szpinakiem i łososiem, żeby żelazo dostarczyć), może wieczorem jeszcze jakiś rowerek lub spacerek. Ale upały nadal aktywne u nas, powyżej 30 stopni.
A jak weekend u Was?

Zgłoś nadużycie #612 15 sierpnia 2015, 18:51

anencja Gotowa na wszystko
Milciak wow jezdzisz na rowerze? Pyszny obiadek! Uwielbiam szpinak, z duza iloscia czosnku i jajkiem! 
Ja jestem u mamy i staram sie tu wykazywac jak najmniejsza aktywnosc :-) odpoczywam ile sie da, wystrczy ze w domu biegam caly dzien za starszakiem :-) na szczescie za 2 tyg.wraca przedszkole :-)
Madzik a jak Tobie po przeprowadzce?

Zgłoś nadużycie #613 15 sierpnia 2015, 21:17

madzik90 Gotowa na wszystko
Hej
U nas dziś cieplo, ale tylko 27 st w cieniu więc bywało gorzej ;)
Ja dziś znów przesadziłam i się tak napracowałam, że aż mnie brzuch zaczał boleć wzięłam no-spę wieczorem bo trochę się zaniepokoiłam. Zastanawiam się czy też nie mam za niskiego żelaza, bo ostatnio czuje się trochę osłabiona.... Ale badanie mam dopiero aż 31 sierpnia, bo wtedy też idę na glukozę :( :/
i jak na złość zepsuła mi się sokowirówka, tzn mamie popsułam nie wiem jakim cudem :/ a swoją mam zapakowaną w jakimś kartonie u kuzynki, eh

Anencja dziękuję, teraz już jest ok. Z samego początku nie mogłam się przyzwyczaić, dziwnie mi było, teraz już się przyzwyczaiłam :)

A ja właśnie zaczynam ucztować jak co wieczór wsuwam wszystko po kolei co mam pod ręką :)

Zgłoś nadużycie #614 15 sierpnia 2015, 21:19

Milciak napisał(a)

Hej Brzusztaki, ja dziś elegancko aktywnie wypoczywam jak na sobotę przystało ;-)
Basen już zaliczony, teraz obiadek gotuję (makaron ze szpinakiem i łososiem, żeby żelazo dostarczyć), może wieczorem jeszcze jakiś rowerek lub spacerek. Ale upały nadal aktywne u nas, powyżej 30 stopni.
A jak weekend u Was?

mniam tego łososia to bym zjadła teraz :D

Zgłoś nadużycie #615 16 sierpnia 2015, 7:59

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dzien dobry dziewczyny :) mam pytanie, termin mam na sam koniec roku a poczatek nowego (mam nadzieje zw uda mi sie wlasnie dotrwac do stycznia :) ) czy moge do Was dolaczyc?

Zgłoś nadużycie #616 16 sierpnia 2015, 8:01

AnnaKatarzyna Fajna mama
Suwaczek mi sie chyba zaciol bo wyswietla sie 20 tydzien i jeden dzien a powinien sie wyswietlac skonczony 21 tydzien.

Zgłoś nadużycie #617 16 sierpnia 2015, 8:07

AnnaKatarzyna Fajna mama
O juz ok, musialam zrobic na nowo :)
Czekamy na dziewczynke Lenke, usg w 13 tyg i 20 to potwierdzily :) a w domu mam coreczke Hanie ktora 24 sierpnia bedzie miala poltora roku :)

Zgłoś nadużycie #618 16 sierpnia 2015, 14:40

Hej AnnaKatarzyna! Witaj :) im nas wiecej tym lepiej.
Mamy podobny termin widze, tyle ze ja licze ze wyrobie sie z porodem przed Bozym Narodzeniem.

Zgłoś nadużycie #619 16 sierpnia 2015, 14:55

Milciak Gotowa na wszystko
anencja tak jeżdże na rowerze ale bez szaleństw, pytałam się mojego gina czy mogę i po równym terenie jak najbardziej, tylko aby nie spadać i nie zeskakiwać z niego ;-)

witaj AnnaKatarzyna, miło że jest nas więcej
ja mam termin na 2 stycznia i mam nadzieję, że wytrzymam do tego czasu i bejbik nie będzie chciał wyjrzeć na świat w starym roku

Zgłoś nadużycie #620 16 sierpnia 2015, 15:51

To widze ze tylko ja preferuje grudzien :)

Zgłoś nadużycie #621 16 sierpnia 2015, 17:29

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dzieki Dziewczyny :) chciałabym urodzic w styczniu ale wszystko zalezy od Maluszka, kiedy zachce sie jej przyjsc na swiat. Pierwsza corka pojawila sie na swiecie 11 dni przed terminem ale dlatego ze mi wywolywali.

Zgłoś nadużycie #622 16 sierpnia 2015, 19:16

AnnaKatarzyna napisał(a)

Dzien dobry dziewczyny :) mam pytanie, termin mam na sam koniec roku a poczatek nowego (mam nadzieje zw uda mi sie wlasnie dotrwac do stycznia :) ) czy moge do Was dolaczyc?

hej :)
pewnie że możesz ;) ja termin mam teoretycznie też na 28 grudnia :)

Zgłoś nadużycie #623 16 sierpnia 2015, 19:16

AnnaKatarzyna napisał(a)

Suwaczek mi sie chyba zaciol bo wyswietla sie 20 tydzien i jeden dzien a powinien sie wyswietlac skonczony 21 tydzien.

wystarczy odświeżyć stronę, mi też tak robi ;)

Zgłoś nadużycie #624 16 sierpnia 2015, 19:19

dziewczyny słyszałyście o tym płatnym macierzyńskim , wchodzi od stycznia nowa ustawa, ze osoby bezrobotne czy pracujące na umowie śmieciowej będą miały wypłacane od państwa 1000zł/mc. Zastanawiam się, czy dzieci urodzone z końcem grudnia też się na to załapią? Czytam różne opinie na ten temat

Zgłoś nadużycie #625 16 sierpnia 2015, 19:22

Milciak napisał(a)

anencja tak jeżdże na rowerze ale bez szaleństw, pytałam się mojego gina czy mogę i po równym terenie jak najbardziej, tylko aby nie spadać i nie zeskakiwać z niego ;-)

witaj AnnaKatarzyna, miło że jest nas więcej
ja mam termin na 2 stycznia i mam nadzieję, że wytrzymam do tego czasu i bejbik nie będzie chciał wyjrzeć na świat w starym roku

Milciak ja też mam właśnie nadzieję że urodzę w styczniu nawet tego 1. za nic w świecie nei chce rodzic z końcem roku :)

O to super, że jeździsz, ja długo się nad tym też zastanawiałam czy warto. W zeszłym roku jeździłam codziennie z synem rowerem an plażę, i teraz mi bardzo tego brakuje. Długo się zastanawiałam, ale jednak w tym roku nie jeździłam... zresztą moja gin też jest przewrażliwiona za bardzo i na pewno by mi odradzała.

Zgłoś nadużycie #626 16 sierpnia 2015, 19:24

AnnaKatarzyna napisał(a)

Dzieki Dziewczyny :) chciałabym urodzic w styczniu ale wszystko zalezy od Maluszka, kiedy zachce sie jej przyjsc na swiat. Pierwsza corka pojawila sie na swiecie 11 dni przed terminem ale dlatego ze mi wywolywali.

Anna mój syn urodził się w 39 tygodniu, mam nadzieję, że tym razem wytrzymam dosłownie 3 dni dłużej niż przepowiada termin :D
mi z usg też wyszła córka , mam nadzieję że juz się to nie zmieni :)

Zgłoś nadużycie #627 16 sierpnia 2015, 19:48

martaxm Świeżo upieczona
Kochane przyszłe mamusie załączam dwa zdjęcia maluszka : - I zdjęcie 12 tydzień ciąży - II zdjęcie 16 tydzień ciąży Druga fota pochodzi z piątku. bazując na Waszym doświadczeniu jaką płeć maluszka obstawiacie? Bo otrzymałam na każdej wizycie sprzeczne informacje... Sama mam pewien typ, ale przeczy zdaniu lekarza. Ciekawa jestem Waszych opinii   :)

Zgłoś nadużycie #628 16 sierpnia 2015, 20:01

Madzik.slyszalam ze zmiane ustawy o swiadczeniach rodzinnych dot.tego zasilku chyba w czerwcu ptzeglosowal sejm, ale nie moge nigdzie znalezc co dalej z nia sie dzialo, czy przeszla przez senat itd. Projekt zaklada ze matki dzieci urodzonych przed 01.2016 tez dostana ale zdaje sie dopiero od 01.2016 i na okres pozostajacy do uplywu 12 mcy od urodzenia. Np.na dzieci z listopada dostana od 01.2016 na 10 mcy.Nie wiem czy jasno sie wyrazilam :)
Moj gin tez przewrazliwiony i zaleca ogolne oszczedzanie sie, l4 daje bez problemu wiec z gory wiem co by powiedzial na rower. Ale wiem ze mamy jezdZa i jest ok.
Martaxm nie znam sie za bardzo ale ja tam widze dziewczynke, tzn,wargi sromowe. Na 1.zdjeciu, bo na 2.nic nie widze w kwestii plci. :)

Zgłoś nadużycie #629 16 sierpnia 2015, 20:18

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

dziewczyny słyszałyście o tym płatnym macierzyńskim , wchodzi od stycznia nowa ustawa, ze osoby bezrobotne czy pracujące na umowie śmieciowej będą miały wypłacane od państwa 1000zł/mc. Zastanawiam się, czy dzieci urodzone z końcem grudnia też się na to załapią? Czytam różne opinie na ten temat

Tak zalapia sie tylko pieniazki beda o tyle mnoej zaplacone. Czyli jezeli dziecko urodzi sie 1 grudnia to 1000 zl bedzie wyplacany od stycznia przez 11 miesiecy a nie rok.

Zgłoś nadużycie #630 16 sierpnia 2015, 20:19

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

Anna mój syn urodził się w 39 tygodniu, mam nadzieję, że tym razem wytrzymam dosłownie 3 dni dłużej niż przepowiada termin :D
mi z usg też wyszła córka , mam nadzieję że juz się to nie zmieni :)

Ja w tej ciazy tez mam taka nadzieje :) ale zobaczymy...