Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2571 6 stycznia 2016, 14:20

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny,

Ja w 2paku nadal,nie mam ostatnio mocy na nic,taka jakas zmeczona chodze,a dzis juz calkiem bez humoru jestem,plakac mi sie chce caly czas :( w sobote po 17 mam usg,nie moge sie doczekac i czekam,zeby lozeczko przyszlo,to moze sie maly rodzic,bo juz mnie meczy ta ciaza :(

Wasze dzieciatka sa przecudowne :)

Zgłoś nadużycie #2572 6 stycznia 2016, 14:35

diamonds Początkująca
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Zgłoś nadużycie #2573 6 stycznia 2016, 15:23

Milciak Gotowa na wszystko
Marin Jaś fajniutki, taki grzeczniutki się wydaje jak tak sobie śpi.
Anencja 3700 to już ładna waga Liwki. Znaczy, że dobrze się miewa.

Ja nadal 2w1 ale wcale nie czuję się jak w późnej ciąży, mam energie, nic mi nie doskwiera jakoś szczególnie poza standardowymi kłopotami ze spaniem. Dziś byłam na kontroli, ktg wyszło ładnie, bez żadnych skurczy. Iga wcale a wcale nie śpieszy się do wyjścia. Nie mam żadnych oznak zbliżającego się porodu, nawet czop śluzowy mi nie odszedł. Cóż poradzić... Wszystkie porady przepraktykowane: sprzątanie, spacer, ćwiczenia, seksik.
W piątek następna kontrola i wywoływanie jeśli nadal nic się nie będzie działo.

Zgłoś nadużycie #2574 6 stycznia 2016, 17:01

agunia10 Gotowa na wszystko
hej
U nas dziś nocka kiepska, małą oczywiście fikała od północy do 4, ale do tego Alusia rozbolał w nocy brzuch, zwymiotował na łóżko biedaczek, męczył się i chyba dopiero po 2 godzinach tego wszystkiego zasnął. On jęczał, mała się darła, prześcieradło zarzygane, ech, no nie wiadomo było w co ręce włożyć. Całe szczęście teściowa przyszła pomóc. Dziś mało co jadł ale nie zmuszam go, skoro nie chce.

Anencja, ja posyłam Alusia do przedszkola, modlę się żeby jak najdłużej czegoś nie złapał, ale te kilka godzin jak jest w przedszkolu mamy oddechu. No Liwka rzeczywiście rośnie i przybywa na wadze szybciutko. Ale to już spora pannica, ma ponad 2 tyg. Ja pamiętam przy Aluśku jak liczyłam, żeby skończył tydzień, miesiąc, 3 miesiące to potem już jakoś bezpieczniej i spokojniej, z większym trochę niemowlakiem.

AnnaKatarzyna, te bóle też miałam po pierwszej cc, ja źle znoszę to znieczulenie, ale na szczęście już się wszystko uspokoiło, jaka ulga.

Milciak, ale Iga uparta, ale już niedługo posiedzi w brzuszku, choćby bardzo chciała. Musi w końcu wyjść.

Wiolusia, trzymaj się, dla mnie końcówka tez byłą męcząca, mogłabym spać i 10 godzin, teraz śpię 6 i chyba mam więcej werwy. No i nie ma tego wielkiego brzucha, jest lżej.

Zgłoś nadużycie #2575 6 stycznia 2016, 17:04

agunia10 Gotowa na wszystko
Nika miałam cc ze względów okulistycznych, a i blizna po poprzedniej cc była już cieniutka więc nie dałoby rady inaczej.

Madzik, i jak z twoimi szwami? Mi po bokach zdjęli w szpitalu, a te w środku rozpuszczalne, więc nie ma problemu.

Dziewczyny po cc, czy wam przepisali te zastrzyki przeciwzakrzepowe? Ja po pierwszej cc nic nie musiałam wstrzykiwać, a teraz chyba przez 2 tyg. Robi mi je mąż, nawet nie jest to takie straszne.

Zgłoś nadużycie #2576 6 stycznia 2016, 17:23

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Anencja ja nadal 2w1 :( już wyszłam do domku wczoraj ale bóle mam nadal dzisiaj tylko leżę i prawie cały dzień śpię chyba z tego zmęczenia. Dzisiaj bóle są straszne teraz dopiero troszeczkę mi przeszło. :) Malutkiej chyba się nie spieszy. Czeka aż mrozy mina. :)
Wasze maleństwa są prześliczne. Już bym tak chciała żeby moja księżniczka była z nami. :)

Zgłoś nadużycie #2577 6 stycznia 2016, 18:26

anencja Gotowa na wszystko
Madzialenka a jakieś skracanie szyjki czy rozwarcie masz? Czy cisza zupełna?

Agunia o kurcze ale nockę miałaś! Współczuje. Synus sie zatrul czy jelitowka jakas?

Dałaś rade trochę w dzień odespac? Ja, poki jest moja mama, codzienne po poludniu dosypiam około godzinę i dzięki temu jeszcze nie jestem zombie ale jak pojedzie to będzie niewesolo. .. ☺

Milciak to pewnie marne szanse ze się coś rozkręci do piątku. .. trzymam kciuki żeby jednak się udało.

Zgłoś nadużycie #2578 6 stycznia 2016, 18:44

Agunia ja nie miałam zleconych tych zastrzykow. Ale w szpitalu wypełniałam taka karte/ankietę co do krzepliwosci i miałam badania z krwi w tym zakresie robione wiec pewnie wyszło ze nie ma potrzeby. A te zastrzyki to luzik, robiłam kiedyś znajomej.

Jedna panna (mlodsza),juz wykapana starsza je kolacje i zaraz też kąpiel. W tym czasie mlodsza musze uśpić żeby potem ululac starsza bo tylko ze mną chce zasypiać. Wszytsko musi być dograne w czasie idealnie żeby grafik się nie posypał ☺

Kąpiecie noworodki codziennie? Ja co 2-3 dni pełna kąpiel a codziennie tylko obmycie na przewijaku buzi, rączek i pupy.

Zgłoś nadużycie #2579 7 stycznia 2016, 9:24

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Anencja szyjka krótka, rozwarcia na jeden palec... i czekać. Czop już mi odszedł i narazie nic. Najgorsze jest to czekanie bo w każdej chwili może się cos zacząć.

Zgłoś nadużycie #2580 8 stycznia 2016, 10:33

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

Madzialenka napisał(a)

Anencja szyjka krótka, rozwarcia na jeden palec... i czekać. Czop już mi odszedł i narazie nic. Najgorsze jest to czekanie bo w każdej chwili może się cos zacząć.

Madzialenka trzymamy kciuki zeby akcja sie szybko rozwinela, lada chwila i tez bedziesz tulic swoje malenstwo :)

Zgłoś nadużycie #2581 8 stycznia 2016, 10:36

anencja napisał(a)

Agunia ja nie miałam zleconych tych zastrzykow. Ale w szpitalu wypełniałam taka karte/ankietę co do krzepliwosci i miałam badania z krwi w tym zakresie robione wiec pewnie wyszło ze nie ma potrzeby. A te zastrzyki to luzik, robiłam kiedyś znajomej.

Jedna panna (mlodsza),juz wykapana starsza je kolacje i zaraz też kąpiel. W tym czasie mlodsza musze uśpić żeby potem ululac starsza bo tylko ze mną chce zasypiać. Wszytsko musi być dograne w czasie idealnie żeby grafik się nie posypał ☺

Kąpiecie noworodki codziennie? Ja co 2-3 dni pełna kąpiel a codziennie tylko obmycie na przewijaku buzi, rączek i pupy.

Anencja jesli chodzi o kapanie to tez co 2-3 dni do tego codzienna pielegnacja cialka :)
Jak dobrze ze moja starsza corcia sama sie juz kapie i zasypia :D :D

Zgłoś nadużycie #2582 8 stycznia 2016, 10:42

agunia10 napisał(a)

hej
U nas dziś nocka kiepska, małą oczywiście fikała od północy do 4, ale do tego Alusia rozbolał w nocy brzuch, zwymiotował na łóżko biedaczek, męczył się i chyba dopiero po 2 godzinach tego wszystkiego zasnął. On jęczał, mała się darła, prześcieradło zarzygane, ech, no nie wiadomo było w co ręce włożyć. Całe szczęście teściowa przyszła pomóc. Dziś mało co jadł ale nie zmuszam go, skoro nie chce.

Anencja, ja posyłam Alusia do przedszkola, modlę się żeby jak najdłużej czegoś nie złapał, ale te kilka godzin jak jest w przedszkolu mamy oddechu. No Liwka rzeczywiście rośnie i przybywa na wadze szybciutko. Ale to już spora pannica, ma ponad 2 tyg. Ja pamiętam przy Aluśku jak liczyłam, żeby skończył tydzień, miesiąc, 3 miesiące to potem już jakoś bezpieczniej i spokojniej, z większym trochę niemowlakiem.

AnnaKatarzyna, te bóle też miałam po pierwszej cc, ja źle znoszę to znieczulenie, ale na szczęście już się wszystko uspokoiło, jaka ulga.

Milciak, ale Iga uparta, ale już niedługo posiedzi w brzuszku, choćby bardzo chciała. Musi w końcu wyjść.

Wiolusia, trzymaj się, dla mnie końcówka tez byłą męcząca, mogłabym spać i 10 godzin, teraz śpię 6 i chyba mam więcej werwy. No i nie ma tego wielkiego brzucha, jest lżej.

Hej agunia
Duzo zdrowka dla Alusia i szybkiego powrotu do formy :)
Moja tatianka tez czasem w nocy daje popalic,dzis 2 h lezala kwekala nie wiadomo co chciala i tak sie meczyla do nastepnego karmienia, a jak zjadla to od 1-4.30 spala :) Dalam kropelki na brzuszek ale nic nie pomagaja!oby jak najmniej tych kolek.

Zgłoś nadużycie #2583 8 stycznia 2016, 10:43

Madzik co u Ciebie jak sobie radzisz?

Zgłoś nadużycie #2584 8 stycznia 2016, 15:02

Marin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny.
Żadna się jeszcze nie rozpakowala?
U nas powoli wszystko wraca do normy. Juz nas wypisali ze szpitala. Mamy tylko za 2 tygodnie powtorzyc badanie moczu.
Ta bakteria to najprosciej powiedziane bierze sie z kupki, czyli trzeba byc bardzo ostroznym przy myciu maluszka ale jesli polezy chwilke z kupka to tez moze sie ubrudzic i tak pewnie u mnie bylo.
Ja kapie Jaska co 2 dzien.
Uciekam karmic. Pa

Zgłoś nadużycie #2585 8 stycznia 2016, 15:45

Hej hej, ja nadal w dwupaku. Na kontroli ktg i usg wszystko dobrze. No i jutro do szpitala, będą wywoływać moje Maleństwo na świat, bo samo nie chce do nas wyjść.

Zgłoś nadużycie #2586 8 stycznia 2016, 16:16

Milciak myślałam że już dziś zostaniesz w szpitalu. Trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród!

Marin mówisz ze od kupki tak łatwo przenieść bakterie? Najwazniejsze ze Jasiek juz zdrowy!

Natalia u nas tez czasem lepsze dni tak ze Liwka je i śpi albo leży sobie w łóżeczku albo na macie i ciekawie się rozgląda. A są takie momenty ze mimo że najedzona do syta to tylko cycus ja interesuje. Na szczęście tych lepszych dni jest zdecydowanie więcej także nie narzekam.
Po niedzieli zamierzam wybrać się do przychodni na wizytę i przy okazji załatwię z Laura bilans 4 latka.

Zgłoś nadużycie #2587 8 stycznia 2016, 17:27

Marin Gotowa na wszystko
Milciak powodzenia.
Anencja tak mi tlumaczyli w szpitalu. Jest to najczęsciej wystepujaca bakteria w moczu dlatego zanim byl wynik z posiewu juz podawali Jasiowi antybiotyk i na szczescie byl trafiony :-)
Posprzatalam troche w domu bo od porodu byl sprzatany tylko "rynek" :-) Teraz mnie tak rozbolala glowa ze chyba zaraz padne. Mam nadzieje ze sie obejdzie bez tabletki.

Zgłoś nadużycie #2588 8 stycznia 2016, 17:52

Anencja tak miało być, na wcześniejszej kontroli tak mi powiedziała pani doktor. Ale dziś zaproponowała mi dzień jutrzejszy, bo na usg wszystkie przepływy są dobre, płyn owodniowy zachowany. A ja z chęcią się zgodziłam, bo zawsze to większa szansa na naturalne rozkręcenie się porodu. Boję się tego wywoływania, a raczej tego, że mnie wymęczą a ostatecznie skończy się cc.

Zgłoś nadużycie #2589 8 stycznia 2016, 19:05

Milciak najważniejsze że masz pod kontrolą przeplywy i właśnie ilość wód bo na końcówce lubią szwankowac a samo ktg to mało... widać że u Ciebie wzystko super się trzyma. U mnie po 38 tc juz były słabsze parametry.

Marin paracetamol możesz śmiało brać. Mnie po cięższej nocy zawsze głowa boli, tzn lekko ale tak uciążliwe cmi.

Zgłoś nadużycie #2590 9 stycznia 2016, 19:43

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny :)

Ja juz po usg-lekarz potwierdzil,ze bedzie Jacus :) wazy 2750g i gin stwierdzil,ze bardziej prawdopodobny termin porodu to ten z usg,czyli 24.01,ale wiadomo,roznie to bywa :) Malutki jest ulozony glowka w dol,wiec jest wszystko dobrze ;) w srode mam zrobic ostatnia juz morfologie i jesli dotrwam to 20.01 wizyta. Wiec chyba jeszcze troche sie poturlam ;)

Buziaki dla wszystkich maluszkow:*

Milciak daj znac,co tam u Was? ;)

Milego wieczoru :)