Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #251 8 czerwca 2015, 15:00

Wiolusia Fajna mama
Hej,

Alez ten dlugi weekend szybko zlecial,wczoraj sie tyle naspacerowalismy,ze dzis caly dzien bym spala ;)
Zaczynaja mnie meczyc mdlosci,ale w przeciwienstwie do pierwszej ciazy najczesciej sa po poludniu,tyle dobrze,bo w pracy mam spokoj. W ciazy z Wojtusiem mdlosci mialam az do 5mies,mam nadzieje,ze tym razem nie beda tyle mnie meczyly. Jeszcze tylko dwa dni i w koncu do lekarza :) juz Maz pyta kiedy bedziemy sie chwalic rodzinie,ale jeszcze nie chce,najpierw musze sie upewnic,ze z malenstwem jest wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #252 8 czerwca 2015, 18:29

Marin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. Ja mam tydzień urlopu i dziś ze sportu uprawiałam mycie okien :-) Innych sportów nie uprawiam więc się nie wypowiem co wolno a czego nie wolno.
Ja już kartę ciąży mam założoną i jutro rano idę na kolejną wizytę. Mam nadzieję, że wyniki będą ok i że z dzidzią też ok.
Wiolusia co do popołudniowych mdłości to witaj w klubie, ale z dwojga złego to też wolę wieczorem niż rano bo w pracy by było ciężko.

Zgłoś nadużycie #253 8 czerwca 2015, 20:55

Milciak Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny,
u mnie mdłości są (bez wymiotów), za to cały czas - od rana do wieczora z przerwami. Pomimo to i tak mam apetyt, ale na jedzenie całkowicie inne niż przed ciążą. Teraz ciągnie mnie do "konkretnego" jedzenia: jakieś ziemniaczki, zupy, zapiekanki mięsne, makarony. A odrzuca mnie całkowicie czekolada, słodkości i kawa. Za kawą to tęsknie bo sam zapach świeżo mielonej kawy mnie uwodził, a teraz na widok i zapach mnie mdli....

Zgłoś nadużycie #254 8 czerwca 2015, 20:56

A do lekarza mojego idę w czwartek więc zapytam się czy chodząc na basen poleca mi jakieś probiotyki. Lepiej brać niż później męczyć się z choróbskiem...

Zgłoś nadużycie #255 8 czerwca 2015, 20:59

A jeszcze co do tej mojej aktywności fizycznej to na początku ciąży dostałam zakaz biegania i wszelkich bardziej inwazyjnych sportów, to wiem. Ale, że byłam bardzo aktywna przed ciążą to nie jestem w stanie tak totalnie zrezygnować ze sportu pomimo "wyprucia" mnie z energii. Staram się sama siebie motywować, że jak pójdę na basen czy zrobię jogę to będzie to dobre zarówno dla mnie jak i dla dziecka. Nawet jeśli totalnie mi się nie chce.

Zgłoś nadużycie #256 8 czerwca 2015, 22:36

viridis Gotowa na wszystko
Witam i ja :) ja dziś kartę ciąży zakładałam i badania zlecone, wyniki bety ktore miałam wczesniej zlecone bardzo ładne i wysokie :) ból szczęki odpuszcza ale jeszcze nie moge dobrze japy otworzyć :P
Puki co samo poczucie dobre choć jak zwykle ciśnienie mam niskie.
zrezygnowac ze sportu to az szkoda bo i w ciazy trzeba sie ruszac :)

Zgłoś nadużycie #257 9 czerwca 2015, 19:57

Marin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. Ja jestem po wizycie u gina. Wyniki dobre choć ciśnienie też mam niskie. Ale co najważniejsze nawet nie wiedziałam, że mój lekarz ma usg w 4D i dziś zrobił mi ogromną niespodziankę jak w pokazał mi moje maleństwo w takiej "rzeczywistości". Mówię Wam - coś pięknego. Brykała dzidzia jak szalona, wszystko ma na swoim miejscu, a ma dopiero 8 cm. Poryczałam się jak to oglądałam. Tak to przeżyłam, że jak przyjechałam do domu to padłam i godzinę spałam jak zabita. Życzę Wam też takiego widoku :-)

Zgłoś nadużycie #258 10 czerwca 2015, 13:16

marysia0808 Fajna mama
hej :)
ja wczoraj byłam po kartę ciąży, wyniki krwi wszystkie w porządku ale muszę cytologię powtórzyć (nawet nie zapytałam dlaczego). Dostałam jakieś broszurki, gazetki pierdołki :) miałam wizytę na 12.30 a weszłam 13.15 wrrr kurczę myślałam że nie wejdę :/
Jakie bierzecie witaminy dziewczyny? ja od ginki dostałam na próbę "Materna DHA", dwie tabletki się bierze, jedna kapsułka i tabletka do posiłku. Kończą mi się już bo to próbne były i właśnie je sobie zamówiłam.
Współczuję tych wymiotów i mdłości, ja tylko rano jak jestem przed śniadaniem to strasznie na zapachy wyczulona jestem, jak otwieram szafkę od kosza to na wdechu bo inaczej też mam odruch wymiotny :(
Lecę się zabrać za obiadek póki córka śpi, dzisiaj leczo robię :)

Zgłoś nadużycie #259 10 czerwca 2015, 13:19

marysia0808 Fajna mama

Marin napisał(a)

Hej dziewczyny. Ja jestem po wizycie u gina. Wyniki dobre choć ciśnienie też mam niskie. Ale co najważniejsze nawet nie wiedziałam, że mój lekarz ma usg w 4D i dziś zrobił mi ogromną niespodziankę jak w pokazał mi moje maleństwo w takiej "rzeczywistości". Mówię Wam - coś pięknego. Brykała dzidzia jak szalona, wszystko ma na swoim miejscu, a ma dopiero 8 cm. Poryczałam się jak to oglądałam. Tak to przeżyłam, że jak przyjechałam do domu to padłam i godzinę spałam jak zabita. Życzę Wam też takiego widoku :-)

Ja oglądałam filmik na płytce od koleżanki z usg 3D i naprawdę super wyglądało :) sama nie miałam bo u mnie koszt 3d plus prenatalne 214e więc trochę kosztuje :(

Zgłoś nadużycie #260 10 czerwca 2015, 17:09

Askim Fajna mama
Hej :)
Widze, ze coraz wiecej styczniowek, az sie lezka w oku kreci ;) Gratulacje jeszcze raz wam wszystkim.
Julaa jesli moge cos podpowiedziec w tej kwestii, to ja bym zostala rodzic w UK. Pod pewnymi wzgledami opieka jest o wiele lepsza, a zwlaszcza pod wzgledem szacunku do pacjentki i jej dziecka. A wszystkie badania i leki na recepte sa za darmo w ciazy i przez rok po urodzeniu. Rodzilam tu dwojke dzieci i bardzo dobrze wszystko wspominam, a gdy slysze opowiesci o polskich szpitalach i personelu, to az ciarki przechodza.

Zgłoś nadużycie #261 10 czerwca 2015, 19:30

Marin Gotowa na wszystko
Hej. Marysia0808 szkoda, że taki koszt u Ciebie wykonania usg bo naprawdę to coś wspaniałego. A witaminki biorę Symnatal pro baby. Takie mi polecił lekarz więc nic innego nie szukałam.
Ja dziś się wzięłam za robienie pierogów (jestem na urlopie i muszę go w pełni wykorzystać). Jutro akcja - truskawki. Konfitury, mrożenie, może jakieś ciacho :-)

Zgłoś nadużycie #262 10 czerwca 2015, 21:01

marysia0808 Fajna mama

Marin napisał(a)

Hej. Marysia0808 szkoda, że taki koszt u Ciebie wykonania usg bo naprawdę to coś wspaniałego. A witaminki biorę Symnatal pro baby. Takie mi polecił lekarz więc nic innego nie szukałam.
Ja dziś się wzięłam za robienie pierogów (jestem na urlopie i muszę go w pełni wykorzystać). Jutro akcja - truskawki. Konfitury, mrożenie, może jakieś ciacho :-)

u nas też truskawki codziennie jemy, trzeba korzystać póki sezon bo pewnie 2-3 tygodnie i będzie po truskawkach. Takie prosto z pola - mhhm przepyszne :)

Zgłoś nadużycie #263 11 czerwca 2015, 9:57

tymon31 Świeżo upieczona
Witajcie dziewczyny termin mam na 27 stycznia jutro decydujący dzień wizyta !!! To moja 5 ciąża jestem po 3 stratach :) mam 6 letniego synusia urwiska lidze na to i mam nadzieje że tym razem zobacze moją kropeczke i może okaże się dziewczynką :) Mam pytanko czy jest ktoś z Szczecina?Pozdrawiam wszystkie mamuski :)

Zgłoś nadużycie #264 11 czerwca 2015, 13:53

motylek1909 Supermama

tymon31 napisał(a)

Witajcie dziewczyny termin mam na 27 stycznia jutro decydujący dzień wizyta !!! To moja 5 ciąża jestem po 3 stratach :) mam 6 letniego synusia urwiska lidze na to i mam nadzieje że tym razem zobacze moją kropeczke i może okaże się dziewczynką :) Mam pytanko czy jest ktoś z Szczecina?Pozdrawiam wszystkie mamuski :)

ja jestem ze Szczecina, ale dopiero się staram :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #265 11 czerwca 2015, 23:22

madzik90 Gotowa na wszystko
Hej można się dołączyć? :) :)

Zgłoś nadużycie #266 12 czerwca 2015, 13:58

marysia0808 Fajna mama
hej Madzik pewnie że można :) coś ostatnio tu cicho, chyba wszystkie korzystają z lata :) na kiedy masz termin?byłaś już na potwierdzeniu?

Zgłoś nadużycie #267 12 czerwca 2015, 18:44

Hej dziewczyny,

wczoraj byłam u mojego gina, robił mi cytologię i ogólne badanie, powiedział że ciąża się rozwija prawidłowo, więc mała ulga :-)
Za to wyniki morfologii wyszły mi kiepskie, okazało się że mam anemię i będę musiała dodatkowo suplementować żelazo dla kobiet w ciąży pomimo że biorę kompleks witamin dla ciężarnych. A jeszcze 2 tygodnie temu morfologia była super, więc widać jak w ciąży wszystko szybko się zmienia...

Zgłoś nadużycie #268 12 czerwca 2015, 19:42

Tak w maju robiłam usg , w poniedziałek ide do ginka i dostane skierowanie na następne, już doczekać się nie mogę, codziennie myślę czy jest wszystko okej :)
Dziś poszłam do dentysty bo ząb mnie bolał, i okazało się że muszę leczyć kanałowo eh, i znowu mam durne myśli czy to dziecku nie zaszkodzi :/
Termin mam wstępnie na 10 stycznia :)
No tak ładna pogoda, wszyscy spędzają czas na świeżym powietrzu, ja ciągle z synkiem gdzieś latam, czuje sie dobrze więc korzystam :)
Może z biegiem czasu , przybędzie tu nowych osób i forum się rozkręci :P

Zgłoś nadużycie #269 14 czerwca 2015, 15:46

Marin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. To prawda, że pogoda piękna i każda z nas łapie promyczki słońca :-)
Witamy kolejną Stycznióweczkę :-)
Jak u Was ogólne samopoczucie? Mi już przeszły wieczorne mdłości. Ufff, jaka ulga.
Macie jakieś zachcianki i przeczucia co do płci maleństwa? Ja zajadam się wszystkim co kwaśne, wczoraj myślałam, że nie odpędzę się od garnka z zupą szczawiową :-) Czyżby miał być synuś? :-)

Zgłoś nadużycie #270 14 czerwca 2015, 16:53

U mnie całkiem dobrze, intensywne mdłości miałam tylko przez miesiąc, ale męczyły mnie cały czas rano w południe nawet w nocy sie budziłam. Na szczęście już przeszło. Teraz jedyne co mi dokucza to zmęczenie, rozdrażnienie i wszystko mi śmierdzi, czasami nawet powietrze ;) No i ten szalony apetyt ciągle głodna jestem, na nic konkretnego zachcianek nie mam wsuwam wszystko jak leci :P
Co do przeczuć to nie myślę o tym, mam synka o którym marzyłam a teraz mi wszystko jedno moze być nawet drugi chłopak :) Przeważnie każdy chciałby parkę, mi jakoś na tym nie zależy, co będzie to będzie najważniejsze aby zdrowe i będę szczęśliwa :)