Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #551 3 sierpnia 2015, 21:13

nika1405 Zadomowiona
Hej, odnośnie imion, to teraz w ogóle nie wiem jakie wybrać. Dla dziewczynki tak jak przy pierwszej ciąży miałam Diana Klara, a dla chlopca nawet bardzo sie nie zastanawialam, wiec teraz mam dylemat. Podoba mi sie Grzegorz, Tomasz lub Aleksander. Co do wózka, to mam firmy laret i bylam bardzo zadowolona, duze miekkie kółka w sam raz na wyboiste drogi takie jak są w drodze np na spacer do lasu.

Zgłoś nadużycie #552 4 sierpnia 2015, 11:43

anencja Gotowa na wszystko
Madzik jak sie czujesz? Odezwij sie!

Marin ja mam xlandera XA. Z gondoli bylam zadowolona ale moim zdaniem spacerowka wazniejsza bo.uzywa.sie dluzej i wiecej elementow jest istotnych dla dziscka. I tak.jak pisalam jakis czas temu, xlander jako spacerowka niezbyt sie sprawdzil wiec ogolnie nie polecam. Tyle ze ja mialam model 2011 i moze teraz cos usprawnili. Ale nie wiem.
To co moge powiedziec na 100% jesli kupujemy 2w1 to zeby wieksza wage przylozyc do spacerowki, bo gondole to w zasadzie to samo w kazdej firmie, no roznia sie wielkoscia.

Zgłoś nadużycie #553 6 sierpnia 2015, 10:00

Ale tu cisza zapanowala. Dziewczyny hop hop!?
Wczoraj dowiedzielismy sie ze bedzie druga coreczka, bardzo sie cieszymy! Zgodnie z zamowieniem. :)
Wszystko jest w porzadku z dzieciem. Ja natomiast mam znowu lekka anemie. Mam brac tardoferon.
Bylismy tez wczoraj w aquaparku, fajna ochloda w czasie upalow. Laurka byla przeszczesliwa, nie wychodzila z brodzika.
A tak z innej beczki. Moja corka w tym roku dostala stasznego uczulenia na jad komarow. Po ukaszeniu, tak na 2.dzien pojawia sie opulizna i bardzo piekacy obrzek na ok.3 cm wokol ukaszenia. nie pomaga fenistil, entil, dapis ani zadne domowe metody. Maluch bardzo sie meczy. Dzs ide do pediatry po jakis srodek na recepte, mocniejszy. Macie jakies doswiadczenie w tym temacie? Co moze pomoc?

Zgłoś nadużycie #554 6 sierpnia 2015, 19:02

madzik90 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny

Ja byłam na usg wczoraj i wyszła najprawdopodobniej dziewczynka :) :)
Kręci mi się niesamowicie non stop , już nie raz mocno kopie, ciągle czuje tylko w dole brzucha , ale teraz już zaczyna się intensywny wzrost więc będzie czuć kopniaki coraz wyżej :)

Zgłoś nadużycie #555 6 sierpnia 2015, 19:18

Marin Gotowa na wszystko
No był czas na chłopaków a teraz zaczynają się pojawiać dziewczynki, już nie mogę się doczekać czym ja się za 3 tygodnie pochwalę :-) O ile znów nie będzie się kręcić jak szalone :-)

Zgłoś nadużycie #556 6 sierpnia 2015, 19:20

Marin napisał(a)

No widzę że naprawdę królują chłopaki, a ja liczę na to że zrobię na przekór i u mnie będzie dziewczynka :-)
Madzik pomimo dzielących nas kilometrów zapraszam kolejnym razem na wyżerkę, szczerze muszę troszkę zwolnić bo na urlopie strasznie się obżerałam. Dziś pierwszy dzień w pracy i wracam do mojego trybu, czyli obiadokolacja około godz. 17 a wieczorkiem ewentualnie coś lekkiego...
Madzik może teraz dopiero dopadły cię ciążowe mdłości? Już jesteś po przeprowadzce?
Ja ogólnie czuję się dobrze, chociaż przy pracy siedzącej już zaczynam odczuwać ból pleców :-(
Co do imienia mamy wybrane dla dziewczynki, chociaż jeszcze się sprzeczamy pomiędzy Nadią a Mają, a jeśli będzie chłopak to podoba mi się Kornel. A jakie wy macie pomysły na imiona?
A jeszcze zapytam już doświadczone mamusie jakiej firmy wózek polecacie? Zaczynam się rozglądać ale tego jest tyle, że się w głowie przewraca, nie wiem na co zwracać uwagę a wy na pewno macie coś sprawdzonego :-)

Marin skąd jesteś ?? :)
Co do tych mdłości, na razie mi przeszły, wydaje mi się , ze to mogło być od silnego stresu.... Teraz czasami mam zgagę tylko jest już dużo lepiej....
O matko współczuje bólu pleców mnie właśnie ostatnio też coś zaczynają boleć :/
Co do imion to - Liliana lub Emilia tak wstępnie może się zmieni jeszcze kto wie :)
Co do wózka to głęboki ja nawet nei wiem jakiej miałąm firmy bo mi sie zepsuł i sprzedałam. Spacerówkę miałam baby merc , ale mi się złamała , ale nie ma co winić wózka poprzedni też się rozpadł, bo tyle zakupów ładowałam,że poprostu nie wytrzymywały cieżaru. Obciążenie max 3 kg a ja ładowałam po 15 to nie am sie co dziwić każdy by padł z czasem ;)

Zgłoś nadużycie #557 6 sierpnia 2015, 19:23

Milciak Gotowa na wszystko
anencja mi też mój gin przepisał tardeferon wcześniej na anemię, lecz właśnie słabo mi się przyswajał. Teraz zmienił mi na sorbifer, zobaczymy czy będzie lepiej z tym żelazem.

Gartuluję córeczki ;-)

Zgłoś nadużycie #558 6 sierpnia 2015, 19:27

Milciak Gotowa na wszystko
Również liczę na dziewczynę, mam za 2 tygodnie wizytę, więc może uda się zobaczyć.

Zgłoś nadużycie #559 6 sierpnia 2015, 19:31

Ja jedyne co mogę dodać od siebie odnośnie wóżka to z doświadczenia powiem że o wiele wiele lepsze są koła pompowane niż piankowe. Miałam wózek głęboki i spacerówkę na pompowanych i są ekstra, zimą super się jeździ, a piankowe dla mnie to porażka każdy kamień dziura to jakby te koła z kwadratu były a zimą w śniegu jeździć to jest jakaś tragedia.... Ja mam dla syna teraz parasolkę z piankowymi to pół biedy jeszcze bo jak jest mi za ciężko to mówię żeby wstał i szedł po nóżkach, zresztą taki wózek waży ze 2-3 kilo.

Zgłoś nadużycie #560 6 sierpnia 2015, 19:35

anencja napisał(a)

Ale tu cisza zapanowala. Dziewczyny hop hop!?
Wczoraj dowiedzielismy sie ze bedzie druga coreczka, bardzo sie cieszymy! Zgodnie z zamowieniem. :)
Wszystko jest w porzadku z dzieciem. Ja natomiast mam znowu lekka anemie. Mam brac tardoferon.
Bylismy tez wczoraj w aquaparku, fajna ochloda w czasie upalow. Laurka byla przeszczesliwa, nie wychodzila z brodzika.
A tak z innej beczki. Moja corka w tym roku dostala stasznego uczulenia na jad komarow. Po ukaszeniu, tak na 2.dzien pojawia sie opulizna i bardzo piekacy obrzek na ok.3 cm wokol ukaszenia. nie pomaga fenistil, entil, dapis ani zadne domowe metody. Maluch bardzo sie meczy. Dzs ide do pediatry po jakis srodek na recepte, mocniejszy. Macie jakies doswiadczenie w tym temacie? Co moze pomoc?

Anencja mój syn ma dokładnie to samo. Pare dni temu ugryzł go komar pod okiem i tak mu spuchło że nie mógł otwierać oka na 2 dzień! wyglądał jak Andrzej gołota po walce... Smarowałam mu maścią fenistil dałam kropelki też fenistil i na drugi dzień już było lepiej teraz już jest ok. A u mojej mamy jak mieszkam teraz, to młody lata od rana do nocy na podwórku, i jest cały pogryziony ludzie mnie się pytają co mu się stało czy ma ospe a jemu takie bąble wychodzą od tych komarów :/

Zgłoś nadużycie #561 6 sierpnia 2015, 20:25

Marin Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

Marin skąd jesteś ?? :)
Co do tych mdłości, na razie mi przeszły, wydaje mi się , ze to mogło być od silnego stresu.... Teraz czasami mam zgagę tylko jest już dużo lepiej....
O matko współczuje bólu pleców mnie właśnie ostatnio też coś zaczynają boleć :/
Co do imion to - Liliana lub Emilia tak wstępnie może się zmieni jeszcze kto wie :)
Co do wózka to głęboki ja nawet nei wiem jakiej miałąm firmy bo mi sie zepsuł i sprzedałam. Spacerówkę miałam baby merc , ale mi się złamała , ale nie ma co winić wózka poprzedni też się rozpadł, bo tyle zakupów ładowałam,że poprostu nie wytrzymywały cieżaru. Obciążenie max 3 kg a ja ładowałam po 15 to nie am sie co dziwić każdy by padł z czasem ;)

Madzik jestem z opolskiego więc troszkę dzieli nas kilometrów co nie? Ale mimo wszystko zapraszam, uwielbiam gotować. Jutro będzie kapuśniaczek na żeberkach :-)

Zgłoś nadużycie #562 6 sierpnia 2015, 20:28

Marin Gotowa na wszystko
Madzik dobrze że już się lepiej czujesz. Mnie też dopada już ból pleców, niestety siedząca praca nie sprzyja :-(
Za wózkami wciąż się rozglądam i pytam wszystkich znajomych, jeszcze mamy troszkę czasu na wybór :-)

Zgłoś nadużycie #563 6 sierpnia 2015, 20:57

marysia0808 Fajna mama
hej dziewczyny :)
ja byłam w poniedziałek u ginki ale tylko samo badanie. Macica ok, z szyjką też wszystko w porządku. Kolejna wizyta ostatniego sierpnia już połówkowe usg to może teraz ja się dowiem co będzie :) gratuluję dziewczynek, sama bym chciała drugą dziewczynkę ale zobaczymy :)
mnie wczoraj coś kopnęło ale czy to już dzidziuś czy jelita tego nie wiem.
wózki na pewno polecam na pompowanych kołach tak jak Madzik pisze super się prowadzą w zimie i nie tylko. Teraz mam spacerówkę na piankowych to masakra, na każdy krawężnik muszę lekko podnosić wózek i w ogóle kiepsko się jeździ.
Marin ja też pochodzę z opolskiego :)

Zgłoś nadużycie #564 6 sierpnia 2015, 21:06

Marin napisał(a)

Madzik jestem z opolskiego więc troszkę dzieli nas kilometrów co nie? Ale mimo wszystko zapraszam, uwielbiam gotować. Jutro będzie kapuśniaczek na żeberkach :-)

o matko ... już nie pisz o tych pysznościach bo zaraz opróżnię całą lodówkę :D
no to rzeczywiście trochę daleko.... :(

Zgłoś nadużycie #565 6 sierpnia 2015, 21:07

dziewczyny co ile macie wizyty u ginka?

Zgłoś nadużycie #566 6 sierpnia 2015, 21:19

Pompowane kola to podstawa ☺i przednie skretne, latwiej sie prowadzi.

Madzik gratuluje coreczki 👗 czekamy na wiesci od kolejnych mam. Co do imienia to mamy z mezem zupelna rozbieznosc. 😣 z typow wspolnych choc mocno niepewnych to Lidia, Marta. Jeszcze bedziemy przegladac kalendarz 😜

Ja ruchy czyphje od jakichs 3 tyg.ake nie jakies szczegolnie mocne i wyrazne.

Milciak zobaczymy za 3 tyg.jak sprawdzi sie to zelazo. Ja mam niewiele ponizej normy. Erytrocyty norma jest od 3,93 do ok,5 wg mojej rozpiski a ja mam 3,73. A Ty pamietasz jak mialas?

Na ukaszenia dostalysmy masc ze sterydami (juz po 1.posmarowaniu przestalo piec) plus fenistil do smarowania nawet co godzine plus syrop antyhistaminowy.

Marin znam ten bol z plecami. Tez mnie czesto boli kregoslup w tej ciazy. Ooooo! Kapusniaczek bym zjadla 😁uwielbiam wszystko co kwasne, mocno kwasne.

A tak w ogole jak zyjecie w te upaly?

Zgłoś nadużycie #567 6 sierpnia 2015, 21:22

anencja napisał(a)

Pompowane kola to podstawa ☺i przednie skretne, latwiej sie prowadzi.

Madzik gratuluje coreczki 👗 czekamy na wiesci od kolejnych mam. Co do imienia to mamy z mezem zupelna rozbieznosc. 😣 z typow wspolnych choc mocno niepewnych to Lidia, Marta. Jeszcze bedziemy przegladac kalendarz 😜

Ja ruchy czyphje od jakichs 3 tyg.ake nie jakies szczegolnie mocne i wyrazne.

Milciak zobaczymy za 3 tyg.jak sprawdzi sie to zelazo. Ja mam niewiele ponizej normy. Erytrocyty norma jest od 3,93 do ok,5 wg mojej rozpiski a ja mam 3,73. A Ty pamietasz jak mialas?

Na ukaszenia dostalysmy masc ze sterydami (juz po 1.posmarowaniu przestalo piec) plus fenistil do smarowania nawet co godzine plus syrop antyhistaminowy.

Marin znam ten bol z plecami. Tez mnie czesto boli kregoslup w tej ciazy. Ooooo! Kapusniaczek bym zjadla 😁uwielbiam wszystko co kwasne, mocno kwasne.

A tak w ogole jak zyjecie w te upaly?

u mnie wczoraj był masakryczny upał ruszyć się nie mogłam bo zaraz pot się lał strumieniem, i zadyszka. A dziś już lepiej niby też gorąco ale powietrze jakieś takie rześkie więc nei było źle :) Słyszałam że w przyszłym tyg ma być jeszcze cieplej.... :/

Zgłoś nadużycie #568 6 sierpnia 2015, 22:07

Ja mam wizyty co 3 tygodnie.

Zgłoś nadużycie #569 6 sierpnia 2015, 22:11

madzik90 napisał(a)

u mnie wczoraj był masakryczny upał ruszyć się nie mogłam bo zaraz pot się lał strumieniem, i zadyszka. A dziś już lepiej niby też gorąco ale powietrze jakieś takie rześkie więc nei było źle :) Słyszałam że w przyszłym tyg ma być jeszcze cieplej.... :/

Madzik masakra, tez slyszalam ze ta fala upalow ma trwac bardzo dlugo. Najgorsze ze noce tez sa wyjatkowo cieple i dom, mury nie schlodza sie przez noc prawie wcale. Takze nawet w budynkach jest giracoi duszno.

Zgłoś nadużycie #570 7 sierpnia 2015, 18:13

Marin Gotowa na wszystko

madzik90 napisał(a)

o matko ... już nie pisz o tych pysznościach bo zaraz opróżnię całą lodówkę :D
no to rzeczywiście trochę daleko.... :(

Madzik jedz, jedz to jedyny czas kiedy nie musimy sobie niczego odmawiać :-)