Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2611 16 stycznia 2016, 5:55

anencja Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna widze ze tez nie spisz o dziwnych porach ☺
Myslalam o przeziebieniu ale tylko 1 piers? Bardziej stawiam na ciasna bieliznę. Bo tego dnia ubralam inny stanik o FAKTYCZNIE trochę uciskal. Także dziewczyny karmiące - uważajcie na cycki bo naprawdę łatwo o problemy.
Dobra, koniec karmienia, pielucha  po kiosku zmieniona i idę dalej spać ☺

Zgłoś nadużycie #2612 16 stycznia 2016, 10:40

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja w porach karmienia 😀 w domu w nocy cisza to mogę nadrobić zaległości bo w dzień jak karmię małą to starsza siedzi obok i oglądamy ksiazeczki ☺
Faktycznie bielizna mogła uciskać jakiś kanalik. Dobrze ze masz to już za sobą. Ja właśnie noszę teraz takie bawełniane staniki bez drutów, bardzo wygodne do karmienia. Niestety piersi nie prezentują się w nich zbyt atrakcyjnie i nie są uniesione. Już wiem jak będą wyglądały po zakończeniu karmienia...

Zgłoś nadużycie #2613 16 stycznia 2016, 12:02

AnnaKatarzyna Fajna mama
Faktycznie spokój się zrobił na naszym wątku... wiadomo ze teraz czasu mniej. Dziewczyny a może zrobimy sobie mini grupę na fb? Pisze mini bo jest nas tylko kilka ale tam może częściej byśmy zagladaly i się odzywaly. Moglybysmy też dodawać więcej zdjęć Maluszków. No i grupa byłaby zamknięta a więc nikt nie widzialby tego co dodajemy. Co sadzicie?

Zgłoś nadużycie #2614 16 stycznia 2016, 13:23

Ja jestem za.

Zgłoś nadużycie #2615 16 stycznia 2016, 13:29

No ja tez w czasie nocnego karmienia siegam czasem po net albo jakas gre w komorce 😊 zwlaszcza jak to sie przeciaga w czasie. mialam kilka takich nocy ze Liwia nie chciala sie prawie odkleic od piersi ale ostatnio na szczwsscie jest w miare ok:je i zasypia. Ostatniej nocy jadla ok.20.30, 23, 2.30 i po 5.

Milciak, madzialenka co u Was?

Madzik haloooo? Gdzie przepadlas?

Zgłoś nadużycie #2616 16 stycznia 2016, 15:11

Wiolusia Fajna mama
Ja też jestem za,bo w sumie częsciej na fb jestem niż tutaj :)
AnnaKatarzyna zakładasz grupę? Proszę o link w wiadomości priv,tam będzie wygodniej nam pisać :)

Zgłoś nadużycie #2617 16 stycznia 2016, 16:51

AnnaKatarzyna Fajna mama
To z tym nocnym U mnie podobnie... też Lenka cały czas przy piersi. W nocy pokarm produkuje się bardziej tłusty i może Maluszki robią wagę 😉
Ok w takim razie zakładam grupę na fb i wstawię linka.

Zgłoś nadużycie #2618 16 stycznia 2016, 16:58

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dziewczyny w zwiazku Z tym że będzie to grupa o profilu "tajna" Poproszę Was abyście zaprosiły mnie na fb do znajomych a ja Was dzięki temu będę mogła dodać do grupy. W wiadomości prześle Wam link do mojego profilu na fb. Zajzyjcie tu w ikonkę Poczta.

Zgłoś nadużycie #2619 16 stycznia 2016, 18:55

AnnaKatarzyna Fajna mama
Możecie też podesłać mi linka do Waszego profilu to ja Was zaprosze.

Zgłoś nadużycie #2620 17 stycznia 2016, 15:33

madzik90 Gotowa na wszystko

Natalia1985 napisał(a)

Madzik co u Ciebie jak sobie
radzisz?

Dzięki Natalia u mnie
wszystko dobrze mała jest grzeczna , pod wieczór dostaje kolki ale nie ma
tragedii. Kupiłam bobotic i jej już daje.

Agunia ja z tyymi szwami chodziłam 2 tygodnie aż ale poszłam
do gina i sprawnie i bezboleśnie je usunęła także jest ok :)

Marin jaki śliczny Twój Jaś !!!! :****

anencja napisał(a)

Milciak Iga uparta widać ☺ nie
spieszy jej się na świat! Nic dziwnego, w takie mrozy 😊

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi co do wit.K.

Jak stoicie z pierwszymi spacerami ? Po wyjściu ze szpitala
było ciepło ale stwierdziłam ze wcześnie na wyjścia A teraz taki mroZ  (minus 16C w dzien) ze nawet ja nosa z domu
nie wystawiam, nie mówiąc już o dzieciach. Także póki co utknelysmy w domu.

Madzik, Agunia poslalyscie starszaki do przedszkola? Laura
na razie w domu. Na pewno do końca stycznia czyli do końca ferii w wlkp
zostanie w domu, bo boje się chorób, ktore może przynieść Liwce.

U nas jest jescz moja mama, dużo pomaga przy Laurze ale już
mi ta obecność trochę ciąży... mam ochotę pobyć juz sama z dziećmi i mężem.
Trzeba jakoś delikatnie babci zasugerować ze czas wracać.  ☺

Anencja mój chodzi do przedszkola, nie wyobrażam sobie żeby
siedział w domu bo robi taki hałas że mała spać nie może. Zresztą ja też musze
odpocząć a on w weekend to się tak nudzi i tylko gada że chce już do
przedszkola ;) Teraz ma katar, i przedwczoraj wykąpałam Liliankę położyłam ją
na łóżko poszłam do kuchni na chwile, a patrze Łukasz jest pochylony nad nią i
mowi coś do niej... mam nadzieje że jej nei zaraził na razie wszystko z nią ok.

Co do spacerów ja wyszłam ze szpitala to na 4 dobe już
poleciałąm na spacer. W największy mróz jaki wyszłam z nią to było -13. Grubo
ubrałam i było ok. Nad Łukaszem bardziej się trzęsłam jak był mały a teraz z
drugim dzieckiem to jakoś tak łatwiej mi przychodzi wszystko nie jestem już
taka przewrażliwona

Hej

troche mnie tu nie było J
Ale totalny brak czasu niestety. Od 2 tygodni mam tyle spraw urzędowych do
załatwiania że nie mam czasu nawet usiąść w spokoju na minute. Tone w papierach
latam pisze kseruje nortmalnie urwanie głowy. Dobrze że mama mi pomaga i
czasami zajmie się Lilianka i zaprowadza nie raz Łukasza do przedszkola bo
chyba bym padła już na jakis zawał. No tak więc u nas wszystko w porządku
pomijając te sprawy uerzedowe, Lilianka jest bardzo grzeczna , na papu budzi
się co 2-3-4 godziny. Dwa razy przespała nawet ciągiem 5 godz wiec to duzo ;)
Troche ostatnio nie dosypiałam ale to za późno kładłąm się spac bo nei mogę się
wyrobić z niczym a rano wstaje do przedszkola… 
Ale nadrabiam w weekendy ;) Łukasz troche zasmarkany ale dzis widze już
lepiej, tylko mam nadzieje że małej nei zaraził bo ciągle stoi nad jej głową i
jej tłumaczy coś :P U nas puściły mrozy w koncu i jest temp lekko na minusie a
były dni że było po -20 to było totalne przegiecie mam nadzieje ze już nei
wróca takie temperatury.

Ja wchodząc tu po 2 tygodniach myślałąm ze już wszystkie rozpakowane będą a tu
jakiś przestuj :P wszystkie w grudniu porodziły a teraz co w lutym reszta? :P

Zgłoś nadużycie #2621 17 stycznia 2016, 17:03

Madzik fajnie ze zajrzałas ☺ a jak sie wyrabiasz rano żeby zaprowadzić Łukasza do przedszkola jak akurat Twoja mama nie zajmuje się Lilianka? Dla mnie póki co to niewykonalne.
Laura tez robi straszny hałas w domu. I zastanawiam się teraz czy zawsze tak było a ja się teraz przerwazliwiona zrobiłam i dopiero to zauważyłam? ☺ ale ogólnie staram się nie robić terroru ciszy bo to bez sensu przy starszaku. I niby czemu starsze dziecko ma być poszkodowane i być zmuszane do siedzenia w ciszy wbrew swojej naturze 😆😆
Madzik mas konto na FB?

U nas też gazy mecza czasami ale o roznych porach dnia, nie ma reguły. podaje espumisan 100mg ale jakoś nie widzę szczególnej różnicy. Czasem jak mała zaczyna się odgazowywac to puszcza takie bąki długie jakby melodyjki wygrywała hahaha

Moja Liwka dziś w nocy spala od 22 do 4 rano. Szok, pierwszy raz aż tak długo.

Dziewczyny macie tak ze jak maluszek długo śpi w dzień, czujecie ze piersi juz robią się pełne i juZ zaczyna się budzic i poplakiwac, stekac to piersi się napinaja i zaczyna kąpać pokarm? Ja tak mam, jak dojdzie do mnie odgłos pobudki (ale tylko po wyjątkowo długiej drzemce) to piersi od razu w gotowości, takie mrowienie i zaraz plama z pokarmu na bluze. Natura jest niesamowita ☺

U nas pięknie biało, lekki mrozik, super pogoda na spacery.

Zgłoś nadużycie #2622 17 stycznia 2016, 18:13

Wiolusia Fajna mama
Hej,

U nas nadal cisza,mimo,ze mielismy troche przytulanek z Mezem ;) juz wszyscy sie niecierpliwia,a najbardziej ja :p ale w sumie termin na 24.01 z usg,wg gina bardziej prawdopodobny,wiec jeszcze troche czasu mamy,a w srode wizyta,chyba jednak do niej dotrwam ;)

Anencja ja tak mialam,ze tylko pomyslalam o Wojtusiu i juz czulam mrowienie w piersiach i zbieranie sie pokarmu. Liwcia pieknie spala :) moze Jacus tez tak ladnie bedzie spal,bo Wojtus laskawy nie byl,nieraz co godzine sie budzil nawet😱

Madzik fajnie,ze sie odezwalas,ale zabiegana jestes,Ty w ogole odpoczywasz? ;) fajnie,ze Lukaszek chodzi do przedszkola :) ja Wojtusia bede prowadzac dopiero od marca,bo narazie bedziemy u moich rodzicow jakis czas,zebym miala pomoc jak J.w pracy calymi dniami i stad mam az 15km to.nie oplaca sie go wozic,a jak wrocimy do siebie to najpierw bede chciala ogarnac wszystko i jakis rytm dnia na spokojnie wypracowac.

AnnaKatarzyna wyslalam Ci moj link do fb,bo zaproszenia nie moglam Ci wyslac.
Jesli chodzi o staniki do karmienia-na noc bede zakladac sportowe,a w dzien tylko z fiszbinami,inne w zaden sposob nie daja rady utrzymac mi piersi. Poprzednio bylo ok,to i teraz mam nadzieje,ze tak bedzie ;)

Zgłoś nadużycie #2623 17 stycznia 2016, 18:52

Wiolusia oj u nas nie zawsze jest tak różowo ze spaniem. Zdarzają się ciężkie noce chociaz ogólnie nie jest źle. Przyznam się ze czasem śpię z Liwka w lozku dzieki czemu wysypiam się nienajgorzej. Z Laura pilnowałam tego aby zawsze ja odnieść do jej lozeczka ale teraz mi się po prostu nie chce. Karmie na leżąco i często przy tym zasypiam.

U nad teraz zaczęły się ferie zimowe i przeszkole Laury ma wolne. 1 lutego wracamy. Ciekawe jak będzie z chorobami.

Zgłoś nadużycie #2624 17 stycznia 2016, 19:13

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja U mnie to samo z piersiami jak zbliża się pora karmienia, a jak mała zaczyna płakać to aż takie uklucia, pokarm się produkuje i też kapie...

Zgłoś nadużycie #2625 17 stycznia 2016, 19:23

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzik fajnie że się odezwałaś 😊
Co do kolek to polecam też biogaie i delicol systematycznie podawać. Z Hania kolki byly od 2 tygodnia życia do końca 3 miesiąca... chciałabym aby teraz nas to ominęło.

Zgłoś nadużycie #2626 18 stycznia 2016, 12:02

Milciak Gotowa na wszystko
Hej hej,

Już się odzywam. Wróciłyśmy już do domku. Igusia urodziła się 10 stycznia, miała 60cm i 4100 wagi. Dostała 10 pkt.
W poprzednią sobotę zgłosiłam się do szpitala, podłączyli mnie do ktg ok 13tej a o 17tej odeszły mi wody (bez wywoływania) i od razu zaczęły się też skurcze. O 18tej miałam już 1min skurczu na 1 min przerwy więc szło bardzo szybko. Koło północy rozwarcie do partych, a tu Mała się zbuntowała i spadło jej bardzo nisko tętno, lekarz i położna kilka razy próbowali podnieść jej tętno, ja głęboko oddychałam ale nic nie skutkowało i szybko wzięli mnie na cc. Na szczęście nic się jej nie stało, w sensie niedotlenienia.
Długo zatrzymali nas w szpitalu bo miałam trochę komplikacji po cesarce, crp wysokie czyli jakiś stan zapalny w organizmie i nie chcieli mnie wypuścić. Podleczyli mnie antybiotykiem, trochę spadło więc puścili nas do domku ale jeszcze mam antybiotyk.

Zgłoś nadużycie #2627 18 stycznia 2016, 14:30

Wiolusia Fajna mama
Milciak gratulucje! :* Duża dziewczynka z Igusi :) Cieszę się,że wszystko dobrze się skończyło i już jesteście w domku :)

U nas cisza,już nawet koleżanka, która miała termin po mnie urodziła dzisiaj,a u nas jak sie nic nie działo,tak dalej nic,zobaczymy co lekarz w środę powie na wizycie :)

Zgłoś nadużycie #2628 18 stycznia 2016, 14:42

AnnaKatarzyna Fajna mama
Milciak super! Gratulacje! Wszystko dobrze się skończyło ☺ Ale Igusia konkretna kobietka jest ☺

Zgłoś nadużycie #2629 18 stycznia 2016, 14:55

Milciak wielkie gratulacje! Czyli Masz jizba sobą ☺ szkoda ze sprawdził się scenariusz którego się obawiałas czyli sn a potem i tak cc. Ale najważniejsze jest zdrowie dzieciatka!
Jak Ty się czujesz ?
Pokaż fotkę malutkiej!

Czekam właśnie na położna z kolejną wizyta .

Zgłoś nadużycie #2630 18 stycznia 2016, 20:06

Milciak Gotowa na wszystko
Już wklejam zdjęcie. Igusia faktycznie wyszła większa niż usg przewidywało. Każdy się zdziwił gdzie się ona zmieściła w tym moim niedużym brzuszku.
Jutro mamy pierwszą wizytę położnej w domku. No i generalnie na razie uczymy się siebie nawzajem, walczymy z czasem, snem i brzuszkiem. Mała zasypia tylko na cycku, po odłożeniu do łóżeczka jest wielki płacz więc śpi z nami jak na razie.