Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #391 11 lipca 2015, 21:17

anencja Gotowa na wszystko
Madzik od jakichs 2-3 tyg czuje sie super. Pierwszy trymestr byl nie za ciekawy. Mdlosci, bol brzucha i mega oslabienie. Na szczescie to minelo. Chociaz jak za duzo pochodze albo podnisze ciezkie przedmioty (czego unikam jak moge) to brzuch daje sie we znaki.
Biore duphaston od poczatku ciazy.

Termin z corka mialam na 21.01 i urodzilam przez planowe cc 09.01 . teraz mam termin na 31.12 ale licze, ze przed swietami sie uwine. Nie ma nic gorszego niz szpital w swieta. Pies z kulawa noga sie pacjentem nie zainteresuje 😊😊😊😊 chociaz fajnie miec styczniowe dziecko.

Zgłoś nadużycie #392 11 lipca 2015, 22:02

madzik90 Gotowa na wszystko

anencja napisał(a)

Madzik od jakichs 2-3 tyg czuje sie super. Pierwszy trymestr byl nie za ciekawy. Mdlosci, bol brzucha i mega oslabienie. Na szczescie to minelo. Chociaz jak za duzo pochodze albo podnisze ciezkie przedmioty (czego unikam jak moge) to brzuch daje sie we znaki.
Biore duphaston od poczatku ciazy.

Termin z corka mialam na 21.01 i urodzilam przez planowe cc 09.01 . teraz mam termin na 31.12 ale licze, ze przed swietami sie uwine. Nie ma nic gorszego niz szpital w swieta. Pies z kulawa noga sie pacjentem nie zainteresuje 😊😊😊😊 chociaz fajnie miec styczniowe dziecko.

ja mam termin na 28 grudnia, ale koniecznie chce urodzić w styczniu nawet 1 :D nie widzi mi sie rodzić w święta czy sylwestra :P
Ja też mam zapisany duphaston ale na razie nie widzę potrzeby żeby brać. Raz tylko no-spę wzięłam jak troszkę brzuch mi się spinał

Zgłoś nadużycie #393 11 lipca 2015, 22:07

Nospe bralam regularnie do 12 tc. Teraz doraznie.
Musze poczytac watek od poczatku, zeby sie wdrozyc w temat. :)

Zgłoś nadużycie #394 11 lipca 2015, 22:13

anencja napisał(a)

Nospe bralam regularnie do 12 tc. Teraz doraznie.
Musze poczytac watek od poczatku, zeby sie wdrozyc w temat. :)

oj u nas na styczniówkach jeszcze jakiś słaby ruch :P

Zgłoś nadużycie #395 11 lipca 2015, 22:49

agunia10 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny,
witaj anencja ;)
Widzę, że dużo tu nas, dla których to jest druga ciąża, brzuch rzeczywiście większy w 1. o tej porze, podobno ruchy też czuje się wcześniej, no zobaczymy.
Ja byłam wczoraj u gin, maluszek ma 8,5cm, fikał ładnie, wszystko dobrze, gorzej z moimi wynikami, mam iść do endokrynologa, do diabetologa, aż strach co mi tam wynajdą.

Madzik, rzeczywiście mamy malucha w tym samym wieku, tak ja Wiolusia, zresztą my obie z listopadówek.

No coś kiepski tu ruch, wszyscy na wakacjach czy co?

Zgłoś nadużycie #396 11 lipca 2015, 22:57

agunia10 napisał(a)

hej dziewczyny,
witaj anencja ;)
Widzę, że dużo tu nas, dla których to jest druga ciąża, brzuch rzeczywiście większy w 1. o tej porze, podobno ruchy też czuje się wcześniej, no zobaczymy.
Ja byłam wczoraj u gin, maluszek ma 8,5cm, fikał ładnie, wszystko dobrze, gorzej z moimi wynikami, mam iść do endokrynologa, do diabetologa, aż strach co mi tam wynajdą.

Madzik, rzeczywiście mamy malucha w tym samym wieku, tak ja Wiolusia, zresztą my obie z listopadówek.

No coś kiepski tu ruch, wszyscy na wakacjach czy co?

ja też chodzę do endokrynologa, muszę brać hormony :/ a co masz nie tak z wynikami? Ja miałam niskie TSH choć miesciłam sie w normie. Potem zrobiłąm szczegółowe badania tarczycy, niby wyniki też w normie, ale podobno w ciąży inaczej się je ocenia.

Zgłoś nadużycie #397 12 lipca 2015, 15:16

Hejka!
Dzieki za mile przyjecie 😊
Agunia a mocno masz przekroczony cukier? Przed ciaza tez mialas z tym problemy?
Ja mialam na poczatku ciazy lekka anemie ale obylo sie bez lekow, dieta dosc szybko nadrobilam braki.
W srode mam nastepna wizyte.
Milej niedzieli!

Zgłoś nadużycie #398 12 lipca 2015, 16:23

anencja napisał(a)

Hejka!
Dzieki za mile przyjecie 😊
Agunia a mocno masz przekroczony cukier? Przed ciaza tez mialas z tym problemy?
Ja mialam na poczatku ciazy lekka anemie ale obylo sie bez lekow, dieta dosc szybko nadrobilam braki.
W srode mam nastepna wizyte.
Milej niedzieli!

Hej
ja w środe też idę do ginka, a we wtorek jeszcze mam badanie krew mocz ;)

Zgłoś nadużycie #399 12 lipca 2015, 16:29

A mialas juz przeziernosc badana?
Ja ostatnio. Przy crl 7,3cm nt= 2.
Bardzo jestem ciekawa plci i pewnie juz niedlugo cos moze byc widac ale moj gin niechetny zeby tak wczesnie cos mowic. Dopiero jak bedzie prawie pewny to zdradza co tam widzi miedzy nozkami. Licze na druga dziewuszke. Maz rowniez.

Zgłoś nadużycie #400 12 lipca 2015, 16:49

anencja napisał(a)

A mialas juz przeziernosc badana?
Ja ostatnio. Przy crl 7,3cm nt= 2.
Bardzo jestem ciekawa plci i pewnie juz niedlugo cos moze byc widac ale moj gin niechetny zeby tak wczesnie cos mowic. Dopiero jak bedzie prawie pewny to zdradza co tam widzi miedzy nozkami. Licze na druga dziewuszke. Maz rowniez.

tak miałam wszystko jest dobrze ;)
Na ostatnim usg podobno było widać coś między nóżkami ale to było jeszcze za wcześnie by dać gwarancje ;)
Mi w sumie obojętnie czy chłopiec czy dziewczynka. Na ostatnim usg nawet zapomniałam zapytać ;) Poczekamy do następnego, wtedy już będzie lepiej widać ;)

Zgłoś nadużycie #401 12 lipca 2015, 16:51

Dziewczyny czy Wy też jesteście takie roztargnione? Ja siebie nie poznaje, wszystko zapominam, ciągle się mylę, gubię we wszystkim jakbym miała zamroczony umysł. Na szczeście podobno jest to normlane, ale nie przypominam sobie żebym była aż tak roztrzepana w 1 ciąży

Zgłoś nadużycie #402 12 lipca 2015, 19:13

Marin Gotowa na wszystko
Madzik ja też to roztrzepanie u siebie zauważyłam a zakupy bez listy to niemożliwe :-)
U mnie na ostatnim usg dzidzia strasznie się wierciła więc niestety nie można było wypatrzyć nic między nóżkami :-)
Anencja my też liczymy na córcię ;-)

Zgłoś nadużycie #403 12 lipca 2015, 20:16

Milciak Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny,
U siebie roztrzepania nie rozpoznaję, może dlatego że chodzę normalnie do pracy, a w pracy wiadomo roztrzepanym być nie można za bardzo.
Powiem Wam, że w piątek dopiero powiedziałam w pracy jednemu z szefów-administracyjnemu o ciąży. Tak mega się stresowałam przed tą rozmową, że szok. Bałam się reakcji, bo u mnie w pracy już kiedyś jedną dziewczynę w ciąży zwolnili. Ale źle nie było, pytał się tylko kiedy mam zamiar iść na zwolnienie, hi hi. No na razie nie mam takiego zamiaru...

Zgłoś nadużycie #404 12 lipca 2015, 21:26

Milciak napisał(a)

Hej dziewczyny,
U siebie roztrzepania nie rozpoznaję, może dlatego że chodzę normalnie do pracy, a w pracy wiadomo roztrzepanym być nie można za bardzo.
Powiem Wam, że w piątek dopiero powiedziałam w pracy jednemu z szefów-administracyjnemu o ciąży. Tak mega się stresowałam przed tą rozmową, że szok. Bałam się reakcji, bo u mnie w pracy już kiedyś jedną dziewczynę w ciąży zwolnili. Ale źle nie było, pytał się tylko kiedy mam zamiar iść na zwolnienie, hi hi. No na razie nie mam takiego zamiaru...

o matko no co Ty, przecież nie można zwolnić jak jest się w ciąży. No chyba, że umowa sie kończy przed skonczeniem 12tyg ciąży

Zgłoś nadużycie #405 12 lipca 2015, 21:30

a ja właśnie sobie siedziałam oglądam film i czuje jak dzidzia mi się wierci w brzuchu , przyłożyłam rękę w nadziei że poczuje jakiś "kopniak", i za chwile poczułam takie wypchnięcie jakby zapałki :D Ale się ucieszyłam :D

Zgłoś nadużycie #406 12 lipca 2015, 22:22

Milciak o kurcze to faktycznie mialas stres! Do ktorego mca planujesz pracowac? Madzik ma racje:jakim sposobem zwolnili tamta dziewczyne?

Madzik gratuluje kopniakow! Super uczucie :) ja juz tez dosc wyraznie czuje. Zwlaszcza wieczorem jak leze na wznak i ogladam tv.

A co do roztrzepania to tez tak mam :/ moze nie jakos skrajnie ale jestem rozkojrzona czesto i zapominam o roznych drobiazgach. Na szczescie tylko o drobiazgach :) jak na razie hihi

Zgłoś nadużycie #407 12 lipca 2015, 22:36

anencja napisał(a)

Milciak o kurcze to faktycznie mialas stres! Do ktorego mca planujesz pracowac? Madzik ma racje:jakim sposobem zwolnili tamta dziewczyne?

Madzik gratuluje kopniakow! Super uczucie :) ja juz tez dosc wyraznie czuje. Zwlaszcza wieczorem jak leze na wznak i ogladam tv.

A co do roztrzepania to tez tak mam :/ moze nie jakos skrajnie ale jestem rozkojrzona czesto i zapominam o roznych drobiazgach. Na szczescie tylko o drobiazgach :) jak na razie hihi

ja ruchy też czuje tylko jak siedzę albo leżę, na stojąco jeszcze bardzo rzadko

Zgłoś nadużycie #408 12 lipca 2015, 22:37

a u mnie zaczyna sie kolejna przypadłość.... Ryczenie z byle powodu ;) oglądałam kogel mogel i poryczałam się jak leciała ta piosenka na samym początku... eh ;) ;)

Zgłoś nadużycie #409 13 lipca 2015, 11:05

madzik90 napisał(a)

a u mnie zaczyna sie kolejna przypadłość.... Ryczenie z byle powodu ;) oglądałam kogel mogel i poryczałam się jak leciała ta piosenka na samym początku... eh ;) ;)

😂😁😁😂

Jaka u Was dzis pogoda? U mnie od rana pada. Byla chwila przerwy i zdazylam wyjsc z mala na pol godziny podreptac po ogrodzie i znowu sie rozpadalo. Strasznie spiaca jestem przez te pogode. A tu dziecie chce sie bawic, grac w gry itp. Skad tu wykrzesac energie?

A Wasze starszaki chodza do zlobka/przedszkola? Moja zaczela od marca i po dosc krotkim kryzysie, szybko sie zaaklimatyzowala. I teraz teskni za przedszkolem, codziennie sie dopytuje kiedy koniec wakacji. Widac ze brakuje jej zabaw z dziecmi.

Zgłoś nadużycie #410 13 lipca 2015, 18:21

Milciak Gotowa na wszystko
U mnie tą dziewczynę w ciąży zwolnili bezprawnie, ja to wiem i wszyscy to wiedzieli. Jednak u mnie pracodawca jest zagraniczny i pomimo że składki pracownicze są płacone normalnie do ZUSu w Polsce to wykręcił się (a raczej zatrudniony adwokat), że jego polskie przepisy nie obowiązują. Ta zwolniona dziewczyna wywalczyła później swoje, tzn dostawała chorobowe i macierzyński z ZUS, ale ile stresu trzeba przy tym przeżyć. No i nie miała powrotu do pracy.

Jeśli chodzi o mnie to jeszcze ze dwa miesiące chciałabym popracować.