Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #271 14 czerwca 2015, 21:20

marysia0808 Fajna mama
hej :)
u mnie z kolei problem ze wzdęciami, już się bardzo pilnuję z jedzeniem. Przeszłam na samą wodę mineralną i gotowane rzeczy, sałatki. Dzisiaj skubnęłam trochę mięsa z grila i już mnie brzuch boli :( a propo mdłości to rano mam przed zjedzeniem śniadania i też na zapachy jestem bardzo przeczulona. Co do płci to jeszcze nie myślałam o tym, chcemy drugą córcię ale oby zdrowe było :)

Zgłoś nadużycie #272 15 czerwca 2015, 17:35

madzik90 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny
Ja dziś byłam u Ginka, i troche mnie zmartwiła bo mam nadczynność tarczycy, i od tego można poronić tak mi powiedziała, masakra, poryczałam się , przyleciałam do domu i pierwsze co internet. I dzięki Bogu się pocieszyłam bo podobno w 1 trymestrze można mieć nadczynność, ale jest to spowodowane hormonami coś tam, w każdym razie wiele kobiet tak ma i to najczęściej przechodzi. Niemniej jednak idę do endokrynologa sprawdzić czy niski poziom TSH jest z powodu ciąży, czy faktycznie mam nadczyność tarczycy - choć tarczyce zawsze miałam w porządku. Oczywiście muszę iść prywatnie bo na nfz to ze 2 lata bym czekała na termin. A puki co jesteśmy kompletnie spłukani, no ale jak sie wali to wszystko po kolei eh.... :/ Oby to był fałszywy alarm, ale jakby nie patrzeć mieszczę się w dolnej granicy dopuszczalnej normy. No nic dla świętego spokoju pójdę sprawdzę wizyta w środę, i zaraz potem na usg idę.

No i jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia, otóż ja sobie wyliczyłam datę porodu z daty poczęcia (tak się składa że znam dokładną datę :P ) , no i mi wyszedł 10styczeń, a dziś gin mi policzyła że wychodzi 28grudzień z miesiączki a z daty poczęcia 24 grudnia. Ja nie wiem jak to wyszło, ja liczyłam tydzień po tygodniu i wyszedł 10 styczeń. Czy to sie oblicza jakoś inaczej, bo już się pogubiłam teraz? ....

Zgłoś nadużycie #273 15 czerwca 2015, 17:40

Szpilkka Supermama
Bardzo dziwne że gin obliczył ci inną datę i ty inną jeśli chodzi o poczęcie bo jak ja swojemu ginowi mówiłam , że owulację miałam dopiero 10 listopada to obliczył taką samą datę jak i ja czyli początek sierpnia. Nie stresuj się na zapas bo potem jeszcze z USG ci też poda datę porodu. U mnie są aż trzy daty ;-)

Zgłoś nadużycie #274 15 czerwca 2015, 17:46

Liczę teraz w internetowych kalkulatorach i też wychodzi koło 28 grudnia poród, ale czemu tak dziwnie to ja nie wiem, mi to wychodzi 38 tydz. Eh no mam nadzieję, że urodzę jednak w styczniu jakoś nie widzi mi się poród w święta czy sylwestra ;) Nawet niech jest ten 1 styczeń, nie chciałabym żeby moje dziecko było najmłodsze w klasie z urodzinami wypadającymi w ostatni dzień roku :P

Zgłoś nadużycie #275 15 czerwca 2015, 19:56

Marin Gotowa na wszystko
Madzik90 ja się śmieję, że jak do Sylwestra nie urodzę to będę zaciskać nogi żeby wytrzymać do Nowego Roku. No chyba, że dzidzia się wypcha jeszcze szybciej bo termin mam na 2 stycznia ale z miesiączki na 12 grudnia. U mnie taka rozbieżność :-) Ale ja miałam bardzo nieregularne miesiączki i jak to mój gin powiedział, że pod łóżkiem nie był ale do poczęcia doszło w dniach kiedy powinnam dostać kolejną miesiączkę (jeśli byłyby regularne cykle). Taka pokręcona jestem :-)
A co do wzdęć to też jak coś zjem ciężkiego to męczę się jak cholera, ale jeszcze gorsze są zaparcia. Też piję wodę, jem dużo owoców ale to nie pomaga :-(

Zgłoś nadużycie #276 15 czerwca 2015, 20:14

Oo no to rzeczywiście duża rozbieżność u Ciebie w terminach ;)
Jeśli przyjmując termin co ustalił mi gin czyli 28 grudnia, to jak dzidzia posiedzi sobie 3 dni dłużej to naprawdę się nie obrażę ;) Syna urodziłam w 39 tyg, mam nadzieję,że tym razem przenoszę ciążę pare dni chociaż :P

Oj ja mam wzdęcia straszne, w południe to mam już brzuch jak w 6 miesiącu , zaparcia też miewam od czasu do czasu, wcześniej miałam non stop.

Mi dziś lekarka zapisała Duphaston, bo czasami brzuch mnie pobolewa, kazała zwolnić, no ale jak tu zwalniać kiedy tyle obowiązków się ma na głowie, i tak staram sie odpoczywać albo kłaść na chwile w południe, ale wiadomo samo sie nic nie zrobi

Dziewczyny macie już widoczne brzuszki? :) Ja oceniam swój rano, kiedy jeszcze nie mam wzdęć, to już co nie co widać ;)
Ostatnio mój tata mi mówił, że jego kolega z pracy (który mieszka na tym osiedlu co ja) pytał czy jestem w ciąży, więc coś tam już widać :P

Zgłoś nadużycie #277 15 czerwca 2015, 20:43

ola31 Świeżo upieczona
Ja ogólnie jestem duzziiią kobietką, ale ostatnio mój brzuch mimo tego wygląda jakbym połknęła balon. Tak poza tym nic się nie dzieję... no może trochę leniwa jestem :)
A tu tyle na głowie bo w sierpniu biorę ślub... poza tym chodzę jeszcze do pracy, ale to już tylko do następnej wizyty u gin, bo dostanę l4 :)
Dostałam też skierowanie na badania prenatalne, bo w dalszej rodzinie mam chłopca z zespołem Downa. Ciekawa jestem co tam będzie widać w tych badaniach... :D

Zgłoś nadużycie #278 15 czerwca 2015, 20:48

o to gratuluję ślubu ;)
ja nie pracuje, i żałuje bo teraz dodatkowa kasa by się przydała a tak to lipa. jeszcze te kłopoty finansowe tylko mnie stresują niepotrzebnie :/ No ale tak to jest wybierałam się do pracy od zeszłego roku i tak zawsze później później no i tyle sobie poszłam do tej pracy :/

Zgłoś nadużycie #279 15 czerwca 2015, 21:14

Marin Gotowa na wszystko
Ja mam umowę na czas zastępstwa do października i niestety nic na razie się nie szykuje zeby było kolejne zastępstwo wiec moze się okazać ze tez zostanę z niczym na koniec ciązy bo tej umowy nie przedłuza się do dnia porodu :-( Moze pomyslę o otwarciu działalnosci

Zgłoś nadużycie #280 16 czerwca 2015, 11:15

oj, to rzeczywiście kicha. A działalność można otworzyć jak już się jest w ciąży?

Zgłoś nadużycie #281 16 czerwca 2015, 18:24

Marin Gotowa na wszystko
Madzik90 w każdej chwili można otworzyć. Poczytaj o tym w internecie. Chociaż od stycznia podobno ma się zmienić sposób wypłaty zasiłku macierzyńskiego przy bardzo krótkim prowadzeniu działalności. Jeszcze jest troszkę czasu więc zobaczymy co los przyniesie.
A co do brzuszków :-) to mój już jest też widoczny i zaczynam zakładać spodnie ciążowe, bo w żadne już się nie zapinam ;-)

Zgłoś nadużycie #282 16 czerwca 2015, 20:18

No, ale od stycznia i tak przysługuje 1000zł mc macierzyńskiego nawet dla osób bezrobotnych. To nie wiem czy w sumie opłacało by mi się zakładać tą działalność, a z tym zusem to też różne historie słyszałam, oni zawsze coś wymyślą żeby nie płacić ;/ no właśnie dlatego mam nadzieje , że urodze w styczniu :D choć podobno kobiety co urodzą z końcem grudnia też będą mogły się ubiegać ale różnie to może być. Tak jak wydłużyli macierzyński z pół roku na rok, to kobiety z końcówki grudnia się oburzyły, i część z nich też sie załapała.

Zgłoś nadużycie #283 16 czerwca 2015, 20:22

Marin napisał(a)

Madzik90 w każdej chwili można otworzyć. Poczytaj o tym w internecie. Chociaż od stycznia podobno ma się zmienić sposób wypłaty zasiłku macierzyńskiego przy bardzo krótkim prowadzeniu działalności. Jeszcze jest troszkę czasu więc zobaczymy co los przyniesie.
A co do brzuszków :-) to mój już jest też widoczny i zaczynam zakładać spodnie ciążowe, bo w żadne już się nie zapinam ;-)

To rzeczywiście musisz mieć już wyraźny brzuszek, ja puki co to spodnie tylko rozpinam jak siadam bo mnie cisną :P A spodnie ciążowe jakieś tam mam w szafie jeszcze z poprzedniej ciąży. Nawet zaopatrzyłam się w już zimową kurtkę taką większą, moja mama dostała od kogoś nową, dla niej za duża, a pomyślałam , że mi się przyda i tak :P

Zgłoś nadużycie #284 17 czerwca 2015, 9:48

tymon31 Świeżo upieczona
Hej dziewczyny byłam u ginki widziałam naszą kruszyneczke jej surduszko uczucie cudowne zreszta same wiecie mam zagrożoną ciąże biore zastrzyki w brzuch luteine pod język acard i podstawowe w ciąży wczoraj robiłam krzywą cukrową co za ochyda ogólnie miałam zlecone 13 badań moja ginka jest bardzo dokładna ale wcale jej się nie dziwie ponieważ to.moja 5 ciąża a 2 poród by był...za tydz kolejna wizyta z wynikami.Czy ktoś z was ma problemy z wynikami z cukru jestem ciekawa ponieważ ja mam z rana 92 wynik dla mojej ginki to cukrzyca!

Zgłoś nadużycie #285 17 czerwca 2015, 15:41

hej
ja byłam dziś na usg, dzidzia skakała wierciła się, coś pięknego paluszki już było widać ;) ;) Z usg wychodzi też 12tc , wszystko jest w porządku, co do płci to jeszcze za wcześnie ale doktorek coś próbował zobaczyć mówi że coś tam wystaje więc być może chłopak, ale to na kolejnych usg będzie do sprawdzenia, bo jeszcze może się zmienić ;) Potem zaraz poszłam do endokrynologa i mi powiedziała że nie mam wcale nadczynności , że to dobry wynik, ale zleciła dodatkowe badania na tarczyce żeby sie upewnić, jutro pojadę zrobić.
Już nie mogę się doczekać aż poczuje ruchy, tak się kręcił na usg ale ja jeszcze nic nie czuje ;)

Zgłoś nadużycie #286 17 czerwca 2015, 15:43

tymon31 napisał(a)

Hej dziewczyny byłam u ginki widziałam naszą kruszyneczke jej surduszko uczucie cudowne zreszta same wiecie mam zagrożoną ciąże biore zastrzyki w brzuch luteine pod język acard i podstawowe w ciąży wczoraj robiłam krzywą cukrową co za ochyda ogólnie miałam zlecone 13 badań moja ginka jest bardzo dokładna ale wcale jej się nie dziwie ponieważ to.moja 5 ciąża a 2 poród by był...za tydz kolejna wizyta z wynikami.Czy ktoś z was ma problemy z wynikami z cukru jestem ciekawa ponieważ ja mam z rana 92 wynik dla mojej ginki to cukrzyca!

Ja z cukrem problemów nie mam , ale jak cukrzyca to chyba jakaś dieta co?
Ojej to rzeczywiście dużo tego, oszczędzaj się, rób badania mam nadzieję , że wszystko będzie dobrze! :)

Zgłoś nadużycie #287 17 czerwca 2015, 21:02

marysia0808 Fajna mama
Hej dziewczyny ;-) a ja dla relaksu umowilam sie dzisiaj z dziewczyna na pazurki. Zrobila ladiutkie wyszly, kolorek bordo ;-) ja mam termin na 6 lipca do ginki na usg juz sie doczekac nie moge.
Wczoraj byllismy z mezem w sklepie poogladac meble ogrodowe bo niedawno taras zrobilismy wiec pora na jakies mebelki. Krzesla kupilismy i za stolem sie rozgladalismy. Maz mi dal wybor albo kupimy stol taki jak nam sie podoba ale rezygnujemy z urlopu w tym roku albo nie kupujemy mebli ale jedziemy gdzies na urlop. Tak wiec w tym roku nigdzie nie jedziemy i kupujemy stol na taras i komplet do jadalni.

Zgłoś nadużycie #288 17 czerwca 2015, 22:49

tymon31 Świeżo upieczona
Madzik super wizyta udana ;) na 4d u nas robią usg 3-4d. W 12 tyg i mowia odrazu płeć dziecka z badaniami prenatalnymi koszt 200zl
MARYSIA czasami trzeba z czegoś zrezygnować tak to już jest ;)

Zgłoś nadużycie #289 18 czerwca 2015, 10:03

tanka80 Supermama

tymon31 napisał(a)

Hej - wtrącę się z tym cukrem. Mi przy pierwszych badaniach wyszedł ponad 90 ale mój gin stwierdził, że to jest norma i mam się nie przejmować. I rzeczywiście przy krzywej cukrowej wyszły mi potem dolne granice normy. Powtórz może to badanie na czczo bo może za późno zjadłaś kolację, albo za dużo cukru w ciągu dnia pochłonęłaś.

Zgłoś nadużycie #290 18 czerwca 2015, 18:40

tymon31 napisał(a)

Madzik super wizyta udana ;) na 4d u nas robią usg 3-4d. W 12 tyg i mowia odrazu płeć dziecka z badaniami prenatalnymi koszt 200zl
MARYSIA czasami trzeba z czegoś zrezygnować tak to już jest ;)

ja tych 3 czy 4 d nie robiłam, z poznaniem płci jakoś wcale mi się nie śpieszy, zobaczymy na następnym usg czy przypuszczenia sie sprawdzą ;)
Ja dziś byłam na pobraniu krwi, przebadałam dokładniej sobie tą tarczycę dla świętego spokoju, jutro wyniki zobaczymy co tam wyjdzie